Zuumbox kirjutas:See robot on tore mänguasi ja alguse kohta pole muidugi üldse paha, kuid siiski... Niikaua, kui sellised robotid ei suuda iseseisvalt mõelda ja otsuseid vastu võtta, nad ka ainult mänguasjadeks jäävadki. Selliste robotiteni aga nagu filmides Star Wars (3CPO) või Star Trek (Data) on meil paraku veel väga pikk maa minna...
Ja loodetavasti ei lõpe see nii nagu filmis Terminator 
Võtsid sõnad suust!!!
Tegelikkuses on tulevikufantaaasiaid päris palju, alates sellest samasest Terminaatorist kuni Avatarini välja. Terminaatori- taoline stsenaarium realiseerub juhul, kui hakatakse roboteid kasutama sõjalistel eesmärkidel. Isegi siis, kui see robot ei võta otsuseid ise vastu vaid on n.ö puldist juhitav, on tegemist tõsise ohuga inimkonna eksistentsi suhtes tulevikus. Sõltub konkreetselt sellest kas inimene pöördub kunagi IIMs taoliste massisõdadeni tagasi- praegune suund on väikesed taktikalised grupid ja äärmisel juhul n.ö tehnika viimane sõna (hävituslennukid jne). Terminaator eeldab seda et rahvas läheb rahva vastu kasutades roboteid, aga õnneks pole praegu ühelgi valitsusel raha et sellist projekti läbi viia. Kuigi teatud mõttes, kaugjuhitavad tankid, mehitamata lennukid ja kaugjuhitavad raketid on kah tegelikult osake robootikast. Ette programmeeritavad ning juhitavad.
Avatar, kalub pigem evolutsiooniteooriasse, ei usu et inimene nii ruttu muteerub millerkski muuks, aga siiski sajanditepikkused ravimkatsed, elukeskkond ning massiga manipulerimine võivad selleni viia küll.
Reaalselt on robotiote puhul 2 probleemi, esimene on kahtlemata energia. Terminaator ei jookse ega tapa, kui pole energiat. Eks see on muidugi lahendatav (Kujutame ette terminaatoreid ennast laadimisjaamas laadimas

Teine on mälu hulk. Mina usun et inimese bioloogiline mälu kannab mistahes arvutist rohkem infot kui arvuti mälu- isegi see, et inimestel esineb mälukaotusi, on koomaseisundeid, ning inimene ei suuda arvutiga võrdväärselt matemaatilisi tehteid teha on asja iva siiski mujal: Ruumi tunnetus, taju, nägemine, kuulmine, rääkimine jne jne. Kõik see on suur infohulk- biloogiliselt programmeeritud. Arvutile saab küll jah kõik selle ette ära programmeerida aga kas te kujutate ette millist andmehulka läheb vaja et üks Terminaator õpiks n.ö sünnist surmani elama nagu inimene?
inimese ajus oleva info hulka ei saa mõõta, võib-olla isegi tänapäeval ka saab aga ma ei usu, et mäluhulgalt saab keegi või miski üle olla, inimaju, oma keeerukuselt ja samas "kiiruselt" on kindlasti võimsam kui ühegi superarvuti oma. Näited: Einstein, Kasparov ja teised geeniused omal alal, suudavad mõelda ning analüüsida
See Asimo on lihtsalt näide et saab teha humanoidrobotit, aga küsimus on rakenduses. Asimo tundub olevat pigem mingi sotsiaalprojekt või teenindussektorisse nn "abiline". Robot kes vanainimest jälgib või automaatteeenindus kus robot külalisele kokteili valab- see on futuristlikult meelt lahutav võimalus vähwmalt praegu tundub et tegu "vau efektiga".
. Aga ma usun, et Asimot saab ka sama lihtsalt ümber programmeerida relva kasutama või ümber programmeerida näiteks pommirobotiks. Küsimus on, kas ja kellele ning millal läheb vaja relvaga Asimot?
Kusjuures lihtsalt relvaga pole veel asi nii hull, seda saab jõuga peatada või lõigata elektrivarustus ära aga kui vastupidavus oleks võrdne Terminaatoriga siis küll.
Põhimõtteliselt on eliitsõjaväe osad igas riigis põhimõtteliselt inim-terminaatoreid täis, tegemist on biloogiliste tapamasinatewga, kes käsule alludes kuuletuvad ja teevad mis vaja. Nägin kunagi filmi USA sõjaväeteenistusest. Lugu lõppes suht kurvalt, tapamasinaks välja koolitatud sõjaväelane, keeras ära ja tappis oma kasarmu ülema ja seejärel iseenda maha- sellistel momentidel, pole üldse vahet kas sul on vastas Robot või inimterminaator, kes on koolitatud tapma, ilma emotsioonideta eriti siis kui jõudude vahekord on ebasoodne. Treenitud spetsnazi liige on samamoodi tsiviilisikule ja isegi tavalisele jalaväelasele ohtlik vastane... (loomulikult konfliktisituatsioojnis või Force majeure, ehk sõja olukorras).