Meediamängijad

Ei leidnud abi? Postita oma küsimus siia!
moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas moij » 19:19, 14 Veebr 2019

Zuumbox kirjutas:Khm, parandage kui eksin aga minumeelest 460 jalga võrdub umbes 140 meetriga. Selle graafiku järgi on siis kiiruse langus mõne meetri pealt ikka väääga tühine...

See pilt on illustratiivne, et näidata kaugus/signaali tugevus mõjutab wi-fi kiirust. Ei leidnud lihtsalt paremat.
Ühe konkreetselt mõõdetud pildi siiski leidsin nüüd, kiiruse ühik on seal Mbps, ping ms:
Pilt

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas Zuumbox » 20:34, 14 Veebr 2019

Olgu, arvutame siis seda graafikut natuke. 15 jalga võrdub 4,572 meetriga (see peaks siis mahtuma Sinu määratluse "mõni meeter" sisse). Upload langeb 46,27 pealt 44,75 peale - kiiruse langus tohutud 3,29%. Download langeb 42,14 pealt 41,21 peale - kiiruse langus kolossaalsed 2,21%. Sry, aga ka selle graafiku peale mina oma esialgset arvamust ei muuda :)
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
GuidZ
Edasijõudnu
Postitusi: 65
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    Macintosh Safari
On tänanud: 1 kord

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas GuidZ » 21:00, 14 Veebr 2019

Ma kiidaks meediamängijana Amazon Fire Stick 4K
Synologi nas pealt jooksevad 4k videod kenasti üle wifi.

Wifi on mul küll 5GHz ja võrk tema taga 1G

4k, hdr jne kõik olemas, peal jookseb android. Kodi toimib, netflix jms jaoks on appid olekas.
Teine võimalus nuc tüüpi arvuti ja linux+kodi. Toimib ka ilusti

hilinenu
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 20:44, 30 Nov 2011
    Windows 7 Mozilla
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas hilinenu » 08:50, 15 Veebr 2019

GuidZ kirjutas:Ma kiidaks meediamängijana Amazon Fire Stick 4K
Synologi nas pealt jooksevad 4k videod kenasti üle wifi.

Wifi on mul küll 5GHz ja võrk tema taga 1G

4k, hdr jne kõik olemas, peal jookseb android. Kodi toimib, netflix jms jaoks on appid olekas.
Teine võimalus nuc tüüpi arvuti ja linux+kodi. Toimib ka ilusti


Mida tarkade klubi arvab Nvidia Shield TV-st? Ja miks neid Eestist saada ei ole? Või on?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


andreskull
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 19:42, 05 Veebr 2019
    Android Chrome
On tänanud: 8 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas andreskull » 09:52, 15 Veebr 2019

Ega neid kahte pakutud mängijaid polegi vist Eestis saadaval? Ja kui vaadata neid juutuubide edetabeleid,siis nad on jah seal tipu läheda. Nvidia shield on igal pool esimene . Kas ongi siis nii,et õigustab nr.1. Aga peale väljamaa e-poode neid kusagilt vist ei saagi? Endal H96Pro+,millel kirjade järgi ka hea tarkvara. Kuna hetkel wifi pealt jookseb, mõned puudujäägid on. Panen kaabliga,eks siis näis :D

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas moij » 11:15, 15 Veebr 2019

Zuumbox kirjutas:. Sry, aga ka selle graafiku peale mina oma esialgset arvamust ei muuda :)

Ega ei peagi. Ma ka ei viitsi rohkem otsida neid pilte.
Kui rääkida 802.11n, ac ja ax standarditest, siis nende juures on see kukkumine maksimum kiirusest kauguse suurenedes palju suurem ja ilmekam, sest seal ollakse teoreetilisele "ribalaius korda SNR" poolt määratud maksimaalsele sidekiirusele lähemal ja SNR-i vähenemine, mis paratamatult käib kaasaas kauguses suurenemisega, mõjutab kiirust rohkem.

tofay
Edasijõudnu
Postitusi: 26
Liitunud: 18:55, 13 Juul 2017
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 4 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas tofay » 20:03, 15 Veebr 2019

Mõtlete üle. Nvidia shield on kunn, aga hind on ka vastav. Kui läheb telerile sappa, siis võta mi box s. Kui ressile, siis mi box 3. Viimane toetab hd heli. Netflix 4k toetavad mõlemad, erinevalt teistest hiinlastest on sertifikaat olemas.

andreskull kirjutas:Kuidas nt.üle wifi 4k jookseb? Hetkel endal H96 Pro+. Ja sellel jookseb ilusti.

Miks muretsed wifi pärast, kui praegusel seadmel kõik toimib?

andreskull
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 19:42, 05 Veebr 2019
    Android Chrome
On tänanud: 8 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas andreskull » 20:42, 15 Veebr 2019

Väga ei muretsegi. Aga kõik uueneb. Mõtlesin vaadata kangema pilli poole.

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    Linux Chrome
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas bljumkin » 21:26, 15 Veebr 2019

andreskull kirjutas:Väga ei muretsegi. Aga kõik uueneb. Mõtlesin vaadata kangema pilli poole.

Ntx selline?
Pilt

andreskull
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 19:42, 05 Veebr 2019
    Android Chrome
On tänanud: 8 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas andreskull » 12:30, 16 Veebr 2019

Kunagi vaatasin nende poole rohkem. Viimasel ajal polegi väga kursis,millega Dune oma tarkvaraliselt üllatab. Aga vist ikka krõbeda hinnaga? Ja kas ta tõesti ongi nii hea,kui hinnaklass näitab?

indrpo
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 02:00, 22 Jaan 2006
    Macintosh Chrome
On tänatud: 16 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas indrpo » 14:03, 16 Veebr 2019

Johhaidii, siin on niipalju wifi spetsialiste, et süda läheb pahaks :D

1. Wifiga pole kunagi mingi kiirus tagatud, olgu siis 2,4Ghz "tavaline" või 5Ghz "kiire ac võrk" Alati on häireid ja kiirus võib olla varieeruv sõltuvalt selle võrgu tarbijate arvust ja kaugusest sellest ruuterist/tugijaamast.
2. Wifi ehk traatida internet võiks olla sobiv nutiseadmetele, tahvlitele, süleritele ja muudele nutikodu vidinatele, sobib näoraamatus ja foorumis kiunumiseks, delfis lugemiseks ja ropendamiseks. SEE EI OLE sobiv mängurile, videostriimijale kus video pole bufferdatud, võrguadministraatorile, turvakaamerate "turvalisuse tagamiseks" jne.

Tüüpiline wifi ruuter mida saab eestis kuni 100-200eur eest osta tegeleb piltilkult ühe seadmega korraga.
Ehk et kui sina luristad UHD videot võrgust, siis piisab sellest kui lapselaps luristab samast wifist vähe teravamat Youtubei ja sinul hakkab pilt kohtvõrgus pisut tõksuma.
Selleks on ka küll rohtu näiteks mõni korralikum MU-MIMO wifi tugijaam mis suudab ka mitmete seadmetega korraga nahistada:
https://unifi-nanohd.ui.com/

aga siiski, eelmainitud tegelased ja tegevused võiks olla kaabli otsas sest tänased internetipaketid mis küündivad kuni 1Gbit/s peaks olema kaabeldatud vaatamata sellest, et wifi lahendused kiitlevad siin kuni AC 1700 jms kiirusteni. Wifi kiirustest arvestage läbilaskeks alati vähem kui 50% isegi kui mõlemad seadmed toetavad maksimaalset standardit.

Nüüd meediamängijatest.
Rebi üks või teine hiinakas, ikka oled lõpuks hädas.

Soovitus,
4K intel nuc, win10+kodi või libreelec+kodi
teine variant
AppleTV 4K ja pane sinna infuse vms. hea lahendus võrgust failide kuvamiseks.

Need mõlemad on kiired ja mugavad lahendused.
Häda pärast ka kohtvõrgu NAS Plex serveriga ning teleri sisse ehitatud Plex äpp aga varem või hiljem tekkib seal supporti probleeme.

Kui raha pole siis unusta kõik ära mida ma enne rääkisin :)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas Henkka » 15:08, 16 Veebr 2019

indrpo jutt on just see, millest on vaja tavakasutajal aru saada ;)
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas satik » 16:00, 16 Veebr 2019

See pahaks läinud südamega spets paraku irdub mõneski momendis reaalsusest. MU-MIMO seadmed ei maksa täna enam 100-200 rubla, vaid saab rahulikult pealt 30 rublaga kätte, Eestist, kasvõi leti pealt.
Alla 50% läbilaskekiirusest kehtib b/g seadmetele, alates n seadmetest on see umbes 60% tehnilisest kiirusest. Ja nii on isegi tänasest 10 aastat vanade N150 klassi seadmetega. Lisaks muidugi sõltub firmwarest, sest vabalt on tooteid kus on soft nii halb, et tuleks selle kirjutajale keskpaigast sisse suruda.

Testisin just mõni päev tagasi ühte N150 klassi mudelit, kus originaalsoft lasi n klassis läbi ainult umbes 35Mbps, ei suutunud leppida kokku kiiremat tehnilist kiirust kui 130Mbps. Alternatiivne soft aga lasi läbi tehnilisel kiirusel 150Mbps keskmiselt pealt 70Mbps, tipud ulatusid 77'ni.

Spetsiaalselt moij'le mõeldes, kaks identset seadet lingiks pannes kaugusel 1,2m droppisid märgatavalt, tehniline kiirus tolknes kuskil 108-122Mbps vahel, viies vahemaa 5m kaugusele, tekkis stabiilne 150Mbps tehniline link (ok, lisaks on vahel ka teleri paneel, ilmselt metallist tagaosaga). Juutuubi 4K videod käivad vabalt läbi.
Vana Atherose chipset, AR9331, kasutusel ka Ubiqiuti asjades.

andreskull
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 19:42, 05 Veebr 2019
    Android Chrome
On tänanud: 8 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas andreskull » 17:06, 16 Veebr 2019

Nonii,wifi teema jätkub ja kuumemaksläheb. Võib olla on mõlemil mingis aspektis õigus. Kaldun arvama,et satiku jutt loogilisem. Mul siin luges seda asja tundev tuttav ja oli minuga ühte meelt. Aga see selleks. Soovkis teada,mis on Atherose chipset, AR9331? Äkki saaks infi veidi rohkem,millega tegu?

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Meediamängijad

PostitusPostitas satik » 17:42, 16 Veebr 2019

See on vist üks esimesi N kiirusel töötavaid wifi protsessoreid, vanust umbes kümme aastat. Kasutati laialt, on tore asi sest talle saab panna peale ka alternatiivseid softe, mul näiteks katsemasinatel peal 2019.veebruaris kirjutatud soft. Atheros on tänaseks Qualcom'i poolt ära ostetud, seega täna on need asjad liikvel QC nimede all. Ma vana imimesena olen harjunud ikka ütlema Atheros, aga heal lapsel mitu nime.

Täna ma selle sisuga purki osta ei soovita, mul jäid need jalgu ühe objekti uuendamisest, narr ka lihtsalt ära visata kui töökorras ja puhtad eksemplarid.

MU-MIMO Dualband purk pealt 30 rubla eest on Totolink T10 näiteks, testisin sellist enne jõule, praegu on vist ATF'is letis müügil. Kiirused väga ilusad, soft küll nii ja naa, aga ei midagi ületamatut. Levi viisakas, läbi puit ja kiviseina 40m kaugusel sai klientseade kiiruseks 93Mbps 5GHz lainealas. T10 ise on Gigabit portidega, nii et jaksab kiiresti toimetada vabalt.

Raadioeeter peab puhtapoolne olema, et wifi oleks korralikult kasutatav.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist