Kuidas saab antennile lisada võimendit?

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas Zuumbox » 00:22, 12 Juun 2010

Kui juba soomet tahad vaadata, siis on paremat antenni vaja. Võimendi ei ole lahendus, sest ei saa võimendada seda mida ei ole! Sellest on siin juba sada korda juttu olnud...
Ja veel, sellisel juhul tuleb panustada just soome vastuvõtule; kohalikud saatjad on sel juhul teisejärgulised nähtused.
...DX'i võlud ja valud :)
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas Henkka » 00:29, 12 Juun 2010

ToivoSvamm kirjutas:Kas on siinsetel tarkpeadel siis raske aru saada, et hetkel näen ma ilma võimuta antenniga Eesti kanaleid ja kui ilmaolud soosivad siis ka Soomet! Küsimus ongi selles kas ma saan telekavaatamise tulemusi parandada 20db võimu lisamisega või ei ole see võimalik. Äkki peab lisam veel mingeid vigureid, et ma näeksin nii Soomet kui Eestit normaalselt.
Veel jääb mulle arusaamatuks millist võimu eelistada. Neid pisikesi 190kr. jupstükke vist ei saa panna kuna pole vist kõige paremad? Taheks teada kas on siinsete kasutajate seas keegi katsetanud ZA-20 470-862MHz+20dB 4,5-5,5V võimendit. See peaks võimendama ka Soome kanaleid mis tulevad 490MHz mulle telekasse. Või ei ole see niimoodi?


Tore,
nüüd saab vähemalt punktide kaupa vastata,

- telekavaatamise tulemusi 20dB võimendi lisamine ei paranda vist oluliselt (aga ainuke tõe kriteerium on katsetamine konkreetsetes oludes)
- vigurid lisamiseks on lihtsad : üks antenn eesti jaoks õiges polarisatsioonis ja õiges suunas, pigem ilma võimendita;
teine ja väga vinge antenn horisontaalpolarisatsioonis koos antenni ligidal asetseva võimendiga Soome vastuvõtu jaoks.
- antennide ümberlülitamine oleks mõistlik kas lihtsalt kaablite vahetamisega (mis varem või hiljem lõhub vastuvõtja sisendpistiku lõplikult) või siis vastava RF kommutaatoriga.Need on täiesti saadaval ja hullu raha ei maksa
- kogu selle jama kokkuostmise ja ülespaneku eelduseks on, et on hirmus vajadus põtrade valgustava TV programmi järele.
- võimendite kohta ei "kommetaari", kuna ei oma isiklikke kogemusi

Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 04:38, 12 Juun 2010

Tänud tublidele vastajatele! Nüüd olen saanud tarkust mida mul ennist pole olnud. Selgeks sai see, et peaks ikkagi antenniga jahmerdama nii kaua kui saab kvaliteedi üle poole skaala ja siis alles võimu vahele sügama. Aga sellest ei saanud ikka aru miks Soomele peab teise antenni panema. Praegult tulevad ju Eesti ja Soome( Sooma ilusa ilma puhul)üle ühe antenni üheaegselt, ainult teleka kanalit on vaja vahetada. Ja nende põtrade kanalite kohta võin ma öelda niipalju, et tuletavad lihtsalt lapsepõlve meelde.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas elit » 09:26, 12 Juun 2010

Vaata, see et Sa näed soomesid ainult ilusa ilma ajal, näitab, et Su asukoht pole kindla vastuvõtu tsoonis [võib olla, et ka on kui oleks hea soomedele suunatud antenn (vist ka võimendi)].

Kui on jätkuvalt suur huvi soomede nägemiseks, siis peab ikkagi nende jaoks olema omaette antenn/süsteem.
Eestis on vähe kohti/paikkondi, kus ühe antenniga näeb nii soomesid kui ka eestisid.

Eestide kindel kättesaamine peaks olema lihtsam.

Ühtegi krooni kulutamatta Sa küll mõlemaid mittenärvidelekäivalt ei näe.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satx1
Edasijõudnu
Postitusi: 36
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas satx1 » 21:59, 12 Juun 2010

Vaata see, kas võimendit on vaja, sõltub rohkem ikkagi sellest, kui pikk on kaabel
antennist telekani. Sest võimendi on kaablikadude kompenseerimiseks.
Kui võimalik kasuta midagi sellist: http://www.llmerge.ee/index.php?page=sh ... 53&lang=et

Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 14:20, 13 Juun 2010

Antenn on selline http://www.abcantenn.ee/index.php?sisu=tootekataloog&lang=est&id=1312&mid=2&kat=1026 ja kaablit on üle 30m tiba.
Antenni ost jääb ära sest alles sai see ostetud. Nüüd saab siis ainult võimenduse lisada.
Siit oleksgi hea teada saada millist võimendit vahele panna, kas piisab sellesthttp://www.llmerge.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1589&category_id=351&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=et või on vaja suuremat võimendust kui 20db.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas elit » 14:45, 13 Juun 2010

Kuna Sul on seisukoht kindlalt väljakujunenud, siis pane see võimendi võimalikult antenni lähedale.

Kui osutub, et see probleemi ei lahenda, siis järgmise sammuna osta parem antenn ja tee eraldi süsteemid (võib-olla ka liitmisega ühte kaablisse) soomede ja eestide jaoks.
Arvan, et see võimendi leiab asjakohase kasutuse.

Muidu kukub välja odavalt hea tahtmine (tulemuseks kahe asja ost: üks odav ja teine hea).

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas Henkka » 17:48, 13 Juun 2010

elit kirjutas:
...Muidu kukub välja odavalt hea tahtmine (tulemuseks kahe asja ost: üks odav ja teine hea).


...Mis edendab tublisti Eesti majandust :mrgreen:
Edu ostlemisele!

Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 15:05, 23 Juul 2010

Nüüd tekkis küsimus antenni teadlastele! Kas on võimalik sellele antennilehttp://www.abcantenn.ee/index.php?sisu=tootekataloog&lang=est&id=1312&mid=2&kat=1026 näiteks reflektor ise taha meisterdada? Või äkki saab midagi veel juurde keevitada, et antenni omadusi paremuse poole muuta. Kui saab paremaks nt. reflektoriga siis kuidas oleks seda võimalik teostada ja milline see peaks olema? Olen väga tänulik kui keegi oskab aidata! Kui pole asjal jumet ja lihtsam on uus antenn osta siis olen ka väga tänulik selle üle et keegi oskab juhendeid anda!

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas Henkka » 15:32, 23 Juul 2010

See on tavaline logoperioodiline antenn, millel on oma head ja oma vead.
Loe http://en.wikipedia.org/wiki/Log_periodic_antenna
Logoperioodilise antenniga ei kasutata reflektorit ja muid nippe ka pole teada, millega teda oluliselt paremaks saaks muuta.

Seega asjal pole jumet ja kui on vaja suurema võimendusega suundantenni, tuleb kas mingi vingem Yagi või siis näiteks selline http://www.digi-shop.ee/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=SAA49 osta.

Kasutaja avatar
ToivoSvamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2007
    unknown unknown

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas ToivoSvamm » 15:49, 23 Juul 2010

Ei ma kurat mingi rikkur ole, sellist antenni ma küll osta ei jaksa! Tänud ikkagi eks peab siis vana antenniga läbi ajama. Vahepeal sai muidu võimendi vahele panna http://www.ronex.ee/index.php?product_id=21743&page=50&action=show_product_details&&group_id= mis toas teleka taga andis rohkem võimendust kui hetkel antenni juures. Äkki peaks tuppa teleka taha ka veel ühe toppima ?

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Kuidas saab antennile lisada võimendit?

PostitusPostitas Henkka » 16:10, 23 Juul 2010

Kui antenni väljundis ei ole kasulikku signaali, võimendab võimendi müra ning tulemuseks on suurema nivooga müra.
Kui siis veel üks võimendi ka kaabli teise otsa lisada, on tulemuseks veelgi suurema nivooga müra... :wink:
"Mitterikkurile" võib soovitada midagi sellist http://www.digi-shop.ee/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=107768,
pidada olema saada ka mingeid Hiinas tehtud odavaid, aga täiesti töötavaid Yagi antenne.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist