TasutaTV.ee

Siia võid lisada netist leitud uudise
Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Henkka » 08:32, 26 Apr 2014

Eeldusel et
- subtiitrid on tõesti olemas
- kasutaja saab neid oma soovi kohaselt sisse/välja lülitada
on minu meelest see väga mõistlik mõte...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1071
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 09:30, 26 Apr 2014

Olen kah venekeelsete subtiitrite poolt ja just nimelt kasvõi keeleõppe vaatenurgast - olen isegi oma keeleoskust arendanud just nimelt subtiitritega võõrkeelseid filme vaadates.

Kasutaja avatar
laika
Entusiast
Postitusi: 216
Liitunud: 16:56, 11 Juun 2008
Asukoht: mudapealinn
    unknown unknown
On tänatud: 2 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas laika » 12:26, 26 Apr 2014

kass1234 kirjutas:
kokku123 kirjutas:
Scott kirjutas:Delfis: Levira: tervitame mõtet lisada Eesti telekanalitele venekeelsed subtiitrid

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=68498565

Mina ei tervita. Asi on põhimõttes.
Kui ikka riigikeeleks on eesti keel, siis pole vaja programmidele mingeid venekeelseid tiitreid alla vaja toppida.
Mis järgmiseks? Leiame, et eestis elavad mõningad hiinlased, paneks ehk neile ka tiitrid alla?

Ma olen totaalselt selle vastu, et minu, kui maksumaksja raha eest, hakatakse ERRi programmidele tõlkima ja toppima alla venekeelseid tiitreid.


Kui venekeelsetele eestimaalastele näidata eestikeelseid telsaateid kirillitsas subtiitritega tekib täiendav võimalus keelekogemuse omandamiseks.


Arvatavasti on see ka odavaim võimalus teha Eestis n-ö venekeelset televisiooni.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Henkka » 12:47, 26 Apr 2014

Nah, minul on kogemus inglisekeelsest keskkonnast.

Kuigi olen selles inglisekeelses keskkonnas palju aastaid tööd teinud ning enda arust saan kõneldavast inglise keelest suht normaalselt aru ning räägin kah enda arust suht ok (kena, Walesi tyybid nig Scotland tyybid ei lähe muidugi arvesse...) oli minu jaoks väga abistav see kui sain Sky UK saadetele subtiitrid alla tömmata. See kindlustab enda kuulmiskogemust - et on jah nii nagu ma kuulsin. Eriti hea on subtiitrite abi filmide vaatamise puhul.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Pärtel
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 15:07, 25 Jaan 2009
Asukoht: Lasnamäe
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Pärtel » 14:27, 26 Apr 2014

Ma ei saa aru, mis jagelemine nende venelastega käib. On ju selge, et nad on välismaalased, kes elavad siin riigis ning nende pärast peaks muretsema sama vähe kui siin elavate soomlaste, ukrainlaste, ameeriklaste või andorralaste pärast. Kui mina peaks minema näiteks Austriasse elama, siis ei peaks ma ootama, et minuga seal (läbi kohaliku meedia) eesti keeles suheldaks.

Teiseks on ERR-il olemas juba küllaltki populaarne Raadio 4, mida tõepoolest kuulatakse ja mille uudised ilmselt annavad edasi just seda sõltumatut ja objektiivset informatsiooni, mida uue (kas üleeuroopalise, balti või eesti) kanaliga saavutada tahetakse. Kui sinna lisada veel, et ETV-s on päris pikk venekeelne AK ja küllaltki vaadatav on ka Pealtnägija teisipäevane venekeelne kordus, siis oleme juba praegu olukorras, kus ERR toodab venelaste jaoks piisavalt, kui mitte liiga palju. Ometi tundub mõnele, et veel on vähe.

Kolmandaks peab arvestama sellega, et kõik uued kanalid jäävad ikka leige huviga nišikanaliteks. Seda on näidanud digipöördega tulnud uued telekanalid ETV2, TV6, K11, K12, Tallinna TV, millest esimesel on vaatamiste osakaal kõige suuremana ainult 2,5%. Kas tõesti on sinna juurde vaja raske raha eest veel ühte?

