Panasonic TH50PZ81E

Räägime siin HDTV vastuvõtuseadmetest
Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas antonio1 » 21:58, 17 Nov 2008

1. Kas see isend peaks leidma ka soome kanalid?
Kunagi analoogis soome tuli mul samade antennidega, mis siiani katusel ilusti. Nüüd ei leidnud midagi. Asukoht Tallinn, Laagri. Ehk on probleem selles, et asukohamaaks valisin prantsusmaa, kuna seal peaks vist sarnane süsteem olema meie DVB-T'ga. Eestit valikus polnud ja kuskilt siit foorumist mul meelde jäänud kellegi philipsi teemast, et prantsuse seadetega pidi toimima. Mäletan, et Soome oli valikus, kuidas sinna maa valiku juurde tagasi pääseb? Ehk keegi siit teab. Katsetaks natuke.
2. Mitu vaba digikanalit peaks leidma? Mul leidis vist seitse. Kas ma netist näen kuskilt mingit koondtabelit, mis siin piirkonnas õhus peaks levima?
3. Kas annab kuidagi menüüs muuta kodeeritud kanalid halliks, sarnaselt elioni iptv-le, või üldse kaotada sealt?

Niipalju veel, et analoogi ka ise ei leidnud, käsitsi otsides leidis kõik kolm.

Tänan ette, kes vastata viitsib!

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas faas » 22:12, 17 Nov 2008

Kas telku näitab mingit signaali ja kvaliteeti 8, 32,44,46 kanalil kui ei siis teema soome digi seal asjast kirjutatud pikkalt :) (vilets antenn,kaabel,võim jne.) ja ka vaata kas sinu kandis keegi näeb stabiilselt soome digi üldse.Asukoha maa ei mõjuta kanali otsingut.
Viimati muutis faas, 22:15, 17 Nov 2008, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas antonio1 » 22:14, 17 Nov 2008

faas kirjutas:Asukoha maa ei mõjuta kanali otsingut.

Mõtlesin, et kuna meil ja prantslastel MPEG4, Soomel MPEG2, siis ehk valides prantsusmaa asukohaks keeratakse MPEG2 otsimine kinni. Aga katsetan.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas faas » 22:22, 17 Nov 2008

Praegult soomed tulevad ilma probleemita S ja Q lähes 100% 32 kanalil st.kui ei tule siis antenni süsteemi uuendama :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


rändaja
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 08:48, 20 Okt 2008
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas rändaja » 23:05, 17 Nov 2008

1. Algseadetesse saab tagasi järgmiselt:
Menüü - Seadistus - Tarneolek - OK. Ilmub eraldi aken hoiatusega. Kui OK, siis teler läheb tarneolekusse. st kaovad kõik seaded, mida tegid peale teleri kastist väljapakkimist.
Peale seda algab seadistamine uuesti maa valikuga. Muidu sinna menüüsse sisse ei saa.
See on teooria. Praktikas ma ei ole proovinud.

Mul omal on ka teler Prantsusmaa peal.
Analoogkanalitega oli mul algul ka jama. Kuna seade on Prantsusmaa, siis oli analoogi helisüsteemi valik vale. Tulemus oli see, et analoogi pilti ei näidanud.
Seda saab muuta järgmiselt.
Teler TV nupust analoogi peale, siis:
Seadistus - Häälestusmenüü - Analoogi käsitsi häälestus - Helisüsteem
Seal oli algselt F Kui panna see SC1 või SC3 peale on pilt olemas. Kui õige kanal ees, siis taustal on näha. Kumb valik parem on, ehk mõni targem oskab öelda.

2. Mul leidis 8 digikanalit. 7 vaba kanalit MUX1 pealt ja MelodyZen MUX4 pealt. Asun Viljandis ja antenn Valgjärvele. MUX4 on siin tugev. Kuidas sellega Laagris on, ei tea.
Soome digidest ei saa ma siin kunagi midagi teadma :(

3. Kanalite menüüst saab kanalid ära järgmiselt:
Menüü - Seadistus - DVB kanalite nimekiri ja kanali nime tagant kastist OK ga linnuke ära. Selle koha peal saab kanalitele ka oma nimed panna.
Kanalimenüüsse jäävad ainult kanalid, millel linnuke taga.

Jõudu.

Kasutaja avatar
nizu
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas nizu » 23:14, 17 Nov 2008

Kuidas see pill siis muidu on,kas ise olete rahul,endal plaanis 46" osta.
Pildikvaliteet,menüü,pult?

Kasutaja avatar
satDX
Entusiast
Postitusi: 176
Liitunud: 03:00, 19 Aug 2005
Asukoht: Tampere
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas satDX » 23:27, 17 Nov 2008

antonio1 kirjutas:1. Kas see isend peaks leidma ka soome kanalid?
Kunagi analoogis soome tuli mul samade antennidega, mis siiani katusel ilusti. Nüüd ei leidnud midagi. Asukoht Tallinn, Laagri. Ehk on probleem selles, et asukohamaaks valisin prantsusmaa, kuna seal peaks vist sarnane süsteem olema meie DVB-T'ga. Eestit valikus polnud ja kuskilt siit foorumist mul meelde jäänud kellegi philipsi teemast, et prantsuse seadetega pidi toimima. Mäletan, et Soome oli valikus, kuidas sinna maa valiku juurde tagasi pääseb? Ehk keegi siit teab. Katsetaks natuke.
2. Mitu vaba digikanalit peaks leidma? Mul leidis vist seitse. Kas ma netist näen kuskilt mingit koondtabelit, mis siin piirkonnas õhus peaks levima?
3. Kas annab kuidagi menüüs muuta kodeeritud kanalid halliks, sarnaselt elioni iptv-le, või üldse kaotada sealt?

Niipalju veel, et analoogi ka ise ei leidnud, käsitsi otsides leidis kõik kolm.

Tänan ette, kes vastata viitsib!


mul ka pana, lcd 37'' ja võtab laagris vabalt soomet, kõiki muxe
antenn on muidugi korralik - 2xTeleves DAT75 ja ainult 0,4 dB müra võimendis
vaatan siiski topfield tuuneriga, kuna see on tundlikum ja pildikvaliteet ka parem
ja eestit pana ei näita, nii et kasutan ainult digiboxi

rändaja
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 08:48, 20 Okt 2008
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas rändaja » 00:39, 18 Nov 2008

nizu kirjutas:Kuidas see pill siis muidu on,kas ise olete rahul,endal plaanis 46" osta.
Pildikvaliteet,menüü,pult?


Igati rahul.
Ei ole küll eriline spets, eelmine pill ka ainult 21" Philipsi CRT.
Enne ostu sai päris pikalt poode mööda kolatud, pilte võrreldud ja rahakoti paksust mõõdetud. Ostu ajendiks sai aga kusagil poes nähtud võrdlus, kus seinatäiele telekatele oli tõenäoliselt kogemata taha pandud meie RuuduTV pilt. Panasonicud (PY80 ja PY8) jäid teiste seast kohe silma. Suutsid anda mu subjektiivse hinnangu järgi parima tulemuse.
Kui võrrelda samu kanaleid eri allikatest (Vsat+Thomson DSI4200 , maapelne digi,) siis sati pealt tulev pilt on teravam ja selgem. Ju see maapealne digi on ikkagi maksimaalselt kokku surutud. Palju sõltub muidugi ka sellest, mida parasjagu näidatakse. Aga üldiselt mõtleb telekas olemasolevast materjalist päris hea pildi välja.
Omaette klass on muidugi MelodyZen HD. No seda pilti sai algul päris suu lahti vahitud. Vahe tavalisega on ikkagi meeletu. Nagu näha, on olemas küll kristallselge pilt jne, aga seda ei paku see, kes sellest kõige rohkem räägib.
Tagajärg on see, et tuhnin nüüd mööda foorumeid ja püüan ennast HD satindusega kurssi viia. Mis teha, süües kasvab isu :)

Menüüd on loogilised ja suhteliselt lihtsad. Eri reziimidel (sat, digi, analoog, erinevad sisendid) näidatakse menüüdest ainult seda, mida parasjagu vaja on. Menüü all on spikker, mis näitab, millised puldi nupud parasjagu toimivad ja mida nendega teha saab. Paar tõlkeapsakat on ka, aga need ei ole tavakasutusel nähtavad. (4:3 reziimis saab reguleerida menüü järgi külgriba kõrgust, peaks olema heledust. CI slotti kutsutakse piluks)

Pult mulle ei meeldi. Suur ja raske nagu hantel. Käes hoides ei ulatu kõigi nuppudeni, peab pulti peos nihutama. Väljanägemise poolest paistab üsna tugev. Tahab üsna täpset suunamist.
Thomsoni pult meeldib tunduvalt rohkem. istub hästi peos, nupud loogilised ja töötab peaaegu igas asendis.
Kunagi tuleb ikkagi universaalpult majja tuua sest see pultide paljusus hakkab juba vaikselt närvidele käima.

Üldkokkuvõttes ja suht subjektiivselt hinnates (ostsin ju teleka endale) leian, et hinna ja kvaliteedi vahe on üks parimaid.

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas antonio1 » 01:39, 18 Nov 2008

nizu kirjutas:Kuidas see pill siis muidu on,kas ise olete rahul,endal plaanis 46" osta.
Pildikvaliteet,menüü,pult?


