1. leht 1-st

DVB-T (MPEG-4 AVC) Leedus

Postitatud: 22:19, 27 Apr 2007
Postitas Henkka
Olen hetkel Vilniuses ning võtsin kaasa Kathreini DVB-T aktiivantennide (BZD 30 ja BZD 40) näidised, et neid kohalikule rahvale näidata. Kaasas on ka zuumboks, millel küll antennitoite funktsioon on softist juba ammu ära kustunud :cry: .

Hotellis asja sissejuhatavalt testides leidsin 25 programmi, millest 20 olid Conaxi all.
Päeva jooksul mujal testides ilmus lahtisi kanaleid veel üks jagu juurde.

Täiesti subjektiivsed muljed:
- leedukatel tulevad vähemalt Vilniuses KÕIK vähegi arvestatavad kanalid (kaas arvatud kohalik TV3) ka DVB-T kaudu, ei ole sellist "imesüsteemi", nagu meie Kanal2 ja TV3-ga
- multipleksis ei ole nii palju kanaleid, kui Starman/Levira sinna on toppinud
- huvitaval kombel tundub leedukate edastatav MPEG-4 parema pildikvaliteediga olema kui meie zuum-TV (kas on paremad kooderid ostetud?)
- Leedu valitsus on pannud opereerima 2 konkurenti - TEO (meie Elioni analoog) ja LRTC (Radiocentras, see on meie Levira analoog). Mõlemad on ka eetris, Vilniuses kummalgi 2 multipleksi
- kui pildikvaliteet on neil parem (kordan - minu subjektiivne arvamus lühiajalise testi kohta), siis set-top-boxide müük on täiesti "põõsas" - kohalike sõnul pidi olema harva saada üks mudel umbes 4000 EEK hinnaga.
- tundub, et leedukatele ei olegi pärale jõudnud, et neil DVB-T olemas on. Seda adusin oma tuttavatega/partneritega suheldes, kes ometi kõik on telecomi professionaalid (tõsi, põhiliselt mobiilside alal)

Igatahes natuke mõtlemisainet sain küll. Tundub, et see MPEG-4 AVC polegi nii paha, kui seda mõistusega kasutada :roll:

P.S. Leedukatele avaldas zuumboks suhteliselt muljet. Sain paar soovi, et ostaks tuttavale zuumboksi ära ning toimetaks Vilniusse :lol:

Postitatud: 02:43, 28 Apr 2007
Postitas tonuj
See ajabki pildi kvaliteedi alla kui palju kanaleid ühte muxi aetakse ja bitrate selle tõttu langeb. Vähegi liikuv pilt tõmbab kohe ruutu. ETV-l püütakse siiski hoida bitrate kõrgemal kui teistel kanalitel. Olgu mõni vähem aga parema kavaliteediga. Huvitav mis bitratega need väljamaa kanalid üldse edastajatele sisse tulevad ja kas nad saavad need sati pealt ainult või tuleb ka mingit lairiba kaablit pidi neti kaudu midagi.

Postitatud: 23:47, 01 Mai 2007
Postitas mattis
...

Postitatud: 11:11, 02 Mai 2007
Postitas roska
Ei katsetatud, sest S-A ei osalenud riigihankel, miks, tuleb nendelt küsida.

Postitatud: 16:40, 02 Mai 2007
Postitas ice
roska kirjutas:Ei katsetatud, sest S-A ei osalenud riigihankel, miks, tuleb nendelt küsida.
Riigihanke korraldajalt peaks aga küsima, et miks ei küsitud neilt siis, miks nad ei osale? Tegu siiski ühe parima tootjaga selles vallas, või mis?

iCE

Postitatud: 11:06, 03 Mai 2007
Postitas roska
Ei ole riigihanke korraldajate asi käia uurimas, kas nad osalevad või mitte. Me ei saa kedagi sundida osalema. Riigihanke dokumendid võttis välja 7 firmat, kellest 3 osales. S-A on küll kõrgelt hinnatud tootja, aga mitte DVB-T osas, nende tugevam külg on DVB-C.