Abi seadmistamisel

Käesolev foorum on mõeldud vaid ostuabi saamiseks ja hinnapäringute tegemiseks.
taaviu
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 08:41, 16 Nov 2020
    Android Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas taaviu » 21:38, 17 Nov 2020

Ma ei ostnud midagi, kuskil feissaris keegi tasuta grupis pakkus. Oli renoveerimise käigus see t90 koos 3x LNB üle jäänud ja nädal aega vedeles kuskil, keegi ei tahtnud. Eks ma siis vedasin jalust ära.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas tigekala » 21:44, 17 Nov 2020

Ära pabista, mul on oma abikaasaga Tallinnas täpselt samad probleemid -
Kui ikka väga ilus ja mahlane põrsas aru ei saa - et kartul otsas on, siis...

Pilt
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas mustkass » 22:18, 17 Nov 2020

Mhh,tasuta pakutakse juba Toroidal panne krt kui keegi veel annab siis tasuta võtaks ära ma võin sulle selle eest anda 80 Triaxi vastu sellest sulle Tricolori vaatamiseks maa ja ilm... :lol:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas Scott » 22:45, 17 Nov 2020

taaviu kirjutas: Kas see oomipoe 12.- eurone signaali otsija olek abiks?

Pilt
Selline on kõige parem, tuled näitavad polaarsuse ja low/high ala ka ära.

Samas
rait01 kirjutas:minul sellest kasu polnud signaali otsijast

selle kasutamist (tundlikuse nupu sättimist) tuleb harjutada ja teada, mis olukorras kui palju vaja nuppu keerata, muidu tundub, et finder ei tööta või on rikkis (vastavalt kas on kogu aeg vait või undab pidevalt).

taaviu kirjutas:Kuna tulevikus on selle antenni taga vähemalt 3 telekat ja alles peaks jääma tricolori pakett (seda vaatab naine) siis oligi idee kolida oma vanalt viasati panni kombo mis hetkel töötab üle uuele antennile, sest saan aru, sellega tekib võimekus näha ka rohkemat.

Siinkohal pead täpsustama seda kolme teleka mõtet. Kas iga telekas peab näitama kõigi LNBde kõike signaale või piisab Tricolorist vaid ühte telekasse? Samas kui NTV+ tahad teises teleris vaadata, siis peab olema 36E LNB kahe (Twin) või nelja (Quad) väljundiga. Vastavalt ka teiste sattide LNB-d.

(Quattro LNB on nelja väljundiga, iga väljund on 1/4 osa koguspektrist ning vajab multiswitchi. Kasutatakse kohtades, kus ühe LNB küljes on 5 kuni lõpmatu arv kliente. Quad on nelja üksteisest sõltumatu väljundiga ja võimaldab kuni nelja vaatajakohta.)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas tigekala » 00:34, 18 Nov 2020

Scott kirjutas:Siinkohal pead täpsustama, seda kolme teleka mõtet. Samas kui NTV+ tahad teises teleris vaadata...
Krt, sa aru ei saa siis või ? :smile114
Igas toas, kuhu naine ( abikaasa) suvatseb minna, peab näitama konkreetselt just Tricolor'i kanaleid.
Sellist asja on võimalik tehniliselt isegi ühe Tricolor'i CI+ mooduli ja ka ühe vaatajakaardiga orgunnida.
Kuid see eeldab juba tunduvalt suuremaid teadmisi ja ka tunduvalt paremat internetti ( eriti just Ultra HD kanalite puhul)
kui tal seal suvilas üldse võimalik on.
Vastasel korral saadetakse taaviu asumisele = kuuri või kasvuhoonesse elama.
NTV Plus kanalid, naist ehk nõiast lendava luuaga abikaasat, üldse ei huvita.
taaviu kirjutas:... sest kui naine maale jõuab ja midagi ei tule... on juba suuremad mured mul.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

taaviu
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 08:41, 16 Nov 2020
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas taaviu » 07:28, 18 Nov 2020

tigekala
mis sa selle interenti ühenduse all mõtlesid? Suvilas on valguskaabel toas ja liitumine otsas samuti.
3 teleka mõte on 1x naisele näiteks tricolori paketiga, teie poisile ajaviiteks, võiks samuti suuta tricolori näidata ja kõige viimane peaks jääma mulle, kus võiks ka tricolor olla, sest seal head filmikanalid, aga kui saab boonusena midagi rohkem on ainult hea.
Kõrval suvilas mul on ka NTV plus satipann, seal ka normaalsed kanalid.
Pealegi ma võin üldse neist asjades valesti aru saada ja polegi kõik ehk võimalik. Hetkel tahaks vähemalt ühegi teleka tööle saada paketiga :D

