1. leht 1-st

Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 23:06, 20 Jaan 2014
Postitas satik
Panen siia mõned lingid mis käsitlevad vinüülindusega seonduvat: esmalt sisendtakistuse ja sisendmahtuvuse seadmisest.
1) Rin - http://www.beavishifi.com/articles/Cartidge-Loading/
2) Cin - arutelu tegelikult sisendist üldisemalt: http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... php?t=6674
3) toode milles on realiseeritud astmeliselt nii Rin kui Cin - http://thlaudio.com/RIAAmp17.htm , neid väärtuseid saab kasutada referentsiks.

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 11:22, 21 Jaan 2014
Postitas moij
Kuidagi arusaamatu probleem see muudetava sisendkoormusega võimendite ehitamine. Igal helipeal on andmetes olemas õige koormuse number (takistus ja mahtuvus), mingil teisel koormusel kasutamine pole kuigi hea mõte, võib kõrvaga ju parem tunduda vahest aga tehniliselt pole kindlasti õige, sedasi lihtsalt parandatakse puudujääke mujal süsteemis.

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 15:59, 21 Jaan 2014
Postitas satik
See et andmetes on alati kirjas MM puhul 47k ei pea tähendama et see tegelikult just nii ongi. Kui oleks nii siis milleks koguda lüliteid ja takke ning kondekaid korrektorite korpustesse?

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 19:02, 21 Jaan 2014
Postitas moij
Kas selline MMi tootja on usaldusväärne, kes tehnilistesse andmetesse BSi kirjutab?

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 23:39, 21 Jaan 2014
Postitas satik
moij kirjutas:Kas selline MMi tootja on usaldusväärne, kes tehnilistesse andmetesse BSi kirjutab?


Kas selline tootja on usaldusväärne kes tehnilistesse andmetesse kirjutab 47k aga tegelikult on see BS?

:wink:

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 21:02, 22 Jaan 2014
Postitas moij
Kumbki variant pole hea. Seega tuleb leida tootja kelle andmed ei oleks ei nii ega teistmoodi vaadates BS.

Tegelikult ma saan aru, miks need lülitid on, et helipea antavat signaali end süsteemiga sobivamaks timmida aga seda ei saa õigeks pidada, õigem oleks süsteemi muid osi muuta ja mujalt timmida.

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 22:49, 22 Jaan 2014
Postitas satik
Mina näiteks ei saa väljaspool korrektorit midagi muuta. Siis jääb järele vaid korrektsiooni muutmine, kuid kuidas sellega helipea sobitust kontrollis hoida? Ja kui vahetad helipea mudelit, tuleb jälle hakata katsetama korrektsiooniga, selle asemel et mõne lüliti abil leida optimaalne seade. Mõtlemise koht kas pole.

Ainus raudvaraline korrektor mis meelde tuleb ja võimaldab EQ kallal käia on selline: http://www.mola-mola.nl/index.php/phono , kuid ometi on seal kirjas "Input resistance and capacitance are individually switchable."
Nagu aru saad, on seal EQ muutmine mõeldud erinevate ajastute plaatide ja plaadifirmade kasutatud korrektsioonide esitamiseks, mitte aga süsteemi "tweakimiseks", milleks sobivad rohkem muud jubinad nagu DSP'd.

Re: Mõned viited audiohoolikutele

Postitatud: 17:32, 23 Jaan 2014
Postitas moij
No mina kujutan ette, et tootjad ehitavad ikka MM helipäid niimoodi et 47K oomi ja umbes 100-200 pF kondega neid koormates (või muude tootja poolt antud koormustega koormates) on testplaadilt tuleva signaali amplituudsageduskarakteristik RIAA korrektsioonist läbi käides sirge, või õigemini võimalikult väikeste kõrvalekalletaga otsmistes punktides ja mingit spetsiaalset otsmiste sageduste tõstmist või langetamist koormuse timmimisega teha ei ole vaja.

Ega mul ka süsteemil rohkem nuppe ei ole kui helitugevuse timmimise oma ja ei tunne ka nagu vajadust. DSP muidugi on aga see filtreerib ja korrigeerib ASKd nii, et see kolmes ribas kõlarist "õige" välja tuleks.