Ei saa Levira DigiTV-d kätte.

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 17:39, 17 Mai 2006

Oman, aga ei avalda. Iga asi omal ajal või natuke hiljem...

Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas ziege » 23:04, 18 Mai 2006

Küsin sellepärast,et kuu aja pärast jõuab Elioni IPTV koju-tahaks enne kolmeaastast lepingu sõlmimist teada ka alternatiive,mida hakkab pakkuma Levira.Kindlasti sama probleemi ees ka mõned teised inimesed.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 11:36, 19 Mai 2006

Eks see probleem on mitmel inimesel, kahjuks puuduvad mul õigused vastavasisulist infot avaldada. Ise lahendasin asja lihtsalt, ühele telerile hakkab signaali võtma Elioni IPTVst ja teisele Levira DVB-Tst. Nagunii on kahte boksi vaja, kui on mitu telekat. Viasati lõpetan sellel suvel ära, kuna ma ei saa selle raha eest head teenust. Vastuvõtja on täielik ikaldus ning sisu ei ole seda raha väärt, CNN-i ja BBC-d saan ma niisama ka vaadata, ma ei näe põhjust, miks ma peaksin selle eest veel eraldi maksma.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 11:47, 19 Mai 2006

Sub TV ja Urheilukanava õiguseid (üle sati) pole juba ammuilma isegi Canal Digitalil...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
ziege
DigiTVfänn
Postitusi: 669
Liitunud: 00:10, 27 Mai 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas ziege » 23:25, 19 Mai 2006

Arvan,et pean ka ise sama lahenduse kasuks otsustama-ühte telekasse Elion ja teistessee Levira-loodetavasti viimase pakutav kanalivalik osutub piisavalt atraktiivseks lõpptarbijale,mis sunnib box-i hankima ja liitumislepingut tegema.

Kasutaja avatar
tammevarblane
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 03:00, 30 Apr 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas tammevarblane » 01:17, 27 Mai 2006

roska kirjutas:DVB-T puhul ei pea Sul olema otsenähtavust, võid võtta signaali ka kõrvalmaja plekkkatuselt peegeldusena.


Hetkel mina küll oma tehnikaga stabiilset pilti ette ei saa. Peegeldustest püütud analoogpilt ju ka pidevalt "ujub". Kui mingi raketimallipeldik mööda lendab, kaob pilt sootuks ära. Ma enam ei usu eriti seda peegeldusteooriat.

Kas vastuvõetud streami levitamine näiteks läbi avaliku WiFi ja kortermaja LAN-i on lubatud?

Tänan.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 11:12, 27 Mai 2006

Praegu ei tulegi ilmselt. Praegune 45. kanal töötab teletornist 9 kW ERP-ga. Sügisel hakkab see saatja tööle umbes 15 kW, lisaks sellele pannakse lisasaatjad Tallinna kesklinna Kristiine masti. Peale seda peaksid Sa saama signaali vastu võtta ka toaantenniga. Ehk kokkuvõttes, praegu ei ole mõtet järeldusi teha.

Kasutaja avatar
tammevarblane
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 03:00, 30 Apr 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas tammevarblane » 23:56, 27 Mai 2006

roska kirjutas:Ise lahendasin asja lihtsalt, ühele telerile hakkab signaali võtma Elioni IPTVst ja teisele Levira DVB-Tst. Nagunii on kahte boksi vaja, kui on mitu telekat.


Mitte muffigi ei saa aru. Kui tahad seda kanalit vaadata mida Levira üle ei kanna ja Elion kannab lähed teise tuppa? Või on Sul kaks telekat kõrvuti? Ja siis veel maksad mõlemale...

Minul tuli selline lihtsa inimese mõte. Lühidalt näeks see välja nii: Arvutis on iga Levira kanali jaoks DVB-T kaart ja streaming server tarkvara. Telekate juures on IPTV STB mis on ühendatud arvutivõrku, streaming serveri külge. Läpakas ja lauaarvutis saab VLC playeriga telekat vaadata. Kas see tundub väga utoopiline?

Elioni lahendus on minu arvates väga nõrk. Läbi nende pussatanud traadi üle ühe TV-kanali korraga ei mahu.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 10:17, 29 Mai 2006

tammevarblane kirjutas:Kas vastuvõetud streami levitamine näiteks läbi avaliku WiFi ja kortermaja LAN-i on lubatud?


Üle Wifi on see ilmselt tehniliselt võimatu (ei tööta stabiilselt).
Või milleks seda vaja on? (ei näe pointi)

Kasutaja avatar
tammevarblane
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 03:00, 30 Apr 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas tammevarblane » 15:15, 29 Mai 2006

a1 kirjutas:
tammevarblane kirjutas:Kas vastuvõetud streami levitamine näiteks läbi avaliku WiFi ja kortermaja LAN-i on lubatud?