Seega, minu arvamus: ei mingit venekeelset telekanalit, ei mingeid venekeelseid subtiitreid rohkem. Ka ERR-il ei kasva raha puu otsas, et seda lihtsalt põlema panna.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas faas » 15:35, 26 Apr 2014

Hmm. need venelased on osake meie riigist ja rahvast, käivad tööl, maksavad makse jne. :!: miks peaks jämedalt kolmandiku meie rahvast jätma ilma uudiste, meie kultuurist jne.? Kuidagi kitsarinnaline on osade nägemus selles asjas ja piinlik lugeda neid postitusi, vähemalt minul.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 937
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Radionov » 16:55, 26 Apr 2014

Ühinen Faasi poolt öelduga. Märgin lisaks, et toetan ka seda arvamust, et korraliku kohaliku vene keelse riikliku telekanali puudumine (ja ma ei räägi siin ainult subtiitritest) on käesolevaks muutunud ka selgeks meie riigi julgeolekut ohustavaks faktoriks ja julgeoleku riskiks.

Eks see on valikute küsimus, kas lasta venekeelsel televaatajal meie riigis vene riiklikust propagandast pulbitsevas inforuumis edasi elada, või vähemalt üritada neile pakkuda midagi, mis neid sellest inforuumist eemal hoiab ja silmaklapid eest nihutab. Raadio 4 on selles mõttes ülihea näide ja eeskuju.

Vanem venekeelne kohalik generatsioon on selles osas ilmselt küll jäädavalt läinud, neil on aga ka järeltulijad ja neid ei ole vähe.
DVB-S(2):13E;9E;5E;1W;5W@0,9m+19,2E;23,5E;28,2E;36E@1,1m
DVB-T: toaantenn
DM8000HD, Experimental (opendreambox 2.0)+ 2TB HDD +
Xbox One + Nvidia Shield pro + LG OLED77CX3LA + LG 70LB650v

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Henkka » 18:02, 26 Apr 2014

faas kirjutas:Hmm. need venelased on osake meie riigist ja rahvast, käivad tööl, maksavad makse jne. :!: miks peaks jämedalt kolmandiku meie rahvast jätma ilma uudiste, meie kultuurist jne.? Kuidagi kitsarinnaline on osade näegemus selles asjas ja piinlik lugeda neid postitusi, vähemalt minul.


Olen 100 % samal arvamusel.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
carrierlost
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 13:45, 17 Sept 2003
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas carrierlost » 19:35, 26 Apr 2014

Radionov kirjutas:Ühinen Faasi poolt öelduga. Märgin lisaks, et toetan ka seda arvamust, et korraliku kohaliku vene keelse riikliku telekanali puudumine (ja ma ei räägi siin ainult subtiitritest) on käesolevaks muutunud ka selgeks meie riigi julgeolekut ohustavaks faktoriks ja julgeoleku riskiks.

Eks see on valikute küsimus, kas lasta venekeelsel televaatajal meie riigis vene riiklikust propagandast pulbitsevas inforuumis edasi elada, või vähemalt üritada neile pakkuda midagi, mis neid sellest inforuumist eemal hoiab ja silmaklapid eest nihutab. Raadio 4 on selles mõttes ülihea näide ja eeskuju.

Vanem venekeelne kohalik generatsioon on selles osas ilmselt küll jäädavalt läinud, neil on aga ka järeltulijad ja neid ei ole vähe.


Subtiitreid pooldan, oma venekeelset kanalit mitte. Miks? Selle pärast, et pole mingit alust arvata, et see inforuum oleks eriti palju eestisõbralikum kui praegused vene kanalid. ETV mingi aeg tegi rohkem neid venekeelseid saateid, kuid kui vaadata mida ja kelle poolt seal arutati ja mis oli saadete sisuks, siis pidin nentima, et ikka need "vene koolide kaitsjad", pronksiöö sangarid, Yana Toomid olid põhilised. Ja nö balanseerivaks jõuks oli kutsutud keegi vene nimega kodanik näiteks SDEst, kelle vaated väga palu ei erinenud eelpool mainitutest.

Kui see uue balti kanali idee tuli, siis ju olid ka kohalik venekeelsed teleajakirjanikud ütlemas, et kindlasti ei tohi teha propagandakanalit, et andke aga pappi me teeme ise, mis kohalik venekeelne kogukonna vajaduste järgi.

No vabandage, aga sellist jama küll vaja pole. Vaja oleks justnimelt vastanduks Venemaa propakanalitele, aga sellist programmi ei taha kohalikud venekeelsed ajakirjanikud toota. Parimal juhul tuleks ilmselt midagi kohaliku venekeelse delfi/postimehe moodi, mis peale selle, et nimi on sama ei käsitle samu teemasid ja on kremli seiskohtadega vägagi nõus.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1676
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas kokku123 » 20:43, 26 Apr 2014

faas kirjutas:Hmm. need venelased on osake meie riigist ja rahvast, käivad tööl, maksavad makse jne. :!: miks peaks jämedalt kolmandiku meie rahvast jätma ilma uudiste, meie kultuurist jne.? Kuidagi kitsarinnaline on osade nägemus selles asjas ja piinlik lugeda neid postitusi, vähemalt minul.

just, osake meie rahvast ja käivad tööl ja maksavad seega makse.
Kogu asjaajamine eestis KÄIB eesti keeles. Seega peab see venelane oskama eesti keelt. Ning seega peab ta aru saama ka eestikeelsetest uudistest jne.

Mingi narva ja lasnamäe jaoks tiitreid hakata vorpima ja jumal teab mida veel...
Narvas nagunii antennid vahivad ida suunas. Võid toota siin palju tahad, kedagi ei huvita.

Kuskil petseri piiri taga elab ka hunnik eestlasi. Mis venelased peaksid hakkama nüüd enda kanalitele eestikeeseid tiitreid hakkama tootma?
Samuti soomes, ikka julmalt eestlasi. Ei ole kuskilt otsast näha, et seal nüüd eesti keelseid tiitreid hakataks alla toppima. Tahad aru saada, aga palun, õpi keel selgeks.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas faas » 21:31, 26 Apr 2014

:) anname neile aega ja olgem tiba rahulikumad, usu keegi ei taha meie riigile halba.

Paljud isegi täna ei mõista kus riigis elavad :oops: aga see on meie viga ja neil puudub võimalus tasuta harida ennast või n.õ sulanduda meie ühiskonda ja midagi pole hullemat kui loll rahvas riiklikult :D
Valimised jälle tulemas ja .... egas mõistus võida vaid lollus. :oops:

See minu isiklik arvamus.
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
Radionov
DigiTVfänn
Postitusi: 937
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 4 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Radionov » 21:50, 26 Apr 2014

Kogu asjaajamine eestis KÄIB eesti keeles. Seega peab see venelane oskama eesti keelt. Ning seega peab ta aru saama ka eestikeelsetest uudistest jne.


Kulla mees, meil on väga palju venelasi, kes räägivad ludinal ja väga hästi eesti keelt. Samas vaatavad nad IKKAGI RTR-i, Pervij Baltiskit, HTB-d jne.
DVB-S(2):13E;9E;5E;1W;5W@0,9m+19,2E;23,5E;28,2E;36E@1,1m
DVB-T: toaantenn
DM8000HD, Experimental (opendreambox 2.0)+ 2TB HDD +
Xbox One + Nvidia Shield pro + LG OLED77CX3LA + LG 70LB650v

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas rimas » 22:53, 26 Apr 2014

faas kirjutas:Hmm. need venelased on osake meie riigist ja rahvast, käivad tööl, maksavad makse jne. :!: miks peaks jämedalt kolmandiku meie rahvast jätma ilma uudiste, meie kultuurist jne.? Kuidagi kitsarinnaline on osade nägemus selles asjas ja piinlik lugeda neid postitusi, vähemalt minul.

Kas see kolmandik on ajukahjustusega, et nad jäävad ilma uudiste, meie kultuurist jne.?
Kes on meie kultuurist ja meie uudistest huvitatud, vaatavad ka eesti kanaleid. Need, kes Putinit ootavad, ei hakka peale Venemaa enda kanalite midagi vaatama.

(Venelasi ei ole Eestis kolmandik. Neljandik tuleb umbes täpsellt)
http://www.stat.ee/34267

Pärtel
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 15:07, 25 Jaan 2009
Asukoht: Lasnamäe
    unknown unknown

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas Pärtel » 23:48, 26 Apr 2014

faas kirjutas:Hmm. need venelased on osake meie riigist ja rahvast, käivad tööl, maksavad makse jne. :!: miks peaks jämedalt kolmandiku meie rahvast jätma ilma uudiste, meie kultuurist jne.? Kuidagi kitsarinnaline on osade nägemus selles asjas ja piinlik lugeda neid postitusi, vähemalt minul.


Loe palun uuesti minu postitust! Kui ma ütlen, et meil on Raadio 4 koos oma uudistega ning lisaks sellele veel venekeelne AK, siis kuidas ometi on see võimalik, et kellegi arvates jätab riik venelased uudistest ilma? Piinlik on hoopis faasi lugeda.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: TasutaTV.ee

PostitusPostitas satik » 00:54, 27 Apr 2014

Subtiitrid ei võta tükki küljest, kuid üldiselt arvan et "toida hunti kuidas tahad - vahib ta ikka metsa poole".

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 35 külalist