Levira

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    Windows 10 Mozilla
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Levira

PostitusPostitas aandra » 13:21, 08 Apr 2020

Kahjuks maal elavaid pensionäre, kes vaatavad vaid vabu kanaleid vanade telekatega, millel vaid DVBT sees on äraütlemata palju! Neis, kellel olemas Elisa vaatajakaart koos mooduliga, on maal üksikuid, rääkimata juba DVBT2 telekatest!
Pole neil internetti, kuna see netistamine on karile jooksnud, mille kaud saaks ka ju vaadata. See on kurb reaalsus! Ootan Hiiumaal, Tärkma külas juba 5 aastat oma optilist, tavalisest juhtmest rääkimata. Telia nn kodu 4G toimib üle kivide ja kändude. Tele2 ja Elisa on veelgi kehvemad.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Macintosh Safari
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: Levira

PostitusPostitas rait01 » 20:10, 08 Apr 2020

iga tv vaataja oma mure kas näeb dvb-t2
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: Levira

PostitusPostitas peeter3000 » 12:56, 13 Mai 2020

natuke ot, aga seoses teletorniga

Teletorni avamisega 1980. aastal oli ka omaette põnev lugu. Seal toimus enne olümpiamänge valitsuse bankett. Aga liftid olid rikkis. Kui Pirita kelnerid läksid sinna banketimaterjali viima – taldrikud, klaasid, linad ja kõik muu, mida oli vaja –, siis need vaesed poisid marssisid kõigi asjadega jala sinna üles (vaateplatvorm ja restoran asuvad teletorni 21. ja 22. korrusel, 170 meetri kõrgusel – toim.)
Siis sõitsin mina kohale. Selleks hetkeks oli lift just terveks saanud, nii et mina ja juhataja Georgi Morozov sõitsime esimestena selle remonditud liftiga üles. Jõuan kohale ... kohutav!!! Seal oli mustast marmorist põrand ja Morozov oli lasknud seda naftaga pesta, et ilusti läigiks. Aga võib vaid ette kujutada, milline naftahais seal siis oli! Siis ma hirmsasti temaga pahandasin ja ütlesin, et ma keeldun sinna toite toomast: “Võtke seebivesi ja peske põrand TÄIESTI puhtaks!” Ma ei mäleta, kuidas nad seal siis tuulutada said, sest ega seal aknad lahti ei käinud – kaks korrust allpool oli küll üks lahtine rõdu, aga üleval aknaid avada ei saanud.
tasuline https://lood.delfi.ee/omamaitse/toidutr ... d=89846333
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Levira

PostitusPostitas Henkka » 16:56, 13 Mai 2020

Kas oled ise teletornis kunagi käinud?
Mina olen käinud väga palju kordi ning kui soovid, siis võin kunagi Sind ka sinna viia, aga see nõuab väga pikka ettevalmistamist...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    Windows 10 Mozilla
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Levira

PostitusPostitas aandra » 17:41, 13 Mai 2020

Henkka kirjutas:Mina olen käinud väga palju kordi ning kui soovid, siis võin kunagi Sind ka sinna viia, aga see nõuab väga pikka ettevalmistamist...

Olen nagu Sinagi seal korduvalt käinud, ka enne liftide töölehakkamist. Esimene kord oli 1979 suvel, kui grupivennad seal praktikal olid. Jalgsi ülesminek oli päris tõsine trenn aga olin siis 20 ja kõhtu polnud ollagi! Pärast seda see tornike veel põles (mitte minu süü tõttu! :D ) ja oli päris jube rabelemine, et olümpiaks ikka kõik korda saaks!

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Levira

PostitusPostitas Scott » 02:26, 10 Okt 2020

Levira käivitas spordiülekannete portaali

Alates möödunud aastast tehisintellekti abil sportmängudest TV- ja veebiülekandeid teinud Levira astus järgmise sammu ning käivitas täna portaali sport.television.ee, mis pakub spordisõbrale põnevat sisu nii Eestist kui ka kaugemalt.

Portaal keskendub esialgu pallimängudele ning edaspidi on kavas spordialade valikut laiendada. Levira soovib uue keskkonnaga suurendada spordivõistluste vaatajaskonda ja aidata kaasa sportmängude populariseerimisele üle Eesti. Uus keskkond võimaldab esmakordselt jälgida reaalajas Eesti pallimängude meeste esiliigasid, naiste- ja noorteliigasid.


https://sport.delfi.ee/news/korvpall/vt ... d=91306855

https://levira.com/?post_type=post&p=8108

rootsikunn
Digivanake
Postitusi: 1298
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    Windows 10 Mozilla
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 201 korda

Re: Levira

PostitusPostitas rootsikunn » 17:59, 13 Jaan 2021

Ööl vastu neljapäeva võib esineda lühiajalisi katkestusi ERR-i raadiokanalite edastamisel
https://levira.com/ool-vastu-neljapaeva ... astamisel/

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Macintosh Safari
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: Levira

PostitusPostitas rait01 » 22:34, 13 Jaan 2021

SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
rei565
Entusiast
Postitusi: 276
Liitunud: 03:00, 14 Juun 2007
Asukoht: Tallinn, Kristiine
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Levira

PostitusPostitas rei565 » 22:11, 02 Apr 2021

Levira testib MUX6 peal (Tallinnas ch30) Nagravision kodeerimissüsteemi. Kanali nimi "Levira Test". Conax 0B00 ja Nagravision 18B0 CAID'id on näha.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Levira

PostitusPostitas Scott » 22:43, 23 Apr 2021

Riik on jälle plaani võtnud Levira riigiosaluse müümise. Lisaklausliks peab olema, et uus omanik jätkaks teatud perioodil digitelevisiooni edastust ja MKM avaldab lootust, et seoses õhulevi vaatajate püsiva hulgaga tagatakse teenus edaspidigi.

Alles paar aastat tagasi valitsus müüki ei toetanud.

Levira on ainus sideettevõtjaga, kes omab kogu digitelevisiooni edastamiseks vajalikku infrastruktuuri ehk maste ja sageduslube. Samuti osutab ettevõte ka teisi riigi toimepidavuseks vajalikke teenuseid nagu serverimajutus ja pilveteenused.

Vabalevis vaatab Levira vahendusel televisiooni ligikaudu 20 000 kodu, Levira on ka tasuliste maapealse digitaaltelevisiooni telekanalite ainus edastaja, pakkudes teenust 80 000 kodule. Maapealse digitaaltelevisiooni kaudu telepilti vaatavate telekodude hulk on hinnanguliselt 20 protsenti kõikidest telekodudest.

MKM näeb riigi osaluse võõrandamisel võimalikku riski, et uus omanik võib otsustada maapealse digitaaltelevisiooni edastamise lõpetada ja keskenduda muudele teenustele. Kuna tarbijate hulk on aastaid stabiilsena püsinud ja ettevõttel peaks säilima huvi seda jätkata ka riigi osaluseta, on risk ministeeriumi hinnangul siiski väike.

Siiski oleks ministeeriumi tarvis ettevõtte riigiosaluse müümisel kohustada müügilepinguga ostja vähemalt mingi perioodi jooksul teenuse osutamist jätkama. "Selle või sarnase tõhusa riski vähendamise meetme rakendamise korral toetab MKM pigem Levira riigi osaluse võõrandamist," märkis MKM kirjas rahandusministeeriumile.



https://www.err.ee/1608188602/majandusm ... se-muumist

...

Soome Digita näitel on edastustasu tõusnud ja praeguseks on väidetavalt Yle edastamise eest eraomanikule makstud rohkem kui müügi eest saadud tasu.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Levira

PostitusPostitas Scott » 23:31, 11 Mai 2021

rei565 kirjutas:Levira testib MUX6 peal (Tallinnas ch30) Nagravision kodeerimissüsteemi. Kanali nimi "Levira Test". Conax 0B00 ja Nagravision 18B0 CAID'id on näha.



Teisest teemast Tigekala postitus viewtopic.php?p=237205#p237205

Telenor laiendab Nagravision MA abil krüptimist
29.04.2021

Skandinaavia riikide operaator Allente, ... laiendab simulkrüptimist uue tingimusjuurdepääsu süsteemiga - Nagravision MA.
Canal Digital'i algsel platvormil kasutati Conax krüptimissüsteemi (CAID 0B00) + Videoguard (CAID 093E / 0940).
Lisaks neile kahele CA süsteemile on Allente kanalitele lisatud veel üks süsteem - Nagravision MA (CAID 188A).
...
Nagravision MA kodeering meelitab järk järgult üha uusi operaatoreid. Tuletame meelde, et seda CA süsteemi esitati
varem Bulgaaria operaatori Bulsatcom positsioonil 39E (CAID 1878), hiljem ka A1 BG-ga (CAID 188D). M7 Group (Canal+ Luxembourg) otsustas kasutada Nagravision MA-d oma DTH teenuste jaoks, sealhulgas operaator Skylink (CAID 181D).


Võib-olla on nendel uudistel mingi hägune seos ja tulevikus peame endise ZUUMi vaatamiseks Nagravisionit toetavad boksid ostma.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Ubuntu Firefox
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Levira

PostitusPostitas Scott » 09:13, 03 Mär 2022

Sel äreval ajal teeks väheke kriitikat.

Nimelt kuuenda klahvi all pesitsev Digilevi info kanali pilt (just pilt, sest liikuvat videot seal pole) on tükimat aega uuendamata. Puudub sealt aasta tagasi lisatud Current Time logo kui ka nüüd näitama hakatud France24 ja Euronews Russiani logo. Ja logode asetus on selline, et ei ole aru saada, milline on eetrikanal ja milline hübriidkanal.

Seda infot võiks natuke tihemini uuendada. On palju telereid ja bokse, mis automaatselt kanalinimekirju ei uuenda ja vaatajad ei teagi, et uusi kanaleid on juurde pandud. Puldil kanaleid noolenuppudega vahetades ikka kogemata infokanalile sattutakse ja siis oleks hea, kui uus info kiiskavpunases kastis vastu vaataks. Kõik internetti ei kasuta või iga päev Levira kodulehelt uudiseid otsimas ei käi. Varem aktiivselt uuendatav digilevi.ee leht on ka mahajäetud olekuga. See välistaks sellised juhtumid, nagu näiteks eile, kui keegi avastas, et Current Time on lisandunud, või lausa ajakirjanike poolt nii mõneski artiklis kirjapandu "kõik kolm Eesti kanalit".

Kui 2023. aastal on plaanis paralleeledastusest loobuda ja HD-edastusele minna, võiks taas käima lükata sellised infokanalid, mida kõige mõjutatumad vaatajad praegu kasutavad. Näitena saab võtta Soome Digita levis olevad Infokanava bannerid ja tabelid, kus tähtsam info teenuste kohta on selgelt ja arusaadavalt kirja pandud.

maamesilane
Edasijõudnu
Postitusi: 36
Liitunud: 09:13, 15 Jaan 2016
Asukoht: Läänemaa / Pärnumaa
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Levira

PostitusPostitas maamesilane » 16:20, 03 Mär 2022

Current Time on juba möödunud aasta suvest saadik nähtav
https://levira.com/eesti-vabalevi-kanal ... rent-time/

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    Windows 10 Firefox
On tänatud: 15 korda

Re: Levira

PostitusPostitas siil udus » 11:27, 11 Mär 2022

https://arileht.delfi.ee/artikkel/96134 ... distekanal
Eesti vabalevisse lisandub Ukraina uudistekanal
Täna pärastlõunal lisab Levira Eesti vabalevisse Ukraina TV-kanali Україна 24. Tegemist on juba mitmenda Ukraina kanaliga Eesti telelevis.
Україна 24 on vabalevi kanalite loetelus positsioonil number 11. Vabalevis saab Україна 24 vaataja valida ukrainakeelse originaalheli kõrval ka kas vene- või inglisekeelse helikanali, teatas Levira. Україна 24 jõuab ka Elisa Klassik üle õhu teenusesse. Kui kanal ei teki automaatselt, tuleb oma seadmele teha uus kanaliotsing. Kanalit saab vaadata ka internetis aadressil https://u24.ua.

„Uue kanali lisandumine on oluline Eestisse jõudnud põgenikele, kes saavad TV-uudiseid kodumaalt. Neil on nüüd tasuta juurdepääs ukrainakeelsele sisule ka juhul, kui interneti- või kaabeltelevisiooni võimalus elukohas puudub,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.
...

Paistab, et töötab.

Kasutaja avatar
kalamaja
Entusiast
Postitusi: 255
Liitunud: 03:00, 01 Okt 2006
    Android Chrome
On tänanud: 22 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Levira

PostitusPostitas kalamaja » 16:54, 04 Mai 2023

Youtube pakkus sellist saatelõiku
https://m.youtube.com/watch?v=9OP8Bn4xuSU

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 43 külalist