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 7 Chrome
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas Scott » 08:18, 18 Nov 2020

Tehniliselt tehtav, vaja kasutada quad ehk 4 väljundiga LNB-d.

Aga Tricolori saamine kolme telekasse tähendab ka kolme digiboksi või moodulit vaatajakaartidega ja vastavalt kolme lepingut kolmekordse kuumaksuga. Nn lisakohti, nagu meie kaablifirmad pakuvad, vist pole? Eks Kala täpsustab.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas tigekala » 09:13, 18 Nov 2020

Scott, Tricoloril pole kuumakset, eksisteerib ainult aastamakse.
Lisavaatajakoht eksisteerib, aga sellisel juhul tuleb kasutada Tricolori originaaltuunerit.
taaviu kirjutas:Mis sa selle interenti ühenduse all mõtlesid ? Suvilas on valguskaabel toas...

Kõrval suvilas mul on ka NTV plus satipann, seal ka normaalsed kanalid.
Vaja läheb kolme Linux Enigma2 tuunerit. Esimene on põhituuner, kuhu pannakse CI+ moodul vaatajakaardiga.
See striimib kahele ülejäänule kaugvastuvõtjale võrku.
Ainuke viga - et ülejäänud kaks näitavad just seda kanalit, mida põhituuneriga vaadatakse.
Kuigi ülejäänud kahe kaugvastuvõtjaga saab ka kanaleid vahetada, aga peale seda hakkavad kõik kolm ikkagi
ühte ja sama kanalit näitama.
Nii, et kui tahad erinevaid Trocolori kanaleid kolmes telekas vaadata, siis ikkagi :
3 CI+ moodulit, 3 vaatajakaarti, 1 Quad ringpolarisatsiooni LNB, 3 eraldi boksi CI+ moodulislotiga
või 3 CI+ moodulislotiga telekat.

Venemaa satelliidioperaatoride NTV Plus ja Tricolor kanalid, tulevad ühe ja sama 36E positsiooni pealt.
Lihtsalt, NTV Plus kanaleid oleks lihtsam orgunnida pilti näitama = pole vaja kolme CI+ moodulit ja ka kolme vaatajakaarti.
Aga sellest ei tohi siin avalikult rääkida.

Lisaks veel...
Milleks seal majas, kus valguskaabel netiks, üldse satiantenniga jamada kui IPbox-ide erinevate mudelitega,
on võimalik igasuguseid ( ka UHD) kanaleid üle neti vaadata.
Aga ka sellest ei tohi siin avalikult rääkida.

Pilt
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

taaviu
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 08:41, 16 Nov 2020
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas taaviu » 12:02, 18 Nov 2020

tigekala kirjutas:Pilt


Ma ei tea mis Tricolor mul, aga aastamaksu pole küll keegi juba mitu aastat küsinud :)
Räägi sellest "mitte avalikust" mulle PS.
Äkki lihtsam need antenni ja lnbd ära vahetada mul siis millegi muu vastu.

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 9 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas jyrts » 12:57, 18 Nov 2020

Mul on SAT>IP peale asi ehitatud - on mitu vaatajakohta, aga ainult üks ametlik CI+ moodul. Kehtib "kes ees, see mees" reegel.
Üks võidab, teised peavad leppima vabade kanalitega või siis vaatavad ka sama kodeeritud kanalit mida esimene ja pilt olemas. Tegelikult sa ju reaalselt vaadatki ainult ühes toas korraga.

Üldiselt on see CI+ moodul ainult Tricolor "Ultra HD Cinema" vaatamiseks. Teisi pakette saab ju palju kergemalt...:D
Antenna: Wavefrontier T90 Toroidal
Coverage: 80E + 36E; 31.5E; 28.2E; 23.5E; 19.2E; 16E; 13E; 9E; 4.8E + 0.8W
LNBs: DUR-line Ultra Quattro
SAT>IP Servers: Xoro 8100
SAT>IP Receivers: VU+ Zero 4K

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas tigekala » 20:39, 18 Nov 2020

taaviu, julgen küsida ainult niipalju -
Kas sa tõesti lootsid ja/või loodad siiamaani - et uus ja uhkem antenn on võimeline tooma
konkreetselt just satelliidi peal olevaid Tricolori kanaleid rohkem lisaks ?


:smile204

Kinu lõpp
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

taaviu
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 08:41, 16 Nov 2020
    Android Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas taaviu » 22:02, 18 Nov 2020

Ei lootnud midagi, sain kiirelt siit vastused. Pann imelik, LNB d imelikud, mis omavahel ei sobi. Panni keeran seinale, lähen sebin viisakama tüüneris ja lõpuks ostan teenusena sisse seadistamise.
Valguskaabel toas ja 20.- eest kuus saan 3 telekat nagunii tööle.
Pigem kuna pann sattus näppu tasuta, siis sportlikust huvist oleksin ka peale Tricolori muud vaadanud.
Lisaks muidugi väike enese harimine sel teemal ei tee üldse paha. Paraku pole vaba aega nii palju käes, et poolt internetti läbi lugeda sel teemal.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3255
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas 0000 » 21:32, 19 Nov 2020

Kui Sa raatsid, tee oma toroidi pannist meile üks pilt ka. Selle järgi võid siit võib-olla veel mõne hea soovituse saada.

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    Windows 7 Chrome
On tänatud: 9 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas jyrts » 11:39, 20 Nov 2020

36E ringpolarisatsiooni osas on Toroidal pannil R/L vastupidi - ma ka alguses sügasin pead et miks ei õnnestu.
Satfinder piiksutajaga on suht fun neid peasid sinna Toroidal külge laduda.

Näiteks pane 19E keskele - siis ühele poole 4.8E ja teisele poole 28E. Kui need paigas siis 36E lisamine juba kerge, kuna suuna ja kõrgust panil näppima enam ei pea.

Ja kui kopp on ees, siis alati võid selle Toroidal panni mulle ka ärida :lol:
Antenna: Wavefrontier T90 Toroidal
Coverage: 80E + 36E; 31.5E; 28.2E; 23.5E; 19.2E; 16E; 13E; 9E; 4.8E + 0.8W
LNBs: DUR-line Ultra Quattro
SAT>IP Servers: Xoro 8100
SAT>IP Receivers: VU+ Zero 4K

taaviu
Edasijõudnu
Postitusi: 42
Liitunud: 08:41, 16 Nov 2020
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Abi seadmistamisel

PostitusPostitas taaviu » 13:14, 20 Nov 2020

Ma kiiruga võtsin selle sat finderi ligi oomipoest ja proovisin juba midagi seal.
Ilmselt hetkel mu sat antenni asukoht maja küljes sitt ja kalle vale, sest suurt targemaks ma selle vidinaga ei saanudki. Kas sat finder tuvastab seda sateliiti mida ma tüüneris talle ette annan või piiksub kõigi peale?
Olen nädalavahetusel maal ja kui väljas valge kah, siis keeran panni teisele seinale ning proovin veel. Isegi kui ma seda 36E ei saa, siis ühendus võiks tulla mõne teise satelliidiga, siis ma teaks vähemalt, et kalle õige jne. 36E jaoks on mul praeguste arusaamade järgi vaja teist pead mida mul hetkel pole, seetõttu senikaua taastan oma vana setupi ja vähemalt näen midagigi 36E pealt. Aja olemasolul pusin selle T90 ga edasi ja saan pilte ka teha. :D
Ja ilmselt kui üldse mul laabuma ei hakka, siis läheb see pann koos peadega edasi kellegile siin kellel sellega midagi targemat teha ehk :D

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist