FM -> DAB+

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    Macintosh Safari
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas satik » 18:28, 27 Dets 2022

Õige shitad autod siis tänapäeval ostmiseks... ;), eriti sobivad neile kelle kohta naabrid ütlevad "nastojassi rukosop"...

AnaloogTV
Entusiast
Postitusi: 368
Liitunud: 10:25, 03 Veebr 2011
Asukoht: Eesti kagunurk
    Windows 10 Chrome
On tänatud: 5 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas AnaloogTV » 19:30, 27 Dets 2022

Tartudigihuviline kirjutas:
Scott kirjutas:
Tartudigihuviline kirjutas:Pole küll otseselt DAB teema aga äkki keegi pädevam oskab öelda mis jama on selle Võru Retro FM-i saatjaga. ...


Foorumisse postitades saab oma pädevust näidata ja teha kahekümnesekundiline otsing sõnaga "retro" ja voila:

https://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?f=41&t=18803 teema "RetroFM"
https://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?f=115&t=18697 teema "FM raadiolevi jaamad"

Sobiks ju nendesse küsimus paremini ning hiljem ka kergesti ülesleitavaks? Ei pea kohe esimesse teemasse oma postitust suskama, kuigi ise said ka aru, et vale koht?

Ei tasu siis kohe uute liikmete peale nii kuri olla.
See foorum on telefonis niigi suhteliselt segane.
Kui väga häirib, siis kustutan ära ja lähen nurga taha häbenema.
Ära pane tähele, ta igas foorumis käib ja õpetab :D Kohe tuleb järgmine post, et miks nii palju quotesi on :D

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Windows 8 Internet Explorer
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Scott » 20:19, 27 Dets 2022

Ma ei kurjustanud, vaid lihtsalt juhtisin tähelepanu, et vastavad teemad on olemas. Ausalt, on tüütu, kui tuleb meelde, et keegi midagi kirjutas, tahaks sellele vastata, aga õiges teemas ei ole ning siis otsi mööda foorumit taga. Aga küsin teise nurga alt - kas suppi keetes suhkru, kohvipuru, apelsinid ja kassikrõbinad ka potti kallate? Vist mitte, sest te pole tulemusega rahul. Aga foorumisse võib igasugu sisu ühte hunnikusse kallata ja sea moodi rahulolevalt ruiata*?

Tsitaadilohetajatele järgmine analoog. Vestlete näost näkku kaaslasega, kes kirjeldab mingit olukorda ja küsib küsimuse. Teie hakkate vastama, aga ei alusta mitte oma vastusest, vaid papagoitate vestluspartneri jutu talle tagasi ja siis lisate omapoolse paarisõnalise vastuse. Algne küsija hakkab jälle osast peale, kordab ka teie vastuse ning lisab oma mõtte. Nii ketrate ja ketrate ning kui kolmas vestluspartner tahtnuks midagi lisada, on tal ammu järg käest. Jällegi, nii te vist ei tee, aga foorumisse kallate hea meelega, eespool postitaja vist lausa meelega.

Ning kui keegi tahab öelda, et pindu teise silmas näeb, enda omas palki mitte - ega mulle ka ei meeldi DABi teemasse offtopicut toota.

* - otsene kujutluspilt, seega keegi ei saa end solvatuna tunda.

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Zuumbox » 21:18, 27 Dets 2022

Mina teen lühidalt. AnaloogTV, kui Sa nii tark oled, siis oled kindlasti ka foorumi reegleid lugenud. Mida punkt I. 8. ütleb?
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Sõbralik » 21:24, 27 Dets 2022

Scott kirjutas:Ma ei kurjustanud, vaid lihtsalt juhtisin tähelepanu..


Deja vu. Mul on tugev ja tummine kogemus ühe teise huvialagrupi foorumiga. Vanad "kalad" ehk arvamusliidrid omavahel aastatega kõik teemad läbi mämmutanud ja neile kõik selge, kustpoolt päike tõuseb ja kuhu langeb. Igale uuele tulijale virutati iga väiksemagi etiketirikkumise pärast virtuaalset mõnuga vastu lõugu. Nüüd see foorum vaagub hinge. Vanadel "kaladel" pole midagi omavahel rääkida, osa on üldse lahkunud, pealetulevat põlvkonda ei ole. Loe: need peksti vigaseks. Oleme ikka mõistlikud ja jätkusuutlikud! :)

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas zoom » 21:55, 27 Dets 2022

Scott kirjutas:
Tsitaadilohetajatele järgmine analoog. Vestlete näost näkku kaaslasega, kes kirjeldab mingit olukorda ja küsib küsimuse. Teie hakkate vastama, aga ei alusta mitte oma vastusest, vaid papagoitate vestluspartneri jutu talle tagasi ja siis lisate omapoolse paarisõnalise vastuse. Algne küsija hakkab jälle osast peale, kordab ka teie vastuse ning lisab oma mõtte. Nii ketrate ja ketrate ning kui kolmas vestluspartner tahtnuks midagi lisada, on tal ammu järg käest. Jällegi, nii te vist ei tee, aga foorumisse kallate hea meelega, eespool postitaja vist lausa meelega.

Ning kui keegi tahab öelda, et pindu teise silmas näeb, enda omas palki mitte - ega mulle ka ei meeldi DABi teemasse offtopicut toota.

* - otsene kujutluspilt, seega keegi ei saa end solvatuna tunda.

Lugupeetud, vestlus "endast targemaga" või kahe ja rohkema isiku vahel käib reaalajas ning seal tsiteerimist kasutatakse pigem millegi palju varasemalt toimunu, kirjutatu vms. puhul.
Foorum aga ei ole reaalajaline tegevuskoht, kus kõk näevad kellegi poolt kirjutatu sõna kohest teket. Seega on tsiteerimine hiljemas ajas igati kohane, kui ei vasta just eelnevale postitusele (eelnevale postitusele vastates on risk et hiljem muudetakse eelnevat postitust, mistõttu võib
olla turvakaalutlustel vajalik eelnevalt kirjutatu talletamine.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14397
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas tigekala » 00:33, 28 Dets 2022

4 Sõbralik
Juhul kui "vanade kalade" all pead silmas mind, siis mina pole seda oma avatari alla lisanud ja ma ei saagi seda ise teha.
Selle lisas tookordne/tolleaegne administraator ja ta pidas silmas hoopis midagi muud.
Pilt
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Sõbralik » 01:27, 28 Dets 2022

tigekala kirjutas:4 Sõbralik
Juhul kui "vanade kalade" all pead silmas mind...

Ära nüüd kogu au enesele ka võta. See "vanad kalad" oli üldistus. Ma ei pidanud silmas otseselt Sind :)

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1091
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    Macintosh Safari
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 199 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas roska » 09:34, 29 Dets 2022

Sõbralik kirjutas:Rääkides kümne-kahekümne aasta perspektiivist, siis lihtsalt selleks ajaks pole enam tänapäevases mõistes raadiokuulajaid. Vaatame kasvõi tänast Eesti raadiomaastiku. Mis meil on? Valdavalt n-ö noorusnostalgiat põdevad Retro FM, Star FM ja muu taolise eilse ja üleeilse päeva muusikas kinni olevad keskealised ja vanurid. Tänane kolmekümnendates elav pigem ei ole raadiosõltlane. Kuulab juhuslikult, sõltuvust ei ole. Kahekümnesed saavad oma muusika- ja infolaksu kätte täiesti mujalt. Ja kui siia liita veel asjaolu, et internet siiski liigub nii ehk naa meie seadmetesse (ka autodesse) siis igati loogiline, et ka raadio niipalju kui sellest kümne aasta pärast alles on, leiab endale levivõimaluse just internetis. Tahame seda või ei, siis tänased, ühiskonnas veel mingit häält omavad tädi Maali ja onu Rait on kümnekonna aasta pärast "eilsed", kui mitte öelda surnud. :)


Seda juttu olen ma kõike juba kuulnud, ajaloost, kuidas kino sureb kohe ära, tänu televisioonile. Televisioon tapab raadio, isegi laul on tehtud sellest. Keegi ei vaata enam lineaartelevisiooni, tõsi teismekad ei vaata telekat, aga tulevad 30dates teleri juurde tagasi, kui saavad ise lapsed. Spotify tapab raadio… Reaalne elu on see, et kõik on alles, teevad läbi muutuseid, aga kõik on alles. Ei kao see raadio ka kuhugi. Vastavalt uuringutele UKs on välja tulnud, et noored on tulemas raadio juurde tagasi Spotifyst. Reaalses elus on nii, et inimesed on laisad ja seetõttu on lineaartelevisioonil - ja raadiol tarbijad, sest inimesed ei viitsi koguaeg valida. Nad teevad päevad läbi otsuseid ning pärast tööd ei taha enam neid teha, siis on hea, kui keegi on otsustanud nende eest ehk pannud kokku tele- ja raadioprogrammi, mis nupule vajutades lihtsalt tuleb…

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas mustkass » 00:00, 30 Dets 2022

Probleem on selles et keskealistel või väheke vanematel on Kuku,Vikerraadio ja Elmar(seda viimast ma ise ei kuula),ka Kukust tuleb muidugi päeval tänapäevast noorte möga muusikat,Retro ja Star FM leierdavad alguse aegadest ühtesid ja samu laule,neid kordub päevas samu kogu aeg.Televisiooniga on lood väheke paremad,ampluaa on laiem.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

sanders
DigiTVfänn
Postitusi: 638
Liitunud: 15:25, 10 Veebr 2013
Asukoht: Põhja-Saaremaa
    Macintosh Safari
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 26 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas sanders » 00:42, 30 Dets 2022

Sõbraliku ja mustkassi jutu peale meenus, et kui kunagi hakati ERR saadete salvestusi arhiivis avalikuks tegema, siis ma tundsin algul suurt vabanemistunnet. Pagan, ei peagi enam kindlal kellaajal raadio juures passima. Tegelikult juhtus selline asi, et hakkasin igasugu põhjustel saadete järelkuulamist edasi lükkama kuni neid oli lõpuks selline hulk kogunenud, et ei jõuaks enam kuidagi soovitud asju takkajärgi ära kuulata. Järeldus. Tavaraadiol on väga suur distsiplineeriv mõju, kui ikka mingi asi huvitab, siis sa kuulad selle saate kavajärgsel kellaajal ära ega looda, et sellega on aega küll. Sama Jupiteriga, mitmed sarjad, mida ei viitsinud telekast vaadata on vahepeal sealt ära korjatud.

Sõbralik
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 13:56, 21 Nov 2021
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 4 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas Sõbralik » 10:43, 30 Dets 2022

Mina räägin 10+ aasta perspektiivist. Siis peaks potentsiaalsete raadiokuulajate "tuumiku" moodustama tänased kahekümnesed-kolmekümnesed. Kaldun arvama, et kõik täna siin foorumis tuliselt raadiokuulamist fännavad on hetkel selgelt üle 40? Pigem isegi üle 50?
Jah, ka mina, sõltuvalt ealistest iseärasustest, ehk nooruses omandatud harjumuste tõttu, ei ole suutnud kohaneda järelvaatamis- ega järelkuulamisteenusega. Naudin jätkuvalt otsekuulamist-vaatamist. Ja noorem põlvkond vaatab imestusega, et miks isa nui-neljaks kell 21 ennast AK-d vaatama sätib ja muid veidrusi korraldab. :-)

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 816
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas bljumkin » 17:48, 30 Dets 2022

Sõbralik kirjutas:Mina räägin 10+ aasta perspektiivist. Siis peaks potentsiaalsete raadiokuulajate "tuumiku" moodustama tänased kahekümnesed-kolmekümnesed. Kaldun arvama, et kõik täna siin foorumis tuliselt raadiokuulamist fännavad on hetkel selgelt üle 40? Pigem isegi üle 50?
Jah, ka mina, sõltuvalt ealistest iseärasustest, ehk nooruses omandatud harjumuste tõttu, ei ole suutnud kohaneda järelvaatamis- ega järelkuulamisteenusega. Naudin jätkuvalt otsekuulamist-vaatamist. Ja noorem põlvkond vaatab imestusega, et miks isa nui-neljaks kell 21 ennast AK-d vaatama sätib ja muid veidrusi korraldab. :-)


Ära nüüd vanuse järgi üldista.
Muidu selguks et igasugu skaiplusse ja majittse kuulab publik 60+, :smile21
Pilt

Kasutaja avatar
xxmen
DigiTVfänn
Postitusi: 788
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    Ubuntu Firefox
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 24 korda

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas xxmen » 18:22, 30 Dets 2022

Siin kuulamise-vaatamise eelistused kõneks.
Endal kuues kümme juba mitu aastat käsil ja põhimõtteliselt olen ma täna juba eestimaiste raadiojaamade jaoks kadunud publik.
Viimatimainit SKY-plusi eakaaslase Kivika pärast veel kuulaks, aga see muusikavalik ...., no ei lähe mitte.
Mõned jutusaated on, mida kuulan, needki alati podcastina ERR-ist või Kukust. Otse suudan kuulata vaid Lepa Lõunatundi.
Uudiseid, juba aastaid mitte, ei telest, ei raadiost.
Telest aastat 15 ei vaata mitte midagi otse, huvipakkuvad asjad saab salvestatud ja vaadatud endale sobival ajal ja kohas. Neid pole eriti palju.
Muusikasõber olen suur, ja kuna kodumaiste jaamade pakutav mind eriti ei huvita, siis ongi põhiliseks allikaks netiraadiod ja sat-tv, suuresti saksamaised. Kui tuleb eestikeelse isu, siis Rahvaraadio, või oma failikogu.
Kodumaiste raadiojaamade põhiline häda on playlisti lühidus, ohjeldamatu reklaamiküllus, ehk teisisõnu vaesus ja selle juures soov iga hinnaga konkurent üle mängida. Selmet leida oma nišš, püütakse konkurendi publikut üle lüüa.
Sestap mind eriti ei koti ka see DAB-ile ülemineku värk. Tehnilises mõttes muidugi huvitab, kas ja kuidas asjad toimivad, aga kuna Läänemaale testsignaalid eriti ei ulata hetkel, ei hakka väga võimlema. Võibolla kevadepoole, kui ilmad sõbralikumad, saab katseks masti ühe antenni juurde panna.

Head vana aasta lõppu!

mrtk
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 20:28, 30 Dets 2022
    Windows 10 Chrome

Re: FM -> DAB+

PostitusPostitas mrtk » 21:06, 30 Dets 2022

Eestit pole vaja tihedalt DAB-saatjate võrguga katta, sest sagedusala on selline, et levib kaugele. Tasub meenutada, kui kaugele levis kunagi meeterlainel analoogtelevisioon.

Sõidan suhteliselt palju ringi ja võtsin siis ka DAB+ testida nii Tallinnas, kui Kesk-Eestis.

Kõigepealt Tallinn. Levi on äärmiselt vastuoluline, väga stabiilne ja tugev ida-Tallinnas, kuid esimesed lühiajalised katkestused tekivad juba kesklinnas tornimäe piirkonnas. Edasi mustamäe poole minnes vaikib eeter järjest rohkem nende jaamade osas, millele FM analoogi ei leita/ei ole. Aga TTÜ piirkonnast Nõmmele ja Hiiu-Pääsküla piirkonda jõudes muutuvad katkestused juba tihedaks ja sekundeid kestvateks. Sh minu kodune DAB+ ressiiver Pääskülas toaantenniga levi kätte ei saa.

Harjumaal. Pärast Laagrit on kuni Saue-Keilani katkestusi vähem, kuid Keila linnas taas leviga kehvasti. Pärnu mnt suunal jagub levi kuni Kernuni. Tartu suunal on kuni Koseni üsna stabiilne, enne Kose esimesed katkestused, kuid levi lõpeb suhteliselt järsku loetud kilomeetrid pärast Koset Kantküla kandis. Eetrivaikus kestab ca 15-20km kuni Ojaküla-Annani, ennem kui Koeru saatja üle võtab. Koeru saatja hakib vähesel määral nii Mäo, Koigi, Imavere kui ka Põltsamaa kandis. Häired tihenevad märgatavalt pärast Põltsamaad, Neanurme-Pikknurme vahel saabub eetrivaikus. Põltsamaa linnas on levihäireid tihedalt.

Mida sellest pikast jutust järeleda saab on, et kui toetavat FM võrku enam ei ole, siis just linnades pole tänase tuumsaatjate võrguga midagi peale hakata ja juba Tallinna linnas ainuüksi peaks olema piirkondlikud saatjad. Avamaal ja asulavälistel teedel olen DAB+ levi osas isegi positiivselt üllatunud.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist