Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas a1 » 22:56, 04 Juun 2009

Martini kirjutas:ma tõesti ei saa aru, miks peaks tehnoloogia vahetusega kaasnevaid kulusid riik kompenseerima. ... vanad raadiokanalid jäid vait ja tuli FM tehnikale üle minna, NMT kadus ära, paljudes kohtades ei saa enam pulssvalimisega telefone kasutada jne jne. Ma küll ei mäleta, et riik oleks midagi selliste tehnoloogiavahetuste juures toetanud. Minu meelest pole pealegi telekapilt mingi fundamentaalne inimõigus...

Peaks natuke mõtlema, kelle initsiatiivil muudatus toimub? Ärimaailmas kehtib reegel, initsiatiivi osutaja kannab kõik muudatusega seonduvad kulud. Leebem variant on, et saavutatakse mingi muu mõlemaid pooli rahuldav kokkulepe (sina osta box, mina luban 3e kanali asemel 6).
Tasuta telefone, boxe, raadioid on erinevad äriühingud muudatuste läbisurumiseks jaganud.
Võibolla ei olegi telekapilt fundamentaalne inimõigus (aga internet on??), aga riik peaks ka selle peale mõtlema, millisesse infovälja võivad need mittekaasatulejad jääda ja kas see ikka on hea lahendus.

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas Carat_EST » 23:23, 04 Juun 2009

a1 kirjutas:
Martini kirjutas:ma tõesti ei saa aru, miks peaks tehnoloogia vahetusega kaasnevaid kulusid riik kompenseerima. ...

Peaks natuke mõtlema, kelle initsiatiivil muudatus toimub?


Hurraa poisid! Me oleme hakanud lõpuks ometi ise mõtlema.
Seega kõik pole veel kadunud.
Jaksu!

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas mustkass » 00:16, 05 Juun 2009

Martini kirjutas:Ma ei tahaks diskuteerida teemal, kas tuhat krooni on suur raha või mitte, aga ma tõesti ei saa aru, miks peaks tehnoloogia vahetusega kaasnevaid kulusid riik kompenseerima.

Aga siiski võiks ju,vähemalt osaliseltki.
faas kirjutas:Pensionäridel on enamustel pojad, tütred kes võiksid oma emasid, isasid aidata ja kinkida tuuneri. :D

Õnneseen oled,vaesematel käib asi nii et ikka vanemad toetavad lapsi,rikkuritel on jah vastupidi.
a1 kirjutas:
Martini kirjutas:ma tõesti ei saa aru, miks peaks tehnoloogia vahetusega kaasnevaid kulusid riik kompenseerima. ... vanad raadiokanalid jäid vait ja tuli FM tehnikale üle minna, NMT kadus ära, paljudes kohtades ei saa enam pulssvalimisega telefone kasutada jne jne. Ma küll ei mäleta, et riik oleks midagi selliste tehnoloogiavahetuste juures toetanud. Minu meelest pole pealegi telekapilt mingi fundamentaalne inimõigus...

Peaks natuke mõtlema, kelle initsiatiivil muudatus toimub? Ärimaailmas kehtib reegel, initsiatiivi osutaja kannab kõik muudatusega seonduvad kulud. Leebem variant on, et saavutatakse mingi muu mõlemaid pooli rahuldav kokkulepe (sina osta box, mina luban 3e kanali asemel 6).
Tasuta telefone, boxe, raadioid on erinevad äriühingud muudatuste läbisurumiseks jaganud.

Jagatakse ainult paska,vanemaid või sitemaid mudeleid näit telefonid,mida ei õnnestu muidu enam maha müüa.Oled sa näinud et jagatakse tasuta hd zoomboxe :?:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas tigekala » 00:29, 05 Juun 2009

mustkass kirjutas:Õnneseen oled, vaesematel käib asi nii et ikka vanemad toetavad lapsi...
Viimasel ajal oli kombeks, et lapsed panid, kas pangale või kellelegi teisele,
vanemate eluaseme huugama... Pidu missugune, paar kuud...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas Martini » 11:09, 05 Juun 2009

a1 kirjutas: Ärimaailmas kehtib reegel, initsiatiivi osutaja kannab kõik muudatusega seonduvad kulud. Leebem variant on, et saavutatakse mingi muu mõlemaid pooli rahuldav kokkulepe (sina osta box, mina luban 3e kanali asemel 6).
Tasuta telefone, boxe, raadioid on erinevad äriühingud muudatuste läbisurumiseks jaganud.


Ma lugesin seda juttu eile õhtul ja katus sõitis täiega. Siis ma mõtlesin, et pikast tööpäevast väsinud, võibolla ei saa enam asjadest aru, peab enne vastamist veidi magama. Täna hommikul vaatan seda juttu ja silmad lähevad täpselt sama punni. Ma ei oskagi nüüd öelda, kas tegemist on ülima naiivsusega või millegi muuga.

Ärimaailmas kehtib üldiselt reegel, et suvalise muudatuse maksab klient kinni ja soovitavalt suurte kasudega. Pahatihti on isegi nii, et muudatusega varem kaasa minejad (early adopters) maksavad kinni mingis mõttes ka osa hilisemate klientide panusest. Kes midagi muud arvab, on ennast sinisilmselt petta lasknud.

Tasuta telefone, boxe jms on alati jagatud otsese rahalise kasu eesmärgil. Tüüpiliselt selleks, et klient siduda mingi pikaajalise kalli lepinguga. See on elementaarne äri - püsiva rahavoo ja garanteeritud tulu välja pumpamise nimel võib ju klienti mingi vorstijupiga meelitada.

Mis mind kõige rohkem hämmastama paneb on üldse selle võrdluse mängu toomine. Nendel konstruktsioonidel oleks mõte, kui riik müüks digibokse või kasvõi TV-teenust, aga ta ei tee ju seda. Riik tegeleb praegu lihtsalt oma peamise rolliga ehk proovib regulatsioonide abil infrastruktuuri parendada.

Ja üleüldse, minu meelest isegi suure sotsialistliku riigi ajal ei jagatud kodanikele uue propagandatehnoloogia saabumisel (nagu telekas või hiljem värvitelekas) vajalikku riistvara. Kuigi oleks võinud arvata, et tol ajal oleks see ajupesu mõttes isegi nagu kasulik investeering olnud. Hea kui üldse kuidagi endale teleka osta sai. Seda ma ei mäleta, kas kunagi telekaostuload ka olid või mitte.

Samuti ei jagatud kapitalistliku naabri Soome juures ülemineku hetkel mingeid tasuta digibokse. Minu meelest ei olnud tol ajal ka palju odavamaid bokse saada kui umbes 50EUR. Praegu on juba kõvasti odavamaid kah. Eks nad lähevad Eestis kah. Ma olen täiesti kindel, et paari aasta pärast saab mingeid lihtsaid FTA bokse osta alla 500 krooni.

Ühesõnaga, kõik saavad ilmselt väga hästi aru, et kogu see jauramine bokside ostmise ümber on minu meelest täielik pseudoprobleem.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
spezwend
Entusiast
Postitusi: 157
Liitunud: 03:00, 11 Sept 2005
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas spezwend » 12:10, 05 Juun 2009

TV on ju meelelahutus/ajaviide, miks peaks seda keegi tasuta jagama? Tahad autot - ostad, tahad viina võtta - ostad. :) Sama hästi võiks joriseda teemal ma tahan sat'i näha, andke tasuta DM8000 või makske vähemalt paigaldus kinni.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 297 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas aandra » 14:37, 05 Juun 2009

Meie peaks veel õnnelikud olema, et teleka vaatamine meile TASUTA on. Põhjamaades tahetakse selle eest veel päris kopsaka summa, keegi ei anna sulle ei digibokse ega telekaid niisama, et seda loamaksuga pilti vaadata.

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas renqest » 14:49, 05 Juun 2009

mustkass kirjutas:Jagatakse ainult paska,vanemaid või sitemaid mudeleid näit telefonid,mida ei õnnestu muidu enam maha müüa.Oled sa näinud et jagatakse tasuta hd zoomboxe :?:

Aga miks peaks jagama HD Zuumboxe? "Tädi Maali" ei tea hetkel HD-st midagi ja talle piisab/piisaks SD MPEG4 boksist, mille saab kätte juba 1000 krooniga (OK, kampaaniate raames, aga ikkagi), pealegi on HD TEST kanal nähtav vaid TLN ja TRT lähistel...üle-eestiliseks see vaevalt 2010 saab koos analoogi välja lülitamiega...Kes tahab HD võimelist digiboksi, see teab juba paremini ja valib ise sellise mudeli, mis talle täpselt sobib.
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 791
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 25 korda

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas xxmen » 16:18, 05 Juun 2009

stosoorok kirjutas:TV on ju meelelahutus/ajaviide, miks peaks seda keegi tasuta jagama?

Kas ikka on ainult ajaviide? Ka infokanal ju. Vaata vaid, kuis lähivälismaa (ja mitte ainult) telekanalid hallile massile ajuloputust teevad!
On ju rahvusringhäälingu ja teistegi kanalite poliitiline kallutatus või kallutamatus ju alailma teemaks.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas mustkass » 18:25, 05 Juun 2009

renqest kirjutas:
mustkass kirjutas:Jagatakse ainult paska,vanemaid või sitemaid mudeleid näit telefonid,mida ei õnnestu muidu enam maha müüa.Oled sa näinud et jagatakse tasuta hd zoomboxe :?:

Aga miks peaks jagama HD Zuumboxe? "Tädi Maali" ei tea hetkel HD-st midagi ja talle piisab/piisaks SD MPEG4 boksist, mille saab kätte juba 1000 krooniga (OK, kampaaniate raames, aga ikkagi), pealegi on HD TEST kanal nähtav vaid TLN ja TRT lähistel...üle-eestiliseks see vaevalt 2010 saab koos analoogi välja lülitamiega...Kes tahab HD võimelist digiboksi, see teab juba paremini ja valib ise sellise mudeli, mis talle täpselt sobib.


Ma ei mõtelnudki "tädi Maalit" ja 1000 krooni on näiteks ka minu jaoks suur raha,et seda boxi peale panna,aga noh on näha et meil siin foorumis ikka väga rikas rahvas on.Ma jään ikkagi oma tagasihoiliku arvamuse juurde,et kui riikgil seda digi-tv-d nii väga vaja on ja veel mpeg4,siis võik ikka neid boxe ja jgaama(kui mitte tasuta siis vähemalt soodushinnaga),aga noh aega veel on kes teab äkki tulebki mingeid sooduspakkumisi.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas renqest » 19:29, 05 Juun 2009

mustkass kirjutas:
renqest kirjutas:
mustkass kirjutas:Jagatakse ainult paska,vanemaid või sitemaid mudeleid näit telefonid,mida ei õnnestu muidu enam maha müüa.Oled sa näinud et jagatakse tasuta hd zoomboxe :?:

Aga miks peaks jagama HD Zuumboxe? "Tädi Maali" ei tea hetkel HD-st midagi ja talle piisab/piisaks SD MPEG4 boksist, mille saab kätte juba 1000 krooniga (OK, kampaaniate raames, aga ikkagi), pealegi on HD TEST kanal nähtav vaid TLN ja TRT lähistel...üle-eestiliseks see vaevalt 2010 saab koos analoogi välja lülitamiega...Kes tahab HD võimelist digiboksi, see teab juba paremini ja valib ise sellise mudeli, mis talle täpselt sobib.


Ma ei mõtelnudki "tädi Maalit" ja 1000 krooni on näiteks ka minu jaoks suur raha,et seda boxi peale panna,aga noh on näha et meil siin foorumis ikka väga rikas rahvas on.Ma jään ikkagi oma tagasihoiliku arvamuse juurde,et kui riikgil seda digi-tv-d nii väga vaja on ja veel mpeg4,siis võik ikka neid boxe ja jgaama(kui mitte tasuta siis vähemalt soodushinnaga),aga noh aega veel on kes teab äkki tulebki mingeid sooduspakkumisi.

Aga tohib küsida, mis hinnaga Teie sooviksite osta digiboksi?
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

juroku
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 10:24, 05 Juun 2009
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas juroku » 19:43, 05 Juun 2009

Tere mina arvan et miks siis riik ei jata oma kanalid kah analogis toole siis ei ole problemi javad k :D ik rahule nagu saksa ASTRA lasevad siamaani analogis kanaleid ja koik on rahul aga meil peavad kohe koik vahetama see on rohkem ari kui muu :oops: las need era kanalid teevad mida tahavad minu jaoks nad kull melelahutust ei paku kordus saade ja kordus saade plus suve puhkus:oops: ostke SAT ja olge vabad :)
DREAMBOX 500 GEMINI 3.6 4.8E 13E 19.2E 28E 36E 75E

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas mustkass » 19:55, 05 Juun 2009

renqest---müüd või?
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Yks
Entusiast
Postitusi: 196
Liitunud: 03:00, 31 Juul 2005
Asukoht: Muhv, nõudmiseni
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas Yks » 19:58, 05 Juun 2009

Saatjate töös hoidmine maksab ka midagi.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Re: Jüri Pihel: tuhatkond krooni telepildi eest pole ju palju

PostitusPostitas Martini » 20:25, 05 Juun 2009

xxmen kirjutas: Kas ikka on ainult ajaviide? Ka infokanal ju. Vaata vaid, kuis lähivälismaa (ja mitte ainult) telekanalid hallile massile ajuloputust teevad!


Kas sul on mingi ettekujutus, et inimesed, kes elavad praegu piirkonnas, kus pole kaabeltelevisiooni, satti, IP-televisiooni jms ning seega vaatavad kannatlikult oma 1-3 eesti kanalit, hakkavad pärast analoogsignaali välja lülitamist kuidagi maagilisel moel riidepuust tehtud antenniga nägema igasuguste vaenulike riikide sati või kaabli kaudu levivaid kanaleid? Ma millegipärast arvan, et televaatajad, kellel on tehnilises mõttes oht vaenulike riikide propaganda alla sattuda, on seda juba ammu teinud. Pole mõtet mingi vene karu jutuga propageerida mõtet riiklikust riistvarajagamisest.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist