Nelonen

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
vahur24
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas vahur24 » 18:34, 18 Veebr 2007

Aga ikkagi, teab keegi mis seadusest jutt millele Starmani teates viidatakse?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 19:31, 18 Veebr 2007

vahur24 kirjutas:Aga ikkagi, teab keegi mis seadusest jutt millele Starmani teates viidatakse?
Starman paneb lihtsalt varem kinni. EU seadustes - kui levib niisama teise riiki, on lubatud ka üle sati ja kaabeltelevisioonides. Peale 01.09.07. arvatavasti asi muutub. Kuna Nelonen on erafirma, mitte riiklik, kehtivad ka Starmani ja Nelose omaniku vahelised lepingud. Arvatavasti Starmanil see edastusõiguse leping lõppeb ja Nelose emafirma lihtsalt ei pikenda lepingut kuna alates 01.09.07. niikuinii asi muutub.

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 961
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 42 korda

PostitusPostitas arkoko » 08:33, 19 Veebr 2007

tigekala kirjutas:Starman paneb lihtsalt varem kinni.

Kuuldavasti on ka STV teatanud samast sammust samast kuupäevast.
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 11:15, 19 Veebr 2007

Tigekala, millist EU direktiivi Sa silmas pead antud juhul. Kui piiriülest, siis see puudutab siiski ainult maapealset TV-d, mitte SAT-i. Viimast puudutab ta siis, kui kanal levib koodivabalt, aga ka siis on oma sõna öelda kanali omanikel. Viasat-i puhul saaks äärmisel juhul rääkida Yle 1, Yle 2 ja Nelonen-i levitamisest, teiste Yle kanalite levitamiseks puudub neil aga igasugune seaduslik alus, tegemist on puhta piraatlusega.

Nelonen-i puhul polnud Eesti operaatorite puhul minu teada mingeid lepinguid, kuna juriidiliselt ei saanud Nelonen mingeid õiguseid anda. Samas oli neil ka suhteliselt suva, kas nende kanalit levitati siin või mitte. Starman ei võta ühtegi kanalit välja ainult sellepärast, mis tulevikus juhtuma hakkab. See muutus on seotud 15. märtsist 2007 kehtima hakkava Autoriõiguse seaduse uue redakstiooniga, mis nõuab igal juhul luba ringhäälinguorganisatsiooni poolt ka taasedastamiseks. Kuna Nelonen seda anda ei saa, siis tuleb kanal igalt poolt välja korjata. Yle 1, 2 ja MTV3 puhul on asi keerulisem, kuna sinna tuleb veel EBU juurde, aga 1.09.07 hiljemalt on ka nendega kõik.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 12:05, 19 Veebr 2007

roska kirjutas:Viimast puudutab ta siis, kui kanal levib koodivabalt...,
:shock: Mis siis ei levi koodivabalt või?
roska kirjutas:Yle 1, 2 ja MTV3 puhul on asi keerulisem, kuna sinna tuleb veel EBU juurde, aga 1.09.07 hiljemalt on ka nendega kõik.
Kas ma mitte sama juttu ei rääkinud?

Kasutaja avatar
kreisi
DigiTVfänn
Postitusi: 703
Liitunud: 02:00, 07 Veebr 2007
Asukoht: Tallinn Kalamaja
    unknown unknown

PostitusPostitas kreisi » 22:31, 20 Veebr 2007

arkoko kirjutas:
tigekala kirjutas:Starman paneb lihtsalt varem kinni.

Kuuldavasti on ka STV teatanud samast sammust samast kuupäevast.


Olles ise Stv klient uurisin neilt ja ei osanud keegi kommenteerida starmani sammu. nemad edastavad edasi nii kaua kuni signaali tuleb.

Huvitav kas starman koristab digi-st ka nelose ära? digis saab oma vastuvõtjaga edasi vaadata kellel võimalus.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 297 korda
On tänatud: 55 korda

PostitusPostitas aandra » 08:21, 21 Veebr 2007

Paranoiline põhjus on äkki selles, et Starmanil analogis vaja vaba kanalit järjekordse venekeelse kanali näitamiseks. Viimasel ajal jäänud mulje, et Starman on praegu rohkem venekeelsem kui STV. Muide see kanal Mustamäel asendatakse vene kanaliga! Nii kirjutab Starman ise oma viimasele arvele lisatud kirbukirjas. Põhipaketis enamuses vene kanalid!
Edu soovides A.A

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 961
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 42 korda

PostitusPostitas arkoko » 09:36, 21 Veebr 2007

kreisi kirjutas:
arkoko kirjutas:Kuuldavasti on ka STV teatanud samast sammust samast kuupäevast.


Olles ise Stv klient uurisin neilt ja ei osanud keegi kommenteerida starmani sammu. nemad edastavad edasi nii kaua kuni signaali tuleb.


No ma ei tea... Aga mis siis see on:
http://web.stv.ee/index.php?act=nws&id=61&pid=109&lng=est

ehk siis:

15.02.2007 Sesoses autoriõigustega seotud seadusaktide muutusega lõpetame alates 15.03.07 "Nelonen" saadete edastamise.
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 10:16, 21 Veebr 2007

Täna on kindel see, et Starman ja STV võtavad Neloneni välja. Rääkisin just paar päeva tagasi STV-ga sellel teemal ja see otsus on kindel. Samas Elion uurib veel võimalusi ja rääkisid ka Nelonen-ga antud teemal, eks näis. Samas ma ei usu, et Starman ja STV selle tagasi panevad ajutiselt, isegi kui õigused tulevad, sest hiljemalt septembris tuleb need kanalid nagunii välja korjata.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 11:02, 21 Veebr 2007

roska kirjutas:Täna on kindel see, et Starman ja STV võtavad Neloneni välja. Rääkisin just paar päeva tagasi STV-ga sellel teemal ja see otsus on kindel. Samas Elion uurib veel võimalusi ja rääkisid ka Nelonen-ga antud teemal, eks näis. Samas ma ei usu, et Starman ja STV selle tagasi panevad ajutiselt, isegi kui õigused tulevad, sest hiljemalt septembris tuleb need kanalid nagunii välja korjata.

Kas ikka tuleb? Helsingi kaabelTV Welho edastab SVT-sid ja TV4 ning muid rootsi kanaleid oma kaabelvõrgus jah, aga täiendava raha eest. Eetrisignaal Rootsist Helsingisse ammu ei levi.

Kasutaja avatar
orm
Edasijõudnu
Postitusi: 85
Liitunud: 16:51, 19 Juul 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas orm » 14:44, 21 Veebr 2007

jyri403 kirjutas:Helsingi kaabelTV Welho edastab SVT-sid ja TV4 ning muid rootsi kanaleid oma kaabelvõrgus jah, aga täiendava raha eest. Eetrisignaal Rootsist Helsingisse ammu ei levi.

Pole kunagi levinudki. Lisaks on võimalik erinevate kaablioperaatorite vahendusel vähemalt kesk-Soomeni 4.50¤ eest ETV-d vaadata.
Kui räägitakse programmitootja huvipuudusest osta näitamisõigus mõnes naaberriigis, siis kas mitte see summa, mida nad juurde maksavad ei tule naaberriigi vastavatelt operaatoritelt, kes seda signaali vahendavad ja see raha kasseeritakse sisse nendelt, kes seda signaali tarbivad. Kas siis kogu kambalt, kes mingil asjaolul võiks sellest signaalist osa saada, sõltumata sellest kas ta reaalselt seda ka teeb või siis ainult konkreetselt sihtrühmalt, kes reaalselt seda signaali tarbib. Programmitootja nüüd küll selleläbi miinustesse ei lähe ja ka signaali vahendaja mitte. Piiratud juurdepääsuga kanalite puhul on "lisaauditooriumi" eest rahakogumine suisa per nase võimalik. Siiani kehtis piiriülene levi ja pold nagu eriti kellelgi raha küsida ja kui maksti, siis oli hästi. Naabrimehe õunapuu kasvas otsapidi minu aeda ja mina noppisin ja vohmisin südamerahuga ja ilma rahata õunu ja jagasin teistelegi. Nüüd peab naabrimees maksma hakkama, kui ta õunapuu minu aeda kasvab ja mina pean temale oma korjatud ja vohmitud õunad kinni maksma.
Varjante on erinevaid ja ka küsimusi, miks osad saavad ja teised kohe mitte ei saa. Loomulikult pole tasuta lõunaid. Mina olen nõus ka lisatasulise paketina soomesi edasi nägema.

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 14:53, 21 Veebr 2007

SLÕL uudis:

Telekommunikatsioonifirmad STV ja Starman lõpetavad 15. märtsist Soome teleprogrammi Nelonen näitamise Eestis.

Firmad põhjendasid sammu autoriõigusi käsitlevate õigusaktide muutumisega, teatas BNS.

AS STV tehniline direktor Aleksander Kaasik ütles, et vastavalt autoriõiguse seadusele on teleprogrammi transleerimiseks vajalik leping, mida siiani pole sõlmitud.

STV asendab Neloneni teise programmiga ja seega kanalite arv ei vähene, ütles Kaasik.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 19:55, 21 Veebr 2007

orm kirjutas: Mina olen nõus ka lisatasulise paketina soomesi edasi nägema.

Mina samuti. Küsimus on selles, et kas meie kaablioperaatorid viitsivad vaeva näha nende läbirääkimistega ja teine asi on see, mis hinda sommid küsivad selle eest. Olen kuulnud mõne asjatundja väga skeptilisi arvamusi selle asja võimalikkuse kohta. Lisaks häirib veel mind üks fakt, et kohe ja meeleldi ollakse valmis mõnda kaduvat soomlast vene kanaliga asendama. Kaablioperaatorite programmipoliitika on äärmiselt tiblameelne. Kas ETV oma programmi edastamisest 4,5¤ eest kuus per nase Welho võrgu kaudu Soomes ka midagi saab? Kas on leping ETV ja soome kaabelvõrkude vahel või laseb ETV ennast niisama lüpsta? Sommid võivad meid, aga meie mitte?? Vabandage rumala küsimuse eest!

Kasutaja avatar
dvbstats
Entusiast
Postitusi: 451
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas dvbstats » 12:46, 22 Veebr 2007

Kui alustuseks Nelonen ja septembrist ka muud soomed välja võetakse
saame näha kui õige vaadatavuse statistika on olnud.
Ühes nähtud uurimuses oli Soome kanalite vaadatavuse näitaja 0,7%
Mida iganes see protsent ka ei näita tundub ta kuidagi väike.
Tallinnas on 200000+ majapidamist, pooled eestikeelsed kellest
vähemalt pooles ka soome keelest kuigivõrd aru saavad.
See on vähemalt 50000 peret kus on telekas ja praegu võimalus Soome TV'd vaadata.

Kasutaja avatar
vahur24
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas vahur24 » 19:44, 22 Veebr 2007

Uurimust näeb siin: http://www.emor.ee/failid/teleauditoorium.html

17,8 % üle 4 aastatest vaatajatest vaatas soome kanaleid vähemalt 1 minuti päevas. See teeb ca 250 000 inimest (oletame et 1-3 aastasi on eesti elanikest ca 50 000). Põhja-Eestis elavatest eestlastest võiks see olla julgelt üle poole?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] ja 139 külalist