Soome digi

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 02:12, 11 Jaan 2007

Raiskasin kunagi 105 krooni Ranteloni 10 dB sumbefiltri peale 28. kanalile, oli täiesti mõttetu, nõrgendas ka muid UHF-kanaleid oluliselt. Kartsin ristmodulatsiooni TV3 saatjast, aga kui mõistlikult (mitte liiga palju) võimendada ja eri suundade signaale mitte kokku liita, siis pole vähemalt minu asukohas vajadust (Espoo ja Kloostrimetsa suunad on praktiliselt 90 kraadi all).
Tolle 45. kanali sumbefiltriga summutate tõenäoliselt sama palju maha ka 44. ja 46. kanalit - kui järsult too filter ikka lõikab?

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 06:12, 11 Jaan 2007

Kuna olen ka soome digisignaali kättesaamisega kõvasti hädas. Samas tulevad eesti signaalid tugevalt sisse. Suundade vahe võib olla ca 30 kraadi. Olles nüüd ka netist pisut uurinud, tekkis mõte soome signaal läbi lasta Rantelon AV74-1/FM või AV75/FM (http://www.rantelon.ee/cgi-bin/prod?cat=r4r8&lang_id=est) ja siis võrku kokku liita eesti signaaliga. Mis asjatundjad arvavad?

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 09:02, 11 Jaan 2007

Mina soovitan neid mitte ühisesse kaablisse lasta. Proovisin, sõltuvalt võimendusest kas Soome segas Eesti 45-ndat või vastupidi. Ja kuna Soome nivoo on kõikuv, siis ei saa midagi paika panna.
Kuna Eesti digi läks Zuumiks kätte, siis nagunii minu katusel edaspidi Kloostrimetsa poole suunatud antenni olema ei hakka. Soome poole keeratud antenn 45-ndat võtab praegu talutavalt, 59. signaal on väga kehv.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 10:17, 11 Jaan 2007

eh
Viimati muutis elit, 23:15, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 11:36, 11 Jaan 2007

mart kirjutas:Mina soovitan neid mitte ühisesse kaablisse lasta. Proovisin, sõltuvalt võimendusest kas Soome segas Eesti 45-ndat või vastupidi. Ja kuna Soome nivoo on kõikuv, siis ei saa midagi paika panna.
Kuna Eesti digi läks Zuumiks kätte, siis nagunii minu katusel edaspidi Kloostrimetsa poole suunatud antenni olema ei hakka. Soome poole keeratud antenn 45-ndat võtab praegu talutavalt, 59. signaal on väga kehv.


Ega need starmanni tasulised mind ka ei huvita aga vabad mis kunagi tulevad tahaks küll kätte saada. Teab äkki keegi juba kumbale nad pannakse?

Kasutaja avatar
siilik123
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 03:00, 09 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas siilik123 » 11:45, 11 Jaan 2007

dreamants kirjutas:
mart kirjutas:Mina soovitan neid mitte ühisesse kaablisse lasta. Proovisin, sõltuvalt võimendusest kas Soome segas Eesti 45-ndat või vastupidi. Ja kuna Soome nivoo on kõikuv, siis ei saa midagi paika panna.
Kuna Eesti digi läks Zuumiks kätte, siis nagunii minu katusel edaspidi Kloostrimetsa poole suunatud antenni olema ei hakka. Soome poole keeratud antenn 45-ndat võtab praegu talutavalt, 59. signaal on väga kehv.


Ega need starmanni tasulised mind ka ei huvita aga vabad mis kunagi tulevad tahaks küll kätte saada. Teab äkki keegi juba kumbale nad pannakse?

kahtlustaks et 45-le, sest praegu tuleb 45-lt 7 kanalit ja 59-lt 11tk.
45 mux praegu vähem koormatud, loogiline oleks et 45 saab lisa 3 tasuta kanalit

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 11:47, 11 Jaan 2007

Just nii, Tallinnas E45, Valgjärves E47
See ka varem jutuks olnud:
http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... ght=#65035

Ja huvitav, et tegelikult saatekava (EPG) saadetakse ka ETV,K2, TV3 kohta. Kogu muxi bitrate on umbes 22megabit/sek, 3 puuduva kanali info asemel edastatkse tühje pakette, et mux ära täita.

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 11:53, 11 Jaan 2007

elit kirjutas:Tervist!
Sai pandud kaks Triax 100 el. E 21-69 Espoo suunale E45 sumbutamiseks
nurga 48* puhul kaugusega 300 mm horisontaalis. Kasutatud jagurit
-3,7db, kaabel AL112 13 m võimuni AV63, sealt boxini 9 m.


elit - kas kaablid tegid ühepikkused (nagu õpetus ette näeb) või on nad suvalise pikkusega?

Kasutaja avatar
siilik123
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 03:00, 09 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas siilik123 » 11:58, 11 Jaan 2007

mart kirjutas:Mina soovitan neid mitte ühisesse kaablisse lasta. Proovisin, sõltuvalt võimendusest kas Soome segas Eesti 45-ndat või vastupidi. Ja kuna Soome nivoo on kõikuv, siis ei saa midagi paika panna.
Kuna Eesti digi läks Zuumiks kätte, siis nagunii minu katusel edaspidi Kloostrimetsa poole suunatud antenni olema ei hakka. Soome poole keeratud antenn 45-ndat võtab praegu talutavalt, 59. signaal on väga kehv.

mis kompromiss siis oleks ? tuunerisse tuleks nad ikkagi kokku lasta, sest sel ju ainult 1 sisend ? või vastasel juhul peab loobuma
emmas-kummast ?
kahte tuunerit ju poleks ka mõistlik osta

Kasutaja avatar
siilik123
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 03:00, 09 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas siilik123 » 12:06, 11 Jaan 2007

siin on jutuks olnud et av63 ja sumbefiltriga poleks mõtet proovida , sest võtab ka 44 ja 46 signaale maha, kuna nii lähestikku
küsiks siis sarnast asja av74 kohta, seal on võimendus tagatud 44 ja 46 peale, eeldatavasti summutatakse 45 ära, samas on siiski tegemist praktiliselt sama asjaga ? et võimendis see summuttatakse vahelt üht kanalit , aga kui efektiivselt ?
kui efektiivne siis oleks av74 soome signaalide võimendamise ja 45 summutamise suhtes võrreldes av63 + e45 filter ?
eeldusel et ei võrdle võimendus koefitsente 30 vs.50 db ? vaid
signaali-sumbuvuse-tõkestamise suhet
kas keegi kommenteeriks ?

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1116
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas dreamants » 12:38, 11 Jaan 2007

siilik123 kirjutas:siin on jutuks olnud et av63 ja sumbefiltriga poleks mõtet proovida , sest võtab ka 44 ja 46 signaale maha, kuna nii lähestikku
küsiks siis sarnast asja av74 kohta, seal on võimendus tagatud 44 ja 46 peale, eeldatavasti summutatakse 45 ära, samas on siiski tegemist praktiliselt sama asjaga ? et võimendis see summuttatakse vahelt üht kanalit , aga kui efektiivselt ?
kui efektiivne siis oleks av74 soome signaalide võimendamise ja 45 summutamise suhtes võrreldes av63 + e45 filter ?
eeldusel et ei võrdle võimendus koefitsente 30 vs.50 db ? vaid
signaali-sumbuvuse-tõkestamise suhet
kas keegi kommenteeriks ?


Mul on silm jäänud AV-75'l pidama. Sellel annab ka sagedustega mängida. Äkki saab seda kuidagi ära kasutada. AV-75'e pdf failis on selektiivsust graafiliselt iseloomustatud:http://www.rantelon.ee/images/est/r4r1i64.pdf
On kellelgi kogemusi?

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 13:01, 11 Jaan 2007

dreamants kirjutas:Mul on silm jäänud AV-75'l pidama. Sellel annab ka sagedustega mängida.


Kõrvuti kanalite korra, (44,45,46) pole sellest ilmselt loodetud abi. Arvan, et filtritega lihtsalt ei õnnestu nii järsku lõigata. Kui suunad erinevad, siis teravam või topeltantenn, et kõrvalsuund võimalikult alla suruda (45).

Kasutaja avatar
siilik123
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 03:00, 09 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas siilik123 » 13:03, 11 Jaan 2007

on küll jah üsna teravad tipud detsibellides
ei ole asjatundja , aga vaatasin seda av75 graafikut ja tekkis selline
koolipoisi loogika
kui mõelda et iga graafiku kast on 50 mega lai, siis mahuks 8 mega laiusi muxe ühte kasti 6,25
kui nüüd visuaalselt võrrelda seda tippu punktsageduse ja veidi eemale jääva ehk kõrvalkanaliga, siis jah võimendus on madalam, aga oma 40 detsi on ikka ära ...
seega võimendatakse ikkagi kõrvalolevat kanalit jõkralt rohkem kui seda mida vaja
nõrk soome saab 50 db ja võimas eesti vähemalt 40 db ??
võib-olla olen liiga loll , mõni targem võiks arvamust avaldada

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 13:04, 11 Jaan 2007

eh
Viimati muutis elit, 23:16, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
siilik123
Edasijõudnu
Postitusi: 68
Liitunud: 03:00, 09 Sept 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas siilik123 » 13:13, 11 Jaan 2007

elit kirjutas:Kummastki antennist jagurisse (jagur töötab tegelikult liitjana) minevad
kaablid on ühepikkused (1,4m pluss-miinus 2 mm). Minu väikese
kogemuse tõttu taolise süsteemi kasutamisel, arvan, et oluliste
mõõtmete (antennide horisontaalkaugus, antennide direktorite-poolsete
otste asumine Espoo suunaga ristiolevas tasapinnas) tolerants pluss-miinus
2 mm ei mõjuta oluliselt saadavat effekti, sest lainepikkus on 45 cm. Kuna 300 mm antennide telgede vahe puhul ei saa neid paigutada kõrvuti (elemendid hakkavad üksteist segama), siis Kloostrimetsa-poolne antenn asub teisest antennist ca 650 mm madalamal. Pole ka ülikriitiline
vertikaaltasapinnas antennide suunamine. Antennide teljed Espoo suunal
on pandud paralleelseks silmajärgi. Ka täna, selle lume-lörtsisaju ajal ei
langenud S ja Q alla ülalpool toodud näitusi.


kas teeksid antennidest pilti ? oleks kõigil puust ja punane kuidas kinnitatud
kas eelmises sõnumis 48* oli mõeldud, et mõlemad soome antennid asetsevad 48* all meie teletorniga ?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist