Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Energizer » 19:11, 07 Juul 2010

Kirjutan algajana algajatele :D

Põhimõtteliselt sain tänu kahe väljundiga LNB rikkele targemaks.

Järgnevalt mõned soovitused, tuginevad minu kogemuste põhjal. Kui kahtled tenilise probleemi olemasolu siis

1.Arvesta võimalusega et rikkis võivad olla mõlemad nii tüüner kui LNB üheaegselt. Selle võimaluse kinnitamiseks või välistamiseks ning vajadusel parabooli häälestamiseks laena töökorras tüüner ja LNB mõnelt sõbralt. Kui on kodus mingi multimeeter või tester siis saad ka sellega. Väga lihtne on tüüneri või LNB korrasolekut testida ka satfinderiga. Minul tundub et oli selline juhus. Tüüner näitas vaid signaali tugevust 15% ja seda ka töökorras LNB-ga. Tüüneri asendamine töökorras tüüneriga kinnitas et vigane oli ka LNB- Pildi sain ette alles töökorras (uue) LNB-ga. Siit ka soovitus, kui LNB on järsku rikkis, kandke see parem kohe maha sest rikkis LNB võib veel töökorras tüüneri samuti rikkuda.
Häälestamisel ja sat panni valikul:
2. Sat antenni ostmisel eelistage suuremat offsett antenni. Mina sain tuttavalt tasuta ( ta loobus viasatist) 60 cm-se offseti ning seda oli raskem hotbirdile häälestada. Pann vaataks justkui veel rohkem itta kui 90 cm-ne pann. kalle on ka vist kraadi võrra teine. Single feedi (ühe sati) vaatamisel ärge kasutage prille. Single feedi jaoks kasutage ikka ühe LNB kinnitusega klassikalist antenni. Tuttava paraboolil olid triaxi prillid ning, erilist mänguruumi ma juurde eriti ei saanud. Fookusesse LNB-d ma ei saanudki sest LNB on panni tsentrist väljas.
3. Antenni fikseerimisel olge ettevaatlikud. Liigne mutrite pingutamine mastitorul või parabooli kaldenurga klambrite kallal liigse jõuga pingutamine võib lõppeda sellega et pann koos LNB läheb paigast ära ning kogu töö tuleb uuesti otsast peale uuesti teha. Kuid samas on oluline et LNB püsiks oma hoidikus kindlalt. LNB kaldenurga hoidmiseks tuleks klambrikruvi küll korralikult kinni keerata. LNB kalle on oluline kuna sellest sõltub signaali kvaliteedi stabiilsus. Muidu kippus signal Q pidevalt hüplema 20% ulatuses aga kui keerasin ca 7 kraadi võrra LNB-d vasakule siis muutus lisaks signaali tugevusele stabiilseks ka signaali kvaliteet Q. Minu lõpptulemuseks käsitsi tüüneri tarkvaralise satfinderi abiga jäi signaali tugevus S umbes 90-93 ning Q 79-80 . Paremat tulemust ei saanud kuna LNB prillidel pole mänguruumi, pann ka väike. See on tõsijutt et väikest panni on raskem häälestada. . Kaldenurgaga rihtimine ka palju ei aita. Põhimõtteliselt avaldab panni kaldenurk suurt mõju kui pann on juba 2mm õigest nurgast väljas. Sellest saate aru kui Q näitaja kukub järsku kolinal alla. S võib samal ajal olla enamvähem muutumatu.
õigete kaldenurkade arvutamiseks soovitan satlex.de sest sealt tehtud arvutustega saingi selgeks et 60 cm panni ei häälestata 90 cm panni järgi (alguses üritasin seda uut väiksemat parabooli seada ülemise panni järgi,mul kaks parabooli üksteise all) aga tulutult) Olin lihtsalt veendunud et hotbird on kõikidele paraboolidele sõltumata suurusest ühe nurga all. Säästke oma aega ja kasutage satikalkulaatorit.

Kasutaja avatar
yllar21
Edasijõudnu
Postitusi: 51
Liitunud: 19:34, 22 Veebr 2008
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas yllar21 » 19:58, 07 Juul 2010

Eks esimene sisenemine satelliidi maailma ja panni häälestamine on kõigil olnud taoline. Alguse asi, hiljem tuleb see häälestamine juba kergemalt. Kui välja arvata Sinu ebaõnnestumine katkiste seadmetega. :mrgreen:

Allkirjas oleva paikapanemiseks kulus üks korralik päev, ehk siis üle 6h redeli otsas.
Kaks panni ja 4 pead kokku, asjaolu raskendas ka see, et ei olnud käepärast kergendavaid seadmeid (satfinder vms) vaid thomsoni enda signaalitugevuse näitaja telekas. Eks enamus ajast kulus antennide kinnitamiseks ja Hotbirdi fookusesse leidmisele, peale seda läks asi juba ludinal. :)
0.9m: 4.8E 13.0E 19.2E; 0.8m: 28.2E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Energizer » 20:33, 07 Juul 2010

mul on lähiajal plaanis suuremale taldrikule siiski üks pea juurde panna, 19,2 e-le. aga kindlasti siis juba metalllklambritega peahoidjaga, neid olevat kergem häälestada ja täpsemalt häälestatavad. esimest korda oma kätega häälestasin töökaaslasele, tema oli omale viasati ostnud ja tahtis siriust kätte saada. olen sellest kogemusest ka siin kirjutanud. sel esimesel korral oli probleeme siriuse asukoha määramisega, aga sai kasutatud vana kompassi ja digi-tv.ee foorumi õpetusi. aega läks rohkem kui päev :D

satfinderit polegi tegelikult vaja, kui saab kasutada telekat. see rohkem nendele tööriistaks kes satiasjandusega leiba teenivad. prrofülaktika mõttes võiks see vidin ka kodus olla, aga üldiselt satikalkulaatorist on sama palju abi kui satfinderist. parima tulemuse saavutamiseks siiski S ja Q näidikute olemasolu vajalik. Kui telekat panni häälestamise juures kasutada ei saa siis üksinda pole just kerge ilma satfinderita satti üles leida.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Henkka » 21:12, 07 Juul 2010

Energizer kirjutas:...satfinderit polegi tegelikult vaja, kui saab kasutada telekat. see rohkem nendele tööriistaks kes satiasjandusega leiba teenivad. prrofülaktika mõttes võiks see vidin ka kodus olla, aga üldiselt satikalkulaatorist on sama palju abi kui satfinderist...


Palun tõsiselt vähemalt algajatele nii lolli nõuannet mitte anda.
Muidugi, väga suure tahtmise ning piiramatu ajavaru korral saab ka üldse igasuguse riistvarata mingil moel hakkama :mrgreen:
Samal ajal satfinderiga on üsna lihtne saada minimaalse ajaga rahuldav multifeedi häälestamise tulemus. Telekas ja tuuner asuvad seal, kus nad ikka asuma peaks ning nende abil saab häälestamise lõpptulemuse headuses veenduda.
Mul on endal selle kohta piisavalt pika aja jooksul kogutud kogemus olemas, ma ei "puhu mullikesi" :wink:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas raivo » 21:16, 07 Juul 2010

Henkka kirjutas:
Energizer kirjutas:...satfinderit polegi tegelikult vaja, kui saab kasutada telekat. see rohkem nendele tööriistaks kes satiasjandusega leiba teenivad. prrofülaktika mõttes võiks see vidin ka kodus olla, aga üldiselt satikalkulaatorist on sama palju abi kui satfinderist...


Palun tõsiselt vähemalt algajatele nii lolli nõuannet mitte anda.
Muidugi, väga suure tahtmise ning piiramatu ajavaru korral saab ka üldse igasuguse riistvarata mingil moel hakkama :mrgreen:
Samal ajal satfinderiga on üsna lihtne saada minimaalse ajaga rahuldav multifeedi häälestamise tulemus. Telekas ja tuuner asuvad seal, kus nad ikka asuma peaks ning nende abil saab häälestamise lõpptulemuse headuses veenduda.
Mul on endal selle kohta piisavalt pika aja jooksul kogutud kogemus olemas, ma ei "puhu mullikesi" :wink:


Ma ei ole kunagi Henkka ühtegi satfinderit kasutanud. Näinud olen ja minu arvamus on asjast - bullshit. Väike telekas + dream 500, vot need on abimehed, mis sind kunagi alt ei vea.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas faas » 21:34, 07 Juul 2010

Vedrumuhv segast ajad ja satfinder on algajale parim vahend oma soove saavutada lihtsalt peab põhitõed selgeks tegema.No jah ikka LCD katusele koos DB-ga ja supper sinu mõistes :wink:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas raivo » 21:39, 07 Juul 2010

faas kirjutas:Vedrumuhv segast ajad ja satfinder on algajale parim vahend oma soove saavutada lihtsalt peab põhitõed selgeks tegema.No jah ikka LCD katusele koos DB-ga ja supper sinu mõistes :wink:


Ei aja segast. Silma järgi panen piirkonna paika ja täpishäälestus alati väikese telekaga ja dream 500-ga. Kogu häälestus max 5-10 min ja 100% alati paikas.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas faas » 21:44, 07 Juul 2010

Vaat Sinul on kogemus ja oskused mida ei ole teistel :lol:
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Henkka » 21:44, 07 Juul 2010

vedrumuhv kirjutas:
Ma ei ole kunagi Henkka ühtegi satfinderit kasutanud. Näinud olen ja minu arvamus on asjast - bullshit. Väike telekas + dream 500, vot need on abimehed, mis sind kunagi alt ei vea.


Nagu juba kirjutasin - saab ka ilma igasuguse "riistvarata" läbi, kui on piisavalt aega ja tahtmist.
Mul ei ole enam ei seda ega teist... :mrgreen: ma olen laisk, paks ja vana ning tahan parima tulemuse kätte saada minimaalse aja ja energiakuluga :mrgreen:

Sellepärast on mul ääretult aeglane Kati HD tuuner koos suht suure 42" plasma telekaga ilusasti soojas ja kuivas toas oma otseseid funktsioone täitmas,
mina ise aga rõdul koos satfinderiga oma 5 offsetantenni seadeid täiustamas (ja seda ainult siis, kui tõesti vaja).
Aga kordan veelkord - maitse üle pole mõtet vaielda...

Tähtis on see, et satfinderiga LNB-sid ja antenni sättides tuleb DiSEqC võti kindlasti vahelt ära jätta. Kaabel otse tuunerist satfinderisse ja sealt abikaabel LNB-sse.
DiSEqC võtme saab siis tagasi panna, kui antenn ja kõik LNB-d on juba paigas.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Energizer » 21:48, 07 Juul 2010

ma ju ütlesin et kui leiba teenid siis jah parem kui see satfinder on. mina olen ise ilma hakkama saanud ja pilt ees. ok 100% kvaliteeti sedasi ei saavuta, aga nagunii kõik transponderid ei tule 100%, ikka leidub nõrgemaid. Lisaks veel muud tegurid, LNB mürasuhe ja tüüneri tundlikkus. ok ütleme siis et mulle pole aeg nii kallis et iga minut on arvel. olen oma tegemistes natukene flegmaatiliselt aeglane- seetõttu teengi kõike tasa ja targu. mingu selleks siis mitu tundi.

kui algaja näiteks soovitava sati ligikaudse suuna määramisega hakkama ei saa, siis pole ka satfinderist abi, tv satte on taevas ju kümneid ja kui see satipiipar sul iga kord piiksuma hakkab siis jäädki üles-alla redelist jooksma.

tarkvaraline satfinder tüüneril võib ju häid numbreid näidata aga pole see mitte teps kindel et leitud on see õige sat.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas raivo » 22:24, 07 Juul 2010

faas kirjutas:Vaat Sinul on kogemus ja oskused mida ei ole teistel :lol:


Ära naera. Kui näed päikest, mõtled aastaajale ja sul on ka kogemused, Faas, ei ole see probleem. Määratlen ära sektori kust otsida ühte või teist sat-i lõdvalt ja kas või lamades. Vaata minu signatuuri, see kes sellega veel on hakkama saanud, võib nüüd sõna võtta. :D

Seni ei tea kedagi foorumist.

NB: Ennast kiitmast mu kallid foorumlased, ei ole ma kunagi väsinud ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Henkka » 22:32, 07 Juul 2010

vedrumuhv kirjutas:Ära naera. Kui näed päikest, mõtled aastaajale ja sul on ka kogemused, Faas, ei ole see probleem. Määratlen ära sektori kust otsida ühte või teist sat-i lõdvalt ja kas või lamades. Vaata minu signatuuri, see kes sellega veel on hakkama saanud, võib nüüd sõna võtta. :D

Seni ei tea kedagi foorumist.



Õige,
mul on puudu 42E (ei huvita); 16E, 9E (krdi männid on ees, huvitaks küll); 4W,5W (ei huvita) :mrgreen:
Ida poole võiks vaadata krt teab mida veel, aga jälle ei huvita...

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas faas » 22:38, 07 Juul 2010

:lol: Vedrumuhv mina olen kah teeseeitsemees ja oma asjad saan aetud ja leiba ei teeni satiasjanusega, kui sõbrad hädas :P ikka aitan.Satfinder on odavaim ja minusugustele parim säästab õige mittu jooksmist ja oma vidinate kaasa vedamist.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas mustkass » 23:05, 07 Juul 2010

Väheke õli tulle :lol: Pisike telku ja tüüner ning oma silm,kui vähegi võimalust on :mrgreen:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Algajatele ja neile , kes end puudutatuna tunnevad

PostitusPostitas Henkka » 23:09, 07 Juul 2010

mustkass kirjutas:Väheke õli tulle :lol: Pisike telku ja tüüner ning oma silm,kui vähegi võimalust on :mrgreen:


Miks siis nii labaselt??? :mrgreen:
Ikka 50" Pioneer Kuro plasma katusele ja DM8000 koos LAN juhtmega samuti, siis on asjal ikka õige maik juures :twisted: :mrgreen:
Oma silma teravuse tarbeks piisavalt õlut ja mugav tugitool... oot, kas me pidime siin midagi häälestama wä??? :wink: :mrgreen:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist