TasutaTV.ee

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas buhh » 13:07, 17 Juun 2014

Olen tehniline inimene ja soovisin rääkida tehnilist juttu, mille te pöörasite mudaloopimiseks Levira suunas.
Selgelt suhtlemisprobleemid.
Ma ei kavatse kuhugi põgeneda. Aga kuna ma ei saa vabalt kõigest kõneleda, siis otsustan vaikida.

Kusjuures see kõik on juba korra olnud, aastal 2009. Teile paku mida tahad, ikka ei meeldi.
Siis oli õige HD, aga vastavalt tolleaegsetele võimalustele jäi siinsetele irisejatele ikka väheks.
Seletused ei olnud piisavad ega veenvad. smile250

Kasutaja avatar
h6bekuul
Entusiast
Postitusi: 373
Liitunud: 20:42, 09 Mai 2009
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas h6bekuul » 13:38, 17 Juun 2014

buhh kirjutas:Arvan, et selgitasin piisavalt. Kes tahtis see mõistis, osa seltskonnast vist mitte.
Loobun ETV HD upscale teema kommenteerimisest. smile407


Ma ei saa aru su pahameelest. Sina tahtsid võrdlusi ETV sd pildi erinevate kohaletoimetus viisidest (mis mulle tundub suht mõttetu, sest erinevused marginaalsed ja paljuski kinni vaataja silmades ja kasutatavas vastuvõtu seadmetes). Inimesed siin aga kurjad, et keegi lubas neile HD pildi, aga said hoopis sd kvaliteediga HD logo :)

Olen seda threadi lugenud ja suht külmaks jätab praegu. Vot aastaid tagasi (10 äkki?), kui ma oma esimese HD esitluseade soetasin, siis ma põlesin sama moodi. Enamus hd materjal tuli torrudest. Aga siis ühteäkki levira edastusel oli võimalik vaadata Eurovisiooni HD-s (720p). Panin usb sitcki väikesed sarved aknale ja vaatasin eetrist hd pilti. Cool. Rahvas käis vaatamas ja imestas. Vist sai 2a nii siis korjati see ära. Oi ma olin sama tige, nagu siin enamus praegu. Siis läks veel paar aastat (ehk siis 2a sd auku), kui etv lasi ebu hd striimi elionile...hiljem ka testele operaatoritele. Nii et tasuta lõunaid anti tiba ja siis korjati ära.
Alati annab endal midagi ära teha!

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas satik » 13:44, 17 Juun 2014

Jah, võin ennast üheks tollaseks "irisejaks" pidada, ma keskendusin vist küll rohkem helile. Kokkuvõttes aga oli kindlasti sellest "irisemisest" rohkem kasu kui kuhugi pehmesse patsutamisest (nende klubide austaja ma ei ole).

Tehniliselt pole siin eriti nagu palju rääkida - võtate SD pildi, skaleerite selle üles, puhastate natuke müradest (-sellest siis "kokku123" positiivsed tulemused pakkimisel) ja tavai eetrisse. Aastast 2012 käib see "katsetus" ikkagi maksumaksja raha eest, kuigi kuuga oleks saanud spetsialist täieliku pildi toimuvasti. Võimalik jutt consumeride tehnika vastavuse testimisest on juba eeldusena BS, kuna keegi ei hakka 1) tootma väljastustehnikat mis ei vasta standarditele: 2) tootma consumeri vastuvõtjaid mis ei vasta standarditele. 3) isegi kui oleks tegelikult vaja vastuvõtjaid testida - siis miks Eesti maksumaksja rahade eest, aga mitte Tascami, Rohde & Schwarzi, Philipsi, Sony, Panasonicu jt. tootjate vahenditest?

SD pilt jääb selleks ka siis kui see UHD peale skaleerida. Seejuures võimalus/tahtmine rääkida ei muuda midagi. Loomulikult respekt selle eest et lepingulisi saladusi hoitakse, kuid tavatarbijale see korda ei lähe, kuna eeltoodud fakt ei muutu.

Buhh, solvuda pole mõtet, ma ei mõtle midagi isiklikku, mõistan täielikult et AS Levira ei ole Teie firma, seega olete sundseisus nagu tegelikult ka konsumerid "siinpool ekraani" :).

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas buhh » 14:27, 17 Juun 2014

@satik
Jutumehi on ennegi nähtud :lol:
Palun ära võta sõna teemadel mida Sa ei tea.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14427
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas tigekala » 14:45, 17 Juun 2014

buhh kirjutas:Olen tehniline inimene ja soovisin rääkida tehnilist juttu, mille te pöörasite mudaloopimiseks Levira suunas.
Minule jääb praegusel, konkreetsel juhul sellest hoopis vastupidine mulje...
Selline - AS Levira võrguteenuste divisjoni juht Tarmo Osman, peab kõiki eestimaalasi idiootideks ja arvab,
et neid võib toita sellega, mida sülg talle suhu toob.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas buhh » 15:02, 17 Juun 2014

Jutt tootest endast leti peal või sildist selle küljes. Teie jaoks üks pakkumine kõik. Siit see jutt otsa saabki.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14427
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 114 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas tigekala » 15:38, 17 Juun 2014

buhh,
sellisel juhul oleks selle toote pidanud nimetama - ETV vähemkokkupakitudSDpildigaversiooniks, aga mitte HD.
Praegusel juhul on see toode - ETV HD, täielik tarbija lollitamine. Ja seda veel Levira poolt, täiesti teadlikult...
OK, Levira Leviraks... Aga kuidas laseb ERR, oma kanalile külge kleepida sellise sildi ?
Viimati muutis tigekala, 15:58, 17 Juun 2014, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 954
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas arkoko » 15:58, 17 Juun 2014

Inspireerituna a'la "maasikamaitseline jogurt" (kus teadupärast pole maasikaid kunagi olnud) -> HD-maitseline ETV kanal.

Aga tegelikult on PR suur mõju silmaga nähtav. Elas meil see teema oma 10 lehekülge rahulikku elu, ja siis paarist lollist PR-ist läks lahti.
Ja mina tahtsin juba Elioni klienditoele helistama hakkama, et miks kõikidel teistel operaatoritel tuleb MM HD-na, aga teil mitte? STV ei lähe arvesse :D

Aga positiivset selles loos on vähemalt nii palju, et kui ETV saab oma HD väljastuse valmis (levivad kuulujutud, et sel sügisel või järgm. aasta alguses), siis on olemas aastate jooksul testitud kohad kus seda näitama hakata.
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 954
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas arkoko » 17:50, 17 Juun 2014

h6bekuul kirjutas:Aga siis ühteäkki levira edastusel oli võimalik vaadata Eurovisiooni HD-s (720p)

Olid ajad...
ESC2009_Final_720p.mkv_snapshot_01.10.43_[2014.06.17_17.46.35].jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Sombi » 20:27, 17 Juun 2014

tigekala kirjutas:
bljumkin kirjutas:sm. Tarmo Osman tuleb rahva ette ja VALETAB AVALIKULT. Millist tagasisidet avalikule valetamisele siis ikkagi oodati ?
Võib olla oodati tagasisidet - Oi-jah, kohe hakkame ostma uusi telekaid, DVB-T2 sisseehitatud tuuneritega või eraldi boxide näol ?
Ja sm. Tarmo Osmani valetamise taga võib ka olla see - Eesti kavatseb juba lähitulevikus kasutusele võtta DVB-T2 standarti smile119

Austatud buhh, on mingit infot viimase kohta ?

Mulle jääb mulje, et Härra Osman saab box-ide ja telekate müügi pealt omale % taskusse. Või lausa terve Levira?
Herr buhh, miks ei võiks kasvõi seda sama "ETV HD"-d näiteks edastada France 24 kõrval DVB-T-s? France 24 jaoks pappi jagub, aga paneks sinna kõrvale "midaiganestelekanali", selle jaoks ei jagu?
Miks propageeritakse just seda DVB-T2 süsteemi? Kas tõesti plaanitakse DVB-T2 üldiselt kasutusele võtta?
Sa ajad "ümbernurgajuttu", räägi midagi konkreetsemalt, mitte ära seleta, et kõik ainult kiusavad. Midagi konkreetset tahaks lõpuks teada!
Või juhtub nii, nagu digisse üleminekul, et Levira testis MPEG-2 süsteemi. Ostsin boxi ja KOLM tundi hiljem sain teada, et kasutusele võetakse MPEG-4. Mida ma selle box-iga nüüd teen? Siiani vedeleb karbis. Propageerite DVB-T2-e, lõpuks selgub, et jätame selle üldse vahele ja läheme hoopis järgmisele standardile üle. Närvidele hakkab juba see vassimine käima.
Viimati muutis Sombi, 20:33, 17 Juun 2014, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2053
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Zuumbox » 20:29, 17 Juun 2014

buhh kirjutas:Kusjuures see kõik on juba korra olnud, aastal 2009. Teile paku mida tahad, ikka ei meeldi.
Siis oli õige HD, aga vastavalt tolleaegsetele võimalustele jäi siinsetele irisejatele ikka väheks.

Kusjuures, kui nüüd meenutada (ja ajalugu lugeda), siis ei läinud tookord sugugi kõik ilma apsudeta. Jah, HD oli õige ja selle eest jagati ka Levirale ohtralt kiidusõnu, niipea kui seda tulema hakkas. Alguses oli samamoodi (enne Eurovisiooni ülekannet) üleskonverditud SD, mis oli ikka väga jube. Tõsi, heli üle viriseti aga seda ka põhjusega. Finaalis aga kadus Sony omanikel pilt ja sellest tõusnud paanika ning pahameel peaks nagu mõistetav olema; muide, seda tunnistasid Sa lõpuks ise siin ka. Nii, et Sinu väide "siinsetele irisejatele ikka vähe" ei pea nagu hästi vett.
Teema ise asub siin, kes viitsib, see loeb. Ikkagi ajalugu. Nagu öeldakse - minevikku tundmata oleme pimedad oleviku suhtes.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2053
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Zuumbox » 20:39, 17 Juun 2014

Sombi kirjutas:
tigekala kirjutas:Ja sm. Tarmo Osmani valetamise taga võib ka olla see - Eesti kavatseb juba lähitulevikus kasutusele võtta DVB-T2 standarti smile119

Austatud buhh, on mingit infot viimase kohta ?

Miks propageeritakse just seda DVB-T2 süsteemi? Kas tõesti plaanitakse DVB-T2 üldiselt kasutusele võtta?
Sa ajad "ümbernurgajuttu", räägi midagi konkreetsemalt, mitte ära seleta, et kõik ainult kiusavad. Midagi konkreetset tahaks lõpuks teada!

Ma hästi ei usu, et selle peale mingit mõistlikku vastust oodata oleks...
buhh kirjutas:Aga kuna ma ei saa vabalt kõigest kõneleda, siis otsustan vaikida.

...sest nagu näha, siis on siin ilmselt tegu riigisaladusega smile319
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas satik » 21:30, 17 Juun 2014

See jääbki riigisaladuseks vähemalt 70ks aastaks :)

buhh kirjutas:@satik
Jutumehi on ennegi nähtud :lol:
Palun ära võta sõna teemadel mida Sa ei tea.


Vaadake, sm buhh. Mina võin olla jutumees, kellel on õigus oma arvamust avaldada, seejuures ei positioneeri ma end ühegi meedia või kommunikatsioonifirma töötajana. Mina ei peagi midagi teadma. Jama on aga selles et ma siiski tean mis vahe on reaalsel SD ja HD signaalil.
Teie seevastu olete end määratlenud Levira töötajana ning võtate sõna teemal kus soovitud tehnilise arutelu asemel propageerite korporatiivset valet.

Lihtne on tõestada et SD pilt skaleerituna mistahes suuremale resolutsioonile ei sisalda täiendavat visuaalset informatsiooni (võrreldes algse SD materjaliga) kuid võimaldab (järel)töötlust paremal tasemel.
Teie, sm buhh - selgitage siis jutumehele kuidas AS Levira skaleerib SD video nii et seda saab pidada HD videoks, ei ole kahtlustki et see huvitab ikka päris paljusid.
Nii et loodame teid näha sõna võtmas teemadel mida Te teate...

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas bljumkin » 23:18, 17 Juun 2014

buhh kirjutas:Olen tehniline inimene ja soovisin rääkida tehnilist juttu, mille te pöörasite mudaloopimiseks Levira suunas.

Ei ole õige.
Jutt käis ühest konkreetsest Levira asjapulgast, kes rahvale avalikult valetas.
Pilt

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas buhh » 09:33, 18 Juun 2014

bljumkin kirjutas:
buhh kirjutas:Olen tehniline inimene ja soovisin rääkida tehnilist juttu, mille te pöörasite mudaloopimiseks Levira suunas.

Ei ole õige.
Jutt käis ühest konkreetsest Levira asjapulgast, kes rahvale avalikult valetas.


:shock: No kuidas? Ma soovisin rääkida tootest endast, aga teile jäi silt jalgu. Ja nüüd ainult silti nähaksegi.
Emotsioonid käivad üle pea ja siis ei suuda enam keegi midagi mõistlikku rääkida, kaasa arvatud siinsed moded ja suured juhid.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist