Antennid (-süsteemid) kaugvastuvõtuks

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
andrs
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 03:00, 02 Sept 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas andrs » 20:26, 06 Okt 2007

faas kirjutas:Sa Andrs palju vaeva näinud.Aga sa Espood oled proovinud oma 2 antenniga.Meie vahel Tallinn aga Espoo tuleb minul nii,et mühiseb Fiskars praegult küll ei sega.Kummaline kuidagi,et boxsi lülitamine mõjutab Q kui enne on pärast mitte.Aru ma tõesti ei saa :oops: praegu kõik 95-98%.

====
Olen proovinud ka hoisontaalselt paigutada kaks Triax 100, nii
agu on kirjeldatud Digi vasttuvõtt Espoo saatjalt.
http://www.rantelon.ee/est/docs/digi-tv-soomest.pdf
Arvasin, et Fiskarsi ja Espoo vahel on ka interferents. Isegi
arvutasin antennide vahekauguse ja katsetasin. Minule
selgitati, et Fiskarsi ja Espoo vahel intrferentsi ei ole. Pidi
kuidagi kavalasti seotud need saatjad.
Kui keegi soovib arvutada, siis siin on väike programm
selle kauguse arvutamiseks:
http://staff.ttu.ee/~alahe/konspekt/myC ... /antvahe.m
Programm on GNU octavega arvutamiseks.
http://staff.ttu.ee/~alahe/konspekt/myC ... tave00.pdf

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 21:23, 06 Okt 2007

andrs

Lugesin hoolega läbi kõik postid, mille põhjal võib tõesti järeldada, et pea kõik on ära proovitud.

Mõte liigub selles suunas, et kas ei sega vastuvõttu peegeldunud signaal mõnelt rajatiselt, objektilt ...., mille tõttu ei õnnestu antenne häälestada kas Espoo või Fiskarsi suunale? Või tuleb mõjutus mingilt häireallikalt?

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 23:58, 06 Okt 2007

faas kirjutas:Sa Andrs palju vaeva näinud.Aga sa Espood oled proovinud oma 2 antenniga.Meie vahel Tallinn aga Espoo tuleb minul nii,et mühiseb Fiskars praegult küll ei sega.Kummaline kuidagi,et boxsi lülitamine mõjutab Q kui enne on pärast mitte.Aru ma tõesti ei saa :oops: praegu kõik 95-98%.


NB! kui on norm levi,nagu hetkel,siis näiteks 45 muxi pealt 44 muxi peale lülitades tuleb pilt kiiresti ette.Aga kui on "raske" leviga päevad,pean mina soome kanalitele lülitades ISEGI 1min ootama enne kui Q tõuseb 5 pealt 50 peale ja pilt tuleb ette,ning jääb ette.Sellisel päeval on eriti raske ka antenni reguleerida ja mingeid järeldusi teha...


Tallinna piirkonnas on Soome E32 vaatamiseks triax unix 100 21-40(108754) parem kui
21-69(108756).. :wink:
unix 100(pikkus 2.9m) 21-40 E32 16dbi
unix 100(pikkus 2.3m) 21-50 E32 14dbi
unix 100(pikkus 2.3m) 21-69 E32 13dbi
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 15:21, 08 Okt 2007

andrs kirjutas:Fiskarsi suunas kaks Triax 100 antenni vertikaalse vahega 1 m =>
AV72=> AD20 => BS-E45-30 => BS-E28-30 => spitter => ZoomBox.
Oletan, et varem ETV tuli Fiskarsi antennile liiga tugevalt sisse.
Panin Ranteloni tõkkefiltri BS-E45-30 ja oli OK! Jätsin varem pandud tõkkefiltri BS-E28-30:
http://www.rantelon.ee/cgi-bin/prod?cat=r2&lang_id=est ...
Proovisin ilma tõkkefiltrita - ei tulnud. Tõkkefiltriga - tuli.


Esitan oma teooria, mis ei pruugi antud juhul tõele vastata, aga võib.
Süsteem on jõhkra ülevõimendusega ning tekitab mittelineaarmoonutusi. AV72 on 36...50 dB (reguleeritav), seal otsas veel AD20 (madalamüraline eelvõimendi). Tõkkefiltritega on niisugune asi, et ega need ei lõika järsult, vaid nõrgendavad mingil määral kogu sagedusala ulatuses. Võib-olla aitaski hoopis see, et tõkkefilter alandas ka kasuliku signaali nivood. Sel juhul annaks atenuaator sama tulemuse.
Mina soovitaksin kõigepealt proovida kas ainult AD20 või ainult AV72-ga - otse vastuvõtjasse. Kui võimendeid miskit pidi üldse järjest panna, siis AD20 kõige ette. Mina (Rannamõisas) kasutasin mingi aeg AD10 + AV72, aga ka AV72 üksinda käras küll ning kuna ühisantennisüsteemi laskmisest loobusin (palju puhtam signaal oli, kui ei pidanud 44-45-46 samas kaablis olema) ja selektiivsus tuli kahjuks ülilevi ajal "tagavarasaatjate" (Pernaja ja Anjalankoski - Lahti 33 ja 47 tulid AV72-st läbi) vastuvõtule, siis jätsin ainult pööningule AD10 ja sealt otse kaabel alla. Sellest olen ka ammu aru saanud, et mitte süsteemi omamüra ei ole mul vastuvõttu halvendavaks faktoriks, vaid Fiskars ja maapealsed häireallikad (halvasti varjestatud süüteahelatega autod, mootorrattad jne). Samuti enne Ranteloni võimendite ja Triaxi antenni soetamist tehtud katsed veneaegsete võimenditega näitasid, et pole mõtet taga ajada mitte signaalitugevust, vaid kvaliteeti - ühe võimendi vahelt koristamine langetas küll signaalitugevuse 10% kanti, aga kvaliteet tõusis mitukümment % :!:
Kuna paekallas varjab nagunii Eesti otsesignaali ära, siis ei usu, et see probleemi tekitab - omal ajal nägid ju kurja vaeva TV1 samal kanalil kättesaamisega :!:
Antennide vertikaalpaigutusel oleks mõtet just minu juhul, kui oleks vaja välja filtreerida maapinnalt tulevaid häireid. Segava saatja väljafiltreerimiseks oleks vaja kasutada vastupidi horisontaalpaigutust.

P.S. Kui tahad sumbefiltrit BS-28-10, siis mul on üks üle.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 15:46, 08 Okt 2007

peeter3000 kirjutas:
faas kirjutas:Sa Andrs palju vaeva näinud.Aga sa Espood oled proovinud oma 2 antenniga.Meie vahel Tallinn aga Espoo tuleb minul nii,et mühiseb Fiskars praegult küll ei sega.Kummaline kuidagi,et boxsi lülitamine mõjutab Q kui enne on pärast mitte.Aru ma tõesti ei saa :oops: praegu kõik 95-98%.


NB! kui on norm levi,nagu hetkel,siis näiteks 45 muxi pealt 44 muxi peale lülitades tuleb pilt kiiresti ette.Aga kui on "raske" leviga päevad,pean mina soome kanalitele lülitades ISEGI 1min ootama enne kui Q tõuseb 5 pealt 50 peale ja pilt tuleb ette,ning jääb ette.Sellisel päeval on eriti raske ka antenni reguleerida ja mingeid järeldusi teha...

Vanasti oli hea võimalus ülilevi olemasolu kindlakstegemiseks - analoog, nüüd seda enam pole :( Igal juhul on mõtet antenni keerata jmt töid teha just sombuse ilmaga, mil atmosfäär on enamasti ühtlasem.


peeter3000 kirjutas: Tallinna piirkonnas on Soome E32 vaatamiseks triax unix 100 21-40(108754) parem kui
21-69(108756).. :wink:
unix 100(pikkus 2.9m) 21-40 E32 16dbi
unix 100(pikkus 2.3m) 21-50 E32 14dbi
unix 100(pikkus 2.3m) 21-69 E32 13dbi


44. ja 46. tahaks ju ka saada :!: Ega see paar dB signaali rohkem üle võimendi omamüra nagunii suurt ei päästa, seda enam, kui jamad tulevad juba eetrist :idea: Suunatoime muidugi võib ka sel juhul natuke teravam olla - kusagilt peab ju see paar lisadetsibelli tulema. Kui ainult E32-ga piirduda, siis võib ju kasutada hulga kitsamaribalist tavalist peenikeste pulkadega Yagi-antenni, saab nii G üles kui ka suunadiagrammi kitsaks.
Minu nüüd juba mõne aasta taha jääv valik oli 21-69 - teada oli, et ka Soome võtab millalgi kasutusele kanalid 61-69.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 16:10, 08 Okt 2007

andrs kirjutas:
faas kirjutas:Sa Andrs palju vaeva näinud.Aga sa Espood oled proovinud oma 2 antenniga.Meie vahel Tallinn aga Espoo tuleb minul nii,et mühiseb Fiskars praegult küll ei sega.Kummaline kuidagi,et boxsi lülitamine mõjutab Q kui enne on pärast mitte.Aru ma tõesti ei saa :oops: praegu kõik 95-98%.

====
Arvasin, et Fiskarsi ja Espoo vahel on ka interferents. Isegi
arvutasin antennide vahekauguse ja katsetasin. Minule
selgitati, et Fiskarsi ja Espoo vahel intrferentsi ei ole. Pidi
kuidagi kavalasti seotud need saatjad.


Sõnal "interferents" on 2 tähendust. Füüsikas tähendab ta kahe sama sagedusega laine omavahelist liitumist ruumis niimoodi, et sõltuvalt liitumise faasist tekivad miinimumid ja maksimumid. Raadiotehnikas võidakse (inglise keeles) sõnaga "interference" tähistada suvalist häiret, näiteks "co-channel interference", "adjacent channel interference" jne.
Põhimõtteliselt on Espoo ja Fiskarsi vahel (ideaaljuhul) samasugune olukord nagu kahe erinevast allikast tuleva koherentse laine liitumisel (nagu otse- ja peegeldunud signaal). Seega ongi tegemist lainete interferentsiga. DVB-T süsteem on disainitud küllaltki robustseks peegeldunud signaalide suhtes (arvestades mobiilse vastuvõtu võimalusi) ning mis see SFN-gi muud ole, kui sisuliselt multipath-vastuvõtt! Elatakse üle. Selle Fiskarsiga on aga mingi muu kamm. Kas ei välju signaal Espoo ja Fiskarsi saatjatest täpselt sünkroonis või mis, aga see, mis on teoreetiliselt võimalik (oluline on, et teisest saatjast tulev sümbol ei hilistuks rohkem kui kaitseintervalli võrra), olles mõlemast saatjast umbes sama kaugel, millegipärast praktikas võimalik ei ole.

Kasutaja avatar
carrierlost
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 13:45, 17 Sept 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas carrierlost » 16:57, 08 Okt 2007

Muideks - kas signaalid on espoost ja fiskarsist on ikka bit-by-bit 100% samad? Kuidagi peavad nad toetama ju võrguotsingut e. saadetkse välja ka nimekiri, millistel muudel kanalitel (muxidel) veel antud saatjast on midagi tulemas. Kanalite list on aga espoos (32,44,46,53) aga erinev kui fiskarsis (32,44,46,58 ).

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 19:11, 08 Okt 2007

Jah, see probleem tundub olevat väga keeruline ( mitte ainult antennisüsteem, millele ma ja mart tähelepanu juhtisime). See töö, mida andrs on teinud, on suur, kuid tehtud üleliia teooriast lähtudes suhteliselt kitsa suunitlusega (mitmes mõttes) piisavalt mittearvestades konkreetse vastuvõtukoha tingimusi (antenni kõrgus, peegeldused, häired ...).

Teisiti öeldes tuleks püüda saada selgeks, millest tulenevad kõrged S-id ja peaaegu olematud Q-d (sh. ülevõimenduse tõttu).

Soovitaksin skaneerida laialt nii horisontaal- kui ka vert. tasapinnas signaalid, mis tulevad huvipakkuvatel sagedustel ning saadud tulemuste põhjal juba kavandada vajalikud abinõud stabiilse vastuvõtu tagamiseks.
Siinkohal ütlen, et Triaxi suunadiagramm on küllaltki terav, nii et tavaolukorras antenni(de) keeramisel Espoolt Fiskarsile langeb S vahepeal väga kõvasti ja Q vahepeal peaaegu olematuks.

Mul on pildid ees Espoolt. Muuseas: väga sageli Q ületab S-i.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 19:38, 08 Okt 2007

Ootan siiamaani, et DVB-T analüüsiks sobiv mõõteriist ükskord kohale jõuaks (vaataks , kuidas see multipath Espoo + Fiskars signaal siis Tallinnas antennist tulles välja näeb - just nimelt kahe signaali omavahelise hilistumise suhtes), aga ilmselt iga uus aparaat nõuab stabiilseks seeriatootmiseks vähemalt 2 x rohkem aega kui marketingigurud tellimusi vastu võttes on eeldanud.
Antud mõõteriist pidi olema tootja tellimuskinnituse kohaselt septembri lõpul Tallinnas, nüüd ei tea tootja veel mitte õhkugi, millal see sündmus tegelikult juhtuma saab :oops:

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 20:40, 08 Okt 2007

elit kirjutas:Jah, see probleem tundub olevat väga keeruline ( mitte ainult antennisüsteem, millele ma ja mart tähelepanu juhtisime). See töö, mida andrs on teinud, on suur, kuid tehtud üleliia teooriast lähtudes suhteliselt kitsa suunitlusega (mitmes mõttes) piisavalt mittearvestades konkreetse vastuvõtukoha tingimusi (antenni kõrgus, peegeldused, häired ...).

Teisiti öeldes tuleks püüda saada selgeks, millest tulenevad kõrged S-id ja peaaegu olematud Q-d (sh. ülevõimenduse tõttu).

Soovitaksin skaneerida laialt nii horisontaal- kui ka vert. tasapinnas signaalid, mis tulevad huvipakkuvatel sagedustel ning saadud tulemuste põhjal juba kavandada vajalikud abinõud stabiilse vastuvõtu tagamiseks.
Siinkohal ütlen, et Triaxi suunadiagramm on küllaltki terav, nii et tavaolukorras antenni(de) keeramisel Espoolt Fiskarsile langeb S vahepeal väga kõvasti ja Q vahepeal peaaegu olematuks.

Mul on pildid ees Espoolt. Muuseas: väga sageli Q ületab S-i.


S ja Q suhte järgi peaks vigadele jälile saama.
tooks mõned näited(NB! minu isiklik arvamus!!!)Zoombox:
1.S 40-90 Q 0-7 ..antenn valesti suunatud,vale nurk,võimendi on vale või liiga tugev(proovida ilma võimenditeta,ilma liitjateta).
2.S 40-90 Q 8-50-8...antenn liigub(tugev tuul),kaablid lahti,võimendi jupsib või vale,puud ees jne
3.S 15 Q 5-12..on lootust.leida antennile parem koht(kõrgemale),lisada eelvõimendi 10-20db,
4.S 15 Q 10-15...lisada võimendust(10-20db)
5.S 40 Q 40..kõik tingimused heaks pildiks peaksid olema täidetud.(midagi teha pole vaja)(äärmisel juhul võimendi 5-15db)
6. S 60-80 Q85-99..leviga probleeme pole.(ideaalvariant)
7. S 90 Q40-85...levi hea,aga vajab täppishäälestust(antenn ei ole õige,suund ei ole õige,jne)
8. S 90-95 Q 99-100..maksimum levi.
9. S 20 Q 0..igasugune levi puudub

10. S 100 Q 0 analoogsaatja signaal( näiteks Tallinnas E28-tv3)
11. S 30-50 Q 0 analoog... (minul näitab Tallinnas Koeru saatjat)

Q 0-7 pilti ja häält ei ole
Q 7-12 pilt ja hääl hakivad kogu aeg
Q 12-20 vaatamine on häiritud
Q 25-100 pilt ja hääl on koguaeg ühtlaselt head(hakkimine siis kui on mõni häire või auto)

kõik täpsustused/parandused on teretulnud :lol:
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 21:09, 08 Okt 2007

See soome digi vaatamine üldse nagu vedamise värk.Kui elukoha valik õnnestus näed kui ei siis tule midagi.Ma enda süsteemi aretamisel lähtusin sellest soome analoog tuli digi-box vahele ei tulnud,uus võim vahele ikka vilets uus antenn ja näe pime kana leidis tera :D muidugi algul üritasin liita samasse kaablisse eesti analoogi see tegi asja viletsamaks Q langes jne.võimuga panin kah metsa aga pole hullu S ja Q samad mis Zoomi kanalitel(suvel oli soome veits aega maas x hetkel)üldiselt tuleb hästi.Naljakas on see,et läheduses käisid mingid antenni paigaldajad panemas naabrile suunasid vist Fiskarsi peale nurk tundub sihuke ta ei näe midagi vahest harva pilt ees katusel sama Triax100 lihtsalt midagi veits teisiti kui mul ja pilti netu.Suunamiseks kasutasin läpakat gpsi ja kompassi.Kui huvi kellegil võin seletada mis valemiga :D praegu ajab naerma aga tundub toimis

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 21:43, 08 Okt 2007

faas kirjutas:See soome digi vaatamine üldse nagu vedamise värk.Kui elukoha valik õnnestus näed kui ei siis tule midagi.Ma enda süsteemi aretamisel lähtusin sellest soome analoog tuli digi-box vahele ei tulnud,uus võim vahele ikka vilets uus antenn ja näe pime kana leidis tera :D muidugi algul üritasin liita samasse kaablisse eesti analoogi see tegi asja viletsamaks Q langes jne.võimuga panin kah metsa aga pole hullu S ja Q samad mis Zoomi kanalitel(suvel oli soome veits aega maas x hetkel)üldiselt tuleb hästi.Naljakas on see,et läheduses käisid mingid antenni paigaldajad panemas naabrile suunasid vist Fiskarsi peale nurk tundub sihuke ta ei näe midagi vahest harva pilt ees katusel sama Triax100 lihtsalt midagi veits teisiti kui mul ja pilti netu.Suunamiseks kasutasin läpakat gpsi ja kompassi.Kui huvi kellegil võin seletada mis valemiga :D praegu ajab naerma aga tundub toimis


ma ei teadnud ka kaugvastuvõtu nippidest enne 12.2006 suurt midagi.
ainuke asi mis oli meeles alates Soome digi algusest,ca 2001,et antenn peab olema Triax 100.
algul oli Medioni digibox-Soomet nägi 50-50.
triaxi 21-50 sain ka juhuslikult kuna 21-69 polnud.ja Rantelonist öeldi,et pane digi jaoks AD-10(panin ad-20e)
alles Zuumboxiga tekkis tõsine huvi asja vastu-zuumbox ju on päris "selektiivne" ja näitab ilusasti ära S ja Q...
ega enne vist ei jäta järgi ka kui triaxi 21-23 kanali spets antenniga Stockholmi E23 kätte saan..(ca 370km) või siis Ahvenamaalt (ca 270km)E25 vist ka näitab Rootsi muxi 1.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
cherry
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03:00, 01 Aug 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas cherry » 23:04, 08 Okt 2007

Paistab et kätte on jõudnud analoogne aeg 50 aastat tagasi, kui Soomes alustati telesaadete edastamisega ja eestlastel oli Soome TV kättesaamisega samuti suured probleemid. Kuigi vastuvõtutingimused paranesid saatja antenni asetamisega Olümpiastaadioni torni tippu 60-ndate keskel, muutus vastuvõtt normaalseks alles uue kõrge saatjamasti rajamisega Espoosse ja võimsate saatjate kasutuselevõtuga alles 1970-ndate alul. Kas nüüd tuleb samapalju aastaid oodata?!

Kasutaja avatar
officer
DigiTVfänn
Postitusi: 661
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: VIIMSI.
    unknown unknown
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 4 korda

PostitusPostitas officer » 20:25, 09 Okt 2007

peeter3000 kirjutas:ega enne vist ei jäta järgi ka kui triaxi 21-23 kanali spets antenniga Stockholmi E23 kätte saan..(ca 370km) või siis Ahvenamaalt (ca 270km)E25 vist ka näitab Rootsi muxi 1.


....kui sa just loodusseadustega Mitshurini moodi ei kavatse käituda,siis pead äraootama suvise aja,kui tekib seda TV sagedust peegeldav ioniseeritud sobival kõrgusel E-kiht,mis Rootsima TV saatja signaali sealt sinu antenni põrgatab,edu:)!

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

PostitusPostitas peeter3000 » 21:06, 09 Okt 2007

officer kirjutas:
peeter3000 kirjutas:ega enne vist ei jäta järgi ka kui triaxi 21-23 kanali spets antenniga Stockholmi E23 kätte saan..(ca 370km) või siis Ahvenamaalt (ca 270km)E25 vist ka näitab Rootsi muxi 1.


....kui sa just loodusseadustega Mitshurini moodi ei kavatse käituda,siis pead äraootama suvise aja,kui tekib seda TV sagedust peegeldav ioniseeritud sobival kõrgusel E-kiht,mis Rootsima TV saatja signaali sealt sinu antenni põrgatab,edu:)!

ega ei tea jah..
aga alles hiljuti(30.09) tuli Lahtist S75 Q95,sinna 190km(millest 100km maad ja 90 merd) ja antenn mul suunatud Espoole.
loogiliselt peaks Ahvenamaalt(mast 225m)- 270km mööda merd-mingi signaali ikka välja võtma. :?:
eks näis,kas viitsin asjaga tegeleda..
2x triaxi kerget Y 18 antenni(E21-E23) kõrvuti...ja hea suunamine... :!:
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 59 külalist