Ma olen ka väga rahul. Kartsin DVB-T'st näha täisrõvedat ruudulist pilti, aga üsna ok on selle suure teleka kohta. See kartus oli tekkinud ilmselt Eesti poodides olevaid LCD-sid vaadates, mis ikka mõnuga ruudutavad tava TV-ga. Olen endaga rahul, et ikka plasma valisin. Muidugi tahaks nüüd kodumaiseid kanaleid 16:9 formaadis näha :D ..aga sellega vist läheb aega.
Analoog on sellel koledam kui digi, teine telekas (vanakooli sony CRT) istub sama antennimajanduse otsas ja sellel on analoog parem (võrrelduna IPTV-ga, digiboksi mul pole, seega muuga võrrelda ei saa).
Omaette tase on 1920x800.mkv-d.

OFFTOPIC:
Melody Zen mul ruudutab jõhkralt ja soomedest pole haisugi. Antennikomplekt koosneb neljast antennist ja on u. 6-7a. kindlasti katusel olnud, ilmselt on paigast ära läinud ajaga midagi. Või ei sobi seal olev võim digiga. Teine telekas oli ka katsetuste ajal kinni. Kuidas(mille järgi) neid antenne (üksi) keerata? Naabri antenni järgi? Ehk keegi ütleb paari sõnaga.

Kasutaja avatar
tsaarsataan
Entusiast
Postitusi: 262
Liitunud: 17:55, 27 Aug 2008
Asukoht: Tartumaa
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas tsaarsataan » 01:48, 18 Nov 2008

OFFTOPIC:
Melody Zen mul ruudutab jõhkralt ja soomedest pole haisugi. Antennikomplekt koosneb neljast antennist ja on u. 6-7a. kindlasti katusel olnud, ilmselt on paigast ära läinud ajaga midagi. Või ei sobi seal olev võim digiga. Teine telekas oli ka katsetuste ajal kinni. Kuidas(mille järgi) neid antenne (üksi) keerata? Naabri antenni järgi? Ehk keegi ütleb paari sõnaga.



Võibolla aitab kaabli ja otsikute vahetus.Kas splittereid pole sul vahel ja kui pikk sul see antenni kaabel üldse on?
110cm Triax 08W,5E,13E,19E Dreambox dm500-s..KWorld (DVB-T 380U).

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas elit » 09:06, 18 Nov 2008

satDX -il on muidugi väga hea komplekt soomede vaatamiseks.
E32 näeb Laagris praktiliselt iga päev ka tagasihoidlikuma komplektiga, mis siiski peaks sisaldama sobivad ja korralikud: antenni, võimendi, kaabli.
Espoo saatja asub (Laagrist vaadates) piisava täpsusega põhjasuunal.
Loe juba viidatud Soome digi viewtopic.php?f=44&t=7270 . Sealt leiad palju kasulikku.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8118
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas peeter3000 » 10:11, 18 Nov 2008

antennidesse tuleb jah veic investeerida,siis saab nii E42 kui ka Soomed.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
ragnar
Entusiast
Postitusi: 285
Liitunud: 15:28, 26 Juul 2003
Asukoht: TLN Pääsküla
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas ragnar » 12:47, 18 Nov 2008

peeter3000 kirjutas:antennidesse tuleb jah veic investeerida,siis saab nii E42 kui ka Soomed.
Väga õige :)

Kasutaja avatar
antonio1
Entusiast
Postitusi: 269
Liitunud: 03:00, 01 Sept 2007
Asukoht: Tallinn, laagri
    unknown unknown

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas antonio1 » 17:10, 18 Nov 2008

tsaarsataan kirjutas:Võibolla aitab kaabli ja otsikute vahetus.Kas splittereid pole sul vahel ja kui pikk sul see antenni kaabel üldse on?


Jõudsime nüüd otsaga tagasi siia teemasse viewtopic.php?f=8&t=9475 Lühikokkuvõttena: tegin suvel terve maja kaabelduse uueks, kaotasin kõik mööda põrandaid ja kapitaguseid jooksvad antenni-, arvutikaablid, kogu kremplile sai tehtud üks keskpunkt (kuhu kõik sisenev kokku jookseb ja sealt edasi tubadesse hargneb). Antennikomplekt pole väga vana ka. Pigem ehk probleem vales suunamises või võimus. Võimu kohta pilt ka. Antenne kahjuks pimedas pildistada ei kannata.
Kuidas te suunate neid antenne? Telekas kaasa ja katusele? Toast pistikust pika kaabliga antenniots ka sinna üles? Või on peenemad riistad selleks?
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8118
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Panasonic TH50PZ81E

PostitusPostitas peeter3000 » 17:19, 18 Nov 2008

see asjandus tuleb vahelt ära võtta(kuna "liitmisfilter").
laseb läbi:E28-TV3 analoog,E45 Eesti digi,E6,E8-Soome VHF(MaxHD ainult!)
ei lase läbi:E32,E44,E46-Soome digi,E59,E64-Eesti digi mux2,3
ise paneks vahele liitja 2-28+31-69 ja võimendi eraldi.jne.
antenni keeramine käib digiboxiga või telekaga.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist