OpenPLi

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas 0000 » 23:20, 13 Veebr 2016

Rimas, kirjutasid, et Sul on
Vu+ Unos on hetkel sisemine dvb-t2/c ja Opti-Combo usb tuuner. Sisemine tuuner on Starmani kaabli

Ehk Vu+ Unos on Sul sisemine tuuner, mis on konfitav dvb-t2/c ja see on ühendatud Starmani DVB-C'ga ja töötab, eks? Kui konfiksid selle DVB-T2'eks, siis see enam ei töötaks, väidam mina. Kui viitsid, siis proovi, aga tulemus on juba ette teada. Ja põhjus on selles, et ei Vix, ega Pli pole oma tarkvaras selliste tuunerite olemasoluga arvestanud, mida saab sedasi konfida. See, et Sinul asi p***e läks, lahendas tegelikult minu probleemi, aga asi ei ole tegelikult nii ilus ja põhjus on selles, mis ma ütlesin. See asi tuleks korda teha ja mul on juba lahendus ka valmis, mida tahaks testida. Kas PLi seda aksepteerib, seda ma ei tea.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 11:12, 14 Veebr 2016

Vuplussidel ei olegi eraldi dvb-c ja dvb-t tuunereid. On ainult hübriid DVB-C/T/T2 tuunerid.
Sisemine tuuner töötab dvb-t2 või dvb-c režiimis. Valik tuleb teha esimesel laadimisel, aga seda saab alati muuta.

Probleem on PLis ainult sellise seadistusega:
Sisemine tuuner dvb-c
Väline Opti-Combo tuuner dvb-t2

29.jaanuari seisuga PLis sellist jama ei olnud ja ViXiga töötab kõik ka praegu. Võin muuta tuuneri režiimi, kuidas tahan.
Pilt

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas 0000 » 11:44, 14 Veebr 2016

Ma arvan, et ju siis oli/on sisemise hübriidtuuneri probleem varasemalt lahendatud sisemise hübriidtuuneri draiveritega. Ma testin ühe oma varasema backupi ka ära, aga näen, et praegu on asi igatahes mäda. Ja ma näen seda, omamata DVB-C kaabliteenust. Kui ma konfin oma dreamboxi hübriidtuuneri DVB-C'ks, siis Etc/enigma2/settings fail arvab, et tegu on endiselt DVB-T'ga ja selles see viga ongi. Saan nüüd ka aru, miks Pli mõned liikmed väidavad, et välistel tuuneritel polevat tulevikku (sest neil on see asi koodis lahendamata, mitu korda on väidetud, et ainult sisemine tuuner on see ainuõige). Kui NimManageris need positsioonid tagasi vahetaksid, siis saaksid ilmselt olukorra taastada, aga see lahendaks ainult Sinu (ja teiste sisemise hübriidtuuneri omanike) probleemi ära.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 12:21, 14 Veebr 2016

See etc/enigma2/setting fail ei näita laivis täit tõde. Kui tahad käsitsi midagi muuta, siis telnet - init 4. Ja menüüdes puldiga tehtud muudatused kirjutatakse sinna enigma2 või vastuvõtja taaskäivitamisel.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 14:59, 14 Veebr 2016

Panin katseks OpenATV peale.
Ilma usb tuunerita on kõik korras. Pärast ajurite paigaldamist taaskäivitades on Opti-Combo dvb-c režiimis ja sisemine tuuner töötab.
Määrates usb tuuneri dvb-t2 režiimi, kaotab sisemine tuuner signaali. Selle saab tagasi tehes dvb-c > dvb-t2 -salvesta - dvb-t2 > dvb-c rutiini. Sisemise tuuneri saab tööle ka keelates usb tuuneri või määrates selle dvb-c režiimi.
Põhimõtteliselt sama seis, mis OpenPLiga.
Veel selline asi. Usb tuuner töötab dvb-t2 režiimis. Tuuneri seadetes kuvatakse määranguks hoopis dvb-c, valikusse sisenedes dvb-t2.
Pilt
Pilt

Midagi paremat selles asjas OpenATV küll ei paku. Sealt vist need PLisse viidud muudatused pärit on? :wink:

Tõenäoliselt on siin tegemist Opti-Combo ja Vu+ ajurite konfliktiga. Kuna Vu+ Uno sisemise dvb-c tuuneri ja Opti-Combo koosluse kasutajaid on vähe, pole sel teemal ka suurt kisa kuulda. Et aga ViXiga seda probleemi ei ole ja ei olnud ka enne jaanuari lõppu PLiga, on oma osa ka ATV koodil.

Edit
ViXiga siis sedamoodi
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas 0000 » 19:30, 14 Veebr 2016

Kahju kuulda, et ATV samuti jukerdab, ma lootsin, et sellega on asi korras. Neil on vähemalt koodis ette nähtud sellised mitme tüübiga tuunerid. See, mis PLi aga kasutusele võttis, sellel pole minu teada ATV'ga mingit pistmist. Proovisin NimManageris tuunerid tagasi vahetada, aga tundus, et see ei muutnud olukorda sugigi paremaks, asi on ikka jama. Aga pull on see, et minul läks asi sellega paremaks, selles mõttes, et kuna ma DVB-C ei kasuta, siis DVB-T(2) välise tuuneriga on kõik vinks-vonks. Küll aga näitab asi valesti, kui konfin oma dreamboxi sisemise hübriidtuuneri DVB-C peale. Mis siis, et mul sinna signaali anda ei ole, siis kui oleks, ei tuleks arvatavasti pilti ka. Üks kummaline asi on veel- nüüd on nii, et kui panen taimeri salvestama DVB-S2 pealt (näiteks möne sati HD kanali), siis teatud olukordades hõivab see ka USB DVB-T(2) kanalid, mida ei tohiks mingil juhul juhtuda. Ühesõnaga asi on ikka endiselt tuksis. See oli tuksis ka varem, aga minujaoks on hetkel parem, kui oli varem.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 22:18, 14 Veebr 2016

Järelikult on PLil ja ViXil hübriidtuunerid kusagil mujal või muud moodi lubatud, sest need on väga laialdaselt kasutuses. Ilma mingite probleemideta. Usb tuuner on alati erijuhtum.
Vuplussidele on olemas VU+ Turbo, mis küll PLis ilma keemiata ei tööta. Ülejäänud imagetega ei tohiks probleeme olla. Ka see on hübriidtuuner.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 17:14, 15 Veebr 2016

0000 kirjutas:Üks kummaline asi on veel- nüüd on nii, et kui panen taimeri salvestama DVB-S2 pealt (näiteks möne sati HD kanali), siis teatud olukordades hõivab see ka USB DVB-T(2) kanalid, mida ei tohiks mingil juhul juhtuda.

Vaata oma seadistused üle. Asenduskanalid, eelistatud tuuner, eelistatud tuuner salvestamiseks. Proovi midagi muuta.
Pilt

Kui midagi nii kummalist juhtuma hakkab, on aeg image uuesti paigaldada ja seadistada käsitsi. Ei mingeid seadistuste taastamist varukoopiast.
Ja ei mingeid HD Glass skinne. :wink:

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas 0000 » 21:32, 15 Veebr 2016

Ma seostan seda bugi oma välise USB tuuneriga PCTV 290e, ning sellesama veaga, millest me siin viimaste postituste jooksul jahume. Kuna kasutan salvestamist igapäevaselt, siis aegajalt täheldan, et kui taimer sati pealt salvestama hakkab, on samamoodi "hallid" kõik DVB-T ja DVB-T2 kanalid ning ei luba vaadata, ütleb vea ka- Pole andmeid transponderilt! (Timeout PAT lugemisel)
Nii kui taimer lõpetab, on ka DVB-T ja DVB-T2 kanalid USB tuunerilt ligipääsetavad. Kui katkestan ise taimeri (saan kustutada taimeri taimeri menüüst), siis saan samuti koheselt DVB-T vaadata.
Ühesõnaga bullshit.
HD Glass välimust ka praegu ei kasuta. Ja nimetatud bugi on viimasel ajal väga harvaks jäänud, nii, et igast asendist seda esile ei mana. Ennem nimetatud muutusi, mis PLi tiim tegi, oli see viga mul igapäevane (salvestan igapäevaselt ühte seebiseriaali).

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 22:39, 15 Veebr 2016

Kõige õigem on siiski proovida puhast paigaldust.
Sellise asja peale oleks PLi foorumis palju kisa. Aga ei ole. Tundub olevat konkreetselt ainult sinu probleem. PCTV 290e kasutajaid on palju, ka meie foorumis.

rootsikunn
Digivanake
Postitusi: 1298
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    Windows 10 Spartan
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 201 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rootsikunn » 10:47, 20 Mär 2016

Kevad!
Pilt
bootlogo.rar
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3254
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas 0000 » 10:59, 20 Mär 2016

Kui tähelepanelikult vaadata, siis metsas on mingid loomad!? See pilt võiks vabalt ka Eestis tehtud olla.
See asi, millest me siin ennist rääkisime (NimManageri konflikt), on nüüd korda tehtud ja samuti saab varsti lahenduse DVB-C hübriidtuuner (hübriidtuunerit saab konfida enigma2 poolt, mitte ei looda tuuneri draiveritele), asjaga tegeletakse.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 14:26, 20 Mär 2016

0000 kirjutas:See asi, millest me siin ennist rääkisime (NimManageri konflikt), on nüüd korda tehtud ja samuti saab varsti lahenduse DVB-C hübriidtuuner (hübriidtuunerit saab konfida enigma2 poolt, mitte ei looda tuuneri draiveritele), asjaga tegeletakse.

Tubli neist. ViXiga pole hübriidtuuneriga mingeid probleeme olnud ja nüüd ka ATV 5.2 töötab korralikult. Loodetavasti saab ka PLi millalgi hakkama.

Kasutaja avatar
rimas
Eeskuju
Postitusi: 1303
Liitunud: 10:17, 19 Jaan 2008
    Linux Firefox
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 123 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas rimas » 13:34, 26 Mär 2016

Suhtlesin ühe Starmani kliendist DM7020HD omanikuga.
DVB-T2 vastuvõtuks on nanostick t2 290e telepulk. Põhiliselt on kasutuses OpenPLi, mida ta regulaarselt uuendab. Järgi on proovitud ka OpenATV ja driimi OI + GP3. Kõigiga töötab hübriidtuuneri DVB-C valik veatult.
Siit võiks järeldada, et 0000 kogetud probleemide põhjustajaks on hapuks läinud image. Kui selline viga tõesti eksisteeriks, oleks PLi foorum kisa täis. Mitmetes maades on E2 vastuvõtja jaoks kaabeltelevisioon ainuke võimalus oma tellitud HD kanaleid vaadata.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: OpenPLi

PostitusPostitas Henkka » 14:32, 26 Mär 2016

Nuh minul ei ole DM7020HD vastuvõtjaga alates Starmani DVB-C programmide vaatama hakkamisest esinenud mingeid probleeme PLi põhiste imagete kasutamisel.
Praegu on DM7020HD peal 0000 tehtud PLi põhine image, mida ma ei kavatse välja vahetada enne, kui 0000 uuendatud image teeb...
Kõik töötab nii nagu peab, muresid ei ole :)
Et kasutan DVB-C teenust, pole mul vaja olnud ka DVB-T2 vastuvõttu organiseerida (maja on nii õnnetus asukohas et Soome DVB-T2 programme ei õnnestuks kuidagimoodi katuseantenniga vastu võtta...)
Dream Multimedia loomulikult ei mõtlegi veel DVB-T2 vastuvõtu peale nagu neil ikka kombeks on olnud :cry: :evil: :twisted:
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist