1. leht 1-st
Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 23:23, 22 Juul 2019
Postitas Scott
Siin foorumis on palju digiraadio entusiaste, aga Levira ega ka naabermaad ei taha kuidagi digitaalseid raadiosaateid edastada. Selle 'vea' saab lausa ise parandada
Ukrainas elav Sergiy on välja töötanud DAB/DAB+ saatjamooduli ning arvutisse paigaldatava tarkvara, millega saab tekitada saatjale vajaliku ETI-andmevoo. Kõik skeemid ja plaadi joonised on avaldatud, tarkvara saab samuti. Soovi korral Sergiyga kokkuleppel võib vajamineva vist ka osta.
https://tipok.org.ua
https://tipok.org.ua/node/5
https://tipok.org.ua/node/46
https://tipok.org.ua/node/46
Niipalju, kui skeemi üle vaadates paistis, ei ole ühtki põhjust, miks värk töötama ei peaks. Ainult vastuvõtjaid on meie maal vähevõitu, piraatraadiojaama tegemine ei tasu kuulajate puuduse tõttu ära

.
...
Tegelikult on DAB-saatjaid veelgi pakkumistes. Ainult et
rack-tüüpi seadmete hind kipub neljakohaliste arvudeni.
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 00:45, 23 Juul 2019
Postitas peeter3000
eks enim vastuvõtjaid läbisõitvate turistide autodes..
kui te vaid kujutaks ette, palju sõidab turiste läbi nõmme, mööda vabakat (vabaduse pst pärnu suund)
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 13:27, 23 Juul 2019
Postitas descite
Tõenäoliselt oluliselt lihtsam variant dab saatja püstipanekuks on kasutada valmis seadmeid nagu seda on
limesdr (hind ei kuulu lihtsuse hulka).
https://medium.com/@sundayglee/digital- ... bcb274d23c
Peaks uurima kas sama asja saab tööle ka
plutosdr'ga, kuna ideeliselt läheb linuxi masinast sdr'i IQ data.
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 13:55, 23 Juul 2019
Postitas peeter3000
nii siis?
ODR-DABMod — Used for modulation of the DAB/DAB+ signal
ODR-DABMux — Used for multiplexing various audio streams
ODR-AudioEnc — Used for encoding the audio streams to mp2 or aac formats which are essential for DAB and DAB+ transmission respectively.
ODR-PadEnc — Used to encode multimedia information of images before transmission.
https://www.crowdsupply.com/lime-micro/ ... -broadcast
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 15:30, 23 Juul 2019
Postitas descite
Paistab et nii jah. Pildil on küll ka lisaks sdr vastuvõtja rtl-sdr ( see hõbedane otse arvuti küljes).
Tundub, et ODR-DABMod suudab saata kõikide saatmisvõimeliste sdr'idega, mida soapysdr toetab. Nt
Ettus Research USRP B2xx seeriaga või siis
Hackrf'iga
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 16:00, 23 Juul 2019
Postitas Henkka
Palun mõelge ka selle peale, mida TJA (Tehnilise Järelevalve Amet) võib asjast arvata...
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 17:46, 23 Juul 2019
Postitas 0000
Esimene kord kutsutakse kohvile ja viibutatakse näppu, järgmine kord rahatrahv ja seadmete konfiskeerimine. Seda muidugi juhul, kui keegi neile vihjab.
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 19:08, 23 Juul 2019
Postitas peeter3000
ajutine sagedusluba..
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 23:14, 23 Juul 2019
Postitas rait01
Mina taotleks ajutlise loa paneks mõne kohaliku jaamad sinna dab+ levima. Näiteks Retro fm , Ringfm , Treraadio, kuku. Testiks mõneks ajaks
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 23:40, 23 Juul 2019
Postitas Scott
Seni, kuni saatja ja vastuvõtja vahel on ühenduskaabel, ei ole TTJA asi teada, mida te katsetate. Eelkirjeldatud DAB-saatja puhul ongi see SMA-pistmikuga kenasti korraldatav.
Vanasti olid FM-modulaatorid ka keelatud, nüüd saab selle suurema toidupoe patareiletist osta. Ühte sellist katsetasin, stereolevi oli lubatud 5 meetrist mõnevõrra rohkem. Kui DAB-saatja sama leviga on, ei tohiks olla põhjust kohvile kutsutud saada.
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 06:47, 24 Juul 2019
Postitas Henkka
rait01 kirjutas:Mina taotleks ajutlise loa paneks mõne kohaliku jaamad sinna dab+ levima. Näiteks Retro fm , Ringfm , Treraadio, kuku. Testiks mõneks ajaks
See oleks väga mõistlik. Ühtlasi ei "istuks" siis ka ühegi tegutseva legaalse FM jaama töösagedusele. Ning eksperimentaalse DAB+ saatja töösagedus peab olema kindlalt tagatud ja täpselt õige sagedus...
Re: Tee see ise - DAB raadiosaatja
Postitatud: 18:26, 24 Nov 2019
Postitas TarmoTanilsoo
Üks näide mida saab Opendigitalradio tarkvarapaketiga teha. Muuhulgas saab ka MOT Slideshow'ga pilti näidata(slaidi on raadiotel üldiselt minu kogemuse järgi võimalik suurendada täie ekraanini).
(Disklaimer: Ülaltoodud märkused TTJA kohta on igati asjakohased! Siinkirjutaja elab hajakülas lähimast regulaarselt asustatud naabertalust paarisaja meetri kaugusel ning sai ikkagi vaadatud, et signaal leviks vaid sinna kuhu vaja).
E: Muidugi, mis puudutab neid modulaatoreid siis nende signaal on ka väga väikese võimsusega. EasyDAB puhul kuni 15 dBm(31,62 millivatti), LimeSDRil ning HackRF'il paistavad olevat samas suurusjärgus.
20191119_225207-800x600.jpg