Ainukesed meetodid, mida Softdevice kasutada oskab ning mis oskavad pruukida graafikakaardi BES'i, on XV ja Vidix.
Vidix'i puhul sõltub edu valdavalt sellest, kui hästi (kui üldse) on kasutatava graafikakaardi userspace driver realiseeritud. Lisaks tekitab Vidix by default (tänu oma userspacele busmasterit lubavale driverile) üpris arvestatava turvaaugu.
XV on muidugi oluliselt kindlam meetod ning toimib enam-vähem alati korralikult, kuid XV eeldab töötavat X11 serverit, mistõttu üks Xine rohkem või vähem pole enam eriline näitaja
Ent mis paneb mind eelistama Xine väljundit?
Well, ainukesed deinterlace meetodid, mida Softdevice pruukida saab, on need, mis asuvad libpostproc sees, kuid ükski neist ei ole eriti nauditava ning terava pildiga. Xine aga oskab tarvitada ka tvtime deinterlace pluginaid, mille väljund on libpostproc'i omadest oluliselt parem.
Deinterlace on aga üldjuhul vajalik isegi siis, kui väljundiks on graafikakaardi TV Out. Kui vanad head Matroxid välja arvata(ent ka nende TV väljundiga on, tulenevalt selle väljundi ehitusest ja Matroxi kidakeelsusest tehniliste üksikasjade osas, Linuxi keskkonnas jama rohkem kui rubla eest), siis ma tõesti ei ole kohanud ühtegi laiatarbe graafikakaarti, mis suudaks interlaced materjali enam-vähem õigesti TV väljundisse saata.
Juhul kui selline leidub ning see on Vidx'i poolt piisavalt hästi toetatud, võib Softdevice'i ju TV väljundi puhul kasutada, kuid...
Teine põhjus mitte Softdevice'i kasutada, tuleneb selle ülesehitusest. Softdevice tahab olla kohutavalt kaval ning ffmpegi abiga kõik ise ära teha, kuid paratamatult lõppeb selline ülesanne jalgratta leiutamisega, mis tulemina "töötab kah aga sageli mitte päris nii nagu vaja".
Seevastu Xine on üpris korralik ja funktsionaalne multimedia platvorm (playback only, kuid see on ka tegijate eesmärk olnud) ning VDR'i Xine plugin lisab Xine'le lihtsalt ühe sisendi juurde.
Plugin ise on imelihtne - luuakse kuus fifo toru, mida mööda pumbatakse datat ning suheldakse xine ja vdr'i vahel, ülejäänu teeb Xine ära. See annab võimaluse kasutada pildi näitamiseks mitte ainult Xine-ui'd vaid suvalist Xine platvormil põhinevat programmi - näiteks Kaffeine.
Ehki Xine poolne tvtime deinterlace pluginate tugi on minu arvates olulisim argument Xine põhise meetodi eelistamiseks, pole ka Xine meetodi nn. "avatud lahendus" sugugi ebaoluline. Näiteks võiks saada üsna lihtsa vaevaga panna VDR ning Xine tööle eraldi masinatesse ja üksteisega suhtlema üle võrgu...
Võib öelda, et mõlema meetodiga saab pildi kätte, kuid ma leian, et nende vahel valimisel tuleks arvestada, millises olukorras setup tööle peab hakkama.
Softdevice eeliseks on suhteline lihtsus ja integreeritus ning Vidix'i kasutamisel võimalus loobuda X11 serverist.
Xine väljund on jällegi funktsionaalsem ja avatum, kuid eeldab töötavat X11 serverit ning ilmselt rohkem vaba operatiivmälu.