Elisa Klassik üle õhu (end. Starman ZUUMtv)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Zuum TV

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 21:31, 06 Juun 2010

Nägin kah CNNi EPG'd... no oleksid võinud küll inglisekeelse sinna panna - Ma saan aru, et CNNil on üsna raskesti tõlgitavad saadete nimed(BackStory, World Report, Marketplace Middle East jne), aga kui "State of the Union"'ist "Riigi liit" saab on vist ka midagi vussis - parem tõlge oleks "Olukorrast liidus" vms. Või ei ole taibatud saate "Political Mann" nime. Mann ei tähenda siin mitte meest(mis muide kirjutatakse inglise keeles ühe n'iga), vaid hoopis saatejuhi Jonathan Manni perekonnanime.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas Henkka » 23:20, 06 Juun 2010

TarmoTanilsoo kirjutas:Nägin kah CNNi EPG'd... no oleksid võinud küll inglisekeelse sinna panna - Ma saan aru, et CNNil on üsna raskesti tõlgitavad saadete nimed(BackStory, World Report, Marketplace Middle East jne), aga kui "State of the Union"'ist "Riigi liit" saab on vist ka midagi vussis - parem tõlge oleks "Olukorrast liidus" vms. Või ei ole taibatud saate "Political Mann" nime. Mann ei tähenda siin mitte meest(mis muide kirjutatakse inglise keeles ühe n'iga), vaid hoopis saatejuhi Jonathan Manni perekonnanime.


Nuh isegi ju hästi,
oleks vilminäitlejatest juttu, siis oleks see ju palju vingem http://et.wikipedia.org/wiki/Olivia_Munn
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas Plinn » 10:41, 07 Juun 2010

Linnavurle kirjutas:Kas keegi on näinud National Geographicu kanalil Triobeti eestikeelset reklaami.
Ise olen näinud kaks korda.

No ma ei tea, kas just Triobeti-, kuid eestikeelseid ja eestimaiseid reklaame on seal teisigi olnud. Tihtipeale hullult röökiva helitaustaga. No ikka mitmekordselt valjumalt, kui NG omaprogramm ja valjumalt ka, kui sama programmi vahel olevad teised reklaamid.
NG-st veel: Kuna ma inglisekeeles nii tugev pole, et räägitavast tekstist nö käigupealt ja kaduteta aru saaks, siis kuulan paljusid kanaleid venekeele vahendusel. NG-s on kahjuks just minule huvitavate saadetega tihtipeale nii olnud, et pärast reklaamipausi ei tule tagasi venekeelne tõlge, tuleb teinekord suure viivisega ja pole sünkroonis, või on ta asendunud mingi mulle totaalselt arusaamatu (mõni teine baltimaa või miskit balkaniriikidest?) keelega.
Kasin keeleoskus on muidugi minu isiklik probleem, kuid praaki tehakse siiski mujal...
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

enzo5
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22:04, 25 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas enzo5 » 20:24, 08 Juun 2010

Sorry, et offtopic aga ei oska seda küsimust kuhugi mujale enam postitada. Saadeti mulle kaheks kuuks tasuta stamani kaart. Panin selle ilusti zoomboxi ja tegin nii automaatotsingu kui ka manuaalse otsingu aga tulemuseks on ikka see, et box leiab vaid 17 kanalit kuigi peaks olema 28-29 kanalit. Tegin algseadistuse ja helistasin starmani kust öeldi, et vaata kaabeldus ja värk üle. Sellega on ka kõik justkui korras, äkki oskab keegi midagi mõistliku kosta?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas zoom » 20:36, 08 Juun 2010

See tähendab, et sinu antenn ei võta vastu teise zuum-TV paketi kõrgemat sagedust.
Vaja ilmselt kaasaegsemat antenni. Võib-olla, et antud kanalite mux on lihtsalt nõrgema leviga sinu asukohas.

Seega, kus piirkonnas asud ja loomulikult, milline antenn on kasutusel?

enzo5
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22:04, 25 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas enzo5 » 20:43, 08 Juun 2010

Asun Kiilis, suht Tallinna külje all. Antenn, võim ja kaabeldus on tsirka 5 aastat vana. Enamus muxe tundub,et jääb nõrkaks jah, enamus muxi signaalid on alla 20% ei tea kas antenni keeramine mingisse suunda aitab? Aga siis kuhu poole ega ma eriti hästi seda asja ei jaga.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas elit » 20:45, 08 Juun 2010

Kas mitteleitud teenused on ühest samast mux`st/paketist või erinevatest pakettidest?
Loetle, milliseid kätte ei saa.
Kaugel vaadatavast saatjast elad?
Missugust antenni kasutad?

Edit: Antennimajandus on selgelt nõrk (kui ainult 20%). Vaevalt, et antenn on oluliselt õigest suunast mööda. Aga pöörata siiski võid südame rahustamiseks. Kindla tulemuse annaks aga parema antenni (võib-olla isegi võimendi kasutamine kui konkreetne vastvõtukoht on ebasoodus) ülespanek.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas Henkka » 20:55, 08 Juun 2010

enzo5 kirjutas:Asun Kiilis, suht Tallinna külje all. Antenn, võim ja kaabeldus on tsirka 5 aastat vana. Enamus muxe tundub,et jääb nõrkaks jah, enamus muxi signaalid on alla 20% ei tea kas antenni keeramine mingisse suunda aitab? Aga siis kuhu poole ega ma eriti hästi seda asja ei jaga.


Antenni keeramisel on ainult üks reegel - tuleb saada Q (või on see mõnel teleka näidul ka kvaliteet) maksimumi.
S (ehk signaal) ei ole peaaegu oluline, sujuva pildi garanteerib ainult võimalikult suur Q näit.
Sellepärast ei maksa ka võimenditega "üle pingutada" :wink:
kõige parem on ilma võimendita, aga kui muidu ei saa, siis võimendi võimalikult antenni lähedale.

Kasutaja avatar
Maalt
Edasijõudnu
Postitusi: 31
Liitunud: 02:00, 08 Veebr 2006
Asukoht: Lääne-Virumaa Vihula
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas Maalt » 21:06, 08 Juun 2010

enzo5 kirjutas:Asun Kiilis, suht Tallinna külje all. Antenn, võim ja kaabeldus on tsirka 5 aastat vana. Enamus muxe tundub,et jääb nõrkaks jah, enamus muxi signaalid on alla 20% ei tea kas antenni keeramine mingisse suunda aitab? Aga siis kuhu poole ega ma eriti hästi seda asja ei jaga.


Kahtlus on, et kui võimendi 5 a vana, siis ta lihtsalt ei võimenda neid tasulisi muxe (aga surub maha), sest 5 a tagasi neid lihtsalt ei olnud. Kiilis võiks proovida üldse ilma võimendita (kui oma antenn, mitte kortermaja üldine).

Kasutaja avatar
valts
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas valts » 08:50, 09 Juun 2010

Mul on kiilis lihtsalt antenn boksi taga (suunaga enamvähem põhja poole, kunagi 2004 aastal MTV3 järgi paika keeratud) ja tiksub ilusti kõik (enamuse ajast) vahest on jah, et miski tuleb vahele ja surub osa muxe maha. Siis olen kasutanud tavalist toaantenni, millel on võim sees ja keeranud seda rohkem ida poole ning olen saanud vaadata. Ma ei ole veel viitsinud uurida, mis selle signaaliga on ja mis loogika järgi need tasulised muxid maha surutakse, kuna ei vahi eriti telekat. Aga jah, problasid esineb. Sa proovi nüüd mingi aeg uuesti ja kui ikka ei saa, siis katseta miski traadijupiga või laena kellegi käest toaantenni, millega saad siis kergemini mängida.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas Henkka » 10:05, 09 Juun 2010

DVB-T (ehk maapealse digitaaltelevisiooni) signaaliga on niisugune lugu, et seda võib rahulikult vastu võtta ka mõne peegelduse kaudu, seega ei pea olema antenn suunatud just saatja poole.
Põhiline on, et Q number oleks nii suur kui võimalik.
Ja toaantenniga vastuvõtul on veel see mure ka, et toas ringi liikuvad inimesed muudavad samuti signaali :evil:

enzo5
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22:04, 25 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas enzo5 » 13:46, 10 Juun 2010

Tänud! Ühendasin võimu vahelt ära ja asi töötab nagu kellavärk, kõik kanalid mis olema peaksid ka olemas on. Q on kõigil kanalitel 99 ja S olenevalt kanalist 56-90 vahel. Imelik on veel see, et mingi sudimise ja mudimise peale sain kätte ka pmst kõik tasuta soome kanalid aga seda vaid korraks.

Kasutaja avatar
valts
Edasijõudnu
Postitusi: 32
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas valts » 14:47, 10 Juun 2010

Kui kõrgel sul see antenn on? Ma olen korra neid somme ainult näinud :(

enzo5
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22:04, 25 Apr 2008
    unknown unknown

Re: Zuum TV

PostitusPostitas enzo5 » 15:45, 10 Juun 2010

Antenn on maapinnast äkki mingi 7-8 meetri vahel aga nagu ütlesin, sain minagi vaid mõneks hetkeks need soomed ette.

Kasutaja avatar
laika
Entusiast
Postitusi: 216
Liitunud: 16:56, 11 Juun 2008
Asukoht: mudapealinn
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: Zuum TV

PostitusPostitas laika » 00:11, 12 Juun 2010

Kuna siin juba vastuvõtu probleemidest juttu siis küsiks kah nõu. Probleem ühel tuttaval pensionäril, kurtis seda telefoni teel, nii et hetkel rohkem täpsemalt ei oska kirjeldada.
Ostis omale Euronicsist plasma LG 42PQ3000, Conax lugeja ja liitus Zoomiga. Alguses oli probleemiks et telekas ei näidanud CI-s olevat kaardilugejat kuigi oli ühendatud. Sai siis poest uue lugeja ja nüüd toimis, mida aga pole on krüpteeritud kanalid. Vabu kanaleid näeb. Antenniks on võimendiga siseantenn. Selle peale öeldi poest et tuleb uus antenn+muu pluda osta katusele. Naabrimees samast majast vaatab DVB-T vabu kanaleid kaablijupiga. Saatjamastini on 3,8 km. Kas Zoomi jaoks tõesti vaja välisantenni katusele ?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist