SpaceXi teema

Vaba vestlus igal teemal mis puudutab digitaaltelevisiooni
Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8075
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 161 korda

SpaceXi teema

PostitusPostitas peeter3000 » 17:40, 09 Veebr 2022

GEOMAGNETILINE TORM JA HILJUTI KASUTATUD STARLINKI SATELLIIDID

Neljapäeval, 3. veebruaril kell 13.13. EST, Falcon 9 saatis Floridas Kennedy kosmosekeskuses asuvast stardikompleksist 39A (LC-39A) madalale Maa orbiidile 49 Starlinki satelliiti. Falcon 9 teine ​​etapp paigutas satelliidid nende kavandatud orbiidile, mille perigee oli umbes 210 kilomeetrit Maa kohal, ja iga satelliit saavutas kontrollitud lennu.

SpaceX paigutab oma satelliidid nendele madalamatele orbiitidele, nii et väga harvadel juhtudel ei läbi ükski satelliit esialgset süsteemikontrolli, eemaldatakse see kiiresti atmosfääri takistuse tõttu. Kuigi madal kasutuskõrgus nõuab meie jaoks märkimisväärsete kuludega rohkem võimekaid satelliite, on jätkusuutliku kosmosekeskkonna säilitamiseks õige tegu.

Kahjuks mõjutas neljapäeval kasutusele võetud satelliite märkimisväärselt reedene geomagnetiline torm. Need tormid põhjustavad atmosfääri soojenemist ja atmosfääri tiheduse suurenemist meie madalatel kõrgustel. Pardal olev GPS viitab tegelikult sellele, et tormi eskalatsiooni kiirus ja tõsidus põhjustas atmosfääri takistuse suurenemise kuni 50 protsenti kõrgemaks kui eelmiste käivitamiste ajal. Starlinki meeskond juhtis satelliidid turvarežiimi, kus nad lendasid servaga (nagu paberileht), et minimeerida takistust – et tõhusalt "varjata tormi eest" - ja jätkas tihedat koostööd kosmosejõudude 18. kosmosega. Juhteskadron ja LeoLabs, et pakkuda maaradaritel põhinevate satelliitide kohta värskendusi.

Esialgne analüüs näitab, et madalatel kõrgustel suurenenud takistus takistas satelliitidel turvarežiimist väljumast, et alustada orbiidi tõstmise manöövreid, ning kuni 40 satelliiti siseneb uuesti või on juba sisenenud Maa atmosfääri. Deorbiidil liikuvad satelliidid ei kujuta endast teiste satelliitidega kokkupõrkeohtu ja nende kavandatud hävinemist atmosfääri taassisenemisel – see tähendab, et orbiidil ei teki prahti ja ükski satelliidi osa ei taba maad. See ainulaadne olukord näitab, kui palju on Starlinki meeskond teinud selleks, et tagada, et süsteem oleks orbiidil oleva prahi leevendamise esiservas.


https://www.spacex.com/updates/
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist