Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
satter
Entusiast
Postitusi: 233
Liitunud: 02:15, 03 Mär 2011
    Windows 7 Chrome
On tänatud: 2 korda

Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas satter » 21:54, 18 Aug 2022

Viimased paar kuud on pidevalt probleeme maapealse pildi kvaliteediga, nii Soome kui ka Eesti Kanal 2 ja TV3.
Eesti hakib ja Soome enamasti puudub.
Kas see on ilmastikust või peaks vastuvõtu tehnika üle vaatama?

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Zuumbox » 22:03, 18 Aug 2022

Ülilevi. Kuumade ilmadega tavaline asi. Maksulistest eestlastest ei tea, neid mul pole (tegelikult küll on aga mitte DVB-T kaudu), soomlased aga vahel lännu mis lännu, juhtub isegi et kõik muksid korraga; kuskilt ei tule tükk aega piuksugi.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 8 Internet Explorer
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Scott » 22:11, 18 Aug 2022

K2 ja TV3 saab vaadata HD-formaadis, 37. kanali sagedus on ülilevist vähem häiritud. Soome kanaleid tuleb skannida, tavaliselt on ülilevi ajal näha kaugemad saatejaamad muudel sagedustel.

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Sõbralik » 21:59, 21 Aug 2022

satter kirjutas:Viimased paar kuud on pidevalt probleeme maapealse pildi kvaliteediga, nii Soome kui ka Eesti Kanal 2 ja TV3.
Eesti hakib ja Soome enamasti puudub.
Kas see on ilmastikust või peaks vastuvõtu tehnika üle vaatama?


Kus kandis elad? Ma maadlen ka mitu kuud sama probleemiga. Kanal2 ja TV3 (lisaks kõik nende sõsarkanalid, mis sama MUX-i pealt tulevad) pildid sain täiesti probleemivabalt ette, kui Soome antenni täielikult lahti ühendasin. Aga tahaks ikka ka Soomet vaadata...

Alguses kahtlustasin LTE häireid, kuna Eesti antennil polnud vastavat filtrit. Lisasin filtri aga kasu ei miskit. Signaal lihtsalt mingitel hetkedel täiesti lambist kadus. Tõsi, vähese määral oli mure ka ETV MUX-iga. Nüüd on üks antenn, mis vaatab teletorni poole, LTE filtrit vahel pole ja pilt on 24/7 100%

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 8 Internet Explorer
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Scott » 22:22, 21 Aug 2022

Soome ja Teletorni antenni ei tohi splitteri või muu odava selleks mitte ettenähtud jullaga liita, antennid hakkavad teineteist segama. Tuleb kasutada antennide liitmisfiltrit või liitmisvõimendit, raskemates oludes päästab vaid kummagi antenni selektiivne ribafilter, kus saab määrata konkreetsed muksid, mida antenn tohib vastu võtta.

LTE-filter minu kogemuse põhjal suurt rolli ei mängi, tänapäeva boksid ja telerid on heade tuuneritega.
Mul 800 MHz saatjad hästi lähedal, tase isegi -12 dB ja filtri olemasolu rolli ei mängi. Ülilevile see niikuinii ei mõika.

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Sõbralik » 22:31, 26 Aug 2022

Scott kirjutas:Soome ja Teletorni antenni ei tohi splitteri või muu odava selleks mitte ettenähtud jullaga liita, antennid hakkavad teineteist segama. Tuleb kasutada antennide liitmisfiltrit või liitmisvõimendit, raskemates oludes päästab vaid kummagi antenni selektiivne ribafilter, kus saab määrata konkreetsed muksid, mida antenn tohib vastu võtta.

LTE-filter minu kogemuse põhjal suurt rolli ei mängi, tänapäeva boksid ja telerid on heade tuuneritega.
Mul 800 MHz saatjad hästi lähedal, tase isegi -12 dB ja filtri olemasolu rolli ei mängi. Ülilevile see niikuinii ei mõika.


Mis on siis hetkel saadaval seadmete poolel? Ilmselt tuleb mõnest välismaisest internetipoest liitmisfilter või võimendi tellida? Ise eelistaksin liitmisfiltrit.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Zuumbox » 23:21, 26 Aug 2022

Kui Sinu asukoht võimaldab, siis kõige parem variant on kohalike vastuvõtuks üldse eraldi antennist loobuda ja püüda kõike Soomele suunatud antenniga. Asukoha sobivuse all pidasin silmas seda, et Soome ja Eesti saatjad ei jääks samasse sihti (sel juhul võimendad kohalikud signaalid kaugvastuvõtu antenniga lihtsalt üle). Kas Sinu antennid vaatavad eri suundadesse? Kui jah, proovi lahti ühendada Eesti antenn ja vaata, kas saad Soomele suunatud antenniga kohalikud pildid ette. Kui jah, ongi probleem lahendatud. Minul on just selline lahendus ja kinnitan, et töötab suurepäraselt.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Sõbralik » 23:34, 26 Aug 2022

Zuumbox kirjutas:Kui Sinu asukoht võimaldab, siis kõige parem variant on kohalike vastuvõtuks üldse eraldi antennist loobuda ja püüda kõike Soomele suunatud antenniga. Asukoha sobivuse all pidasin silmas seda, et Soome ja Eesti saatjad ei jääks samasse sihti (sel juhul võimendad kohalikud signaalid kaugvastuvõtu antenniga lihtsalt üle). Kas Sinu antennid vaatavad eri suundadesse? Kui jah, proovi lahti ühendada Eesti antenn ja vaata, kas saad Soomele suunatud antenniga kohalikud pildid ette. Kui jah, ongi probleem lahendatud. Minul on just selline lahendus ja kinnitan, et töötab suurepäraselt.


Soome antenniga ei saa Eesti pilti kätte. Nurk on mingi 70-80 kraadi. Pole olnud viitsimist proovida, et keerata Soome antenni veidi Teletorni poole, Aga ilmselt hakkab siis Soomega mingitel aegadel jama olema. Või peaks keerama "kiriku keset küla"?

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Zuumbox » 09:31, 27 Aug 2022

Ei, kaugvastuvõtuantenn tuleb siiski võimalikult täpselt Soome peale sihtida kuna signaal on nõrk.
Minul on suunatud Espoo peale ja Tallinna Teletorni saatja tuleb umbes samasuguse nurga alt ludinal sisse (asukoht Saue, nagu näha).
Ma mässasin ka kunagi kahe antenni liitmisega ja head nahka sellest ei saanudki (ilmselt ei olnud mul õigeid jupstükke kasutada).

Kus asud muidu ja kui kaugele jääb Sinust Eesti saatja?
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Sõbralik » 09:53, 27 Aug 2022

Zuumbox kirjutas:
Kus asud muidu ja kui kaugele jääb Sinust Eesti saatja?


Ütleme nii, et Rannamõisa tee Lidl-i kandis

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Ubuntu Firefox
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Scott » 10:00, 27 Aug 2022

Merges oli Triaxi liitmisfilter, nüüd pole Merget.

Terra liitmisvõimendeid müüb Lobster:

TERRA MA081L sobiks kõige paremini. (Olen ise katsetanud.)

http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... nodeID=987


Synaps Triple Amplifier on kolmele antennile

http://www.lobster.ee/sat/index.php?bm= ... nodeID=984

OT: eelmist postitust pole vaja täielikult tsiteerida, nagu on paari eelmist. See on telefonis väga tüütu kerida, sama jutt mitu korda.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 7 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Zuumbox » 12:07, 27 Aug 2022

Sõbralik, no sel juhul peaksid küll saama Soome antenniga Teletorni signaali kätte. Sa oled ju isegi lähemal kui mina. Kas antenni asukohta muuta ei saa? Äkki jääb mingi raudbetoonkolaka varju? Võid isegi proovida antenni suunda ja/või kõrgust pisut muuta sest merele oled Sa minust ikka palju lähemal ja Soome signaaliga peaks seal olema asjad päris hästi.
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Sõbralik » 11:17, 28 Aug 2022

Zuumbox kirjutas:Sõbralik, no sel juhul peaksid küll saama Soome antenniga Teletorni signaali kätte.

Proovitud, ei saa stabiilset pilti, eriti MUX4-ga. Sinul on saateantennide vaheline nurk 45 kraadi aga minul 80 kraadi. Lisaks jääb mul Tallinna suunal ette metsatukk. Antenni üle selle tõsta ei ole võimalik. Ilmselt ei ole mõistlik idee, hakata Espoo suunale sätitud antenni pisut paremale keerama? Scott-i ettepanek tundub olevat elujõulisem.

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Eesti Kanal 2, TV3 ja Soome levi troopilises ilmastikus

PostitusPostitas Sõbralik » 09:28, 31 Aug 2022

Scott kirjutas:Terra liitmisvõimendeid müüb Lobster:

TERRA MA081L sobiks kõige paremini. (Olen ise katsetanud.)



Soetatud-installitud. Pilt nagu prillikivi! Tänud!

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist