FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
sergei.o
Entusiast
Postitusi: 344
Liitunud: 22:12, 15 Veebr 2015
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas sergei.o » 13:40, 27 Veebr 2015

1. Mux1 saatjaid saavad kasutada ainult vabalevikanalid. Selle levi on palju suurem kui mux2 ja mux 3, vaata levikaarti ja saatjate arvu. Koik ei ela viimase levialas ja naeksid vaid 1. muxi.

Roska: Millele see väide põhineb, nagu juba ütlesin, küsimus on ainult rahas.

2. Seadmete arv, mis on rahval olemas ja mis voimaldavad hetkel vastu votta ainult FTA kanaleid, telerid ja tuunerid, on suur. Paljud ei hakka endale mingeid lisamooduleid ostma ning tuunereid valja vahetama selleks, et DVB-T vorgu kaudu levitatavaid K2 ja TV3 tulevikus naha. Nad kas loobuvad nendest uldse voi paari euro eest kuus hakkavad vaatama tuhandeid satelliitidelt edastatavaid kanaleid, nende hulgas ka need Eesti omasid.

Roska: See on küll huvitav väide. Ainuke koht, kust saab Eesti kanaleid (ametlikult) satelliidi kaudu on Viasat ja see pole üldse vägav odav.

3. Reklaamiaja piirangud on mitte vabalevis olevatele palju rangemad kui vabalevi omadele.

Roska: Millele see väide põhineb? Eesti seaduste alusel on kõik reeglid ühesugused. Vahe tuleb hoopis sellest, et mitmed rahvusvahelised kanalid, kes siin reklaamiaega müüvad, ei tööta Eesti lubade alusel ja seetõttu on kohati reeglid isegi lõdvemad, kui Eesti seaduste alusel.

4. Kui need 2 kanalit toesti laheksid nn. kaabelvorku, siis tuleks reklaam ETV ja ETV2 tagasi. Kui selle tagajarjel kaovad ara TV6 , Kanal 11, Kanal 12, pole hullu. Paremad tulevad asemele. Digiajastul saab tulikatest reklaamidest imelihtsalt lahti kasutades timeshift funktsiooni! Reklaami vorra maksaks maksumaksja kanalitele vahem, saaks vabasid vahendeid mujal kasutada.

Roska: No comments.

5. Kaabelvorgu litsentsid suurenevad kordades.

Roska: Mida see lause peaks tähendama?


Voimul olevate liberaalide, refi ja Tallinna venemeelse keski senist kaitumist arvestades enda voimalikult mugavat araelamist voimaldava koige isevoolu teed jatta lubavat ideoloogiat toetades voiksid Sputnik ja PBK vabalt vabalevisse jouda. Toimetuste loomine Eestisse, kohalikke saateid moni tund paevas eetrisse paisata ning suuremaid litsentimakse maksta pole Venemaal mingi probleem. Lisaks monele asjapulgale/parteile vaheke meelehead ning ongi vaba eeter vene propagandat tais.

Riigi enamusosalusega ettevõtte töötaja, kes tööajal kaitseb aktiivselt omanikule kahjulikke seisukohti ja õigustab vaid kolmandatele osapooltele kasulikke, tuleks firmast lahti lasta!
Miks ei ole tehtud vabalevis olemist kanalitele kasulikumaks kui sellest lahkumist??? Võimalusi selleks on küllalt.
Liberaale, kes on nii seadusandliku kui ka täitesaatva võimu juures pikka aega domineerinud ning pole mitte midagi ette võtnud, et riigi huvisid kaitsta, ma loodan, et mitte pahatahtlikkuse tõttu, vaid sellepärast, et nii on neile isiklikult lihtsalt mugavam, ja laseva kõike isevoolu teed minna, ei ole vaja enam valida.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3167
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 153 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Scott » 21:19, 27 Veebr 2015

Tänan väga Roskat vastuste eest.

sergei.o kirjutas:Riigi enamusosalusega ettevõtte töötaja, kes tööajal kaitseb aktiivselt omanikule kahjulikke seisukohti ja õigustab vaid kolmandatele osapooltele kasulikke, tuleks firmast lahti lasta!

Keda Sa nüüd lahti lasta tahad?

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas faas » 21:55, 27 Veebr 2015

Kedagi ei lasta lahti ja keegi pole kah süüdi, elu on sihuke ja ärid, huvid muutuvad :)
Kas need muutused meile meeldivad või ei ... ilmselt ei :!: aga kanalitel on õigus otsustada kuidas paremaks peavad.

Roskale tänud :)
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 936
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Radionov » 22:23, 27 Veebr 2015

Roska, väga hea ja huvitav argumentatsioon ja arutlus. Pani mind mõnevõrra kahtlema enda prognooside osas TV tuleviku osas. Nii kiirelt asi netti ilmselt siiski ei koli...
DVB-S(2):13E;9E;5E;1W;5W@0,9m+19,2E;23,5E;28,2E;36E@1,1m
DVB-T: toaantenn
DM8000HD, Experimental (opendreambox 2.0)+ 2TB HDD +
Xbox One + Nvidia Shield pro + LG OLED77CX3LA + LG 70LB650v

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas bljumkin » 05:25, 28 Veebr 2015

Radionov kirjutas:Roska, väga hea ja huvitav argumentatsioon ja arutlus. Pani mind mõnevõrra kahtlema enda prognooside osas TV tuleviku osas. Nii kiirelt asi netti ilmselt siiski ei koli...

Kolib küll.
Seltsimehed unustavada, et uuematel telekatel on kas Android või FirefoxOS või WebOS; elik siis, TorrentStream ja Torrent-TV vaatamine on tehtud ääretult mugavaks.
Ja ei ole kategooriliselt nõus, et ainult noored striimivad, et penskarid on lollid ja vahivad kohalike kommertskanalite kõntspilti, selle asemel, et korraliku kvaliteediga haa-dee pilti vaadata. Inimestele tuleb lihtsalt asja näitlikult demonstreerida - näidata, kui lihtne on avada torrent-fail AceStreamPlayer-iga; demonstreerida kõrvale TV3/Kanal2 plastiliinpilti ...
Miks keegi arvab, et ntx TPI-haridusega keemik ei saa aru?
Pilt

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 936
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Radionov » 09:53, 28 Veebr 2015

Ja kui suur on Eestis kõrgharidusega isikute osakaal rahvastikust? :D
DVB-S(2):13E;9E;5E;1W;5W@0,9m+19,2E;23,5E;28,2E;36E@1,1m
DVB-T: toaantenn
DM8000HD, Experimental (opendreambox 2.0)+ 2TB HDD +
Xbox One + Nvidia Shield pro + LG OLED77CX3LA + LG 70LB650v

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 954
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas arkoko » 10:52, 28 Veebr 2015

Ma tooks selle netti kolimise või mittekolimise arutelusse veel ühe aspekti. Kindlasti suur hulk vaatajaid, eriti vanema generatsiooni esindajad, ei lähe torrent*-le üle kui seal ei ole piisaval määral maakeelset tõlget (eelkõige supakad, millega me oleme siin nii väga harjunud).
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    unknown unknown
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas sanders » 18:27, 28 Veebr 2015

arkoko kirjutas:Ma tooks selle netti kolimise või mittekolimise arutelusse veel ühe aspekti. Kindlasti suur hulk vaatajaid, eriti vanema generatsiooni esindajad, ei lähe torrent*-le üle kui seal ei ole piisaval määral maakeelset tõlget (eelkõige supakad, millega me oleme siin nii väga harjunud).

No ei tea. Ma ka vist vanema generatsiooni inime oma kiiresti 60-le läheneva vanusega, aga pole veel sellist supakat mida ma poleks subclub.eu või mujalt leidnud. Iseasi on kvaliteet, kui supakad on juhtund tegema mõni olematu silmaringiga grafomaan, aga enamasti pole neil eriti viga. Siiski, väikese vaatajate arvuga dokfilmide supakate leidmine on küll probleemne.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6959
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mustkass » 10:28, 01 Mär 2015

Kusagil maapiirkondades kus pole korralikku nettigi ei ole nende "nutiteleritega" si**agi peale hakata,pealegi ma ei kujuta ette et penskarid kes on vahtinud mitukümmend aastat vabalevi kanaleid oskaksid selliste teleritega midagi pihta hakata,mul enda 84 aastane ema küll mitte on muidugi ka erandeid aga need on siiski üksikid "huvilised" :lol:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas bljumkin » 10:03, 03 Mär 2015

mustkass kirjutas:Kusagil maapiirkondades kus pole korralikku nettigi ei ole nende "nutiteleritega" si**agi peale hakata,pealegi ma ei kujuta ette et penskarid kes on vahtinud mitukümmend aastat vabalevi kanaleid oskaksid selliste teleritega midagi pihta hakata,mul enda 84 aastane ema küll mitte on muidugi ka erandeid aga need on siiski üksikid "huvilised" :lol:

Sel juhul me jätame sõna "penskarid" mängust välja, :mrgreen:
"Penskar" ei tähenda idiooti.
Pilt

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Sombi » 22:29, 03 Mär 2015

Sombi kirjutas:
roska kirjutas:Aga arvestama peaks sellega, et Levira võtab vastutuse töötamise osas ainult sertifitseeritud seadmete ees. Kui tootja pole lasknud enda seadmeid testida ja vajadusel ka puuduseid kõrvaldanud, siis Levira selle eest vastutust ei võta.

Kas Digilevi märk Kuulub sertifitseerimise alla? Mu Jacobson-il on see olemas.

Roska, sa pole siiani vastanud sellele küsimusele. Ootan vastust!
Iga kord, kui digiboxi sisse lülitan, tuleb sinisel taustal digilevi märk ette. Kas olen mina loll või on siiski Levira midagi puuksu keeranud?
Ahjaa, jäi lisamata, et kui Läti jaamad leviga tulevad, siis nendega probleeme pole.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 12:38, 04 Mär 2015

Ma arvan, et Jacobsons on seda märki kasutanud meelevaldselt, sest ma ei leidnud seda sealt nimekirjast. Sertifitseeritud on ainult kolm STB-d.

http://tasutatv.ee/uhilduvad-tooted/

Foorumil
Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2054
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 30 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas Zuumbox » 13:16, 04 Mär 2015

Väga huvitav. Minu meelest oli neid "märgiga" STB'sid vanasti küll rohkem... Ja, ma lappasin Sony'd läbi, enda mudelit ma sealt kah ei leidnud. Ometi tollal, kui ma selle teleka ostsin, oli selline mudel seal nimekirjas raudselt olemas (sellepärast ma ta ostsingi).

Roska, kommentaare?
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas aandra » 13:27, 04 Mär 2015

Mul on kaks Philipsi telekat, üks 8000 seeria ja teine 6000 ja mõlematel toimib see Levira rõõm. Ei mingeid Digilevi märke. Nii, kui antenni kaudu vaatan, tuleb punane ristkülik ekraani paremale allosale.

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas xxmen » 15:31, 04 Mär 2015

Eks need veebilehed on aja jooksul muutunud. Mõnda, mida viimati mainiti, polnudki aastal 2010 olemas.
Võibolla järgnev link, mis meid ajas mõned aastad tagasi viib, annab selgitust:
http://web.archive.org/web/201006110824 ... igiseadmed

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 113 külalist