Soovitage antenni

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Soovitage antenni

PostitusPostitas ompu » 23:32, 23 Veebr 2008

Tere :D Mure siis järgmine, mul majast umbes 50 meetrit masti suunas jääb mets ette,suur mets ikka, mööda sellest ei kuidagi minna, ja meil on kogu aeg olnud see probleem et kui on 2 hea siis 3 halb ja kui saab 3e heaks siis jällegi 2 kehv. Ja nüüd digiga sama lugu,et kui osad muxid on ok, siis teised jälle ei ole, hakkvad hakkima tuulise ilmaga. asukohta olen siin vahetanud,katusehari kõik auke täis juba. ei midagi. Antenne millega proovinud 2, poola rest ja tavaline logo ja triaxi mingi võimendi( täpselt ei osak öelda,sry), üldiselt mõlemaga tulemus sama ,ehk rest isegi natu parem, vaikse ilmaga ok, tuulega jama, muidu s94 ja 96 ja niimoodi kui on vaikne ilm! netist uurisin paari antenni: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/ ... =78-105-75 ja siis ka see http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/ ... =78-250-96 sooviks kuulda teie arvamust kas neist võiks abi olla, niisama ka ei tahaks raha laiaks lüüa ja kas kellegi on sellist probleemi olnud? Või soovitage mingeid muid antenne,võimendit on ka kindlasti vaja,ilma ei saa , ja netist ostmisega, ma elan räpinas ja praegu pole tartu poole ka asja minna. Või kui mets ees siis ei saagi???? tänud ette abi eest :)

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas serxx » 00:04, 24 Veebr 2008

See kolmeharuline peaks olema suhteliselt hea valik.

Ma pakuks välja ka sellise antennivariandi:
http://www.serigo.ee/product_info.php?cPath=6_147&products_id=32
ja põhimõtteliselt sama asi elfa lehel (kuid kõvasti kallim):
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=78-044-87

Selle DVB aktiivantenni ma jätaks küll valikust välja.

Vajadusel lisaksin korralikule antennile ka digi jaoks sobiliku võimendi, midagi sellist vist peaks sobima, kui ma ei eksi:
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=900-199

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas elit » 09:15, 24 Veebr 2008

Kui pilt läheb kehvaks tuulise ilmaga, siis on antenn ilmselt kehvalt kinnitatud st. "mängib tuule käes". Esialgu ära osta uut antenni ega võimendit, kuna nendest ei pruugi suurt kasu olla, sest tuulevaikse ilmaga on näidud väga head.
Soovitan vaadata visuaalselt, kuidas antenn käitub tuule ajal (ilmselt kuidagi liigub) ja teha antenni kinnitused nii, et ta tuule käes silmnähtavalt ei liiguks nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas.
Suurema võimendusteguriga antenn annaks küll tugevama signaali, kuid kitsama suunadiagrammi tõttu on signaal ka palju enam sõltuv tuultest, mistõttu kasu temast võib mitte olla, kui kinnitus ei ole jäik.
Kui kõrge mets on kõigest 50 m kaugusel, siis on vist väga raske panna antenni vaatama üle metsa, mis aga välistaks metsa puude kõikumise mõju signaalile.

Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas ompu » 10:11, 24 Veebr 2008

aga ma olen käinud isegi pööningu läbi kõik antenniga ja praegu ongi rest pööningul, kallutatud natuke püsti ja kõik on ok, aga ainult seni kuni tuuliseks läheb, seal ta ju ei liigu kuidagi. aga see on ka ainult 1 koht kus on enam vähem, ka väikse tuulega ei juhtu midagi. ja logoga ei saanud sellist kohta kätte pööningul kus kõik muxid oleks ok. katusel ka proovisin nina ülespoole tõsta ja kõrgemale jne, läheb veel halvemaks. mõtlen et oleks sellist vaja mis laiemalt haaraks levi või kuidagi. Rmk- sse vaja minna muret kurtma et võtku mõned puud maha :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas a1 » 10:42, 24 Veebr 2008

1 on selge, pööning pole antennile õige koht. endal põhjustas antenni nihutamine 2m külgsuunas, signaalitugevuse muutuse 50->90 (zbox). koha ja kõrgusega tuleb eksperimenteerida, kui maksimum leitud, kuid ikka vähe, siis võim lisaks.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas elit » 12:39, 24 Veebr 2008

Peaaegu uskumatu, et antenn on pööningul ja sõltub tuulte mõjust. Pigem mõjutab siis rohkem metsa puude kõikumine, sest laine vist peab läbima (tiheda, hõreda?) metsa. Kui tal tuleb läbida mitteplekist katus , siis mõjutab isegi see kas katus on kuiv või märg, kaetud lumega jne.
Kuid nagu ütles a1, antenni koht pole pööningul va. juhul, kui saatja on suhteliselt lähedal (siis võib näha ka toaantenniga). Käesoleval juhul ilmselt mitte.
Katus, igasugused seinad jne., mida tuleb läbida, vähendavad signaali ja tekitavad peegeldusi, mis pole kasuks.
Katusel annaks suurema võimendusega ja hästikinnitatud antenn parema tulemuse (muidugi leides eelnevalt parima koha).

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas Henkka » 13:27, 24 Veebr 2008

Võin anda testimiseks Kathreini aktiivse välisantenni BZD 40 , see saaks toite zuumboksist.
Aga antenn on Tallinnas, seega PM kaudu saame asja arutada, kui huvi on.
10 m kaabel on komplektis, seega zuumboksist väga kaugele seda paigaldada ei saa.

