Antennid (-süsteemid) kaugvastuvõtuks

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 23:40, 09 Okt 2007

officer kirjutas:
peeter3000 kirjutas:ega enne vist ei jäta järgi ka kui triaxi 21-23 kanali spets antenniga Stockholmi E23 kätte saan..(ca 370km) või siis Ahvenamaalt (ca 270km)E25 vist ka näitab Rootsi muxi 1.


....kui sa just loodusseadustega Mitshurini moodi ei kavatse käituda,siis pead äraootama suvise aja,kui tekib seda TV sagedust peegeldav ioniseeritud sobival kõrgusel E-kiht,mis Rootsima TV saatja signaali sealt sinu antenni põrgatab,edu:)!


Ionosfääri E-kiht ei peegelda detsimeeterlaineid! Sellest on abi ülikaugvastuvõtul VHF I kanalitel. Suvel vahel juhtub seoses päikese aktiivsusega (sellega kaasneb tihti ka magnettorm), et seal on Venemaa või Lääne-Euroopa kanalite sigrimigri. Märku annab see vahel isegi sellega, et tugevale Tallinna R2 saatjale lööb järsku mingi häire sisse - siis ruttu TV-sagedusala alumist otsa kammima!
Rootsi UHF on aga tavaline troposfäärilevi, mille jaoks tekivad mere kohal soodsad tingimused tavaliselt aprillis ja oktoobris, kui järsult vastavalt soojeneb või külmeneb. Olen 1980ndate lõpus Tartus võtnud Rootsi UHF-kanaleid väga selge ja stabiilse pildiga vastu mitu päeva järjest.

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 662
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 59 korda
On tänatud: 5 korda

PostitusPostitas officer » 16:02, 10 Okt 2007

mart kirjutas:
officer kirjutas:
peeter3000 kirjutas:

Ionosfääri E-kiht ei peegelda detsimeeterlaineid! Sellest on abi ülikaugvastuvõtul VHF I kanalitel. Suvel vahel juhtub seoses päikese aktiivsusega (sellega kaasneb tihti ka magnettorm), et seal on Venemaa või Lääne-Euroopa kanalite sigrimigri.


...ajasin sulle jahh jama,sry!, E-kihilt peegeldub kuni mingi 150MHz-ni,üle selle sageduse tuleb juba tõesti tropo.....ja troposcatteri puhul pendeldab signaalipoiss ntx kahe peegelduva kihi vahel üles-alla,kuni leiab alumises peeglis augu,et sealt siis maapääle tagasi saada:)! Edu sulle!

Kasutaja avatar
andrs
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 03:00, 02 Sept 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas andrs » 18:01, 10 Okt 2007

peeter3000 kirjutas:
elit kirjutas:Jah, see probleem tundub olevat väga keeruline ( mitte ainult antennisüsteem, millele ma ja mart tähelepanu juhtisime). See töö, mida andrs on teinud, on suur, kuid tehtud üleliia teooriast lähtudes suhteliselt kitsa suunitlusega (mitmes mõttes) piisavalt mittearvestades konkreetse vastuvõtukoha tingimusi (antenni kõrgus, peegeldused, häired ...).

Teisiti öeldes tuleks püüda saada selgeks, millest tulenevad kõrged S-id ja peaaegu olematud Q-d (sh. ülevõimenduse tõttu).

Soovitaksin skaneerida laialt nii horisontaal- kui ka vert. tasapinnas signaalid, mis tulevad huvipakkuvatel sagedustel ning saadud tulemuste põhjal juba kavandada vajalikud abinõud stabiilse vastuvõtu tagamiseks.
Siinkohal ütlen, et Triaxi suunadiagramm on küllaltki terav, nii et tavaolukorras antenni(de) keeramisel Espoolt Fiskarsile langeb S vahepeal väga kõvasti ja Q vahepeal peaaegu olematuks.

Mul on pildid ees Espoolt. Muuseas: väga sageli Q ületab S-i.


S ja Q suhte järgi peaks vigadele jälile saama.
tooks mõned näited(NB! minu isiklik arvamus!!!)Zoombox:
1.S 40-90 Q 0-7 ..antenn valesti suunatud,vale nurk,võimendi on vale või liiga tugev(proovida ilma võimenditeta,ilma liitjateta).
2.S 40-90 Q 8-50-8...antenn liigub(tugev tuul),kaablid lahti,võimendi jupsib või vale,puud ees jne
3.S 15 Q 5-12..on lootust.leida antennile parem koht(kõrgemale),lisada eelvõimendi 10-20db,
4.S 15 Q 10-15...lisada võimendust(10-20db)
5.S 40 Q 40..kõik tingimused heaks pildiks peaksid olema täidetud.(midagi teha pole vaja)(äärmisel juhul võimendi 5-15db)
6. S 60-80 Q85-99..leviga probleeme pole.(ideaalvariant)
7. S 90 Q40-85...levi hea,aga vajab täppishäälestust(antenn ei ole õige,suund ei ole õige,jne)
8. S 90-95 Q 99-100..maksimum levi.
9. S 20 Q 0..igasugune levi puudub

10. S 100 Q 0 analoogsaatja signaal( näiteks Tallinnas E28-tv3)
11. S 30-50 Q 0 analoog... (minul näitab Tallinnas Koeru saatjat)

Q 0-7 pilti ja häält ei ole
Q 7-12 pilt ja hääl hakivad kogu aeg
Q 12-20 vaatamine on häiritud
Q 25-100 pilt ja hääl on koguaeg ühtlaselt head(hakkimine siis kui on mõni häire või auto)

kõik täpsustused/parandused on teretulnud :lol:

=========
ZoomBox:
Mux 42 S:56% Q:2%
Mux 45 S:88% Q:94%
Mux 59 S:30% Q:0%
Mux 60 S:30% Q:0%
Tallinna saatjalt tuleb ainult 45 kanal. Kas see võib olla seotud sellega,
et ma ei ole Starmani klient?
------
Milline on ZoomBoxi tundlikkus?
Kuulsin isiku käest, kes oli katsetanud Humax F2.1001T ja
mingit teist Soome vaatamise digiboxi (ei olnud ZoomBox) .
See mingi teine digibox ei olevat leidnud kanaleid ülesse
aga Humax F2.1001T oli leidnud ja näidanud Q: 40% -ga.
Kui saatja signaal on nõrk, siis oleneb vastuvõtt ka digibox'ist.
------
Olen mitme antenni panijaga vestelnud. Ütlevad, et Vääna_jõesuus
ei õnnestu neil signaali kätte saada. Küll aga üleval paekalda
peal õnnestub. Siit võib oletada, et on hästi kõrget masti tarvis.
Aga võib olla on saatja suunadiagramm selline, et ei aita ka kõrge
mast.
Fiskarsi TV saate leviku kaart: http://www.digitv.fi/binary.asp?path=1;8224;4609;4610
Espoo TV saate leviku kaart: http://www.digitv.fi/binary.asp?path=1;8224;4609;4697
---

Kasutaja avatar
andrs
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 03:00, 02 Sept 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas andrs » 19:40, 10 Okt 2007

andrs kirjutas:
peeter3000 kirjutas:
elit kirjutas:Jah, see probleem tundub olevat väga keeruline ( mitte ainult antennisüsteem, millele ma ja mart tähelepanu juhtisime). See töö, mida andrs on teinud, on suur, kuid tehtud üleliia teooriast lähtudes suhteliselt kitsa suunitlusega (mitmes mõttes) piisavalt mittearvestades konkreetse vastuvõtukoha tingimusi (antenni kõrgus, peegeldused, häired ...).

Teisiti öeldes tuleks püüda saada selgeks, millest tulenevad kõrged S-id ja peaaegu olematud Q-d (sh. ülevõimenduse tõttu).

Soovitaksin skaneerida laialt nii horisontaal- kui ka vert. tasapinnas signaalid, mis tulevad huvipakkuvatel sagedustel ning saadud tulemuste põhjal juba kavandada vajalikud abinõud stabiilse vastuvõtu tagamiseks.
Siinkohal ütlen, et Triaxi suunadiagramm on küllaltki terav, nii et tavaolukorras antenni(de) keeramisel Espoolt Fiskarsile langeb S vahepeal väga kõvasti ja Q vahepeal peaaegu olematuks.

Mul on pildid ees Espoolt. Muuseas: väga sageli Q ületab S-i.


S ja Q suhte järgi peaks vigadele jälile saama.
tooks mõned näited(NB! minu isiklik arvamus!!!)Zoombox:
1.S 40-90 Q 0-7 ..antenn valesti suunatud,vale nurk,võimendi on vale või liiga tugev(proovida ilma võimenditeta,ilma liitjateta).
2.S 40-90 Q 8-50-8...antenn liigub(tugev tuul),kaablid lahti,võimendi jupsib või vale,puud ees jne
3.S 15 Q 5-12..on lootust.leida antennile parem koht(kõrgemale),lisada eelvõimendi 10-20db,
4.S 15 Q 10-15...lisada võimendust(10-20db)
5.S 40 Q 40..kõik tingimused heaks pildiks peaksid olema täidetud.(midagi teha pole vaja)(äärmisel juhul võimendi 5-15db)
6. S 60-80 Q85-99..leviga probleeme pole.(ideaalvariant)
7. S 90 Q40-85...levi hea,aga vajab täppishäälestust(antenn ei ole õige,suund ei ole õige,jne)
8. S 90-95 Q 99-100..maksimum levi.
9. S 20 Q 0..igasugune levi puudub

10. S 100 Q 0 analoogsaatja signaal( näiteks Tallinnas E28-tv3)
11. S 30-50 Q 0 analoog... (minul näitab Tallinnas Koeru saatjat)

Q 0-7 pilti ja häält ei ole
Q 7-12 pilt ja hääl hakivad kogu aeg
Q 12-20 vaatamine on häiritud
Q 25-100 pilt ja hääl on koguaeg ühtlaselt head(hakkimine siis kui on mõni häire või auto)

kõik täpsustused/parandused on teretulnud :lol:

=========
ZoomBox:
Mux 42 S:56% Q:2%
Mux 45 S:88% Q:94%
Mux 59 S:30% Q:0%
Mux 60 S:30% Q:0%
Tallinna saatjalt tuleb ainult 45 kanal. Kas see võib olla seotud sellega,
et ma ei ole Starmani klient?
------
Milline on ZoomBoxi tundlikkus?
Kuulsin isiku käest, kes oli katsetanud Humax F2.1001T ja
mingit teist Soome vaatamise digiboxi (ei olnud ZoomBox) .
See mingi teine digibox ei olevat leidnud kanaleid ülesse
aga Humax F2.1001T oli leidnud ja näidanud Q: 40% -ga.
Kui saatja signaal on nõrk, siis oleneb vastuvõtt ka digibox'ist.
------
Olen mitme antenni panijaga vestelnud. Ütlevad, et Vääna_jõesuus
ei õnnestu neil signaali kätte saada. Küll aga üleval paekalda
peal õnnestub. Siit võib oletada, et on hästi kõrget masti tarvis.
Aga võib olla on saatja suunadiagramm selline, et ei aita ka kõrge
mast.
Fiskarsi TV saate leviku kaart: http://www.digitv.fi/binary.asp?path=1;8224;4609;4610
Espoo TV saate leviku kaart: http://www.digitv.fi/binary.asp?path=1;8224;4609;4697
---

Minu suunas tuleb signaal Fiskarsi TV saate leviku kaardil oleva sõna „...nationalpark“ r tähe suunas.
Päris nõrk signaal.
---

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 20:31, 10 Okt 2007

Andrs vaadates sinu viimaseid signaali tugevusi,siis midagi valesti peab olema.Meie kaugused saatjani suht samad tõsi küll minul Espooni.Minul praegu st 20.20 32 S95-99%Q91-96% teised sama 53 nõrgem see av 63 viga.Ma ei tea mis aga kuskil midagi valesti.Saan aru veel,et Q peetis aga signaal peaks st.tugevust õige seade korral olema küll.Või oskab keegi seletada miks mul on S aga Andrsil pole.Sest kui oli leviga mure S püsis stabiilne Q läks peeti :) äkki loll küsimus?aga siiski.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 181 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 21:07, 10 Okt 2007

andrs kirjutas
--Küll aga üleval paekalda
peal õnnestub. Siit võib oletada, et on hästi kõrget masti tarvis.
Aga võib olla on saatja suunadiagramm selline, et ei aita ka kõrge
mast.--
arvan,et see tõele päris lähedal..

..ja Tallinnast läänepool on vastuvõtt kehva,aga idapool Tallinna küll ei tohiks probleemi tekkida(Soome digiga)..millegipärast on nii.. :cry:
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 22:02, 10 Okt 2007

peeter3000 kirjutas:..ja Tallinnast läänepool on vastuvõtt kehva,aga idapool Tallinna küll ei tohiks probleemi tekkida(Soome digiga)..millegipärast on nii.. :cry:


Tundub jah niimoodi olema.
Männiku ka nagu Tallinna lääneosas :roll:
Mul muidugi Espoo suunas vaid üks tundmatu päritoluga Yagi suht madalal, kehva ilmaga (nagu täna) toimib Mux32 suht OK (S60, Q40-20), Mux 44 ja 46 on Q suhtes olematud. Hea ilmaga ei paista üldse midagi, kuigi S numbrit on küllaga (no 60 vähemalt).

Tallinna mast virutab muidugi S100%, Q98% nii nagu peabki.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 22:32, 10 Okt 2007

Henkka kirjutas:
peeter3000 kirjutas:..ja Tallinnast läänepool on vastuvõtt kehva,aga idapool Tallinna küll ei tohiks probleemi tekkida(Soome digiga)..millegipärast on nii.. :cry:


Tundub jah niimoodi olema.
Männiku ka nagu Tallinna lääneosas :roll:
Mul muidugi Espoo suunas vaid üks tundmatu päritoluga Yagi suht madalal, kehva ilmaga (nagu täna) toimib Mux32 suht OK (S60, Q40-20), Mux 44 ja 46 on Q suhtes olematud. Hea ilmaga ei paista üldse midagi, kuigi S numbrit on küllaga (no 60 vähemalt).

Tallinna mast virutab muidugi S100%, Q98% nii nagu peabki.


Mehel antenn ok aga S i pole minu meelest üldse Q ma saan aru segavad faktorid aga S maas see nagu kummaline?Mul Q vahest 0 aga S ikka 90-100% kas viga suunamises või tehnikas(vaevalt kuri saatus :) )Samas lääne pool jälle mehed näevad ja idas lux kui nii võib ütelda. :) Millal sa Henkka oma mõõteriista saad huvitav oleks teada mis vahe sellel lääne ja ida Tallinnal on? :)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 23:02, 10 Okt 2007

faas kirjutas:
Henkka kirjutas:
peeter3000 kirjutas:..ja Tallinnast läänepool on vastuvõtt kehva,aga idapool Tallinna küll ei tohiks probleemi tekkida(Soome digiga)..millegipärast on nii.. :cry:


Tundub jah niimoodi olema.
Männiku ka nagu Tallinna lääneosas :roll:
Mul muidugi Espoo suunas vaid üks tundmatu päritoluga Yagi suht madalal, kehva ilmaga (nagu täna) toimib Mux32 suht OK (S60, Q40-20), Mux 44 ja 46 on Q suhtes olematud. Hea ilmaga ei paista üldse midagi, kuigi S numbrit on küllaga (no 60 vähemalt).

Tallinna mast virutab muidugi S100%, Q98% nii nagu peabki.


Mehel antenn ok aga S i pole minu meelest üldse Q ma saan aru segavad faktorid aga S maas see nagu kummaline?Mul Q vahest 0 aga S ikka 90-100% kas viga suunamises või tehnikas(vaevalt kuri saatus :) )Samas lääne pool jälle mehed näevad ja idas lux kui nii võib ütelda. :) Millal sa Henkka oma mõõteriista saad huvitav oleks teada mis vahe sellel lääne ja ida Tallinnal on? :)


Mõõteriista saamise küsimus on tõesti hea küsimus - see huvitab mind ennast üliväga, aga mõõteriista tellijat veelgi enam :?
Tootja(lubaja) firma nimi algab K tähega, nagu K-kohukesel, aga Savisaar (loodetavasti) nendega seotud ei ole (no ma vähemalt loodan nii 8) ).

Ma ei ole päris kindel, et minu kasutatav aastate eest üles pandud UHF Yagi väga OK on. Loomulikult analoogsoomesid näitas see nagu kulda, aga tsiteeritud S ja Q numbrid on zuumboksi ekraanilt, kui maja teisel korrusel on AV 63 antennist tuleva kaabli vahel. Samuti ei pruugi see Yagi olla üldse loodud kõrgemate kanalite jaoks (võibolla sellepärast on Mux 44 ja 46 üldiselt olematud, kuigi mõni harv kord olen ma neid pilte näinud küll)?

Zuumboks ise esimesel korrusel (kogu kaabelduse korrasoleku osas ei taha küll mingiks "garandiks" olla), panin AV 63 asemel prooviks F-F läbimineku ja siis zuum loobus üldse soome pilti näitamast :wink: S oli mingi 20 ja Q lootusetu 0 kuni 5...

Järgmine eeldatav katse - zuumboks teisele korrusele ja siis vaadata, mis selle esimese kaabli otsast ilma võimendita välja tuleb. Nädalavahetusel tuleb ilmselt ka see katse ära teha.

Üsna tõenäoliselt on omal ajal paigaldatud antennisüsteem lihtsalt oma "viimase hingetõmbe" staadiumis (antenn või kaabel või mõlemad :cry: ).

Tegelikult lähebki varsti kogu maja kapitaalremonti ja siis tuleb korralik uus antennisüsteem organiseerida nii või teisiti.
Seega ongi praegu testide ja mõtiskluste aeg :wink:

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 181 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 23:13, 10 Okt 2007

ANDRS:
Zuumboxi tundlikkus on väga hea...ei usu ,et odavamalt paremat leiad..
aga kallimalt?..riskiga värk.(aga proovimist ei keela keegi
:wink: )
kanalite sisselugemine ei sõltu kliendiks olemisest.(ei Zuum ega Soome)
mul on hetkel 78 kanalit sisse loetud.(nt.E53-eurosport-kl.22.05-23-05 "Esteratsastus"-takistussõit..kuigi näha ma seda ei saa"ligipääs puudub")
kl 22:50 (manuaalotsingu pealt saab vaadata levi)
E25 S50 Q0 (Koeru analoog-K2)
E28 S100 Q0 (Tln TV3 analoog)
E32 S44 Q40 (Q kehvem kui tavaliselt)
E33 S16 Q0 (Lahti)
E38 S46 Q7 (Soome dvb-h?)
E39 S60 Q0 (Koeru ETV analoog)(tavatelekas pilt ees..kehva-värviline)
E40 S38 Q0 (mingi analoog vist)
E41 S44 Q0 (tundmatu)
E42 S92 Q100
E44 S52 Q30
E45 S92 Q98
E46 S42 Q40
E49 S70 Q0 (Pärnu TV3 analoog)(tavatelekas pilt ees..vaadatav-värviline)
E53 S58 Q7
E56 S26 Q7 (mingi võõras digi-Anjalankoski?)
E58 S52 Q6
E59 S94 Q100 (kuigi antenn 21-50,ei ole probleemi)
E63 S38 Q0 (tundmatu)
E64 S94 Q100
antennid suunatud Espoole!!!
Viimati muutis peeter3000, 23:36, 10 Okt 2007, muudetud 1 kord kokku.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
amonte
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03:00, 10 Okt 2007
    unknown unknown

Valgjärve TV kanalid peale digitaliseerimist

PostitusPostitas amonte » 23:24, 10 Okt 2007

Kas keegi oskab öelda, mida saab kohalikest saatjatest peale 2011? Kas Tartu saatja lõpetab tegevuse? Ja mis saab Valgjärve kanalitest? Praegu on ETV E5, K2 E30, TV3 E23. Kas kõik jäävad samadele sagedustele või kaob ETV VHFilt ära ja läheb UHFile?
PS. Sain suure hulga vene musta kaabli, mida kasutati kohaliku võrgu magistraalkaablina. Ta on üsna jäme. Kas vastab tõele, et mida jämedam, seda väiksem sumbumus? Mida arvate sellest, kas tasuks seda praegu oma UHFile taha panna?

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 23:35, 10 Okt 2007

andrs kirjutas:

=========
ZoomBox:
Mux 42 S:56% Q:2%
Mux 45 S:88% Q:94%
Mux 59 S:30% Q:0%
Mux 60 S:30% Q:0%
Tallinna saatjalt tuleb ainult 45 kanal. Kas see võib olla seotud sellega,
et ma ei ole Starmani klient?

Mõtlesid 64, mitte 60?
Füüsilise signaali tulemisel või mittetulemisel ei ole mingit pistmist klient olemise või mitteolemisega :-) Kliendi ja mittekliendi vahe on ainult selles, et kliendi vaatajakaart avab krüpteeritud programmide pildi ja heli.
Siin miski ei klapi. Siin on midagi selektiivset vahel või on antenn nii paekalda taga, et pikemad lained veel mingil määral difraktsiooniga painduvad allapoole, aga lühemad tuiskavad lihtsalt üle. 42. kanal tuleb kehvemini, sest selle katsesaatja võimsus on oluliselt väiksem.

------
andrs kirjutas:Olen mitme antenni panijaga vestelnud. Ütlevad, et Vääna_jõesuus
ei õnnestu neil signaali kätte saada. Küll aga üleval paekalda
peal õnnestub. Siit võib oletada, et on hästi kõrget masti tarvis.
Aga võib olla on saatja suunadiagramm selline, et ei aita ka kõrge
mast.

Kuna mul kõigest mõni kilomeeter ida pool ja paekalda peal tuleb, siis usun, et kõrge mast ikkagi aitab. Kui päris tead(us)likult läheneda, peaks välja joonistama maapinna profiili teel Espoosse koos Fresneli tsooniga (Fiskars unusta ära, sellest on ainult jama, mul on antenn olnud nii Espoo kui Fiskarsi suunas ja usu - Fiskarsi poolt ei saanud 32, 44 ja 46 isegi mitte häiretega kätte, kuigi 58 tuli korralikult), siis saaks teada, kui kõrge see mast peaks olema. Kui neid (tõenäoliselt mitte mõõtmistel põhinevaid) levialakaarte vaadata, siis Espoo virutab ka selles suunas lähemale. ERP on ka Espoo kasuks - 50 kW Fiskarsi 10 kW vastu. Kokkuvõttes võib öelda nii, et mul õnnestub peaaegu alati vaadata Espood Fiskarsi kiuste, aga pole kunagi õnnestunud vaadata Fiskarsit Espoo kiuste :-)
Viimati muutis mart, 23:56, 10 Okt 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: Valgjärve TV kanalid peale digitaliseerimist

PostitusPostitas mart » 23:48, 10 Okt 2007

amonte kirjutas:Kas keegi oskab öelda, mida saab kohalikest saatjatest peale 2011? Kas Tartu saatja lõpetab tegevuse? Ja mis saab Valgjärve kanalitest? Praegu on ETV E5, K2 E30, TV3 E23. Kas kõik jäävad samadele sagedustele või kaob ETV VHFilt ära ja läheb UHFile?
PS. Sain suure hulga vene musta kaabli, mida kasutati kohaliku võrgu magistraalkaablina. Ta on üsna jäme. Kas vastab tõele, et mida jämedam, seda väiksem sumbumus? Mida arvate sellest, kas tasuks seda praegu oma UHFile taha panna?

Millised saatjad on kohalikud ja millised mittekohalikud? Mõtled kohalike all retranslaatoreid? Nagu teada, on Tartu Soinaste mastis samuti digisaatjad (samadel kanalitel nagu Valgjärve omad).
Kõik praegu töötavad digimultipleksid on UHF-kanalitel, sh ka MUX1, milles on muuhulgas ETV. VHF III sagedusala kanaleid on samuti DVB-T jaoks eraldatud, ka Valgjärvele (5. ja 8.). Seni analoogi jaoks kasutusel olev 30. kaob aga Valgjärvelt ära, Genfi sagedusplaani järgi kuulub see kanal Tallinnale.
Ei mäleta nende jämedamate täispolüetüleenisolatsiooniga vene koaksiaalkaablite andmeid (loomulikult olid nad paremad kui peenikesed), aga oletan, et nende sumbuvus UHF-sagedusalas võib olla sarnane kaasaegsete peenemate vahtpolüetüleenisolatsiooniga kaablitega. Nii et nende jämedate kaablitega näed vaid palju vaeva ühendamisel.

Kasutaja avatar
amonte
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03:00, 10 Okt 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas amonte » 15:52, 11 Okt 2007

Tänan Mart. Küsimuse point oligi sellest ajendatud, et kas digiaega silmas pidades oleks mõtekas tartus üles panna ainult 21-60 kanali püüdja või midagi muud veel. Olen kuulnud, et ringhäälingunõukogul (või kellel iganes) on plaan kohalikud väikesed retranslaatorid sulgeda - seega ka Soinaste peaks ära kaduma ja siis pole suurt kasu et praegu on seal digisaatjad peal.
Ma panin Googlisse otsingu "vahtpolüetüleenisolatsiooniga kaabel" ja sealt ei tulnud ühtegi vastet. Järsku on nad müügis mingi muu nimetusega. Kas sa saaksid anda mõne lingi sellisele kaablile, mille oleks madal sumbuvus UHF?

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 17:36, 11 Okt 2007

amonte kirjutas:Tänan Mart. Küsimuse point oligi sellest ajendatud, et kas digiaega silmas pidades oleks mõtekas tartus üles panna ainult 21-60 kanali püüdja või midagi muud veel. Olen kuulnud, et ringhäälingunõukogul (või kellel iganes) on plaan kohalikud väikesed retranslaatorid sulgeda - seega ka Soinaste peaks ära kaduma ja siis pole suurt kasu et praegu on seal digisaatjad peal.
Ma panin Googlisse otsingu "vahtpolüetüleenisolatsiooniga kaabel" ja sealt ei tulnud ühtegi vastet. Järsku on nad müügis mingi muu nimetusega. Kas sa saaksid anda mõne lingi sellisele kaablile, mille oleks madal sumbuvus UHF?

Näiteks midagi sellist: http://sadoun.com/Sat/Order/Install/Coaxial-Cables.htm Guugelda ise edasi, siit saad märksõnu.
NB! Mitte 21-60, vaid 21-69 :!: Juba on kanaleid 61-69 Eestis kasutusel, ka Valgjärvele on eraldatud. Ja arvestades seda, et ka VHF III sagedusalasse on digikanalid Eestile eraldatud (sh Valgjärvele 5 ja 8 ), siis on veel mõttekam näha ette kanalite 5-69 vastuvõtu võimalus. Kui ei ole tegemist just kaugvastuvõtuga, siis Iskra vastav logoperioodiline antenn, millega Valgjärve signaal Tartus edukalt tuleb, on lihtne, odav ja tulevikukindel valik.
Omaette teema on muidugi, kas on mingit majanduslikku mõtet linnas "zuumimiseks", kui kaabelvõrkude kaudu on palju suurem kanalivalik parema kvaliteediga ja väiksema raha eest saadaval :idea:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 149 külalist