Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

Siia võid lisada netist leitud uudise
Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 16:18, 08 Veebr 2016

Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse esindaja Vadim Skribitski: ,,Ajutiselt okupeeritud territooriumidel on kinnitust leidnud Venemaa relvajõudude enam kui 50 sõjaväelase surmajuhtumid haiguse hooajalise ägenemise ajal. Vene okupatsioonivägede väejuhatus ei suuda tagada oma sõjaväelastele vajalikku meditsiiniabi. Donetski ja Luganski okupeeritud aladel on umbes 7000 vene sõjaväelast. 2016. aasta algusest on Donetski ja Luganski oblasti okupeeritud alal hukkunud 42 venemaalast. Luure peavalitsusel on dokumente, mis kinnitavad Vene kodanike hukku või haavatasaamist Ukraina alal. Me näeme vaenlase seas pidevalt tülisid, olgu lahingus või olmetingimustes. Paljudel juhtudel lähevad käiku relvad, mis toob kaasa nii sisside kui Vene sõjaväelaste huku või haavatasaamise. Lisaks sooritavad Vene sõjaväeluure eriüksused esimese ja teise armeekorpuse allüksuste ja sisside suhtes provokatsioone, et õhutada neid vastu tegutsema ja avama tuld terrorivastase operatsiooni jõudude pihta"
http://www.unian.net/war/1258415-na-okk ... vedka.html
http://www.unian.net/war/1258501-v-gens ... basse.html
http://maailm.postimees.ee/3574919/ukra ... 50-sodurit

Pärast konflikti järsku ägenemist Donbassis 2015. aasta jaanuari keskel hukkus ja sai haavata Debaltseve all palju Vene sõjaväelasi 6. üksik-tankibrigaadist. Portaalis Conflict Intelligence Team avaldatud uuringu autoritel õnnestus leida ka üks haavata saanud sõjaväelane, Jevgeni Ussov. Fotode ja sotsiaalmeedias kirjutatu järgi tegid uurijad kindlaks, et Ussov sai killuhaava ning ta viidi Moskvasse Burdenko-nimelisse sõjaväehaiglasse. Haiglas külastas Ussovit sealjuures Venemaa kaitseminister, armeekindral Sergei Šoigu ja kinkis talle kaitseministeeriumi embleemiga kella.
Uuringu autorid: ,,On selge, et killuhaava võib saada ka laskemoonaga ettevaatamatu ümberkäimise tagajärjel või õppustel, kuid vaevalt hakkaks teda sel juhul isiklikult külastama Venemaa kaitseminister isiklikult ja autasustama kellaga? Meie jaoks on selge, et sellist suurt au võidakse osutada ainult osalemise eest mingis tähtsas lahingus. Viimane kord külastas Šoigu sõjaväehaiglat juulis, kui Omskis varises kokku kasarmu."
https://citeam.org/putin-shoygu-debaltseve/
https://citeam.org/russia-s-top-brass-l ... n-ukraine/

Ukraina tagasiastunud majandusarengu- ja kaubandusminister Aivaras Abromavičius: ,,Ma ei hakka poliitikaga tegelema, ma ei ole poliitik, ma tulin siia kui minister-tehnokraat otse eraärist. Ja ma tahtsin palju ära teha. Me oleme alles poolel teel. Paljugi, kellega ma kohtunud olen – nii saadikute kui äriavalikkusega jne. Saakašvili ei ole mulle mingeid ettepanekuid teinud. Saakašvili määrati riigiettevõtete reformi järelevalvenõukogu juhiks veel enne kuberneriks saamist. Seega kestab meie ühistegevus riigiettevõtete osas juba palju kuid. Minu tagasiastumine ja avaldus olid külm dušš poliitilisele eliidile meie riigis ja ma arvan, et me oleme väga raskes olukorras. Uskusin nädala eest ja usun praegugi, et me oleme, kas kahe sammu kaugusel läbimurdest või kahe sammu kaugusel läbikukkumisest."
Kiievi ettevõtja Anatoli Orlovski: ,,Need inimesed, kes praegu on võimul, on harjunud varastama riigieelarvest raha ja tegema mitte midagi muud peale selle. Nad on rääkinud reformidest palju aastaid. Mingeid reforme me ei näe, ei majanduses, ei hariduses, ei kusagil."
Taani välisminister Kristian Jensen: ,,Ukraina peaks täitma oma osa Minski rahuleppes ning viima riigis läbi leppega ette nähtud reformid. Vastasel korral on väga raske jätkata Euroopa Liidu venevastaseid sanktsioone."
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel: ,,Saksamaa toetas Ukrainat eelmisel aasta seitsme miljoni euroga ja seda toetust kavatsetakse rahvusvahelise tegevuskava raames ka jätkata. Üleminekuprotsess ja reformide elluviimine, IMF-i programm on koorem paljudele ukrainlastele ja me tahame nende elu kergendada."
http://maailm.postimees.ee/3574651/abro ... tika-jatta
http://uudised.err.ee/v/valismaa/81c8a0 ... muvoitluse

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 20:49, 09 Veebr 2016

Ukraina julgeolekujuht Vassõl Gritsak: ,,Selle aasta 2. veebruaril algatati kriminaalasi seoses korrarikkumisega kaupade kasutamisel, mis alluvad riigi kontrollile, samuti terroritegevusele kaasaaitamise eest. 27. jaanuaril Venemaa missiooni vahetumisel võeti liikmetelt kapten Sergei Kutsenkolt ja major Aleksandr Kornikilt piirivalvekontrolli ajal ära 14 märget «kasutuspiiranguga» kandud dokumenti, nende hulgas raketiheitjate kasutusjuhendeid, samuti mitmesuguseid metoodilisi materjale. Äravõetud asjadele ekspertiis ja need lisatakse uurimismaterjalidele. Tänaseks oleme veendunud, et see, mida Vene ohvitserid väidavad end tegevat, ja mida nad tegelikult teevad, on eri asjad."
Julgeolekuteenistus näitas ka Vene sõjaväelastelt konfiskeeritud sisside välismärke ning lippe. Ukrainlase sõnutsi tehakse äravõetud asjadele ekspertiis ja need lisatakse uurimismaterjalidele.
http://maailm.postimees.ee/3576677/ukra ... ide-suhtes

Leedu välisminister Linas Linkevičius: ,,Abromavičiuse lahkumine majandusarengu- ja kaubandusministri kohalt sunnib ukrainlasi mõtlema selle üle, et on tulnud aeg põhjalikuks puhastuseks ja mitte ainult sõnades. Inimesed ei ole tegelikult väsinud mitte ainult sõjast, [...] vaid ka korruptsioonist, mille väljajuurimiseks rakendatakse ilmselgelt ebapiisavaid meetmeid. Praegused pinged Ukraina valitsuses tekitavad muret neis, kes loodavad näha Ukrainas tõhusaid reforme. Valitsuse langemine soodustaks ebakindluse suurenemist riigis viimasel ajal selletagi halvenenud julgeolekuolukorras."
Petro Porošenko Bloki fraktsiooni esimees Juri Lutsenko: ,,Sisuliselt ei näe kolm koalitsiooni liiget Jatsenjukki enam peaministrina."
Jatsenjuki Rahvarinne: ,,Ttegemist pole Arseni Jatsenjuki isikliku valitsusega ning vastutust valitsuse töö eest kannavad kõik koalitsiooni liikmed."
Eile käis Abromavičius juba Ukraina korruptsioonivastase võitluse ametis tunnistusi andmas, teeb ta seda ka edaspidi ning on väga tõenäoline, et korruptsioonis ja mõjuvõimu väärkasutuses kahtlustatavate ring laieneb.
http://uudised.err.ee/v/valismaa/74b012 ... -piisavalt

Eesti välispoliitika instituudi ekspert Karmo Tüür: ,,Väga suur osa Ukraina valitsus ringkondadest üritab jätkata riigivalitsemist nii nagu seda tehti enne Maidani sündmusi. Kõik käib üksteise mõistmise ja kokkulepete, mitte reeglite ja seaduste alusel. Seda prooviski Leedust toodud majandusminister Aivaras Abromavicius murda, kuid nähes, et tema reformikavad said väga tugeva vastuseisu osaliseks otsustas ta ametist lahkuda. Valitsuse lahkumine ja erakorralised valimised pole omavahel üldse seotud, kuna neid ei seo ükski mehhanism. Tõenäoliselt võib ka peaminister tagasi astuda, kuid pigem vahetub valitsuskabineti koosseis, aga täpselt mil määral, seda ei osata veel öelda. Erakorraliste valimiste esile kutsumiseks on põhiseadusesse lisatud ainult kolm mehhanismi ning selleks üheks eelduseks on see, et Petro Porošenko peaks vana parlamendi laiali saatma. Selleks on olemas väga spetsiifilised tingimused, millest mitte ükski praegu ei päde. Kui isegi soovitakse viia olukord selleni, et Ukrainas toimuksid erakorralised valimised, siis võtaks see aega ligikaudu kuus kuud. Seetõttu leitakse Kiievis, et võib-olla tulevad erakorralised valimised sügisel, kuid pigem on see koll, millega erinevad ringkonnad hirmutavad üksteist. Praeguste võimuparteide poolt sisulist poliitilist tahet valimiste läbi viimiseks ei ole, kuna valijate rahulolematus on üsna suur, mistõttu ei tea võimuparteid, kuidas see nende jaoks lõppeb. Tänane patiseis ja võimuvõitlus on kõige suurem oht, millega Ukraina silmitsi seisab. Märkimisväärne osa inimestest soovivad naasta selle juurde, mis oli varem normaalne ehk see mis oli viimased paarkümmend aastat normaalne. Samas soovivad Ukraina kodanikuühiskonna esindajad viia läbi reformikava, mis tähendaks sisuliselt riigi nullist ülesehitamist. Kodanikuühiskond on Ukrainas teinud läbi hämmastava muutuse. See millise innu ja vaimuga on ukrainlased valmis oma riigi nimel midagi ära tegema on suurt lugupidamist vääriv. Selles valguses on laitmist vääriv võimupoliitikute soov klammerduda enda toolide külge."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/3a83f2 ... iline-tahe

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 01:40, 13 Veebr 2016

Valgevene organiseeritud kuritegevuse ja korruptsioonitõrje amet: ,,Umbes 140 Valgevene kodanikku osales Donbassi rindel toimunud lahingutegevuses. Kaheksa neist hukkus."
Prokuratuuri ja juurdluskomiteesse saadeti 24 üksikisikut puudutanud 16 toimikut. Lisaks valmistatakse 11 inimese kohta ette veel üheksat toimikut.
http://maailm.postimees.ee/3580579/ukra ... gevenelast

Odessa oblasti kuberner Mihheil Saakašvili: ,,Mõni päev tagasi kutsuti Odessa oblasti julgeolekujuht Batrakova Kiievisse ja talle tehti ülesandeks uurida kõiki meie Odessas elluviidavaid projekte, näiteks avatud tolliruumi, kodanike teenindamise keskust ja ühiskondlikku vastuvõtutuba, samaga on usinasti ametis siseministeerium. See tähendab, et minu ja meiega tegelemine tehti ülesandeks üheaegselt julgeolekule, siseministeeriumile ja kaitseministeeriumile. See asi (Ukraina riigipea administratsiooni Donbassi küsimuste pressiesindaja Andri Lõssenko avaldust, et siseministeerium uurib terroritõrjeoperatsiooni jõude käsitleva salateabe avalikustamist Saakašvili poolt) tuli jõuametnikele meelde alles kuu aega pärast seda, kui ma rääkisin rasketest teenistusoludest Mariupoli kontrollpunktides. Las uurivad, mida ei ole, seda nad ei leia... Kurb, et nad uurivad seda, mida tegime meie ja on meie meeskonna saavutus, selle asemel, et uurida, miks mujal mitte midagi ei tehta. Jõuametkondade huvi minu vastu tuleb minu osalemisest korruptsioonivastastel foorumitel, samuti Aivaras Abromavičiuse tagasiastumisest majandusarengu- ja kaubandusministri kohalt, milles võimukuluaarides süüdistatakse millegipärast mind, kuigi endine minister on mu sõber ja tegutses täiesti iseseisvalt. Selline tegevus vaid tugevdab tema otsustavust võidelda võimu omavoli vastu ja panna Ukrainas maksma kord. Pärast Müncheni julgeolekukonverentsi lõppu tulen ma tagasi ja teen pärast meie reformijatemeeskonnaga nõupidamist poliitilise avalduse."
https://www.facebook.com/SaakashviliMik ... 4561382257

Human Rights Watch (HRW) Ukraina uurija Julia Gorbunova teatel on pihta saanud mõlemal pool kontaktjoont asuvad koolid ning paljud neist, eelkõige mässuliste kontrolli all olevatel aladel, on liialt kahjustunud, et neid taasavada. Mõlemad osapooled on viinud vägesid koolimajadesse ja nende lähedusse, muutes need sõjalisteks sihtmärkideks. Isegi koolimajad, mis ei ole hõivatud, on rünnaku alla sattunud. Tsiviilelanikud, sealhulgas lapsed mõlemal pool kontaktjoont on kannatanud selles pikaleveninud sõjas. Kõigil konflikti osapooltel on kohustus kaitsta lapsi ja tagada, et vaen ei kahjustaks nende ohutust ja haridust. Kui sõjalised jõud koolidesse tungisid, hävitasid nad sageli kooli mööbli ja varustuse ning jätsid lahkudes maha raskerelvastust või kasutamata laskemoona. Ühel juhul leidsid HRW aktivistid kooli territooriumilt lõhkemata maamiine. Kahjustada saanud koolide parandustöödega ja taasavamisega on tehtud tänu vanemate ja õpetajate eestvedamisele edusamme, eelkõige Luganski ja Donetski regioonides valitsuse kontrolli all olevatel aladel. Õpetajad ja lapsevanemad mõlemal pool kontaktjoont on vaatamata sõjale näidanud üles suurt pühendumust laste hariduse jätkamiseks. Sõdivad osapooled peaksid samuti tegema palju rohkem, et vältida laste turvalisuse ja hariduse kahjustamist. Kuna Ukraina võimud ei tunnusta mässuliste aladel välja antud koolidokumente, saadavad osad mässuliste aladel elavad pered oma lapsed kooli valitsuse kontrolli all olevatesse piirkondadesse. Teekond üle kontaktjoone on aga valitsuse kehtestatud reisipiirangute tõttu aeglane ja see võib olla ka ohtlik. HRW külastas mullu septembrist novembrini 41 kooli ja lasteaeda."
Kohalikud võimud ja koolipidajad: ,,Me ei soovi koolide parandamist rahastada, kuna püsib oht lahingute taaspuhkemiseks."
http://news.trust.org/item/20160211123736-v9vd0

Ukraina armeemeedik: ,,Kahjuks sai täna (10. veebruaril) üks mees surma ja veel kaks vigastada. Kannatanute seisund on rahuldav tänu kiiresti antud arstiabile. Võibolla saavad nad võitlemist jätkata."
Plahvatuses vigastada saanud sõdurid toimetati Dnipropetrovski haiglasse.
http://maailm.postimees.ee/3579131/done ... aina-sodur

Ukraina sõjaväe pressiesindaja Andri Zadubinnõi: ,,Ukraina idaosas sõitis 10. veebruaril miinile mikrobuss. Kaks tsiviilisikut hukkus sündmuskohal ning üks suri kiirabiautos teel haiglasse. Haavata sai kaks tsiviilisikut. Plahvatus leidis aset mässuliste kontrolli all olevast Donetskist umbes 25 kilomeetrit edelas Novomõhhailivka küla lähistel. Bussijuht eiras miinivälja eest hoiatanud märki, sõitis Ukraina kontrollpunktist mõnesaja meetri kaugusel ühele põllule ja tabas seal ühte miini. Esialgseil andmeil üritas buss mööduda sõidukite järjekorrast."
http://maailm.postimees.ee/3577863/ukra ... lm-inimest

Juriidiliselt veel Ukraina majandusministrina töötav 40-aastane Aivaras Abromavičius: ,,Meil on kriisikoosolek. Aga astu edasi."
Ametlikult on ta puhkusel. Oma kriisikoosolekuks kasutab ta Kanada heategevusraha eest peetavat kontorit, mille juht ütleb korduvalt: „Meil on suur au anda sulle kasutada oma ruume.” Riigivõimuga seovad teda praegu ainult suur (ja küllap kuulikindel) Volkswageni kaubik, turvamehed, keda tal on vastavalt vajadusele kuni viis, ja piiritu soov Ukraina kriisist välja aidata.
Abromavičius: ,,Turvamehed pole selleks,” peab ta pausi ja teeb päästikule vajutamise liigutuse, „vaid selleks, et eemal hoida inimesi, kes võivad tahta mulle füüsiliselt haiget teha. Ma ei taha töötada orjana valitsuses, kus tehakse otsuseid nii, nagu mitte kuskil Euroopas. Ma tahaks väga ministrina jätkata, aga ma ei taju, et Ukraina võimutipus mind kõik südamest toetaksid. Ja ma ei näe, et midagi võiks lähiajal kardinaalselt muutuda. Olen 14 kuud töötanud 14 tundi ööpäevas, olen kogu oma aja ohverdanud Ukraina reformidele.”
LP veetis Ukraina ministriga Kiievis teisipäeval ligi kolm tundi. Selle aja sisse mahtus Abromavičiusel mitu emotsionaalset kohtumist lähimate abilistega ja kiire lõunasöök, kus tumedate silmaalustega minister jäi pikkadeks minutiteks vait, luges mobiilist uudiseid ja e-kirju ning istus pärast seda sõnatult.
Abromavičius lõi rusika lauale 3. veebruaril, kui esitas raadale lahkumisavalduse. Tüli ja pettumuse sisu on lihtne: Ukraina presidendi Petro Porošenko koduerakonna parlamendifraktsiooni asejuht Igor Kononenko surus tavapäratult jõuliselt Abromavičiuse juhitavasse ministeeriumisse kahte aseministrit, soovides kontrollida olulisi riigiettevõtteid.
Abromavičius: ,,Mu eesmärk oli ja on oma tegevuses poliitikast hoiduda. See aitas mind kunagi ka ministriks, kui ma soovitasin presidendi kabinetiülemale mittepoliitikutest ministreid."
Mis on su praegune ametlik staatus?
Olen veel ametlikult minister, aga võtsin paariks nädalaks puhkuse ja loodan, et selle aja jooksul hääletab ülemraada minu tagasiastumise poolt.
Sul on kolleeg, kes juba juulis tahtis ametist lahkuda, ent parlament pole luba andnud…
Mul ei ole plaanis tänapäevases pärisorjuses olla. Kui minister tahab tagasi astuda, siis ülemraada peab selle poolt hääletama.
Kui palju nädalaid või kuid sa ootad, et nad seda ka teeksid?
Ma loodan, et minu tagasiastumiseks leidub ka teisi juriidilisi mehhanisme, sest ma ei ole valmis praegustes tingimustes tööd jätkama. Seetõttu annan kõik asjad üle. Ka minu neli asetäitjat – keegi neist jääb oma kohale, keegi mitte. Näeme.
Aga südames tahaksid ministrina jätkata?
Muidugi. Ühe aasta jooksul on tehtud palju, aga paljusid asju ei ole me teha jõudnud. Plaan oli väga täpne: avalike hangete reform, riigiettevõtete reform. Muidugi on kahju kõike seda jätta, aga need asjad, mis minu ümber juhtusid, ja surve ametnike määramise küsimuses ei sobinud reformidega kokku.
Ja peamine põhjus on selles, et sooviti luua uus ministri asetäitja ametikoht?
Mitte nii, et seda taheti luua, vaid nii, et taheti jõumeetoditega peaaegu pool ministeeriumit haarata. Seda kahe asetäitja määramisega, mis ei olnud minuga kooskõlastatud ja oli mu soovide vastu. Ei toimunud isegi konsultatsioone.
Keegi isegi ei rääkinud sellest sinuga, enne kui said juhuslikult teada?
Minuga oli järgmine jutt: vot see on see inimene ja just tema peab ametisse määrama. Ja kõik minu selgitused, et mul on teistsugune personalipoliitika, teistsugune lähenemine, et nii kiiresti ma asju ei otsusta, et need inimesed ei vasta kõrgetele nõudmistele, mis ma oma töötajatele sean... Selgus, et mind isegi ei kuulata.
Palusid sa abi presidendilt ja peaministrilt? Ukrainale teeb sinu lahkumine ju rohkem halba kui kahe uue asetäitja määramine.
Ma arvan, et minu avaldus ei ole Ukrainale halb – see on külm dušš. Arvan, et meil on jäänud kaks sammu murranguni… või kaks sammu läbikukkumiseni. Ja just see külm dušš on signaal, et kõik peavad toibuma ja tegema tööd korruptsioonita. Pärast mu lahkumisavaldust on juba juhtunud positiivseid asju.
Näiteks?
Järsult suurenes tõenäosus, et järgmine valitsus on tehnokraatlik ja selles ei domineeri „vana karastuse saanud inimesed”. Selleks on suur ukraina rahva ja ka lääne toetus. Ja kõik tahavad ja usuvad, et reformid õnnestuvad ainult tehnokraatidest ministritega.
Teiseks – erastamine. Minu erastamisseaduse eelnõu läbis ülemraadas esimese lugemise alles 16. katsel. Raadas oli sellele väga suur vastuseis. Mõned erakonnad rääkisid, et nad on ideoloogiliselt erastamise vastu. Aga praegu, kui riigifirmades toimuv korruptsioon on taas aktuaalne, on kõik aru saanud, et ainus võimalus riigiettevõtete korruptsiooni võita on erastamine. Seetõttu räägivad kõik viimastel päevadel ainult erastamisest ja on selle poolt.
Kolmandaks, me rääkisime väga palju, et ametnike palgad on liiga madalad, sinna oleks justkui eesmärgipäraselt lisatud „korruptsiooni komponent”.
Ja kui suur on keskmine palk?
Ministeeriumi keskmine palk on 200–300 dollarit. Mina müüsin oma firma ja mul on oma reserv, aga teistel on raske. Mul õnnestus oma ministeeriumis ühe aastaga olukorda parandada. Koondasin 50% inimesi ja tõstsin palku 100%. Nüüd on keskmine palk 400 dollarit. Aga ka seda on vähe. Eurooplased püüdsid meid palgafondiga aidata. Aga kõik liikus väga aeglaselt.
Veel üks teema on riigifirmade juhtide määramine, mis toimus väga läbipaistmatult, aga nüüd, pärast minu avaldust, muutub ka see. Ja see puudutab ka Naftogazi reformi. Märtsis määrame kolm sõltumatut juhti viiest järelevalvenõukogusse. Leidsime nad Londoni personalifirma kaudu, mis on üks maailma parimaid. Oli oht, et viimasel etapil seda protsessi rikutakse, aga pärast mu avaldust suurenes tõenäosus, et protsess on ka edaspidi professionaalne ja läbipaistev.
Need on mõned positiivsed asjad, mis on pärast minu tagasiastumisavaldust juhtunud. Olen veendunud, et Ukraina saab edu saavutada ainult tehnokraatliku valitsusega. Näen, et praegune kriis on usaldus- ja väärtuste kriis.
Kahjuks on rahva usaldus võimude vastu väike. Võim peab tegema väga tõsise restardi, et usaldust reformide vastu tagasi saada. Maailmas ei ole ühtegi valitsust, mis suudaks ilma rahva toetuseta edukalt reforme korraldada.
Kas [Ukraina peaminister] Arseni Jatsenjuk ja [president] Petro Porošenko on pingutanud, et veenda sind ametisse jääma?
Esimesel päeval teatas president, et tegi mulle ettepaneku ja et ma läheksin ja mõtleksin. Et ma olen tema meeskonna osa. Peaminister ütles, et mina isiklikult – Aivaras Abromavičius – olen tema kaitse all. Nende avaldused tähendasid, et nad vajavad mind. Aga praegu ma ei näe, et olukord muutuks.
Kas on siiski võimalik, et sa võtad oma avalduse tagasi?
Praegusel etapil ma selleks põhjusi ei näe. Ma tahaksin töötada supertehnokraatlikus valitsuses, presidendi ja peaministri täieliku toetusega, nende erakondade toetusega parlamendis.
Kui palju sa Leedu ja Eesti reformidest eeskuju võtsid? Kas jõudsid midagi neist Ukrainas ära teha?
Leedult õppisime palju. Minu peamine nõunik oli Adomas Auditskas – endine Leedu majandusministri asetäitja, kes vastutas Leedu riigifirmade reformimise eest. Nende firmade dividendid riigieelarvesse suurenesid kahe aastaga 15 korda.
Me tahtsime muidugi kasutada Eesti tolli- ja maksuameti töö kogemust. Püüdsime Eesti spetsialiste Ukrainasse meelitada. Aga see ei ole veel õnnestunud. Just maksu- ja tolliamet on Eestis maailmatasemel.
Eesti president ja peaminister räägivad meie pidevast toetusest Ukrainale. Tunned sa seda?
Ma arvan, et maailmas on ainult mõned riigid, mis järjekindlalt Ukrainat toetavad. Need on USA, Poola, Leedu, Rootsi, Kanada ja muidugi on selles nimekirjas ka Eesti.
Kui palju oled sa ministrina töötades näinud Ukraina ametnike kurikuulsat korruptsiooni, varastamist?
Selliseid inimesi on Ukraina poliitikas endiselt väga palju. Räägitakse, ja sugugi mitte aluseta, et pool parlamenti tahab teha reforme, teine pool tahab ainult raha teenida. Nii et poliiteetika standard on Ukraina poliitikas veel väga madalal tasemel.
Kurikuulus on ka Ukraina parlament, kus kaklemine kuulub justkui töökohustuste hulka. Kuidas raada sinusse suhtus?
Nägin kahte tõsisemat kaklust. Parlamendis on erinevaid inimesi. On progressiivsed, kes ei mõtle rahvuse kategooriates, ja on ka neid, kes suhtuvad välismaalastesse negatiivselt. Hoolimata sellest, et paljud need „välismaalased” on ukraina juurtega ja mõned on elanud siin 22 aastat, nagu rahandusminister (Natalie Ann Jaresko – toim). Või nagu mina, kelle lapsed on siin sündinud ja kelle naine on ukrainlane.
Enamasti suhtusid saadikud minusse normaalselt. Oli ka väga häid liitlasi. Näiteks on saadikutegrupp Eurooptimistid – umbes 30 erinevate erakonnade saadikut. Nad on noored edumeelsed inimesed.
Kuidas sa isiklikult Porošenko, Jatsenjuki ja Saakašviliga klapid?
Saakašviliga (Ukraina Odessa oblasti kuberner ja endine Gruusia president Mihheil Saakašvili – toim) on meil sõprussuhted. Mina määrasin ta majandusministeeriumi riigiettevõtete nõukogu esimeheks. Veel enne seda, kui ta sai Odessa oblasti kuberneriks. Aga selles nõukogus on ka erinevate rahvusvaheliste investeeringufondide inimesed, näiteks Varssavi börsi esimees ja paljud teised. Presidendiga olid meil normaalsed, aga formaalsed suhted, peaministriga puhtalt ametlikud suhted.
Mis sa edasi teed, juhul kui su ministriaeg siiski läbi saab?
Praegu ma arvan, et võtan pausi, mõtlen kõik läbi ja siis otsustan, mida teha, kuidas käituda. Ma ei taha poliitikasse minna, tahaksin töötada puhtalt tehnokraatlikus valitsuses, aga sellist olukorda ei saa praegu eeldada.
Ukrainas algas revolutsioon pärast Euroopa-püüdluste lõppu. Millal alustab Ukraina uuesti teed Euroopasse? Või ei juhtu seda kunagi?
Ma arvan, et Ukraina on kunagi kindlasti Euroopa Liidus. Aga see ei juhtu mõne aasta pärast. See võtab rohkem aega.
Minu tagasiastumine pälvis suurt tähelepanu, see peab kokkuvõtes panema Ukraina poliitikud toibuma, neile meelde tuletama, et neid valis rahvas ja et tuleb töötada inimeste heaks – mitte enda heaks. Ja et reformid peavad kulgema paremini. Sest aeg läheb ja rahva toetus on minimaalne.
Kas oled pärast tagasiastumise uudist juba uusi tööpakkumisi saanud?
Jah, mul on juba mitu pakkumist väga erinevatest sfääridest – korruptsioonivastastest organisatsioonidest investeerimiseni. Aga praegu tahaksin teha pausi ja vaadata, mis juhtub.
Kui pika pausi sa teed?
Näeme. Tahaksin perega rohkem aega veeta.
http://epl.delfi.ee/news/lp/leedus-sund ... d=73668107
http://epl.delfi.ee/news/lp/aivaras-abr ... d=73668183

Ukraina välisministeerium on sügavalt mures Vene okupatsioonijõudude karjuva õigusvastase tegevuse üle Krimmi Autonoomses Vabariigis krimmitatarlaste vastu, mille tagajärjeks olid massilised ebaseaduslikud läbiotsimised ja 13 Ukraina kodaniku, krimmitatari rahva esindaja alusetu vahistamine 2016. aasta 11. ja 12. veebruaril. Rikkudes jämedalt Vene Föderatsiooni Ukraina-vastase relvastatud agressiooni tagajärjel oma sünnimaal Vene okupatsioonirežiimi pantvangideks jäänud inimeste õigusi ja vabadusi kordab Kreml 21. sajandil 20. sajandi 30. aastate kohutavaid nõukogude repressioone ning ka 1944. aasta krimmitatarlaste genotsiidi. Eriti nördima panevon , et Kreml püüab peita krimmitatari rahva hävitamise poliitikat näilise terrorismiga võitlemise kattevarju taha.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73668983

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 18:24, 13 Veebr 2016

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier: ,,Oleme Ukraina olukorrale lahenduse leidmisest veel kaugel. Minski lepped on väga olulised, kuigi me alles võitleme nende täitmise eest, sest ilma nendega võiks olukord võtta veelgi ohtlikuma pöörde. Minski lepete täitmist siiski igavesti ei saa oodata."
http://maailm.postimees.ee/3582117/stei ... ust-kaugel

Ukraina president Petro Porošenko: ,,Putin ohustab Euroopat ja tema väärtusi. Euroopale on olemas mitteliberaalne alternatiiv. Tema nimi on Vladimir Putin. Ta kehastab segregatsiooni, ebatolerantsust, homofoobiat ja usulist fanatismi. Venemaa peab täitma Minski leppe tingimusi. Härra Putin, see ei ole kodusõda, see on teie agressioon Ukraina vastu. Need on teie sõdurid, kes on sisenenud minu riiki. Kaalul pole vaid Ukraina tulevik, vaid kogu maailma oma. See on Euroopa ja globaalse julgeoleku küsimus."
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev süüdistas Ukrainat Minski II leppe mitte täitmises.
Olukorda Ukrainas kirjeldas Vene peaminister Dmitri Medvedev kodusõjana ja kritiseeris Kiievi valitsust, et see pole kinni pidanud Minski rahuleppest.
Carnegie Europe analüütik Judy Dempsey: ,,Porošenko on ka üks probleemidest. Presidendi administratsioon kaitseb oligarhe. On olnud suuri probleeme prokuröri, läbipaistvusega, nii paljude teemadega. See on väga masendav. Porošenko on üks oligarhidest, ta on osa sellest kultuurist. Aga ta on ka osa lääne kultuurist. Ta peab tegema hüppe. Ja ma arvan, et ta ei ole hüpanud üle täieliku demokratiseerumise teele."
Eesti kaitseväe juhataja Riho Terras: ,,Kuluaarides on Venemaa kahepalgelisus selge - naeruturtsakad Lavrovi ja Medvedevi kõnede vahel olid täitsa olemas. Kuluaarides mõistetakse Venemaa mängu, keegi ei ole sinisilmne."
http://www.rferl.org/content/ukraine-po ... 50095.html
http://uudised.err.ee/v/valismaa/6b9c38 ... -porosenko

Rootsi kaitseminister Peter Hultqvist: ,,Krimmi ebaseaduslik annekteerimine Venemaa poolt ning ebaseaduslik sekkumine Ukraina siseasjadesse - need on kõige tõsisemad väljakutsed Euroopale julgeoleku vallas. Venemaa tegevus, agressioon Ukraina vastu - see on oht teistele naaberriikidele, sestap ei tohi Euroopa olla nõus sellise tegevusega."
http://interfax.com.ua/news/political/324498.html

Analüütik Toomas Alatalu: ,,Üks pool (Saksa) koalitsioonivalitsusest ajab ja isegi Lääne ühispoliitikat Moskva suhtes – sanktsioonid kehtivad kuniks Kreml ise või tema tööriistad taastavad konfliktieelse olukorra, teine pool koalitsioonist aga ei salgagi, et on nõus Venemaa jõupoliitika tagajärgede tunnustamisega ja soovivad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamist. Kremli geopoliitilist vaatenurka kinnistas konfliktipaikade loetelu – „Ukraina, jätkuvalt rahutu Balkan ja rahvuskriisi lävel olev Moldova“, millele teises loetelus liitusid Lähis-Ida, Põhja-Aafrika, Liibüa ja Süüria."
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/toomas ... d=73678457

Ukraina peamiselt rahvuslaste rühmitusse Paremsektor kuuluvad aktivistid tõkestasid Domodedovo piiripunktis tee Valgevenest saabunud Venemaa raskeveokitele.
Aktivistid: ,,Autojuhid võivad sündmuskohalt lahkuda ning koju minna, kuid autod jäävad aktivistide kätte, kuni need vahetatakse Donbassis separatistide käes vangis olevate Ukraina sõdurite vastu."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/70780c ... askeveokid

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 23:43, 14 Veebr 2016

Putin ja Obama arutasid olukorda Ukrainas 13. veebruaril telefonitsi.
Valge Maja: ,,Ukraina teema tõstatas Obama, kutsudes Vene ja separatistide ühisvägesid pidama kinni relvarahust ja tagama, et Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejatel oleks täielik ligipääs kõigile aladele Ida-Ukrainas, sealhulgas rahvusvaheliselt tunnustatud piirile. Ukraina konfliktil saab olla vaid diplomaatiline lahendus. Ta rõhutas ka vajadust Minski lepete rakendamiseks kõigi osapoolte poolt. Osapooltel tuleb saavutada kokkulepe kohalikeks valimisteks Donbassis."
Kreml: ,,Vladimir Putin avaldas lootust, et Kiiev alustab otsedialoogi Donbassiga, kehtestab amnestia, viib ellu põhiseadusreformi ning kiidab koos Donetski ja Luganski esindajatega heaks eristaatuse seaduse muudatused."
http://maailm.postimees.ee/3582953/obam ... ommitamist

USA vabariiklasest senaator John McCain: ,,Venemaa kasutab sõjalist eelist, kasutab humanitaarabi keelamist või kohaletoimetamist kauplemishoovana, räägib seejärel läbi sõjasaavutuste kinnistamiseks, jättes endale vabad käed otsustamaks, millal võitlust jätkata. Diplomaatia on sellisel kujul sõjalise agressiooni teenistuses ja see kestab seni, kuni lääs ei sekku ja lihtsalt pealt vaatab."
http://maailm.postimees.ee/3582773/mcca ... jategevust

Ukraina presidendi esindaja Oleksandr Motuzjanik: ,,Viimase ööpäeva jooksul ükski meie sõdur ei hukkunud, kuid seitse sai haavata."
http://maailm.postimees.ee/3582687/donb ... na-sodurit

Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) kõneisik Andri Lõssenko: ,,Ida-Ukrainas valitsusvägede positsioone tulistati ööpäeva jooksul 23 korral. Raskerelvi kasutati teadaolevalt kahel korral. Ukraina valitsusvägede positsioone üritati juba mitmendat ööd vallutada Mariupoli linna lähedal. Mässulised kasutasid väikese kaliibriga miinipildujat (82mm), et Ukraina valitsusvägede pihta tuli avada. Rünnakud suudeti tagasi lüüa. Need leidisid hoolimata vaherahust aset mööda kogu rindejoont. Lahingutes hukkus ka üks Vene kodanik."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73680941

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 181 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas peeter3000 » 13:16, 15 Veebr 2016

natuke positiivseid uudiseid

Ukraina keelas Vene veoautode liikumise Ukraina territooriumil

Ukraina keelas ajutiselt Vene veoautode liikumise Ukraina territooriumil, teatas Ukraina.
Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuki sõnul on tegemist vastukäiguga Venemaa sarnasele sammule, vahendab Reuters.
"Ukraina on ajutiselt keelanud Vene registeerimisnumbriga veoautode transiidiloa, kuni Venemaalt saadakse selgitus ja riigiga jõutakse selle vaidluse osas mingisugusele otsusele," rääkis Jatsenjuk.
Toimetas
Merit Maarits
http://uudised.err.ee/v/valismaa/2139b6 ... itooriumil
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 22:15, 15 Veebr 2016

Petro Porošenko Blokki kuuluv rahvasaadik Sergi Leštšenko: ,,226 häält on vaieldamatult olemas. Arvan, et Petro Porošenko Blokk hääletab, Samopomitš (Omaabi) hääletab, Batkivštšina samamoodi. Radikaalsel Parteil ei ole muud väljapääsu kui hääletada. Tagandamise poolt hääletab ka Volja Narodu ja arvan, et ka see osa Opositsiooniblokist, mis suunistab Rinat Ahmetovile."
Mitu Petro Porošenko Bloki saadikut valitsuse tagandamise poolt hääletaks?
Leštšenko: ,,Sõltuvalt sellest, kas on Porošenko suunis toetada, toetab fraktsiooni enamus. Kui sellist suunist ei ole, siis vabal tahtel hääletaks inimest 30."
Partei Samopomitši esindaja Viktoria Voitsitska: ,,Erakond alustab (11. veebruaril) allkirjade kogumist valitsuse umbusaldamiseks."
Radikaalse Partei liider Oleh Ljaško: ,,Minu erakonna saadikud andsid sellele allkirjad."
15. veebruaril registreeriti ülemraadas ka otsuseprojekt valitsuse tegevusaruande tagasilükkamiseks ja selle tegevuse mitterahuldavaks tunnistamiseks. Ukraina valitsus esitab ülemraadale tegevusaruande homme, 16. veebruaril.
http://interfax.com.ua/news/political/324749.html

Türgi peaminister Ahmet Davutoglu: ,,Venemaa poliitika uus kontseptsioon on ekspansiooni ja agressiooni jätkamine. Olukord, mis algas Abhaasias, jätkub Krimmis. Praeguseks on kolm riiki, mille terviklikkust Venemaa on rikkunud: Gruusia, Ukraina ja Venemaa. Venemaa käitub praegu Süürias niimoodi seepärast, et ta ei saanud kohast vastulööki Ukrainas. Venemaa käitub praegu Süürias niimoodi seepärast, et ta ei saanud kohast vastulööki Ukrainas. Venemaa kasutab iga hetke, mil rahvusvaheline kogukond on jätnud reageerimata. Venemaa vastutab tuhandete inimeste surma eest Ukrainas ja Süürias ja selle eest, et miljonid nende riikide elanikud pidid kodumaalt pagema. Nõukogude Liidu aeg lõppes veerand sajandi eest. Katsed sellesse aega naasta ei too kellelegi midagi head ega kasu. Venemaa peab austama rahvusvahelise õiguse kohaselt Ukraina ja Süüria terviklikkust ja lõpetama selle tulistamist rakettide ja vaakumpommidega."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/8eb9db ... viklikkust

Ukraina president Petro Porošenko: ,,Vaid Ukraina riigi iseseisvus tagab, et noored ukrainlased ei pea enam valama verd võõraste huvide eest maailma muudes maades. Selle valiku tegid ukrainlased veerand sajandi eest. Aga impeerium ei ole muutunud, selle tunnistuseks on Krimmi annekteerimine ja agressioon riigi idaosas ning Süüria linnade rahumeelsete kvartalite pommitamine. Kui me ei oleks Venemaast 1991. aastal lahku löönud, kas ei peaks siis meie lapsed taas täitma «internatsionaalset kohust» Süürias ja teistes Lähis-Ida maades? Või veel kusagil? Maailmakaardil ei ole paika, kuhu haiglased geopoliitilised ambitsioonid ei küündiks. Impeeriumimaania on väga ohtlik diagnoos. Põevad seda ühed, ravi eest maksavad aga teised – ka oma eludega. NSV Liidu ajal vaikiti välissõdades osalemine maha ja arvan, et seda tehti teadlikult. Endise NSV Liidu aladest hakkas Ukraina esimesena mälestama 15. veebruaril oma poegi, kes sunniti sõtta kodunt kaugel ja võõraste huvide eest."
http://maailm.postimees.ee/3584445/poro ... perialismi

Rahvusvahelise Migratsiooni organisatsiooni (IOM) inimkaubanduse vastase võitluse Ukraina koordinaator Hanna Antonova: ,,Majanduskriis on praegu nii sügav, et väga paljud inimesed on valmis haarama iga pakkumise, ka riskantse järele, et vaid saada võimalus välismaal töötada. krainlased on traditsiooniliselt näinud emigreerumises ellujäämisstrateegiat. Näiteks võib lastehoidja või ehitajana teenida Venemaal kaugelt rohkem, kui õpetaja või arstina Ukrainas."
Hinnanguliselt on venemeelsete separatistidega käiva konflikti eest põgenenud oma kodudest 2,7 miljonit inimest. Inimkaubitsejad varitsevad neid, sest võimud on avastanud smugeldajate käes tosinate kaupa sisepõgenikke, kes on teel Saksamaale, Venemaale, Valgevenesse, Poola või Iisraeli. Ukraina valuuta väärtuse langemine surub miljoneid inimesi vaesusesse. Tuhanded püüavad mistahes vahenditega leida tööd välismaal.
http://epl.delfi.ee/news/valismaa/nahta ... d=73687837

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 00:34, 19 Veebr 2016

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier: ,,Euroopa julgoleku- ja koostööorganisatsioon (OSCE) pikendab oma vaatlusmissiooni Ukrainas ühe aasta võrra, operatsiooni eelarve on peaaegu 100 miljonit eurot. Kahjuks teatavad nad, et relvarahu on jätkuvalt habras ning missioonil pole ligipääsu konfliktipiirkonna igasse punkti. Uus OSCE mandaat kestab 2017. aasta märtsi lõpuni."
Steinmeier ärgitas relvakonflikti kõiki osapooli pidama kinni Minski rahulepetest ning lubama vaatlejatele tõkestamatut ligipääsu kõikidele aladele "eranditeta".
http://uudised.err.ee/v/valismaa/2f35bf ... asta-vorra

Ukraina peaprokuratuuri eriuurimiste osakonna ülem Sergi Gorbatjuk: ,,Eriüksusele Berkut jagati relvad välja 18. veebruari õhtul ja see ootas käsku nende kasutamiseks. Selline käsk tuli 20. veebruari hommikul, misjärel 25 Berkuti liiget läksid Oktoobripalee esisele platsile ja hiljem, viibides Institutska tänaval, tulistasid meeleavaldajaid. 20. veebruari hommikul kella 5.30 ja 9.00 vahel sai meeleavaldajate hulgast avatud tule tagajärjel tõepoolest korrakaitsjaid haavata. Eriväelased ei teinud mingit katset tulistajat tuvastada, vaid asusid kohe valimatult inimesi tulistama. Uurimine süüdistab sellest lähtudes neid ja käsu andnuid hirmutamistegevuses ja sel on terroriakti tunnuseid. Selles episoodis süüdistatakse eriüksuslasi 48 inimese tapmises ja 80 haavamises. Süüdistus on esitatud 31 inimesele, neist kuus on kõrged ametikandjad - endine Ukraina president, ministrid, Kiievi miilitsaülem - ning Berkuti võitlejad. Rriväelased olid relvastatud automaatidega AK-74 ja ühel ka Dragunovi snaipripüss. Valitsuse ja presidendikantselei hoone katusel asusid allüksuse Alfa, Sokol ja organiseeritud kuritegevusega võitlemise peavalitsuse snaiprid. Ei suudetud tuvastada, et snaiprid oleks relvi kasutanud."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/23893a ... eks-relvad

Ukraina president Petro Porošenko: ,,Täna hommikul oli mul kohtumine ja põhjalik arutelu peaprokuröriga (Viktor Šokin - Toim.). Ma tegin Viktor Nikolajevitšile ettepaneku kirjutada tagasiastumisavaldus. Viktor Šokin viis ellu need reformid, mille suhtes osutati peaprokuratuuris vastupanu aastakümneid. Teisest küljest aga ei õnnestunud peaprokuratuuril kahjuks pälvida ühiskonna usaldust. Ja just seetõttu on päevakorras peaprokuröri tagasiastumise küsimus. Jatsenjuki valitsus on kaotanud avalikkuse toetuse ja on teinud pigem vigu kui saavutanud midagi. Ukraina peaks püüdma vältida erakorralisi valimisi."
Ülemraada Petro Porošenko bloki saadik Mustafa Nayyem: ,,Peaprokurör Viktor Šokin on otsustanud presidendi palve täita ja tagasi astuda."
Jatsenjuk: ,,Kes iganes on peaminister, Ukraina ainus valik on täita neid reforme, mida rahvusvahelised laenuandjad nõuavad. Täna on otsus teie. See valitsus on teinud kõik, mida on suutnud. Me nõustume iga otsusega, mille see parlament teeb.
http://www.unian.info/politics/1266931- ... signs.html
http://uudised.err.ee/v/valismaa/511282 ... tus-tagasi

Ukraina ülemraada ei võtnud vastu resolutsiooni valitsusele umbusalduse avaldamise kohta ega tagandanud seega peaminister Arseni Jatsenjukki. Umbusalduse avaldamist toetas vaid 194 parlamendi liiget. Ukraina president Petro Porošenko esines teisipäeval pöördumisega, milles kutsus peaprokuröri Viktor Šokinit ja Jatsenjukki tagasi astuma. Porošenko teatas veel, et valitsuse töö tuleb täielikult taaskäivitada.
„Nüüd on juba ilmselgelt olemas nõudmine valitsuse töö täielikuks taaskäivitamiseks. Seni säilib peaministril võimalus valida, millisel moel on parim anda ruumi selle nõudmise realiseerimiseks,“ ütles Porošenko. „Hetk ministrite kabineti osaliseks uuendamiseks on mööda lastud. Sellest räägiti liiga kaua ja selle tulemusena muutus see tüütuks. Ministrite kabineti formaadi totaalne ümbertegemine peab toimuma praeguse koalitsiooni alusel koosseisus Solidaarsus, rahvarinne, Samopomitš ja Batkivštšõna.“
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73705411

Erakonna Batkivštšõna fraktsiooni juht Julia Tõmošenko: ,,Batkivštšõna fraktsioon tegi tänahommikusel koosolekul ainuvõimaliku otsuse - lahkuda koalitsioonist. Peame tõdema, et demokraatlike jõudude Euroopa-meelset koalitsiooni ei ole selles parlamendis kunagi olnud. Alati on olnud kuluaaride varjus klannide poliitiline koalitsioon, mis moodustas valitsuse, juhtis riiki ja on viinud riigi nüüdseks äärmise laoseni. Ukraina praegune olukord on sellise koalitsiooni valitsemise tulemus. Põhiseaduskohtu otsus 2010. aasta 6. aprillist lubab rahvasaadikutel ükshaaval koalitsiooni astuda või sealt lahkuda. Täna otsustab koalitsiooni saatuse igaüks ise. Batkivštsõna asub veenma Samopomitšit samuti koalitsioonist lahkuma."
Samopomitši fraktsioon eiras ülemraada hommikust istungit.
Samopomitši fraktsiooniliige Olena Sotnik: ,,Kui nad arvavad, et suudavad teha tööd meie fraktsiooni arvamust arvestamata, pole meid saalis vaja."
http://maailm.postimees.ee/3586837/batk ... itsioonist

Üks erakonna Samopomitš juhtidest Oleh Berezjuk: ,,Ukraina partei Samopomitš (Omaabi) otsustas lahkuda valitsevast koalitsioonist."
Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk: ,,Olen läbirääkimistes teiste poliitiliste gruppidega, kes võiks koalitsiooniga ühineda."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/82799a ... itsioonist

Kujunenud on olukord, kus peaministri vallandamiseks on vaja Opositsioonilise Bloki ehk suuresti kukutatud Viktor Janukovõtši Regioonide Parteist pärit saadikute toetust. See oleks andnud Jatsenjuki meeskonnale võimaluse rääkida koalitsiooni vahetamisest ja presidendi liidust Opositsioonilise Blokiga.
Üks Jatsenjuki fraktsiooni saadik: ,,Seda me ootamegi. Praegu kannatame mehiselt, kuidas meid pasaga üle valatakse, aga siis jääksime opositsiooni ja alustaksime ise endiste partnerite ülevalamist."
http://epl.delfi.ee/news/valismaa/ukrai ... d=73711025

Ukraina julgeolekunõukogu kantseleiülem Oleksandr Tkatšuk: ,,19. ja 25. veebruaril toimuvad Mustal ja Aasovi merel õppused, tulistatakse suurtükkidest ja saadetakse teele rakette. Venemaa korraldas sel kuul juba sõjaõppuse mandri-Ukraina ja Krimmi halduspiiril, samuti ka okupeeritud Krimmis. Me teame ka, et viimase nädalaga saabus Krimmi kümme lennukit Il-76, mis vedasid sõjavarustust ja -tehnikat, 14 helikopterit ja üks taktikaline pataljon. See näitab veelkord, et poolsaar on turismikeskusest muutunud Venemaa sõjaväebaasiks."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/b66dad ... -lisajoude

Vene rahandusminister Anton Siluanov: ,,Venemaa rahandusministeerium esitas Londoni rahvusvahelisele arbitraažikohtule Ukraina vastu hagi, mis puudutab 3 miljardi USA dollari suurust võlga. Ukraina pole näidanud võla küsimuses üles head tahet. Loodan, et kohtuprotsess Londonis kujuneb läbipaistvaks ja erapooletuks."
http://uudised.err.ee/v/majandus/cfa009 ... s-kohtusse

Endine Ukraina peaminister Mõkola Azarov: ,,Nad (Ukraina võimud) tunnistavad seda (Krimmi kuuluvust), neil ei jää muud üle. Krimm pole kunagi Ukraina osa olnud, kuid 1954. aastal anti see administratiivselt üle ühe riigi siseselt. Lääs ei taha seda praegu tunnistada ning nad ei tunnusta seda mõnda aega, kuid ükskõik, kui valus see ka poleks Ukraina liidritele, tuleb reaalsust möönda. Varem või hiljem peavad Ukraina ja Venemaa sõlmima piirilepingu. Kainemõistuslik Ukraina juhtkond tahab piire lõplikult paika panna. Kui nad hakkavad sellega tegelema, lahendatakse ka Krimmi küsimus."
http://maailm.postimees.ee/3586967/azar ... -venemaale

Eesti endine president Arnold Rüütel: ,,EL on valinud sanktsioonide näol õige tee. Ma loodan, et rahvusvahelise kogukonna karm hukkamõist Venemaa tegudele Ukrainas avab venelaste ja nende liidri silmad. ELi-Venemaa suhetes on nõrgimaks kohaks usalduse puudumine Venemaal. Töine suhe riigiga, mis pühib rahvusvahelistel kokkulepetel oma jalgu, on võimatu. Siinkohal võib märkida, et kui Ukraina loobus oma tuumarelvadest, oli Venemaa riik, mis garanteeris Ukraina territoriaalset terviklikkust."
http://maailm.postimees.ee/3586827/ruut ... gb-ulemaga

Venemaa peaminister Dmitri Medvedevi nõunikuna töötav Gennadi Oništšenko: ,,Ühendriigid võivad sihilikult nakatada Zika viirusega Musta mere piirkonnas elavaid sääski."
http://maailm.postimees.ee/3586321/vene ... aga-on-usa

Terrorivastase Operatsiooni Veteranide Seltsi juht, pataljoni Aidar vabatahtlik Kirõl Sergejev: ,,Kutsume inimesi ühinema uue poliitilise jõuga – Inimvabaduste Erakonnaga, kus me mõistame vabaduse all seaduse ülimuslikkust. Elanikkonna ühtse vabaduse tagab eranditult seaduse jõud. Seaduse, mis täna ei tööta. Kutsume kõiki terrorivastase operatsiooni veterane, vabatahtlikke ja asjatundjaid ühinema meiega Ukraina kaitseks, et luua uus poliitiline jõud, mis on üles ehitatud põhimõttel, et võim on ohver, mitte eesõigus. Ohver, mille tood Ukraina nimel. Me ehitame riigi üles kasutades maksimaalselt uute tehnoloogiate eeliseid. Reforme peavad tegema asjatundjad. Reformitakse kohtu ja korrakaitsesüsteem – iga õigusrikkumine peab saama möödapääsmatult karistatud. Vähendatakse makse. Erakonna eesmärkide seas on Ukraina relvajõudude kutselisele tipptasemele viimine. Praegu tegutseb kuus algatusrühma, kuhu kuulub juba üle 300 inimese."
http://maailm.postimees.ee/3585551/ukra ... t-erakonda

Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsus: ,,Tuvastati relvade ja sõjatehnika, moona ja kütuse ning määrdeainete tarnimist okupeeritud aladele. Ilovaiski raudteejaama saabus kaks sõjatehnikaešeloni (tosin tanki, kuus soomukit), millel oli ka 500 tonni sõjamoona ja 300 tonni diiselkütust. Ukraina edastas Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissioonile ka andmed 100 millimeetrist suurema kaliibriga tankide ja suurtükkide ning 22 millimeetrise kaliibriga raketiheitjate Grad asumise kohta Bugaivkas, Annivkas, Stahhanovis, Tšornuhhines ja Bairakis."
http://maailm.postimees.ee/3585309/ukra ... relvastust

Kasutaja avatar
Jeeriko
Entusiast
Postitusi: 355
Liitunud: 11:42, 03 Veebr 2009
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänatud: 25 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Jeeriko » 10:28, 19 Veebr 2016

Первыми убитыми 20 февраля 2014 года, в день расстрела протестующих на Институтской, были не активисты Майдана, а бойцы «Беркута». В них стрелял львовянин Иван Бубенчик.
Jutt jätkub -
https://birdinflight.com/ru/mir/ivan-bu ... ravda.html

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 21:00, 19 Veebr 2016

Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk: ,,Ma pöördun kõigi Ukraina parlamendi liikmete poole - pöörakem uus lehekülg ning matkem maha sõjakirves. Peatagem kaos ja poliitiline kriis, mis sai alguse just nimelt parlamendi seinte vahel. Osapooled on endiselt võimelised reformide teel edasi liikuma ning kutsuma riigis ellu vajalikud muutused. Ei tohi anda võimalust hävineda kõigel selle, mida viimase kahe aasta jooksul on õnnestunud saavutada. Ma ei räägi ainul kui peaminister, ma palun neid, kui inimene. Pöördun presidendi, tema fraktsiooni, kõikide demokraatlike jõudude poole: pöörakem uus lehekülg. Me ei tohi lubada riigi kokku kukkumise õudset stsenaariumi ja meil pole õigust korrata 2005. aasta vigu. Seega peavad kõik end kätte võtma ja unustama minevikus tehtud solvangud. Minu käsi on ulatatud president Porošenkole ja tema fraktsioonile."
Ülemraada esimees Volodõmõr Groisman: ,,Ülemraada kantseleisse saabusid erakonna Omaabi saadikute allkirjadega dokumendid, mis kinnitavad nüüd ametlikult nende lahkumist valitsuskoalitsioonist. Kahju, kuid ma arvan, et me suudame poliitiliste konsultatsioonidega jätkata ning leiame lahenduse, kuidas riik raskemaks muutuvast olukorrast välja tuua."
Läbirääkimistes osalevad praegu kõigi kunagise koalitsiooni viis fraktsiooni.
http://uudised.err.ee/v/valismaa/9de908 ... te-poorama

ÜRO lastefond UNICEF: ,,Ukraina konflikt on tugevalt mõjutanud 580 000 lapse elu Ida-Ukraina rindejoone lähedal ja aladel, mis ei ole valitsuse kontrolli all. Poolest miljonist lapsest 200 000 vajab psühhosotsiaalset tuge. Kaks aastat vägivalda, pommitamist ja hirmu on jätnud tuhandetele lastele Ida-Ukrainas kustumatu jälje. Konflikti jätkudes me peame kiiresti nende lasteni jõudma, et tegeleda nende füüsiliste, aga ka psühholoogiliste probleemidega. Konfliktipiirkondadest on riigisiseselt ümber paigutatud rohkem kui 215 000 last, vähemalt iga viies kool on saanud kahjustada või hävinud ning eelmisel aastal sai üle 20 lapse surma ja üle 40 vigastada. 28-l juhul said lapsed kannatada miinide ja lõhkemata lahingumoonade tõttu. Lisaks sai Ukrainas pärast 19 aastat taas kinnitust lastehalvatuse puhang. Infrastruktuuri kahjustused on seadnud ohtu ka umbes 2 miljoni rindejoone lähedal elava inimese veevarustuse. Õhutemperatuuri langedes napib kütust ning kivisöe hinnad on kõrged ja seetõttu on lastel suur oht haigestudada hingamisteede nakkustesse. Kehv ligipääs arstiabile ja ravimite puudus võib aga põhjustada veel haiguspuhanguid. UNICEF kutsub kõiki konflikti osapooli üles tagama turvaline ja takistamatu humanitaarabi ligipääs abi vajavate lasteni."
http://www.unicef.org/media/media_90268.html

Välispoliitika kõnes riigikogu ees rõhutasite ka, et Ukraina valitsusel on veel paljugi teha korruptsiooniga võitlemises. Kas me räägime selle tähtsusest neile piisavalt ja aegsasti?
Eesti välisminister Marina Kaljurand: ,,Ma julgen öelda, et jah. Muidugi jälgin ma olukorda Ukrainas murelikult. Küsimused, mis tekkisid majandusministri väljavahetamisega, nüüd peaprokuröri tagasiastumisega ja teisipäeval – küll läbi kukkunud – peaministri umbusaldamisega – selge, et need pole kõige positiivsemad signaalid. Muidugi tahaksin näha, et Ukraina president, valitsus ja raada töötaksid kõik koos ühiste eesmärkide nimel, nagu reformid, integratsioon, paremad suhted EL-iga. Kas me räägime, et Ukraina võiks teha reforme kiiremini ja efektiivsemalt? Jah, räägime ka sellest, aga teeme seda väga tasakaalukalt. Ei saa ka ära unustada, et Ukrainas käib samal ajal sõda."
Majandusminister Aivaras Abramavičiuse lahkumise päeval tegid kümne riigi suursaadikud Kiievis väga kriitilise avalduse, nõudes sealselt valitsuselt selgelt korruptsiooniga võitlemise jätkamist. Te reageerisite päev pärast juhtunut Twitteris, kus nimetasite ministri lahkumist napilt „kahetsusväärseks”. Miks me kiirelt reageerinute seas polnud?
Kaljurand: ,,Ma ei tähtsustaks seda üle – kas oli kümme või 11 või 28 riiki. See on teema, millest räägime ukrainlastega pidevalt. Oleme rääkinud ka sellest, et valitsusel ja raadal on vastutus oma rahva tahte elluviimises ja me toetame neid selles. Ja tegelikult pole praegu enam kellelgi kindlust, mis (Süürias) edasi saab, sest järjest rohkem meenutab see Minski II ja Debaltsevet, mitte tegelikku soovi sõda lõpetada. Praegu seda arutatud ei ole. Kõige vähem oleks vaja omavahel ühendada Ukraina ja Süüria, neid küsimusi tuleb vaadata lahus."
http://epl.delfi.ee/news/valismaa/kalju ... d=73725077

Ukraina esimene president Leonid Kravtšuk: ,,Praegu võitleb seal (Ida-Ukrainas) minu lapse tütre abikaasa. Tema perekonna nimi on Menyailo. Aleksei Meyailo. Varasmalt on sõdinud minu lapse tütre onu, kes sattus vangi. Paar kuud avaldati talle igasugust survet. Ta vabastati mingil moel ning nüüd taastub. Ma arvan, et kui isamaa on ohus, peavad kõik seda kaitsma. Kui sõda algas, ütlesin ma – kui oleksin noorem, oleksin läinud sõdima. Muide, oman relva. Kui vaenlane siseneb minu aeda, siis ma lasen. Me kolm presidenti, Kutšma, Juštšenko ja mina pöördusime avalikult praeguse presidendi poole. Esitasime oma arusaama, kuidas arendada Läänega suhteid ja Venemaaga suhteid, et lõpetataks inimeste tapmine. Mõistan, et hoolimata meie püüdlustest Ukrainas on Venemaal siiani oma arusaam. Selleks on, et Ukraina on täielikult Venemaa ehk teisisõnu, Ukraina peab täielikult kuuluma Venemaa alla. Nende jaoks ei eksisteeri Ukrainas iseseisvust. Ukraina on osa Venemaast ja see on nende mõtteviis. Istusin Boris Jeltsiniga nii nagu istun praegu teiega. Tema vaated, poliitika ja mõtteviis Ukrainast erinesid veidi Putini omadest. Vestlesime. Ta küsis minult: ,,Leonid Makarovitš, kas sa tõesti usud, et Ukraina liigub tegelikult Euroopa suunas?" Ma vastasin: ,,Boris Nikolaevitš, mina ja sina kirjutasime alla Bialowieza kokkuleppele, mis ütleb selgesõnaliselt, et iga rahvus otsustab ise, kuhu liigub. Sõna ,,üheskoos" selgitab kõike. Meid on võimatu lahutada. Venemaa ei suuda kunagi leppida, et Ukraina läheneb Euroopale ja kaugeneb Venemaast. Arvate, et ainult mina mõtlen nii? Lähme Kremlist välja (olime sel ajal Kremlis) ja toome kokku 100 inimest. Lasen turvameestel nad koguja ja neilt küsida, kas nad tahavad, et Ukrainast saaks iseseisev euroopalik riik. Garanteerin, et 95 või 96 inimest 100'st vastavad ,,Ei". See on meie ajalooline seisukoht." Putin mõtleb tänapäeval samamoodi. Kõik mõtlevad. Gorbatšov mõtleb samamoodi. Venemaal pole ühtki inimest, kes mõtleks teisiti. Räägin võimulolevast poliitilisest eliidist. Meist ei saa enam kunagi vennad. Nii ka on. Võib-olla tulevad uued põlvkonnad, ma ei tea. Tänapäeval on Ukraina nr 1 vaenlaseks Putin. Siin on see, mida Lina Konstantika kirjutas. Loen seda ukraina keeles:
,,Terror, veri, surm ja meeleheide,
ahnete vete möire.
Väikesed hallid mehed,
ta tekitas rasked hetked.
Ta on jälestusväärne elajas,
Neva Loch Nessi koletis.
Kõik rahvused! Vaadake!
Täna oleme meie, aga homme - teie!"
Lugesin seda luuletust meelega, et näidata seda, et Ukraina intelligentide lapsed peavad teda vaenlaseks. Vabandust, olen üle läinud oma emakeelele, ukraina keelele. Ja Putin pole ainus venelane, keda nad peavad vaenlaseks. Ma selgitan. 87% venelastest toetavad Venemaa suhtumist Ukrainasse, agressioonipoliitikat, Krimmi annekteerimise poliitikat. Öelge mulle palun, mis vennalike suhteid saab sellises olukorras olla? Brežnev ei öelnud juhuslikult, et Putin on teinud kõige halvima lepingu, et mitte ainult ta ei tükeldanud Ukrainat vaid ka Venemaad ja muid slaavlasi. Seda on nad praegu teinud. Tänapäeval võetakse kogu Ukrainas maha monumente. Nad langetavad Lenini, Stalini ja minevikuga seotud monumente. Nad langetavad kõike, mis seondub Venemaaga, kuna Ukraina peab Venemaad oma vaenlaseks."
Kas 1991. aastal oleksite ette kujutanud seda kõike, mida Venemaa on praegu teinud?
Kravtšuk: ,,Muidugi mitte. Räägin teile ühe teise loo. Istusime Jeltsiniga pärast SRÜ koosolekut lauas. Ajakirjanik küsis: ,,Boris Nikolaevitš, levivad kuulujutud Ukraina ründamisest Venemaa poolt ja isegi selleks tuumarelvade kasutamist." Olid need vast ajad. Jeltsin vaatas algul temale otsa ja siis minule. Tõusis üles ning keerutas teatraalselt oma sõrme oma meelekoha kõrval. ,,Olete arust ära - sõda? Venemaa Ukraina vastu? Kas peate seda võimalikuks? Oleme vennad ja samast hällist." Seejärel pöördus ta minu poole: ,,Ja mida teie arvate Leonid Makarovitš?" Ma vastasin: ,,Arvan sama, mis sina, et see on võimatu." Ma tõesti arvasin nii. Tapmine ja annekteerimine - see tähendab, et eesmärgiks on riigi hävitamine. Mis on Putini tegelik eesmärk? Hävitada Ukraina riik. Oma kõige hirmsamates unenägudes ei osanud ma seda ette kujutada. Ma poleks isegi osanud ette kujutada, et sellised inimesed on olemas."
Kas suruksite Putini kätt, kui peaksite juhuslikult kuskil ametlikus olukorras kohtuma?
Kravtšuk: ,,Jah, ma suruksin tema kätt. Ma ütleks lihtsalt: ,,Vladimir Vladimirovitš, aeg lendab. Te pole surematu. Ja me mõlemad teame, kus kohtume, kas all siin või üleval seal või teie seal all ja mina seal üleval. Kõik on võimalik. Olete teinud kõige hullemat asja ja Venemaa, las Jumal olla tunnistajaks."
Mis oli teie ametiaja kõige halvim, keerulisem ja parim päev?
Makarovitš: ,,Kõige keerulisem oli 1992. aasta juuli päev, mil kirjutasin alla Musta mere laevastiku ületoomisele Ukrainale. Samal päeval ilma minuga telefonitsi vestlemata kirjutas Jeltsin alla paberile, mis määratles Musta mere laevastiku Venemaale. Konflikt algas de facto. Konflikti eskaleerumisest puudus tunde või päevi. Osa laevadest oli juba alustanud Sevastoopolist Odessa poole teele. Üks laev sai tabamuse. See oli hetk, mil Krimmis oleks tekkinud sõjaline konflikt. Helistasin Boris Nikolaevitšile. Ütlesin: ,,Olukord on selline." Ta vastas: ,,Mis on teie ettepanek?" Ma vastasin: ,,Miks me ei võiks samal päeval ja tunnil tühistada määruse, sina oma ja mina oma?" Jeltsin vastas: ,,Mõtlen sellest." Niimoodi sai temaga rääkida. Ning ta mõtles sellest. Ning päeva, mida ma ei mäleta, pärastlõunal tühistasin oma määruse ja Boris Nikolaevitš oma. Seejärel mõtlesime välja ühisplaani Musta mere laevastikust. Koos määrasime komandöri. Leidsime lahenduse. Ütlen seda kõike selleks, et kui on olemas tahe, siis leiab lahenduse alati. Ent tahe peab olema hea. Kõige parimaks päevaks oli päev, mil Jeltsin tuli Kiievisse ning kirjutasime alla Venemaa ja Ukraina sõpruse ja koostöö lepingule. Kohtusime Marinski palees. See oli lootuse tähistamine. See oli hea päev. Häid päevi oli palju. Tahan viidata, et kõik Venemaaga seotu polnud halb. Oli ka häid päevi. Probleem on see, et Ukrainaga tekkisid head suhted siis, kui Ukraina ei olnud vastu millelegi. Niipea, kui Ukraina väljendas oma seisukohta, siis tekkisid erimeelsused. Seega ma ütlen, et Ukrainal pole tänapäeval mitte mingit võimalust, kui valmistuda ette NATOga liitumiseks ning sinna vastuvõttu püüelda. Meil pole valikut. Sellise naabri eest annab kaitse ainult iseseisvaks jäämine ja iseseisvuse areng. Venemaa ei nõustu kunagi Krimmi tagastamisega. Venemaal on raske Krimmi tagastada enda tahtega. Krimm võib lahkuda omal tahtel või satub olukorda, kus pole muud valikut, kuna Venemaa on millegi muuga hõivatud. Kui mitmerahvuslik, mitme eesmärkide, huvide ja regioonidega Venemaa hakkab lagunema majanduslikel ja poliitilistel põhjustel. Venemaa peab seisma silmitsi oma territoriaalse terviklikuse säilitamisega. Krimm ei pruugi enam põhiprobleem olla. Olen siiani kindel selles, et Ukraina tegi õigesti, kui loovutas tuumarelvad. Esimeseks, tuumarelvad olid valmistatud mujal, Moskvas. Meil polnud nende üle mingit kontrolli. Nad olid Ukrainale siseoht. Me ei oleks saanud vahetada lõhkepäid, kuna me ei valmistanud neid. Lõhkepead oleksid aegunud 1998. Pidime eemaldama 165 raketist tuumalõhkepäid. Pidime eksportima need Venemaale ja siis hävitama. See oli prioriteet. Vastasel oleksime jäänud Ukrainas olevate tuumarelvade pantvangideks. Ent oleksime pidanud allkirjastama teise, kindla ja täpse lepingu ehk dokumendi, mille ÜRO Julgeolekunõukogu oleks pidanud kinnitama. Sel juhul, võib-olla, oleksime pidanud neis nii kinni olema. Täna tunnen end petetu ja rünnatuna. Olin üks neist, kes tegi kõik võimaliku, et maailm tunneks end tuumarelvadeta maailmas paremini. Tegin seda selleks, et maailm mõistaks ning loobuks samuti. Tegime näidise. Olin uhke selle üle. Arvasin, et me kõik jõudsime kokkuleppele. Tuleb välja, et nad mõistsid seda niikaua kuni nad astusid majast välja. Niipea, pärast ukse sulgemist, ununes neil kõik."
http://maailm.postimees.ee/3590089/krav ... sse-sodima

Ukraina kindralstaabi pressiesindaja Vladõslav Seleznjov: ,,Meie Türgi partnerid on huvitatud Ukraina relvajõudude terrorivastase operatsiooni käigus saadud lahingukogemusest. Türgi sõjalis-poliitiline juhtkond rõhutas Ukraina-Türgi suhete arendamise tähtsust, samuti valmidust osutada kõigekülgset abi Ukraina väe operatiivvõimaluste suurendamisel."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/dd1255 ... kogemusest

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 01:46, 21 Veebr 2016

Venemaa välisminister Sergei Lavrov: ,,Ka Ukraina on hakanud nende (mitme Kaasmaalaste fondi töötaja) arveid külmutama. Me otsime viise, kuidas neid diskrimineerivaid samme tühistada."
http://uudised.err.ee/v/valismaa/099e98 ... maalastele

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 22:50, 21 Veebr 2016

Umbes sada Ukraina rahvuslast püstitas pühapäeval Kiievis telke Iseseisvusväljakule nõudes Ukraina valitsuse tagasiastumist. Nendega liitus pühapäeval veel umbes 200 valitsusvastast meeleavaldajat. Mõned süütasid prügikastidesse lõkkeid, teised küünlaid. Väljakule asetati ka seal 2014. aasta veebruaris hukkunute mälestamiseks lilli.
46-aastane ukraina ettevõtja Andrei Pogonjailo: ,,Riik vajab reforme ja paremat elutaset, mitte uusi revolutsioone. Oleme neist väsinud."
http://maailm.postimees.ee/3591713/ukra ... nile-telke

Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) kõneisik Andri Lõssenko: ,,Kuigi üldjoontes möödus öö Ukraina idaoblastites rahulikult, ründasid Venemaa toetatud nn separatistid kahel korral valitsusvägede positsioone Zaitseve lähistel. Olukord Luhanski ja Mariupoli suunal oli rahulik. aitseves asuvate positsioonide ründamisel kasutasid nn separatistid granaate ja raskekuulipildujaid. Opytne lähedal ründasid mässulised valitsusvägesid aga ka kergrelvadest."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73743281

Eile tähistati Ukrainas kahe aasta möödumist protestidest, mis kukutasid eelmise presidendi Viktor Janukovõtši. Sel puhul ründasid demonstrandid Kiievis kahte Vene panga kontorit. Meeleavaldajad viskasid kive Alfa Banki ja Sberbanki kontorite akendesse ning kahjustasid nii mööblit kui seadmeid. Ühtlasi vandaalitsesid protestijad Ukraina rikkaima mehe Rinat Ahmetovi valdusfirma kontoris. Politsei ei sekkunud.
http://maailm.postimees.ee/3591393/kiie ... vene-panku

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8113
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 181 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas peeter3000 » 16:21, 22 Veebr 2016

Venemaa riigiduuma informatsioonipoliitika komitee esimene aseesimees Vadim Dengin avaldas lootust, et Eurovisioni juhtkond ei lase lauluvõistlusele laulu krimmitatarlaste küüditamisest, mida esitab Ukraina lauljatar Džamala.
„Kummaline valik. Ma olen veendunud, et seal keerati [hääli] spetsiaalselt kokku, et järjekordselt Venemaad solvata,“ ütles Dengin, kelle sõnul näitab laulu heakskiitmine lauluvõistluse politiseeritust, vahendab RIA Novosti.
Dengin lisas, et enamik Ukraina kodanikke, „kes ei saa ei palka ega pensionit, ei saa endale lubada Eurovisioni lauluvõistluse vaatamist, sest esiteks, neil pole millegagi elektri eest maksta, ja teiseks, nad üldse sülitavad selle Eurovisioni peale“.
Eurovisioni lauluvõistluse ametlik esindaja Paul Jordan teatas varem, et Ukraina laulu teksti uuritakse, muu hulgas ka selles osas, kas see ei sisalda mittenormatiivset leksikat.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73755977
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14432
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 117 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas tigekala » 16:34, 22 Veebr 2016

Ah, mis ptsi :smile118 , nende vantide iba kuulata - "NATO läheneb Venemaa piiridele... jne."
NATO pole neid kunagi rünnanud. Samas, Venemaa ise on rünnanud konkreetselt meid, hiljuti, lausa kahel korral - 1918. ja 1941.
Saksamaa maksis kõikidele kompensatsiooni - neile, kes istusid laagrites ja ka neile, kes sõdisid Wehrmacht-is.
Venemaa pole kellelegi kopikatki maksud - ei võõrastele ega ka omadele.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Bushido
Digivanake
Postitusi: 1058
Liitunud: 13:23, 11 Mai 2009
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Ukrainas käib sõda Venemaa spetsnazi juhatusel

PostitusPostitas Bushido » 22:37, 24 Veebr 2016

Lenini kuju Harkivis tõmbasid tundmatud aktivistid kohalike sõnul maha eile hilisõhtul
https://twitter.com/Hromadske_kh/status ... 1280399361

Ukraina rahvusliku julgeoleku ja kaitsenõukogu informatsiooni– ja analüüsimiskeskuse esindaja: ,,Ukraina terroritõrjeoperatsiooni aladel sai ööpäeva jooksul vigastada kaks valitsusvägede sõjaväelast. Venemaa toetatud "separatistid" tulistasid möödunud ööpäeval valitsusvägede positsioone korduvalt."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73772747

Linnuliha eksportiva valdusühingu "Мироновский хлебопродукт" („Mironovski leivatooted") omanik Juri Kosjuk: ,,Teate, õhkrehvides nimetatakse sellist mehhanismi nipliks. Ühes suunas läbipääs toimib, vastupidi mitte. Umbes selline olukord on meil euroopa turgudega. Euroopa räägib vabakaubandusest Ukrainaga ja samal ajal on alla kirjutatud hulk erandeid ja piiranguid ukraina kaupade ekspordile."
Ukraina majandusministeerium: ,,Ukraina eksportöörid kasutasid täielikult ära kaheksa kvoodi limiidid. Samal ajal osade toodete kvoodid kasutati ära kas väga vähesel määral või ei kasutatud neid üldse."
Ukraina põllumajandustoodete kaubanduse klubi peadirektor Tarass Võsotski: ,,Mis puutub veel kasutamata kvoote, siis liha- ja piimatoodete osas on kvaliteedinõuded tõepoolest väga kõrged ja mõnedel Ukraina tootjatel tuleb alles oma tootmine nendega alles vastavusse viia. Rida ukraina ettevõtteid on juba võimelised ettenähtud kvaliteedi tagama, kuid mitte kõik."
Ukraina majanduskliku arengu ja kaubanduse minister Aivaras Abromavicius: ,,Kiiev ja EL on pidevas kaubandussuhete edasise liberaliseerimise alases konstruktiivses dialoogis. Ma kohtusin hiljuti kaubandusvolinik Cecilia Malmströmiga, kellega me suhtleme regulaarselt. Meil oli juttu EL-ga toimuva kaubavahetuse edasisest liberaliseerimisest. Nad saavad täielikult aru meie olukorrast, meie mõistame samuti nende piiranguid, mis on kehtestatud muuhulgas seetõttu, et ka nende toiduained ei pääse sanktsioonide tõttu Venemaa turule. Vaatamata sellele on kõik valmis edasiseks liberaliseerimiseks ja ma näen EL konstruktiivset seisukohta. Lähitulevikus võidakse Ukraina eksporttoodangu kvoodid EL-u üle vaadata. Kvoote võidaks tõsta mõnes osas 10%, mõnes osas 50% võrra. Kuid selleks, et käivituks nende kaupade eksport Euroopa Liitu, on meie maale vaja mitmemiljardilisi investeeringuid."
http://sputnik-news.ee/economy/20160208/295968.html

Eesti kaitseminister Hannes Hanso: ,,Kui hakkasid toimuma arengud Krimmis ja Ida-Ukrainas, mõistsime, et need ei ole vaid ühekordsed sündmused."
http://www.defensenews.com/story/defens ... /78845280/

Moskva Riikliku Ülikooli Roosevelti nimelise USA uurimise fondi direktor Juri Roguljov: ,,NATO kasutab Ukraina kriisi ja väidetavat Venemaa ohtu ettekäändena „rahu tagamise" ja liikmesriikide julgeoleku tõstmise kampaania ettekäändena."
http://sputnik-news.ee/analytics/20160211/328227.html

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev: ,,Ka Venemaa võtab vastu sõjapõgenikke. Piisab, kui meenutada enam kui miljonit inimest, kes pagesid Ukrainast Venemaale. Kui partnerid Euroopa Liidus tahavad pidada epistleid ja eirata meie seaduslikke huvisid — just nii oli lugu EL — Ukraina ühendusega —, siis palun väga, lugege! Mingeid spetsiaalseid läbirääkimisi Ukraina riigivõla teemal pole plaanis Münchenis pidada. Ega siin olegi midagi arutada, võlg tuleb ära maksta. 2013. aasta detsembris paigutas Venemaa valitsus osa rahvusliku heaolu fondi vahendeid Ukraina väärtpaberitesse 3 miljardi dollari suuruses summas. See on soliidne summa, ja me oleme kategooriliselt vastu Kiievi võimude ettepanekule restruktureerida see laen ühtsetel alustel erapankade eurobondidega. Ma olen mitu puhku öelnud ja valmis kordama: laen Ukrainale ei ole eraraha, see on riiklik, ühe riigi valitsuse võlg teise riigi ees. Riigivõlaks on selle tunnistanud ka Rahvusvaheline Valuutafond. Kui Ukraina uus juhtkond võttis endale vastutuse riigi juhtimise eest, siis võtku enda peale ka finantskohustused teiste riikide kreeditoride, sealhulgas Venemaa ees. Selline vaatenurk oleks küpsel ja vastutusvõimelisle riigil, nagu Ukraina ennast näha tahab. Te ju mäletate, et pärast NSV Liidu lagunemist võttis Venemaa õigusjärglasena kohustuse tasuda kõikide liiduvabariikide võlad, sealhulgas Ukraina oma. Ja kõik olid sellega nõus. Juriidilisest aspektist on Ukraina maksejõuetus seisundis, mis tähendab, et Venemaa võib taotleda võlgnevuse tasumist kohtuinstantside kaudu. Selleks vajalikud dokumendid on praegu ettevalmistamisel, vastav hagi koostamisel ja meie šansid kohtuasi võita on vägagi suured. Kuid ma siiski loodan, et Ukraina võimud lahendavad selle riigivõla probleemi kohtuväliselt."
http://ria.ru/interview/20160212/1373254474.html

Rahvusvahelistest ekspertidest ja ajakirjanikest koosneva uurimiskollektiivi Bellingcat raportist selgub, et Malaysia Airlinesi reisilennuki allatulistamise eest Ida-Ukraina kohal lasub vastustus ka Venemaa juhtkonnal. Raporti järgi vastutab 53. õhutõrjebrigaadi Buk-raketisüsteemi Ukrainasse viimise eest rühm inimesi, nende seas Venemaa president Vladimir Putin ja kaitseminister Sergei Šoigu. Raporti autorite sõnul on raske öelda, kes ja millisel tasandil otsustas raketisüsteemi viimise Ukrainasse.
Bellingcati eestkõneleja Veli-Pekka Kivimäki: ,,Raport edastati Hollandi võimudele."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=73771647

Luganski oblasti politsei pressiesindaja Tetjana Pogukai: ,,Ukraina idaosas paikneva Starobilski linna meer Volodõmõr Živaga lasti maha. Praeguseks on meil juba teavet selle kohta, et surma põhjuseks on kuulihaav peas ja kaelas. Lahkamisel leiti kaks 9-mm-st kuuli. Živaga leiti linnavalitsuse hoone tagaaiast."
http://maailm.postimees.ee/3594309/ukra ... er-morvati

Ukraina president Petro Porošenko: ,,Kremli propaganda tegi kõik, et see päev (Taevase Sajakonna tulistamise aastapäev) kujuneks teistsuguseks. Just sellepärast panid nad valmis loosungid «Maidan 3.0». See provokatsioon neil ei õnnestunud. Kõikidest objektiivsetest raskustest hoolimata osutusid ukrainlased vastutustundlikeks. Kõik Maidani teiseks aastapäevaks kavandatud üritused olid hukkunute mälestamiseks ja tõsiasi, et kiievlased ei toetanud viimatisi meeleavaldusi Iseseisvuse väljakul on ere kinnitus sellele, et Maidani ja Väärikuse revolutsiooni korraldasid nimelt vastutustundlikud inimesed, kes püüdlevad Ukraina reformimise, Maidani väärtuste poole, et need ellu viidaks ja Ukraina liiguks Euroopasse. Isiklikult minu jaoks sümboliseeris eilset päeva rahvakoosolek politsei kaitseks Sofia väljakul, mis oli kümneid kordi suurem kui provokaatorite oma. See ei tähenda, et rahvas ei näe puudusi, kuid ta kaitseb reforme."
http://maailm.postimees.ee/3592731/poro ... tsioonides

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist