gigabit lan

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas valgekotkas » 08:50, 07 Dets 2010

Energizer kirjutas:gigabit lan kaardil on mõtet just siis kui kõik komponendid otsast lõpuni on varustatud gigabit ethernet liidesega ja kaabeldus korralik niikui on üks lüli, olgu siis selleks dm tüüner või mis iganes muu meediaplayer 100 mbiti peal nii kohe automaatselt piiratakse kiirus sellele võrkarile ja sealt ka allapoole sest failide liigutamisel tarkvaralise kliendiga pc ja tüüneri vahel viib kiiruse alla, eriti kui süsteem on mingi koduse ruuteri peal- otse pc-tüüner saaks ehk isegi lubatud kiiriusi aga lan-is väga kaheldav, sest seadmed peavad läbi võrgu kiiruses kokku leppima ja tihtilugu ei saavutata seda. isegi tavaline ftp, minu kogemus ütleb, et maksimum kiiruseks ca 4,8 mbit/ ja mitte bittigi kiiremini. Jah, mul on arvutil integreeritud 10/100 ethernet nii et sellelt midagi tahta pole ka mõtet.

ega ma eespool lihtsalt lambist ei maininus manageeritavat switch-i :mrgreen:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: gigabit lan

PostitusPostitas seston » 13:12, 07 Dets 2010

io statistikat näitab freenas
Model Family: Seagate Barracuda 7200.10 family
Device Model: ST3320820A
Serial Number: 9QF0QR15
Firmware Version: 3.AAC
User Capacity: 320,072,933,376 bytes
ATA Version is: 7

Peab kolmanda partei softi laskma selga wd tv-le ja äkki probleem laheneb kuigi kaldun arvama,et mitte.
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas satik » 13:54, 07 Dets 2010

7200.10?
Kontrolli see seakisa igal juhul normaalse softiga üle, lisaks kasuta ka SeaToolsi.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: gigabit lan

PostitusPostitas Energizer » 18:08, 07 Dets 2010

serxx kirjutas:FreeNAS peaks küll kiirelt toimetama, kui raud all just väga igivana pole (1GHz P3 peaks juba suht kobe tükk olema).

WiFi 54Mbit kiirusest võib und näha. Reaalne maksimum on kuskil 20-25Mbit kandis.
Kaabliga võib maksimumi täitsa kätte saada hea raua ja softi kooslusega.

Suurte failide liigutamisel võib kasuks tulla, kui lubada "jumbo frames" (MTU tõsta maksimaalselt kõrgeks) kõigil võrguseadmetel. Mingi lisakiiruse peaks see andma küll.
See, et 100Mbit võrgus on windowsi masinate vahel kopeerimiskiirus kuskil 5-8MB/s, on suht tavaline. Linux koos sambaga suudab enamasti rohkem, kuhugi 10 lähedale võiks täitsa reaalne olla. MTU tõstmine parandab ka windowsi kiirust veidi.

Ega sul miskit muud seal võrgus toimetamas pole, mis võrku koormab ja selle tulemusena kiirust alla tõmbab? Mõni teine boks samal ajal mängi filmib, salvestab vms?

EDIT:
Mul on miski kõige odavam sempron koos kõige odavama asuse all-in-one plaadiga serveriks. Opsüsteemiks on ubuntu 10.04LTS 64bit. Kettaid on 1+1+1.5TB. Lisaks failijagamisele toimetab ta veel mõningaid koduseid asju. Mul pole kordagi mingeid probleeme olnud. Ei DM800 ega WT TV Live boksiga. Isegi üle 10GB 1080p faile mängib ilusti ja probleemideta.

Üks mõte on mul veel. Ega kettal järsku mingeid probleeme pole? Võibolla tasuks mingi kettatest üle lasta. Poolpidused kettad, mis suht varsti minemas, on ka suht aeglased kohati.


See samba kiirus sõltub ikka konkreetsest rauast ja samba kliendist. Proovitud sambas vahetada 700 MB faile Fedora Core 2 linux PC ja Win XP Fujitsu läppari vahel, keskmine kiirus 4,1 MBit/s. Läppari puhul oli piduriks kindlasti kodune wifivõrk, ning ega ega mingi vanem Fujitsu Siemensi Amilo ka just superarvuti pole.

Otse võrgukaabliga ehk saaks isegi paremaid näitajaid.

Mis puudutab failide suurust ja võimalikke vigu kettal, siis üheks suurimaks piduriks pean mina ka raisatud kettamahtu, mida rohkem pudipadi ja suuri faile kettal seda aeglasem on maha lugemine ja cachesse puhverdamine. Eriti siis kui kasutusel on windows või mõni algeline mediapleier n.ö põlve otsas kirjutatud softiga (Ise lendasin Freecomi tootega mitu aastat tagasi päris orki).

Olen nõus et eraldi failiserver on muidugi ideaalne lahendus, aga selleks et garanteerida stabiilsust ei piisa korralikust switchist-ruuterist vaid kõikidest osadest millest võrk koosneb. Ja muidugi ka kasutaja enda võimest ja soovidest võrk põsti panna. Ega alati ei peagi olema gigabit võrk, piisab kui ka 100 mbit peal saaks asjad korralikult käima.

Mul kaugemas plaanis samuti üles seada NAS, milline ja kui suur, sõltub rahalistest võimalustest.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas raivo » 20:23, 07 Dets 2010

Koduvõrgus arvutite vahel ca 9-10 mbait, wifi 4-5 mbait ja dreamide poole ei lähe ega tule üle 5-e ja seda siis 100-ses võrgus. Dreamide suhtes ei usu ma ka gigasesse võrku. Ilmselt dreamide võrgukas vuhvel ... Võrk ise on ruuter + 2 switchi.

Sorry mitte bit vaid bait, sest windoza näitab ju kiirusi mitte bit/s vaid bait/s. Ehk need kiirused on suht norm ja arvestades, et tavaliselt on kiirus ca 10x bait juures väiksem. See muidugi jäme arvestus.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: gigabit lan

PostitusPostitas seston » 21:34, 07 Dets 2010

kui gigases võrgus on 1 adapter 100mbit siis on olenemata switchist kogu lan ka 100mbit.10mbit/s annavad välja sata 2 kettad.
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas valgekotkas » 21:49, 07 Dets 2010

seston kirjutas:kui gigases võrgus on 1 adapter 100mbit siis on olenemata switchist kogu lan ka 100mbit.10mbit/s annavad välja sata 2 kettad.
vot ei ole see päris nii - ütleme nii, et see osa võrgust mis suhtleb sajase adapteriga on 100 võrk, kui switch on 1000 siis tema kaudu ühenduses olevad 1000 võrkarid röögivad omavahel giga peal ... muidugi on igasuguseid variante ja väga suur osa siin on ka rauas kinni, mida lombakamad võrkarid - seda lombakam tulemus ... üldiselt on korraliku võrgu + kiire failiserveri püsti saamine aega ja vahendeid nõudev ettevõtmine ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: gigabit lan

PostitusPostitas seston » 21:55, 07 Dets 2010

eks ta on muidugi nii.Sata2 hdd-d ja muidugi neile vastav raud.Lihtsam on vist osta miski võrguketas või siis muidugi valmis nas. Neid iga hinnaga saadaval.
Kas software raid ei tõstaks vähe kiirust suurte failide mahamängimiseks ?
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: gigabit lan

PostitusPostitas serxx » 22:17, 07 Dets 2010

Valmis NAS on veel aeglasem. Seda ma alguses kahtlustasingi, et sul miski suvakas gigabit laniga kettaboks, mis ei suuda isegi 100 mega välja anda.

RAID ei anna midagi juurde, kui miskid käkerdised 100mbit lan kaardid ei suuda lubatud kiirustki välja anda.

Tänapäevane normaalne kõvaketas annab järjest lugemisel kiiruseks 50-100MB/s sõltuvalt asjaoludest, mis on 400-800Mbit. RAID puhul on võimalik ka üle gigabiti kiirused.

WD ja DM boksidega pole miskit teha, neil on 100MBit lan sees ja neid ei saa mitte mingi imega kiiremaks. Küll aga saab FreeNAS masinasse visata sisse soovitavalt INTELI gigabit lan kaardi, osta gigabit switch ja tulemus võib veidi paraneda. Kindlasti paraneb arvutite vaheline suhtlus, kui kõigisse arvutitesse saab gigabit lan kaart sisse.

Kui sul on WD/DM küljes USB ketas ja üritad sellega mingeid operatsioone teha, siis ka seal tekib pudelikael. Enamasti on USB ketaste/pulkade maksimumiks kuskil 20MB/s (~160Mbit), sõltuvalt asjaoludest võib see ka kordades aeglasem olla.

Ehk siis kokkuvõtteks:
Boksi ja NAS vahelist liiklust sa oluliselt parandada ei saagi. Umbes 10MB/s on lagi, üle selle sa ei saa kuidagi.
Arvuti ja NAS vahelist liiklust on võimalik parandada, viies kõik arvuti ja NAS vahele jäävad ühendused gigabiti peale. Samas odavate kaartide, odava kaabli ja odava switchiga saad võibolla ainult 50-100% kiiruse kasvu teoreetilise 1000+% asemel (+ sellepärast, et hetkel ei saa sa ka 100mbit kätte).

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas satik » 22:28, 07 Dets 2010

seston kirjutas:10mbit/s annavad välja sata 2 kettad.

Ise mõtlesid selle välja?
10Mbit/s = 1,25MB/s...

Ma kraamin spetsiaalselt välja vanima ketta mis mul veel alles võib olla - hoiatan ette et eemisest sajandist, ja panen oma vindoosnikusse lõugama :mrgreen: saame näha mis tulemused on.

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: gigabit lan

PostitusPostitas seston » 22:35, 07 Dets 2010

seda,et sata 2 hdd-d koos muidugi rauaga lasevad lanni 10mbit/s välja.Ide ata100 aga mitte kuidagi.Kopides suurt faili näitab freenas kiiruseks Out 7.53 MB/s
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas satik » 22:54, 07 Dets 2010

Normaalne oleks tehnikast rääkides mitte segi ajada MB/s ja Mbit/s, või mis?

Kuna lubatud sai - siis siin mõned pildid vanakeste tegemistest. Nagu mahud näitavad, tegu selliste ketasega millised enamik vist näinud kuulnud polegi.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas zoom » 07:47, 08 Dets 2010

satik kirjutas:Kuna lubatud sai - siis siin mõned pildid vanakeste tegemistest. Nagu mahud näitavad, tegu selliste ketasega millised enamik vist näinud kuulnud polegi.


Mis ketaid sa silmas pead? Või konkreetse tootja ketta mudelit, mis millegi poolest eriline?

Quantum Fireball lct 20 on mul siin näiteks kasutusel ja seda kirjutamise hetkel.
"lct 20" on piisavalt "nähtud"? :roll: :P

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas zoom » 07:51, 08 Dets 2010

zoom kirjutas:
satik kirjutas:Kuna lubatud sai - siis siin mõned pildid vanakeste tegemistest. Nagu mahud näitavad, tegu selliste ketasega millised enamik vist näinud kuulnud polegi.


Mis ketaid sa silmas pead? Või konkreetse tootja ketta mudelit, mis millegi poolest eriline?

Quantum Fireball lct 20 on mul siin näiteks kasutusel ja seda kirjutamise hetkel.
"lct 20" on piisavalt "nähtud"? :roll: :P



Kuid peale mitmeid ülesostmisi, mahamüümisi on Quantum nüüd millise firma nime all? :wink: S....

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: gigabit lan

PostitusPostitas valgekotkas » 08:30, 08 Dets 2010

seston kirjutas:seda,et sata 2 hdd-d koos muidugi rauaga lasevad lanni 10mbit/s välja.Ide ata100 aga mitte kuidagi.Kopides suurt faili näitab freenas kiiruseks Out 7.53 MB/s
kulla mees - ketta liides ei puhu siin küll mingit pilli - pigem on asi selles, et konkreetse emaplaadi (nimetagem siis seda osa vägivaldselt IDE siiniks) kontroller pidurdab ... ma olen 99,9% kindel, et sinu võrguliikluse tigusammudes ei ole hetkel kettad küll need pidurid :wink: ... nagu ma aru saan siis sul ikka veel switchi ei ole? ja kõik käib läbi ruuteri või siis on sul switchiks mingi ümber "pätsutatud" ruuter - alustaks ikkagi sellest, et teeks tähtühenduse switchiga :!:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 129 külalist