FM -> DAB+

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14395
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas tigekala » 06:20, 04 Veebr 2022

Scott kirjutas:Aga miks ei katsetata 4K saateid ?
...
Tulemuseks on, et inimesed ostavad ikka uusi H265-võimetuid telekaid/bokse...
Sellepärast, et väga hästi teatakse - tegelikult ostab hall mass ainult hinda, mitte pildikvaliteeti.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Macintosh Safari
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas rait01 » 07:59, 04 Veebr 2022

Teema lukku
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8092
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Android Spartan
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas peeter3000 » 12:38, 04 Veebr 2022

Tänase päeva seisu juures annaks mina ka dab+ le võimaluse
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

nordlys
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 12:14, 19 Mai 2020
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 1 kord

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas nordlys » 10:36, 09 Veebr 2022

Mulle Norra süsteem meeldib.Seal ringi sõites ja ööbides said raadiost otsida sobiva muusika(valik on lai), kui sa keelt natukenegi tönkad,said sa boonuseks iga täistund uudised ja ilmateate.Minu lemmikuteks olid NRK Jazz ja LP Vinyl.Olemas on spetsiaalne liikluskanal.Pikemates tunnelites on hädateadeteks tagatud NRK1 vastuvõtt.Kui sul DAB+ autos pole,oled sa võõramaalasena lihtsalt hädas.Oslos ja Altas saad sisuliselt samu kanaleid kuulata,mugav.
Eestist ka.Sisuliselt on ERR-s programmide seeme olemas.Raadio Tallinn pluss erinevad netikanalid.Muusikaprogramme saab lisada lihtsalt.Iga täistund uudised,kõrv puhkab reklaamidest.Vastuvõtt Meremäel kui ka pealinnas.
Vikerraadio ja Raadio 4 võiksid jääda üleminekuperioodil ka FM-i.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8092
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas peeter3000 » 16:03, 22 Veebr 2022

Eesti eraraadiojaamad plaanivad hakata sarnaselt telekanalitele ka raadiot digitaalsena edastama

https://www.err.ee/1608508703/eesti-era ... a-edastama
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Android Firefox
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas rait01 » 18:08, 22 Veebr 2022

See oleks tore kui ka Eestis tuleks DAB+ raadio.
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Eskimo
Edasijõudnu
Postitusi: 27
Liitunud: 13:26, 23 Mär 2017
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Eskimo » 13:59, 23 Veebr 2022

Tänases Vikerraadio Uudis+ saates oli sellest ka juttu.

Miks propageerivad raadiojaamad üha hoogsamalt mõtet minna üle digitaalsele raadioedastusele, seda selgitab Duo Meedia raadiote juht Priit Vare.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    Macintosh Safari
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas roska » 15:05, 23 Veebr 2022

Vabandan, töökohustuste tõttu pole ammu jõudnud siia foorumisse, lugesin nüüd tagantjärele kõik postitused läbi. FM-lt DAB-le üleminekul on mitmeid eeliseid, aga tähtsamad nendest kokkuvõtvalt oleks sellised.

Kuulaja seisukohalt:
* kõik jaamad on võrdselt kuuldavad igas Eesti punktis, kaob ära lõhe raadiokuulajate vahel, Tallinnas on kuuldav 27 Eesti raadiojaama, samal ajal Hiiumaal on kuuldavad ainult 7.
* helikvaliteet on ühtlane, sõltumata kaugusest saatjast
* uued raadiojaamad

Raadiojaamade seisukohalt:
* ühtlane levi üle Eesti
* võrdne konkurents kõikide raadiojaamade vahel
* kulude kokkuhoid

Nagu mainisin, et eeliseid on veel, aga need muutuvad juba spetsiifiliseks ja tavainimestele nagunii korda ei lähe.

Mis on ülemineku miinused:
* vajab uue taristu ehitamist
* vajab peaaegu kõikide vastuvõtjate väljavahetamist (siin vaja kindlasti mõelda teatud elanikkonna toetamist)
* topeltkulud üleminekuperioodil FM-lt DAB-le

Ma tegelikult ei saa aru, miks peaks jätma alles paralleelselt FM-võrgu, kuidas see on startkommi seisukohalt tähtsam, kui DAB? Kas siis peaks igaks juhuks AM saatja ka kuhugi panema ja anloog-TV saatja hoiaks ka soojas?? Kui on tehnoloogiline hüpe, siis unustame selle vana ja teeme uue korralikult ära ning töökindlaks.

Tulles veelkorra ka striimingu juurde. Striiming on tore asi, ise kasutan seda väga sageli, kui olen välismaal, aga Eestis kuulan ma ikkagi broadcast raadiot, sest see on lihtne, vajutad nuppu ja töötab. Striiminguga peab kuskilt enne midagi otsima ja tegema vähemalt 3 liigutust, kui saad midagi käima. Mul on auto, kus on Tunein sisseehitatud, aga see asi ülimalt ebamugav kasutada, et jaama vahetada, pead sa kindlasti silmad teelt ära võtma, et surfata ekraanil läbi logode. Roolilt jaamasid vahetada ei saa. Lisaks on Tunein täiesti ajast ja arust äpp, uusi jaamu peaagu sinna lisada ei saa, ühtegi paremat äppi pole ma suutnud ka leida. Välistatud on see, et hakkan jaamu kuulama läbi nende oma äppide. Ja ärme unusta ühte asja veel, striiming on tasuline teenus, kuulaja peab interneti eest ju maksma, samal ajal, kui broadcast raadio on tasuta. Enamusel mobiilikasutajatest on siiski piiratud mahuga pakett, kui seal igapäev raadiot kuulata, saab see otsa ja vaja oin suurema mahuga paketti.
Eelmine aasta tehti suur uuring Euroopas, Austraalias ja USAs, kus tuli välja, et broadcast raadio on autos endiselt kõige eelistatum raadiokuulamisviis ja 80%+ inimestest ütlesid, et nad ei ostaks sellist autot, kus broadcast raadiot ei ole sisseehitatud.
Eesti raadiojaamad on striimingut kasutanud juba üle 10 aasta, aga kuulajaid on päevas alla 100, vähempopulaarsetel jaamadel paarkümmend, võrdluseks, et näiteks Elmarit kuulab igapäevaselt 83000 inimest ja enamus läbi broadcast raadio.

Kasutaja avatar
0000
Tegija
Postitusi: 3253
Liitunud: 09:19, 22 Mai 2003
Asukoht: Tallinn, Pirita
    Macintosh Safari
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 75 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas 0000 » 16:53, 23 Veebr 2022

Vastuväiteid on, kas on mōtet ennast korrata? Ma arvan, et ei ole! Suurim vastuväide/ miks ma peaksin soetama omale uue tuuneri, kui vana töötab TÄPSELT SAMA HÄSTI? Vabandust, mu vana töötab isegi paremini. Rohkem ma ennast korrata EI VIITSI. Tulu sellest vahetusest on minule null ja mina olen vastu. Punkt.
Lisaks ei näe ms poodides ühtegi DAB tuunerit müügil, mis vääriks tuuneri nime. On ainult nn. sangad, mis on kräpp, ehk eesti keeles pask.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas kokku123 » 17:27, 23 Veebr 2022

roska kirjutas: Roolilt jaamasid vahetada ei saa. Lisaks on Tunein täiesti ajast ja arust äpp, uusi jaamu peaagu sinna lisada ei saa, ühtegi paremat äppi pole ma suutnud ka leida.

Ma ei tea mida mõtled "sisseehitatud" all aga enda android auto kogemusest...
Mul on totaalselt sisse harjunud liigutus, et kui autoga sõitma lähen siis läheb telefonile juhe sappa. See omakorda tõmbab kohe android auto käima ja viimati mänginud jaama automaatselt tööle.
Mul kasutuses online radio box äpp nende tarvis. Lemmikute all miski 7 jaama meilt ja mujalt ning roolilt saab neid vahetada sama hästi nagu FM jaamu :D

Eks see olegi, et kellele ema ja kellele poeg. Kui DAB+ tuleks siis ma ilmselt uuriks esindusest, et palju see DABi lisamine maksta võiks (ilmselgelt võimalik peab olema kuna teistes regioonides samal mudelil DAB sees) aga karta on, et küsitakse ulme summasi ja lihtsam juhe sappa ning üle 4G/5G tarbida. Mingeid sigaretiauku käivad DAB jullad mis siis DAB to FM teevad on suht kindel no minu puhul. Ja olen raudmats kindel, et kui FMi tahetaks sulgeda siis polegi niivõrd probleem koduste seadmetega vaid autos paiknevatega. Arvestades meie keskmist autopargi vanust.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Android Firefox
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas rait01 » 18:02, 23 Veebr 2022

Lõpuks hea uutis, et tegelevad dab+ planeerimisega Eestis. Lootaan , et tuleb ka mei maaraja peale DAB+ raadio.
Viimati muutis rait01, 18:14, 23 Veebr 2022, muudetud 1 kord kokku.
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Android Firefox
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas rait01 » 18:06, 23 Veebr 2022

Lõpuks hea uutis, et tegelevad dab+ planeerimisega Eestis. Lootaan , et tuleb ka mei maaraja peale DAB+ raadio.
https://vikerraadio.err.ee/1608494732/u ... 50722b59f6
kuula seald digi raadio kohta Priit Vare. Digitaalsest raadioedastusest
Viimati muutis rait01, 18:14, 23 Veebr 2022, muudetud 1 kord kokku.
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    Android Firefox
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas rait01 » 18:13, 23 Veebr 2022

0000 kirjutas:Vastuväiteid on, kas on mōtet ennast korrata? Ma arvan, et ei ole! Suurim vastuväide/ miks ma peaksin soetama omale uue tuuneri, kui vana töötab TÄPSELT SAMA HÄSTI? Vabandust, mu vana töötab isegi paremini. Rohkem ma ennast korrata EI VIITSI. Tulu sellest vahetusest on minule null ja mina olen vastu. Punkt.
Lisaks ei näe ms poodides ühtegi DAB tuunerit müügil, mis vääriks tuuneri nime. On ainult nn. sangad, mis on kräpp, ehk eesti keeles pask.

Minul korralik DAB + Yamaha, RX-A3080 ressiiver. Autos ka olemas DAB+. Isegi köökis DAB + raadio.
Töö raadio on milwauke on DAB+ olemas.
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Sõbralik » 19:04, 23 Veebr 2022

Küsiks asjatundjatelt sellise küsimuse, et kas DAB-i korral oleks meie raadiojaamade helikvaliteet, ehk bitrate ikka sama mis on hetkel striimingus? Ega ju korraliku hi-fi süsteemiga sealt muusikat kuulata ei kannata. Ok, oleme siis täpsed, kuulata saab aga mingit audiofiilset naudingut ju ei saa. Madal bitrate tapab kõik ilusa, mis on muusikas. Kuna mul juba aastaid pole toas FM tuunerit ja raadio kuulamiseks kasutan striimerit (väga kvaliteetne) ja võrdlusvõimalus FM-ga puudub, siis küsin, kas mu "kõrvamälus" olev mälestus, et FM-i kaudu kõlasid meie raadiojaamad (Klassika, Viker, Tallinn, R2) selgelt paremini, vastab tõele või mitte? Ehk siis, kas raadiojaamast Teletorni läheb kõrgem bitrate ja FM kannab selle ka samaväärsena kliendile kohale?

Kasutaja avatar
arkoko
DigiTVfänn
Postitusi: 949
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 59°26'N 24°45'E
    Linux Chrome
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 39 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas arkoko » 20:51, 23 Veebr 2022

kokku123 kirjutas:palju see DABi lisamine maksta võiks (ilmselgelt võimalik peab olema kuna teistes regioonides samal mudelil DAB sees) aga karta on, et küsitakse ulme summasi
Karta on. Näiteks, kuigi minu kasutuses oleval 2017 aasta Renault Kadjaril on DAB võimekus olemas, siis tol ajal meie esindustes müüdavatel autodel oli paigaldatud kärbitud multimeedia (R-Link2) versioon, kus emaplaadil üldse DAB kivi puudu. Lisaks on DAB antenn ja selle kaabel vedamata. Võimalik, et mõnel muul mudelil on see tarkvaraliselt sisselülitatav, aga ega see ei keela ulmesummasid selle eest küsida :)
{Amiko Viper 4k}{Triax 1,1m}{Supreme Intelligent Dark Motor All Metal DiSEqC USALS, 85°E-30°W}{Pana Plasma}

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 46 külalist