Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mønster » 14:25, 13 Aug 2008

Näiteks Avermedia AverTV Hybrid Voral HX sisaldab NXP (oli varem Philipsi osa) SAA7136E + Cypress CY7C68013A kive.

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas svenlange » 11:19, 14 Aug 2008

Jagaks ka kogemusi Gigabyte U8000 alal.

* Otstin kaardi. Ja muidugi alguses midagi peale kohaliku analoogi ei näinud kaasas oleva softiga. Peale suuremaid katsetusi on tulemus selline.

* Kanaleid leiab paremini kui analoog TV. Asun Tartus ja kaasas oleva jupatsi antenniga saan õues igalpol peaaegu pildi ette (MUX1 682 Mhz - horisontaalne pol.= keera antenn pikali ja signaaal kasvab 2 korda või rohkem ). HD test streami jaoks on vaja kohta otsida hoolikamalt.

*Töötab see kaart kõigi softidega, mis BDA drivereid toetavad. Ise proovinud:
DVBDream - näitab hästi low level infot. Samuti on hea see et keelatud on kasutada mitte töötavaid koodekeid nagu näiteks ffdshow. Moningased probleemid erinevate muxide vahel ymber häälestamisega. Peale sageduse muutmist signaal justkui kukub ära.
DVBViewer - Siiani parim. Kõik toimib - ka ymberhäälestus.
Media Portal - Keeruline häälestada ja kasutajainterfeiss on aeglane. Installib tohutu hulga softi arvutisse :(

* Kokkuvõte koodekitest, mida olen proovinud:
ffdshow - EI TÖÖTA. Pilt jookseb iga mone sekundi järel segi kuna ilmselt on seal ikka mingid h.264 leveli toetused puudu. Kõik kes jutustavad, et neil töötav ajavad jura. Keegi siin postis screeshoti, kus väidab et tal ffdshow käib samas oli screenshoti alt näha kuidas h.264 codeciks oli ikka Arcsoft mitte ffdshow.
Core AVC - väga sitt pildi kvaliteet. Samas stabiilne.
Main Concept - parem kvaliteet. Stabiilne.
ArcSoft - Siiani parim codec. Kui settingutest keelata deinterleissimine on kvaliteet peaaegu sama kui kaablist tulev starmani analoog. Soovitan kahe käega seda codecit (totalmedia nimelise softiga tuleb kaasa)
VLC stand alone player streaming - kasutab x264 codecit. Ei tööta pikalt (10-15 sek). Siis jälle H.264 mingi levelite jama (B framed on vigased tema jaoks vms.)

* 10 sek on vaja soojeneda. See tähendab et kui Tv programm käivitada siis kohe pilti pole. Peale seda 10 sekundit on vaja korra ymber häälestada teisele muxile (st sagedusele). Ise kasutan ymber lylitust valgjärve HD test streamile (626 Mhz). Siis pilt ees kohe.

* pikemal käimisel ülesoojenemist pole kohanud. Ainuke asi on DVBDream softiga signaali kukkumine - täiesti suvalistel hetkedel (ei leia seost väga ylekuumenemisega). Aitab jälle Muxide vahel korraks sageduse vahetus. DVB Dreamiga pole seda probleemi eriti olnud. Olympia avatseremoonia sai 2h järjest salvestatud ja vaadatud ilma yhegi probleemita.

suur13
Edasijõudnu
Postitusi: 72
Liitunud: 20:35, 04 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas suur13 » 12:56, 14 Aug 2008

Naljakas kui erinevad võivad olla kasutajakogemused...

svenlange kirjutas:* Kokkuvõte koodekitest, mida olen proovinud:
ffdshow - EI TÖÖTA. Pilt jookseb iga mone sekundi järel segi kuna ilmselt on seal ikka mingid h.264 leveli toetused puudu. Kõik kes jutustavad, et neil töötav ajavad jura. Keegi siin postis screeshoti, kus väidab et tal ffdshow käib samas oli screenshoti alt näha kuidas h.264 codeciks oli ikka Arcsoft mitte ffdshow.
Core AVC - väga sitt pildi kvaliteet. Samas stabiilne.


ffdshow - töötab väga hästi !
Rockstable, hea pilt, väga hea deinterlace meetodite valikuvõimalus, väga hea rauakiirenduse toetus. H.264 täieline toetus (ja ma mõtlen siin just digitv jaoks vajalike lisasid) on olemas juba aastajagu päevi kindlasti.

Jura ajamises mind süüdistada pole mõtet. Tule kasvõi külla.

CoreAVC - parim pildikvaliteet seni proovitutest (ArcSofti pole proovinud). Aga nii ebastabiilne, et oli võimatu kasutada (viskab pildi paigast, umbes nagu mingi Macrovision oleks peal or smth.).

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas svenlange » 18:16, 14 Aug 2008

Mis nipiga siis ffdshow käima saab ? default settingutega on ekraanil ainult yks hall läbu (mingi augusti kuu build oli). On sul ehk screenshot settingutest pluss screenshot sellest kah, mis proges ta sul H.264 codeciks on valitud ?

Jälgides infot mida jagavad DVBDream proge kirjutajad - ei tööta see codec. Nad lausa keelasid oma progel seda näidata H.264 valikute all by default, kuna pilt ei tule nn. ette. Kirjutasid komentitesse veel, et kes saab käima andke aga kohe teada kuidas. Mul oleks ka huvitav teada - sest siiani pean nendega nõustuma.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas renqest » 21:01, 14 Aug 2008

HinnaVaatlus.ee foorumis Terratec Cinergy T USB XXS HD ülevaade (autor EI ole mina, loodan, et tõeline autor pahaseks ei saa :oops: ):
Not me kirjutas:Kriteeriumiks oli USB-pulk. Ega valik just eriti suur olegi. Sai kolatud ja uuritud ning silma jäid Terratec'i kolm vidinat: Cinergy HTC USB XS HD, Cinergy Piranha ja Cinergy T USB XXS HD. Ostuotsus langes viimasele isendile, määravaks sai hind.

Üllatusena avastasin, et antud isendeid on võimalik isegi Eestist tellida, sest olin juba valmis selle tellima Saksamaalt.

Vaatamisprogrammiks on kaasasolev Terratec Home Cinema. Kui kõik installitud, sai hakatud kanaleid otsima. Ja ongi pilt ees kõigil hetkel levivatel kanalitel (ETV, Kanal2, TV3, TV6, Kanal 11, Kalev Sport). Miskipärast ETV2 testtabelit ei taha näidata, pilt jääb mustaks. Pildi kvaliteedi kohta on raske mingit hinnangut anda, sest Eesti DVB-T kvaliteet on, nojah, on nagu on... Striim tiirleb seal 2-3 MB/s ümber.

Täielikku ülevaadet lugege siis juba HV foorumist.

Kasutaja avatar
Dijital
Entusiast
Postitusi: 392
Liitunud: 18:58, 03 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Dijital » 21:03, 14 Aug 2008

ma ei saa pahaseks, olen hea inimene : )
Soovin saada (sümboolse tasu eest) väikest SAT-TV offset antenni

suur13
Edasijõudnu
Postitusi: 72
Liitunud: 20:35, 04 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas suur13 » 21:53, 14 Aug 2008

svenlange kirjutas:Mis nipiga siis ffdshow käima saab ? default settingutega on ekraanil ainult yks hall läbu (mingi augusti kuu build oli). On sul ehk screenshot settingutest pluss screenshot sellest kah, mis proges ta sul H.264 codeciks on valitud ?


Mitte mingit nippi ei kasutanud. Default install, ainult Deinterlace on hiljem sisse lülitatud (toimib muidugi ka ilma selleta, ainult et minumeelest ei ole deinterlacemata pilt arvutiekraanil vaadatav). Progeks on AltDVB. See kombinatsioon töötab ühtviisi hästi nii XP kui ka Vista all.
ffdshow täpne build ei ole ka tähtis. Olen viimase pea poole aasta jooksul kasutanud vist kolme eri buildi. Isegi selles osas pole minumeelest vahet, kas kasutada clsid'i optimeeritud icl10 või xxl'i generic buildi. Masin on muidugi igast muudest koodekitest puhas...

http://www.afterdawn.com/software/video ... fdshow.cfm
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas svenlange » 16:39, 15 Aug 2008

* Installisin altdvb ja ffdshow. ALTDVB käima ei lähe kuna mingi digital demodulator olevat puudu. Ta vana proge ja ilmselt minu U8000 on tema jaoks liiga uus. See selleks - teised proged tunnistavad pulka hästi jälle.

* Võttes kasutusse ffdshow on pilt läbu - mittevaadatav (DVBDream, ProgDVB, DVBViewer, MediaPortal). Ei sõltu ka eriti palju video dekooderi valikutest, mida seal saab tuunida (mitte siis processing filtrid ffdshos vaid just see decode options, mis video lahti kodeerimisega tegeleb). Ainult halvemaks oli võimalik keerata (veel hullem läbu).

* Nyydseks olen proovinud juba 3 arvuti peal ja see codec ikka ei hapla asja. Ma vaatasin screenshotilt, et sul on Cyberlingi koodekid ka installitud. Minu ainuke idee on veel see et AltDVB ei kasuta sul ikka seda ffdshowd ise reaalselt kuigi nii näitab. Mul DVBDream teeb sellist pulli - valib ise automaatselt Arcsofti ffdshow asemel kui ffdshod tahtsin pakkuda. Kui sul ffdshow käiks siis peaks sul olema ka kella kõrval selline väike punane ikoonike video käimise ajal (vt. screenshot). Kuna sinu screenshotil seda pole siis ma ikka kahtlustan, et see pole ffdshow, mis sul pilti näitab.

Keegi võiks jagada kogemust sellise arvutiga, kus yhtegi teist koodekit peale ffdshow pole installitud. Ma hetkel 95% kindel et ainult ffdshowga pilti ette ei saa.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

spetsialist
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 13:35, 12 Juul 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas spetsialist » 17:47, 15 Aug 2008

Kinnitan AltDVB+ffdshow töötamist. Ilmselt sa pead väheke lisajubinaid tirima AltDVB-le. Siit ehk midagi? http://www.dvbskystar.com/down_players.html
Näiteks BDA?

suur13
Edasijõudnu
Postitusi: 72
Liitunud: 20:35, 04 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas suur13 » 18:15, 15 Aug 2008

Huhh... no on uskumatud toomased meil siin... :lol:

1. AltDVB töötas ffdshowga ka enne seda, kui PowerDVD arvutisse tuli. Ja töötab ka nüüd kui ma ta ainult teie pärast maha installisin (vt. screenshot'e - muid filtreid enam pole).
2. Parema klikiga näeb, mis filtreid kasutatakse. Seal näitab ffdshow. Kui see sealt nüüd valida, hüppab lahti... ülla-ülla... ffdshow konfi dialoog. Kui seal muudatudi teha, nad mõjuvad! Ehk, kui lükkan ffdshow dialoogis deinterlace' sisse ja Cybelingi omas välja, on minu pilt endiselt deinterlacetud. Ja ka vastupidi. Järelikult töötab ikkagi ffdshow.
3. ffdshow ja Cyberlink'i pildid on erinevad (ffdshow'l pehmem). Ühesõnaga, ma saan isegi eraldi vaatamata aru, kumb parasjagu töötab.
4. Tray ikoon oli välja lülitatud. Lükkasin ta nüüd sisse.

Lükkasin siise ka WMR9 Overlay asemel, et näidata, et pilt tõesti ees on...
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas Chill » 19:21, 15 Aug 2008

Ffdshow toimib Altdvb-ga ülihästi,kuid Dvbvieweriga on pilt artefacte täis.Mingite seadete muutmine ei aidanud,järelikult lihtsalt kokkusobivuse probleem.

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas descite » 22:48, 15 Aug 2008

svenlange kirjutas:* Installisin altdvb ja ffdshow. ALTDVB käima ei lähe kuna mingi digital demodulator olevat puudu. Ta vana proge ja ilmselt minu U8000 on tema jaoks liiga uus. See selleks - teised proged tunnistavad pulka hästi jälle.


sellisel juhul on sul vaja altdvb bda2 device moodulit... nt sealt saab :
http://www.scaistar.com/pafiledb/index. ... iew&id=552
või sealt:
http://www.satnavigator.ru/page-id-525-print-page.html

pakid lahti ja kopeerid altdvb devices kataloogi. altdvb käivitamisel valid uue mooduli ja läheb...

svenlange
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 10:50, 14 Aug 2008
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas svenlange » 12:38, 18 Aug 2008

Jees - thanks selle tipi eest - sain AltDVB käima. ffdshow tõesti käivitub seal ja ilma artifaktideta. See on küll ainuke programm kus see kodek töötab kahjuks. Teisalt on see proge suht kasutaja kauge teleka vaatamiseks. Samuti on ffdshow CPU kasutus umbes 60% vs 40% ArcSofti korral kasutses oleva celeron 2.6 Ghz puhul. Nii et I will stick to DVBviewer + Arcsoft codec. Kvaliteedi erinevust neil eriti polnud - ffdshow puhul panen tähele, et ta on vea tundlikum. Arcsofti codec palju stabiilsem. Tänan kõigile ffdshow proof of concepti kontrollimisel. Kui keegi teab, kuidas ta teistes programmides ka nii käima saada, et ta artifakte täis pole oleks tänulik. Ta ju ometi "tasuta".

mahh
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 14:19, 18 Aug 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mahh » 14:27, 18 Aug 2008

Tere!
Mina kasutan ALTdvb ja COREavc. Kas saaks ka pulti saaks kuidagi käima? :shock:

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

PostitusPostitas mønster » 10:15, 19 Aug 2008

mahh kirjutas:Tere!
Mina kasutan ALTdvb ja COREavc. Kas saaks ka pulti saaks kuidagi käima? :shock:

kas tahad ir kaugjuhtimispulti koos nendega käima saada?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 85 külalist