Andmed saab siit
Kathrein BZD 30-40.rar
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas ompu » 19:30, 24 Veebr 2008

seda ma saan aru jah et pööning pole õige koht, aga ma lihtsalt katsetasin, sest seal on ju kindel et ta ei liigu, pealegi on seal väga mugav kallutada jne,vastavalt vajadusele, nüüd ongi ta seal sest seal on kõige parem tulemus, kõik muxid on ok. v.a.tuulega! katusel katsedades kõrguse ja suunaga on niimoodi et kui näit see mux kus on mtv jne on 94 siis samas discoverid on mingi 60 ja q nullis, ja jällegi vastupidi, Kui ühed töötavad siis teised mitte. samas kui juba saab mingi muxi paika siis ta ei kõigu tuulega ka!!! Et ilmselt ikkagi see puude liikumine mõjutab niipalju, ja mets on ikka suht tihe,kõrge küpse mets juba. nüüd taipasin et kui ma hästi kõrgele ajasin( 2 korruseline viilkatusega maja ja selle otsa veel umbes 7 m masti) et äkki võimendas üle juba ja sellest ei läinud paremaks enam vaid halvemaks. Homme kui saan proovin ilma võimuta ja siis kui tulemust ei ole, siis antenni ostma jälle: see zuum läheb ikka eriti kirveks mul, vot 97% kodudest, hullem kui satti juba paigaldada :lol: ja muide praegu on kõik väga ok, niiske vaikse ilmaga s 96,94,92 ja q käib kõigil 97-100

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas elit » 22:34, 24 Veebr 2008

Jah, enne ostmist proovi ära kõik variandid (soovitavalt siiski katusel).
Sinu viimane post räägib selgelt sellest, et praeguse antenniga katusel (ja võimuga või võimuta) peab olema võimalik saada kätte üheaegselt kõik mux`id heade näitudega, sest läbi tuleb kõik mis vaja. Erinevate mux`ide signaalitugevused vastuvõtukohas ei tohiks nii palju erineda, et ilmneb ülevõimendus ühel neist, kuid 100%-se kindlusega seda ka väita ei saa (sellele viitab eri mux`ide tulek antenni erinevates asendites või peegelduva signaali mõju). Proovi ilma võimuta. siis saab jälle midagi selgeks.

Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas ompu » 23:53, 24 Veebr 2008

aitähh kõigile kes nõu andsid, eks ma mingi päev kui saan veedan päeva katusel jällegi ja siis annan teada siia ka,et mis sai :D

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas Plinn » 10:29, 25 Veebr 2008

Ja kuidas kaabel katuselt ja pööningult tuppa tuleb? - kas ripub lõtva loogana maja välis-seina ääres ja siis tuleb kusagilt mulgust läbi ja edasi tuppa?
Äkitsi on kaabel mõnest järsemast paindekohast viga saanud ja tuules loperdades aeg-ajalt annab see tunda... :roll:
Tervitused trumpistadele ja muudele kodumaistele Kremli käpikutele: https://www.youtube.com/watch?v=EPZ8hdxc9UI&app=desktop

Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas ompu » 19:01, 01 Mär 2008

Ühesõnaga, mina loobun, ikkagi segab mets kõik ära,ostsin ka mingi iskra pika monstrumi(peaegu 500 maksis) ja ikka on nii et ühtepidi tulevad ühed kanalid ja teistpidi teised, kuldset keskteed ei ole. Kõik variandid proovisin ära, kõrgemale ja suund ja kaldega ja võimandiga ja ilma ja võimsust reguleerida jne. raha raisatud ja ei midagi. Aga kas keegi sellist asja ei tea,et kas neil mastist võimsust juurde ei ole keerata võimalik??? või ongi see maksimum, ma kujutan ette ,et kui see digindus hakkab siin pihta ja analoog ära võetakse siis need kes ääremail elavad, põrkavad sama probleemiga kokku.

Kasutaja avatar
ompu
Edasijõudnu
Postitusi: 46
Liitunud: 02:00, 09 Dets 2007
Asukoht: Mikitamäe v.
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas ompu » 19:05, 01 Mär 2008

ja veel et kui antenn vene poole keerata( sealpool mets kaugell) siis need mis sealt tulevad,analoogid, ei kõigu üldse, ei tuulega ega midagi, aga eesti poolt tulevad analoogid ka liiguvad väheke! siuksed elamused mul siis
:D

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas elit » 20:33, 01 Mär 2008

Mitte paha poleks proovida teise kaabliga, kui saaks seda teha kaablit ostmatta.
Võib-olla on läheduses keegi, kes ka Zuumiga vaatab. Kui on, soovitan temaga vahetada kogemusi.
Kirjuta siin foorumil, mille poolest ja kui palju erinevad üksteisest antenni need seadistused, milledega tulevad hästi eri mux`id.

Kasutaja avatar
Mati42
Entusiast
Postitusi: 116
Liitunud: 03:00, 20 Mai 2006
    unknown unknown

Re: Soovitage antenni

PostitusPostitas Mati42 » 12:00, 02 Mär 2008

mul vanemad elavad värskas päris piiri ääres. annteniks poola rest paks mets ees etv,tv3 puhas kanal kaks natukene viletsam ! zuumi pole proovinud! :D

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 169 külalist