Üle Wifi on see ilmselt tehniliselt võimatu (ei tööta stabiilselt).
Või milleks seda vaja on? (ei näe pointi)


Ütleme siis et üle TCP/IP võrgu. Ei ole vahet kas WiFi või Ethernet. Minule tundub, et TCP/IP võrgus on telepilti lihtsam jagada mitmele seadmele. Sul ei pea olema iga teleka ja arvuti juures antenn koos vastuvõtjaga. Läpakas näiteks saaks ühe WiFi antenniga kõik vajaliku kätte.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 16:24, 29 Mai 2006

tammevarblane kirjutas: Minule tundub, et TCP/IP võrgus on telepilti lihtsam jagada mitmele seadmele. Sul ei pea olema iga teleka ja arvuti juures antenn koos vastuvõtjaga. Läpakas näiteks saaks ühe WiFi antenniga kõik vajaliku kätte.


Kui jutt on eetrist tuleva digi-TV vastuvõtust, siis minuarust on lihtsam antennist tulev signaal koksiga laiali jagada ja iga teleka juurde panna DVB-T tuuner.

Sinu variandis tuleks paigaldada n vastuvõtjat mis programmi IP võrku väänavad ja siis n telekate juurde box, mis IP-striimi videoks väänab.

Kui üritad teenusepakkujat mängida (kuskilt kumas korrusmaja), siis peab maja tõeliselt suur olema, et asjal jumet oleks.

edit: Elioni IP vastuvõtja maksab ca 2500eek. Ma arvan (kuigi neid täna pole Eestis veel saada), et MPG4 toega DVB-T ei tule (palju) kallim. Kümmekond meetrit koksi ja jagaja ei maksa selle kõrval suut midagi.

Kasutaja avatar
tammevarblane
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 03:00, 30 Apr 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas tammevarblane » 22:01, 29 Mai 2006

Seda ma ei oska öelda palju kõik maksma võiks minna. Eeldusel et arvuti ja arvutivõrk on olemas ei ole minu arvates aga investeeringud suured. No oletame, et Levira on kahel sagedusel saatjad tööle saanud. Siis oleks kõigi programmide vastuvõtuks vaja kahte DVB-T kaarti (~$100x2) ja iga teleka juurde IPTV STB (~$100) + võrku ühendatud arvutites võid streami mõne playeriga vaadata. Ma ei näe kuskilt, et see kallim tuleks kui DVB-T STB-e kokku osta. Kõik ilusa rikub ära kindlasti kanalite krüpteerimine ja mul ei ole ausaltöelda veel aimugi kuidas see töötab. See vaatajakaart koos oma magic-boxiga ei suuda ju arvutis korraga ~20-t tv programmi lahti võtta. Ega ju?

Kasutaja avatar
tammevarblane
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 03:00, 30 Apr 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas tammevarblane » 10:02, 31 Mai 2006

Viimases postituses pingutasin üle ~20 kanalit korraga dekodeerimises. Üheaegselt kunagi kodus niipalju erinevaid programme ei vaata. Aga kas teab keegi öelda, et teoreetiliselt kui palju (Mbit/s) erinevad dekodeerimisagregaadid andmeid läbi lasevad või on see piiratud muul viisil, mis korraga üle ühe kanali ei luba vaadata.

Kas on juba teada millist kodeeringut Levira kavatseb kasutada?

Tänan.

Kasutaja avatar
cl
Entusiast
Postitusi: 114
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

PostitusPostitas cl » 13:23, 31 Mai 2006

tammevarblane kirjutas:Viimases postituses pingutasin üle ~20 kanalit korraga dekodeerimises. Üheaegselt kunagi kodus niipalju erinevaid programme ei vaata. Aga kas teab keegi öelda, et teoreetiliselt kui palju (Mbit/s) erinevad dekodeerimisagregaadid andmeid läbi lasevad või on see piiratud muul viisil, mis korraga üle ühe kanali ei luba vaadata.

Kas on juba teada millist kodeeringut Levira kavatseb kasutada?

Tänan.


Kasutades linuxis ffdecsa tarkvara, siis võib vabalt terve muxi lahti võtta, vähemalt mpeg2 puhul, protsessoriks piisab alla 1GHz athlon nt. minu arvuti 1,4GHz amd sempron võtab reaalajaslahti max 145Mbit striimi. (ffdecsa enda testfail)

cl

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 13:05, 14 Juun 2006

Nüüd on siis üks järjekordne "loomkatse" tehtud. Salvestasin eetrist (AirStar2, P2, 300 MHz, aga see ei oma antud juhul tähtsust) TS (transport stream), mis sisaldas ETV programmi. Vaatasin seda TS uuemas masinas (P4, 2,66 GHz) Media Player Classic'u abil, olles eelnevalt installinud Cole2K koodekipaki.
Tulemus on mängimisel selline, et prose koormus on kandiline 100%, pilt on stabiilne ainult siis, kui sellel on vähe liikumist (näiteks vahepildid), aga kui filmiks kätte läheb, siis on ülemine pool pildist mingisugune makroplokkide "ülerealaotus" ja alumine pool on allapoole pikaks venitatud viimased makroplokid.
Samas MPEG-2 eetrist mängimisega saab hakkama ka too eelmainitud ront, kui koodekiks võtta mõni vähem protsessorit piinav - siis on küll koormus 100% lähedal, aga tuleb enam-vähem toime, ainult kiired liikumised on veidi jõnksulised.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 137 külalist