Kas oskab keegi anda nõu ?

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
hensu69
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 11:02, 30 Okt 2009
    unknown unknown

Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas hensu69 » 12:49, 17 Apr 2010

Mul on dvb-t digiboksiga telekas. Tähendab, et ma saan õhu kaudu levivaid eesti kanaleid tasuta vaadata. Selleks piisab ainult antenni ühendamisest antennipessa. Samas on mul ka stv kaaabel olemas. Tean, et stv kaablis on ka digisignaal olemas, sellest ma aga huvitatud ei ole, nad ei paku lihtsalt midagi normaalset, või siis ainult suurema raha maksmise eest. Kas on võimalik, et ühendan nüüd kaablikarbi abil kokku kaabli ja antennijuhtmed.Minu soov on see, et näeksin eesti kanaleid digitaalselt, muud stv jura võin vaadata ka analoogis.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas MultiUser » 14:02, 17 Apr 2010

hensu69 kirjutas:Kas on võimalik, et ühendan nüüd kaablikarbi abil kokku kaabli ja antennijuhtmed.Minu soov on see, et näeksin eesti kanaleid digitaalselt, muud stv jura võin vaadata ka analoogis.

Seda saaks ainult teoreetiliselt teha liitmisfiltriga nii et, et DVB-T sagedus (Tallinnas hetkel 666MHz) tuleks antennist ja siis ülejäänud tuleks kaablist. Eelduseks oleks loomulikult see, et kaablis olevate kanalite sagedused ei kattuks eetri DVB-T sagedus(t)ega. Paraku päris nii pole. Näiteks näen STV kanalite nimekirjast, et Eurosport 2 asub häirivalt lähedal (663 MHz) eetri sagedusele. Niisiis saaks heal juhul filriga kokku panna DVB-T ja kaabli kanalid nii, et osasid kaabli kanaleid Sa ei näe, ehk siis tuleb need "välja lõigata" sellest signaalist, mis kaablist tuleb. Otse kokku panna ei saa ka selle tõttu, et eetri kanalid võivad hakata häirima muude kaabli kasutajate pilti (kes teab kui head signaali jagurid seal STV:l on...) ja vastupidi, eetrisse võib sattuda STV signaal, mis hakkab häirima antenniga vaatajaid.
Filtreerimist kaaludes tuleb jällegi meelde jätta, et odavad filtrid ei lõika sagedusi "noaga", s.t. jääb selline hall ala filtreeritava sagedusala äärtes, kus midagi ikka "läbi imbub". Ja liitmisfilter peab olema piisavalt hea, et ühe sisendi signaal ei satuks teise sisendi kaablisse...

hensu69
Edasijõudnu
Postitusi: 29
Liitunud: 11:02, 30 Okt 2009
    unknown unknown

Re: Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas hensu69 » 14:14, 17 Apr 2010

Nojah, minu jaoks on see üsna keeruline lahendus.Pealegi, nagu ma aru saan, ei hakka ma teatud kanaleid ikka nägema.Kas mingeid normaalseid kaabli ümberlülimise lüliteid ei ole olemas?Sellisel juhul tuleb muidugi diivani pealt tagumik üles ajada.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas MultiUser » 16:36, 17 Apr 2010

hensu69 kirjutas:Nojah, minu jaoks on see üsna keeruline lahendus.Pealegi, nagu ma aru saan, ei hakka ma teatud kanaleid ikka nägema.Kas mingeid normaalseid kaabli ümberlülimise lüliteid ei ole olemas?Sellisel juhul tuleb muidugi diivani pealt tagumik üles ajada.

Äkiste on lihtsam teenusepakkujat vahetada? :!:
Kui telekas juhtumisi ka DVB-C vastuvõtuga hakkama saab, on ikkagi lihtsam ainult kaabliga läbi ajada. Sisendsignaali kombineerimine on telekaga suhtkoht keerukas. Kombo digiboksidel on üldjuhul eraldi sisendid kuid telekatel on need paraku koos... :?
Kui telekas ainult DVB-T:ga on siis on lihtsaim lahendus pidikvaliteedi osas silm kinni pigistada ja suum võtta. :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas pioneer » 19:28, 19 Apr 2010

Kas mitte telekad ei vaheta softis tarkvaraliselt DVB-T ja DVB-C vahel.
Vähmalt mul samsung telkul on analoog kanalid numbrite all 1.ETV, 2.Kanal2, 3. TV3 ja digi kanalid samamoodi, kui tahan analoog kanali panna siis pean esmalt kanali listist valima analoog kanali ja siis tuleb puldi numberite alt ainult analoog kanalid ja digi peale samamoodi esmalt valima kanali listist digi kanali.
Minuarust tasub seda liitmist proovida. Niipalju olen aru saanud, et liitmis filter peab olema kvaliteetsem kui lahutamis filter. Omal sati ja tv liitmiseks toimis hästi KÖNIG firma liitja.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

Re: Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas Scott » 20:13, 19 Apr 2010

Tavalise liitmisfiltriga pole siin midagi teha. Kui seda kasutada, on TJA varsti bussiga häiret otsimas. STV kaabli analoogkanalid on "tugeva signaaliga" ning imbuvad läbi liitja antenni ning üsna kaugele.

Teleri tarkvara ei puutu asjasse, sest kui antennisisendeid on üks, tähendab see ka ühist tuunerit analoogi ja digi jaoks.

Lahenduseks on eelnevalt väljapakutud vabakanali muxi väljafiltreerimine. Kõige häirevabam oleks see konvertida 35-da kanali peale ja siis STV-ga liita, kuna 35 ja 36 on kaablis vabad. 45 kanal on STV-s analoogi all kinni, seega niisama lihtsalt digimuxi selle asemele istutada ei saa. Kui Mini või Mikropakett on, siis on 45. kanal ka vaba, saab veidike lihtsamalt.

Teine ja oluliselt kergem variant on kasutada 12 voldiga lülitatavat satipeade (A/B) ümberlülitit.

hensu69 kirjutas:Mul on dvb-t digiboksiga telekas. Tähendab, et ma saan õhu kaudu levivaid eesti kanaleid tasuta vaadata. ... Tean, et stv kaablis on ka digisignaal olemas, sellest ma aga huvitatud ei ole, nad ei paku lihtsalt midagi normaalset, või siis ainult suurema raha maksmise eest.


Kui Su teler toetab ka DVB-C-d (me ei tea mudelinime, et konkreetselt öelda), pole Sul eesti 5 vabakanali + TV6 eest sentigi vaja juurde maksta, kui praegu analoogi täispakett on. Kuigi, 25 eeku veidi üle 100 digikanali eest pole palju küsitud.

klaabu
Edasijõudnu
Postitusi: 93
Liitunud: 00:22, 29 Sept 2003
    unknown unknown

Re: Kas oskab keegi anda nõu ?

PostitusPostitas klaabu » 09:25, 20 Apr 2010

pioneer kirjutas:Kas mitte telekad ei vaheta softis tarkvaraliselt DVB-T ja DVB-C vahel.
Vähmalt mul samsung telkul on analoog kanalid numbrite all 1.ETV, 2.Kanal2, 3. TV3 ja digi kanalid samamoodi, kui tahan analoog kanali panna siis pean esmalt kanali listist valima analoog kanali ja siis tuleb puldi numberite alt ainult analoog kanalid ja digi peale samamoodi esmalt valima kanali listist digi kanali.
Minuarust tasub seda liitmist proovida. Niipalju olen aru saanud, et liitmis filter peab olema kvaliteetsem kui lahutamis filter. Omal sati ja tv liitmiseks toimis hästi KÖNIG firma liitja.


Samsal käib analoog ja digi vahetamine lihtsamalt. Kui vaatad analoogis 1. kanalit ja valutad uuesti 1. kanalit viskab automaatselt kohe digilisti ja vastupidi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 118 külalist