1. leht 2-st

Digital output

Postitatud: 22:28, 22 Aug 2006
Postitas greedy
http://elektroonika.delfi.ee/ee/audio/r ... KRFV5090DS on keegi seda riista üritanud optilist kaablit pidi Driimi järgi ühendada

Postitatud: 22:32, 22 Aug 2006
Postitas j2nesh
Milles probs? Ei võta vedu?

Postitatud: 23:04, 22 Aug 2006
Postitas greedy
kuna asja veel ei ole, pole ka veel probleemi :lol: plaanis asi võib-olla soetada ja et siis probleeme ei tulex... :wink:

kunagi ühe arvutihelikaardiga alt lennatud, pärast tootjafirma küll vabandas... :twisted:

Postitatud: 23:33, 22 Aug 2006
Postitas ice
Selle järgi http://www.kenwood.eu/products/home/sep ... S/details/ võiks ta küll töötada suurepäraselt. Mitte üleliia kvaliteetselt aga samas ka mitte üleliia kallilt...

iCE

Postitatud: 01:02, 23 Aug 2006
Postitas sniff01
ehk pisut OT, aga mul D500 istub läbi opt to cox muunduri philipsi keskuse taga, ja probleeme pole.

Postitatud: 01:16, 23 Aug 2006
Postitas greedy
helikaardil oligi see jama et kivi läbi optika AC3 ei tunnistanud, tavalisest stereost nikerdab virtuaalse dolby küll valmis ja dvd-d ning mänge paneb nigu kulda

Postitatud: 18:44, 23 Aug 2006
Postitas kanajuurikas
sniff01 kirjutas:opt to cox muundur
Milline see on ja kas "kolkakülas" ka müüakse?

Postitatud: 18:45, 23 Aug 2006
Postitas ice
kanajuurikas kirjutas:Milline see on ja kas "kolkakülas" ka müüakse?
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... nr=960-099

iCE

Postitatud: 22:16, 23 Aug 2006
Postitas sniff01
kanajuurikas kirjutas:
sniff01 kirjutas:opt to cox muundur
Milline see on ja kas "kolkakülas" ka müüakse?
Just tevalost saigi see soetatud.
Eelmisel aastal sai see soetatud ja päris kenasti kärab.

Postitatud: 18:40, 24 Aug 2006
Postitas N
Sai ale peale õnge mindud ja too KRF-V5090D paar kuud tagasi muretset. Arvutist coaxiga ja DM500-st optilisega tuleb 5.1 nigu manna. Heli ok. Selle raha eest asja küll.

Postitatud: 17:20, 25 Aug 2006
Postitas greedy
Ostetud, miskid odavad AcmeSound kõllid külge ühendatud ja filmivaatamisel hoopis teine kvaliteet :lol:

Postitatud: 01:20, 26 Aug 2006
Postitas Benno
Avastasin, et kui audio seadest on valitud mingi seal pakutav keel (signaal peaks siis stereo olema), siis DM-i optilisest väljundist receiverisse tuleva signaali tugevust saab DM-i puldist reguleerida. Kui audio seadest on aga valitud AC3, siis DM-i puldist signaali tugevust reguleerida ei ole võimalik. Seega läheb signaal väljundisse ühel juhul läbi võimendi ja teisel juhul mitte.
Kas see on DM-i omapära või on stereosignaali kuidagi võimalik ka ilma võimendit läbimata receiverisse saada? Settingutes ma signaali teekonna muutmise võimalust ei leidnud.

Postitatud: 07:58, 26 Aug 2006
Postitas ice
Benno kirjutas:Avastasin, et kui audio seadest on valitud mingi seal pakutav keel (signaal peaks siis stereo olema), siis DM-i optilisest väljundist receiverisse tuleva signaali tugevust saab DM-i puldist reguleerida. Kui audio seadest on aga valitud AC3, siis DM-i puldist signaali tugevust reguleerida ei ole võimalik. Seega läheb signaal väljundisse ühel juhul läbi võimendi ja teisel juhul mitte.
Kas see on DM-i omapära või on stereosignaali kuidagi võimalik ka ilma võimendit läbimata receiverisse saada? Settingutes ma signaali teekonna muutmise võimalust ei leidnud.
AC3 pane peale ja heli tugevust reguleeri oma ressiiveris. Seda tehakse siis vähemasti analoogsignaaliga. Digisignaali helitugevuse muutmine on võimalik ainult re-samplinguga ja see on saatanast driimi kvaliteediga pillide puhul...

iCE

Postitatud: 10:46, 26 Aug 2006
Postitas wookie
ice kirjutas:AC3 pane peale ja heli tugevust reguleeri oma ressiiveris. Seda tehakse siis vähemasti analoogsignaaliga. Digisignaali helitugevuse muutmine on võimalik ainult re-samplinguga ja see on saatanast driimi kvaliteediga pillide puhul...
Ei ole päris õige. Resampling on siiski audiostreami mingi parameetri (sämplimissagedus või bitisügavus) muutmine. Lihtne nivoo kruvimine ei ole resampling, sest ehki muutub audiostreami sisu, ei muutu selle parameetrid.
Iseenesest on digitaalne nivoo muutmine, kui seda teha täisarvuliselt ning rakendada vigade maskeerimiseks pisikene dithering otsa, väga lihtne arvutus ning ei eelda kuigi võimsat protsessorit.

Teisalt on AC3 nivoo digitaalne muutmine jällegi väga keeruline asi, sest selleks tuleb see AC3 lahti pakkida, nivoo ära muuta ning uuesti kokku pakkida. On äärmiselt ebatõenäoline, et Dreamboxi protsessor sellega reaalajas hakkama saab.

Õige on aga see, et seni kuni me ei suurenda kunstlikult audiostreami bitisügavust, tähendab nivoo muutmine alati kadusid dünaamikas ning tulenevalt asja digitaalsest olemusest ka pisikest moonutust. Kuna aga kõrv ei ole väga lineaarne aparaat, võiks analoogosa helitugevust õigesti valides need kaod kõrva jaoks üsna pisikeseks muuta.
Iseasi, kas dreami raud sellist lahendust üldse võimaldab - kardetavasti mitte.

Offtopic:
Kuna mul on käepärast kirjade järgi 24bitine (tegelikult 20 bitine) väline D/A muundur, siis saan ma omale arvutis lubada üsna kadudevaba digitaalset nivoomuutmist selliselt, et konverdin ALSA'ga kõigepealt 16 bitise sisendi 24 bitiseks, rakendan digitaalse nivoomuutmise ning kupatan asja digitaalselt (juba 24 bitisena) D/A muundurisse.
Lisaks annab selline ALSA softvolume võimaluse erinevatele aplikatsioonidele määrata eraldi virtuaalsed sisendid, mille tulemusel saab iga programmi audio nivood mikseri appist eraldi kruttida - väga mugav...

Postitatud: 11:46, 26 Aug 2006
Postitas Benno
Receiver näitab nii AC3 kui ka stereo puhul, et tegemist digitaalse signaaliga.

AC3-ga on veel see häda, et näiteks Premiere puhul on seal saksa, mitte originaalkeel. Kui tahad AC3 heli saada, ei saa sisust aru. Kui lepid ProLogicuga, siis saad ka sisust aru. See käib muidugi nende kohta, kes saksa keelt ei mõika.