Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
sinira
Entusiast
Postitusi: 156
Liitunud: 03:00, 08 Sept 2007
    unknown unknown

Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas sinira » 07:48, 29 Juul 2010

Mis arvata endisest riigiringhäälingust ja nende tublidest eestkõnelejatest Allikmaast ja Ummist? Üks pani textitv kinn ja teine AM ehk kesklaine! Olen nõus Allikmaale annetama 1EUR, seemneks, et oleks miski abi uue textitv serveri a la 4000EUR soetamiseks!
Muidu on ju tore see pohhuistlik suhtumine rahvasse, et paneme kõik kinni ja küll närivad muru. Esiteks olime esirinnas AM sulgemisega ja nüüd textitv. aina paremaks läheb! Mis kolmandaks sulgeda(analoogi üliteravapildi sulgemine jääb surmani meelde( :o ma juba nii vana) Olen päris kindel et ses suhtes on ainus riik Euroopas võimalik ka Euraasias, et kõik kinni ja asemele mitte midagi. IMHO scheisse

Kasutaja avatar
Linnavurle
Entusiast
Postitusi: 375
Liitunud: 20:25, 02 Juul 2008
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas Linnavurle » 08:07, 29 Juul 2010

Rahvast on neil pohh. Selleks et texti-tv olemas oleks on vaja inimesi, aga raha netu.
Niigi nõutakse palgata puhkusepäevade väljavõtmist.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas dreamants » 08:30, 29 Juul 2010

Tuleks kehtestada korralik ringhäälingu maks, nii nagu soomes. Küllap siis leiduks ka raha. Aga siis jälle küsitlus - me peame ju kõik tasuta saama.

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas haljazme » 09:03, 29 Juul 2010

AM on siiski amplituud-modulatsioon mitte kesklaine ning ma ei mõista, miks seda taga nutta ? Raadiote puhul on ju FM tunduvalt parema kvaliteediga. AMi kasutavad veel CB fännid kehva levi korral (vähem ülilevist tingitud häireid).
DM7000s & DM500s @ 5E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas kokku123 » 10:23, 29 Juul 2010

Ei kuulanud AMi ega kasutanud Texti-TVd. Seega suht pohh, pangu see raha parem sisusse.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas Energizer » 12:35, 29 Juul 2010

Kui päris aus olla siis ETV TTX teenus oli tegelikult päris kesine.Ilmateade ja kolme analoogkanali või suisa ainult (ei mäletagi täpselt) ETV kava ja aegunud uudised.

Praeguse seisuga oleks TTX-ist kasu kui seal oleks ka nt ETV filmide ja saadete TTX subtiitrid saadaval vaegkuuljatele+ täielik kõigi Eesti FTA kanalite telekava 2 päeva jagu. Sellist sisu arvan et Eestis keegi ei viitsiks hallata. Ise vaatan sati pealt RAI kanaleid ja RAI 1-3 TTX teenus on päris asjalik, subtiitrid umbes pooltel saadetel ja telekava ka üksikasjalik (Täna-Homme kõigi itaalia FTA kanalite sisu) .
Iseenesest jah TTX on vana kooli meestele, olen ise ka TTX-ga harjunud ning ei oska ilma selleta. TTX eest tasub minu meelest võidelda kui selle kvaliteeti parandataks aga tegelikult kardan et sellega lihtsalt ei viitsi keegi tegeleda kuna seda peetakse aegunud teenuseks. :roll:

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas satik » 20:53, 29 Juul 2010

Jajah, AM... õhtuti Radio Luxemburg, oh olid ajad... BeeGees ja Smokie tuleb sellega miskipärast meelde (ja tänapäeval neid plaatidelt kuulates ei ole ka fiiling sama). Niipalju minu noorusest siis.

Killuke nostalgiast - http://www.radioluxembourg.co.uk/audioP ... ioHigh.php

Oot aga TXT teemast kah - kui saatja on see millest siin kuskil juttu tegime siis polnudki seni ju text üldse võimalik edasi anda, see oskus olevat lisatud alles paar kuud tagasi.

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 22:00, 29 Juul 2010

Kusjuures, mis imenipiga enne 10. mai formaadivahetust suudeti teksti ka digisse väljastada? Söödeti analoogi digisse? Ma olen maapealset digi vaadanud alates 2007. aastast ning juba siis oli tekst digis täiesti olemas.

Teletekstist.. Jah, kahjuks oli ta täitsa kesiseks kuivanud ja ma kartsin juba mõnda aega, et lastakse lihtsalt kõrvad pea alla panna. Kõige enam kasulikum lehekülg oli minu meelest 402 - meteohoiatused, nt. 2005. aasta jaanuaritormi tulekust kuulsin just sealt. Kunagi olid ajad kui internetti kodus polnud ning siis oli see asi küll väga kasulik. Ise ennast vana kooli meheks ei pea oma vähesest vanusest tingitult, kuid oma vanal 14-tollisel teleril(kasutuses 2001-2008) kulus puldil tekstinupul suurest kasutusest suisa tekst maha. Aga jah, õnneks on mul satipann majaseina juures ning satilt tuleb tekstiga kanaleid küll. Saksa ARD teletekst sai sellel aastal 30-aastaseks. Ma saan ETV kodulehelt aru et meil sai regulaarselt töösse alles 1991?? Kahjuks pole keegi kirjutanud selle asja ajaloost eesti keeles lähemalt.

Ahjaa.. kõik kes interneedust ülistavad, tuletage parem meelde aprill 2007, eriti selle viimased päevad ning see kuidas pidid 15 minutit ootama, et Postimehe esilehtegi lahti saada. Erinevalt internetist on teletekst ühesuunaline liiklus.

P.S. Kas teletekstile üldse mingit suurt reklaami tehtigi? Saatekavateadetes oli küll viide leheküljele 300 aga mujal? Üldiselt jah asi tundus üsna mahajäetud olevat. Oleksid võinud 1. juuli hommikul kasvõi hüvastijätuteate panna leheküljele 100 jms. Ma usun, et teleteksti kõrgaeg oli küll enne 2000. aasta külmutamist ning sellest nad enam endisena välja ei tulnudki(hakkasin teleteksti kasutama 2000. aasta talvel kui pere sai tekstiga teleri ning sai enne külmutamist eksisteerinud teksti näpitud küllaga)

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas satik » 22:57, 29 Juul 2010

TarmoTanilsoo kirjutas:Kusjuures, mis imenipiga enne 10. mai formaadivahetust suudeti teksti ka digisse väljastada? Söödeti analoogi digisse? Ma olen maapealset digi vaadanud alates 2007. aastast ning juba siis oli tekst digis täiesti olemas.


See on huvitav tõesti, kuidas senini tekst olla sai... Nad pidid analoogi ju nagunii digitaliseerima, võibolla siis digitaliseeriti txt n.ö muuhulgas ära.
Elecardi saatjamoodul aga väidetavalt senini ise ei suutnud sisestatud txti töödelda (lahusoleva infona). Näiteks Kaoni HD boxil on ju ka txt võimalus kuid ei ole mina sellega digitaalset txt'd näinud, kuid telekas oma tekstimooduliga näitas. Järelikult digitaliseeriti AVsignaal koos txt'ga ja näha saite seda ka vaid ainult teleka mooduli abil.
Kuna txt tõesti muutus vähepakkuvaks siis mina eriline kasutja polnud (ehk siis et jätab täna külmaks - enne huvitaks mind millal ka raadiokanalid ilmuvad digieetrisse (11 juba ostab vabalevist lahkumise puhul viinasid valmis - jääks ju natuke vaba riba küll ka raadioteks :mrgreen: )).

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1067
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 39 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 23:10, 29 Juul 2010

Ma ei saa päris aru. Digis ei ole enam neid "nähtamatuid" pildiridu(VBI, küll on DVB's olemas võimalus selle emuleerimiseks), mis analoogis olid, mida siis kasutati tekstivoo edastamiseks. Mina arvan nii, aga see on vaid minu hinnang: Ilmselt saadeti digiedastusse analoogsignaal, kus siis signaal digiteeriti ja VBI'st tehti ka teletekst digis edastavaks andmevooks. Igatahes AltDvb näitas teleteksti eraldi andmevoona ning ma sain seda edukalt lugeda ka arvutiga (USB pulka kasutades). Digiboksidel aga näib olevat VBI inserter, mis siis asja vastupidiseks teeb -- loeb seda teleteksti andmevoogu ning pistab analoogväljunditele VBI külge. Minu Kaon KTF-S660HDCO'l on ka teletekstibrauser(ja see töötas!) olemas(ilmselt HD kasutajate tarbeks, kuna HDMI ju digitaalne värk ning seetõttu VBI sealt läbi ei lähe), aga ma ei kasutanud seda, eelistades oma teleri enda dekoodrit.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas satik » 23:42, 29 Juul 2010

Tont teab... mulle ei meenu igatahes et oleksin texti ette saanud Kaoniga. Boxi hankimisel katsetasin seda kindlasti. Millal need esimese otsa Kaonid tulid, võibolla sattus siis mingi katkestus txt töös vms.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas Energizer » 01:43, 30 Juul 2010

TXT on ju tegelikult digikujul täiesti olemas. Sati pealt saad kätte küll digi kujul aga pal signaali ümber pakitult, teleka analoog tekstidekooder mõistab seda ikkagi . Ise järgi proovinud. Toimib nii dreami kui ka teleka tekstidekooderiga, kusjuures väike vahe on see kui ntx tüüner toetab DVB teksti, oma erilise dekoodriga, sel juhul võib tekkida olukord kus DVB teksti kasutusmugavus on pehmelt öeldes komplitseeritud. Maximumiga vaadates oli ebamugav kasutasin siis teleka tekstidekoodrit,kuigi dvb- supakad on ilusamad, see on eelis... nüüd kasutan siiski dreami omateksti sest see laob lehekülgi nagu klassikaline telekas ainult et olulisemalt kiiremini kui telekas.

DVB-T suhtes ei oska midagi kosta. Kahju küll kui see välja roogiti. TXT on tõesti kasulik, eriti siis kui arvuti on välja lülitatud aga tahad teada mis kell saade hakkab või tahad salvestuse taimeri jaoks kella sättida, txt näitab õige aja ära. Point on selles et EPG-d ei saa 100% usaldada. EPG järgi võib salvestus kas alata liiga vara või lõppeda liiga hilja- põhjuseks kanalite viivitus EPG signaali uuendamisel- nad lihtsalt ei lõpeta eelnevat saadet õigel ajal või lõpetavad liiga vara- sünkrost väljas reaalne eetri aeg ja epg-ga määratud aeg.
Viimati muutis Energizer, 01:54, 30 Juul 2010, muudetud 4 korda kokku.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas Energizer » 01:49, 30 Juul 2010

vabandust, topelt läks.

Foorumil
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas Scott » 03:17, 30 Juul 2010

Sellise teleteksti järele, kus on Eesti-, välismaa- ja majandusuudised, ilm, sport ja erilehed tähtsamate sündmuste jaoks, oleks tegelikult vajadus olemas. Hea meelega loeks uudised.err.ee uudiseid teletekstist. Arvutiga ei viitsi seda lehte eriti külastada, v.a. siis, kui öises infotv-s või AK allribas mõni tõsiselt huvitav uudis läbi jookseb. Netis on ennemini ikka ajalehed ja Delfi uudised.

Sellega need väljalülitajad ei arvestanud, et IGAL digiboksil on teletekstinupp puldil. Igal teleril polnud.

Ja kas tõesti automatiseerimist ja kaughaldust ei saa ETV-s rakendada? Sellega pole inimressursi raiskamist. Sellised teletekstiredaktorid olid juba sajandivahetusel olemas. FAB Teletext Editori vanem versioon on isegi mul lauaarvutis olemas. Ei ütleks, et liiga keeruline, kuigi Wordist ja Painti kasutamisest on asi kaugel.

"Broadcast quality inserter for analogue and SDI video" kõlbaks nagu digile?

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Mis taastaks texti-tv, kas rahvaküsitlus?

PostitusPostitas dreamants » 06:09, 30 Juul 2010

satik kirjutas:Jajah, AM... õhtuti Radio Luxemburg, oh olid ajad... BeeGees ja Smokie tuleb sellega miskipärast meelde (ja tänapäeval neid plaatidelt kuulates ei ole ka fiiling sama). Niipalju minu noorusest siis.

Noh, ma ilmselt pisut eakam. Minu jaoks olid nooruses AM kuldajad siis kui peksis ööpäevaringselt head musa rootslaste piraatjaam Radio Nord, mis oli ankrus Balti mere vabades vetes. Mingi raadiomajakas häiris seda küll vahetevahel, see aga ei lugenud midagi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist