Televiisori dilemma

Käesolev foorum on mõeldud vaid ostuabi saamiseks ja hinnapäringute tegemiseks.
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas Energizer » 22:40, 22 Juul 2012

:wink: Härrased!
Olen oma postitustega nüüd natuke hiljaks jäänud kuna tundub et teemaalgataja on mingi valiku teinud.

Tegelikult tahtsin öelda seda, et isiklikult saan teemaalgatajast hästi aru- otsib tõenäoliselt võimalikult odavalt võimalikult head, samas on see praktikliselt võimatu, kehtib ju ütlus et kui tahad head ja odavat siis osta üks hea ja teine odav. :wink:

Tõenäoliselt minul sellist dilemmat ei teki, aga kui peaks tekkima siis usun et saan ilma vaevata vastused kätte ka uut ostuabi postitust tegemata- materjali seedimiseks piisavalt palju.

Küll aga tekkis mul küsimus, mis nende hüper-super paneelide eluiga on? Suudavad nad CRT 10-15 aastase elueaga võistleda? Kuulu järgi pidid odavamad 3-4 aastaga ära kustuma... Sestap oleksin selles suhtes suhteliselt skeptiline. Aga selleks ajaks kui ma pean koobi välja vahetama on kindlasti turul juba uuema põlvkonna paneelikad ja need tänapäevased kirvehinnaga mudelid on samuti selleks ajaks laos tolmu koguv vanaraud mille saab võileiva hinnaga.
Sedasi kujutan ette siis tulevikku.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14525
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas tigekala » 22:59, 22 Juul 2012

Energizer kirjutas:Küll aga tekkis mul küsimus, mis nende hüper-super paneelide eluiga on ?
Suudavad nad CRT 10-15 aastase elueaga võistleda ?
Panasonic annab plasmade elueaks 100 000 tundi. Jäga see ise ära = kui 6 tundi keskeltläbi päevas siis see on ca 45 aastat.
Ainuke viga selle asja juures on, et iga normaalne inimene tahab juba ca iga 5-6 aasta tagant uue füüsilise moluga
( vana lihtsalt tüütab ära), uut telekat.
Energizer kirjutas:Kuulu järgi pidid odavamad 3-4 aastaga ära kustuma... Sestap oleksin selles suhtes suhteliselt skeptiline.
Kas see "kuulu järgi" info on pärit naistesaunast ?
Energizer kirjutas:... on kindlasti turul juba uuema põlvkonna paneelikad ja need tänapäevased kirvehinnaga mudelid on samuti selleks ajaks laos tolmu koguv vanaraud, mille saab võileiva hinnaga.
Sedasi kujutan ette siis tulevikku.
Plasmadel on kusagil 14. põlvkond väljas ja Sa kirjutad mingist müstilisest tänapäevasest ja kallist.
Ja Sinu tulevik on selline -
Sa, esiteks, kas viskad enne ise lusika nurka kui uue teleka üldse ostad.
Teiseks, kas ostadki laost tolmu koguva vanaraua. Ja kolmandaks, või kas ostad veel kallima OLED teleka.
Viimati muutis tigekala, 23:18, 22 Juul 2012, muudetud 1 kord kokku.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas peeter3000 » 23:17, 22 Juul 2012

Energizer kirjutas:3-4 aastaga ära kustuma... Sestap oleksin selles suhtes suhteliselt skeptiline. Aga selleks ajaks kui ma pean koobi välja vahetama on kindlasti turul juba uuema põlvkonna paneelikad ja need tänapäevased kirvehinnaga mudelid on samuti selleks ajaks laos tolmu koguv vanaraud mille saab võileiva hinnaga.
Sedasi kujutan ette siis tulevikku.

Sa paned peaaegu kõigega puusse!
Ehk Sa "laod lambist mingit teksti" millel pole tegeliku eluga mingit pistmist.
Ok..
3-4 aastat peavad vastu LG (Goldstar) telekad, Samsa oma veidi rohkem...Panasonicu tooted lähevad prügimäele tavaliselt töötavatena.. :lol:
ja "tänapäevased kirvehinnaga mudelid on samuti selleks ajaks laos tolmu koguv vanaraud ,mille saab võileiva hinnaga" :lol: :lol:
No Comments!
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas Energizer » 23:27, 22 Juul 2012

Tigekalale tänud konkreetse ja ammendava vastuse eest! Aga seda "kuulujuttu" lugesin Elioni foorumist- jutt oli iseäranis Samsungitest, kas on tõsi või mitte, tõesti ei tea.

Nujah 45 aastat on pikk aeg, aga küsimus pole isegi mitte selles et vana molu ära tüütab, 45 aastat on piisavalt pikk aeg, et telekas mingil muul põhjusel üles ütleb, katki läheb või hävib isegi mitte teleka omadustest-normaalsest kulumisest tingituna vaid välised tegurid .

Minu meelest on hoopis loogilisem see et tüütab ära mitte niivõrd telekas kuivõrd sisu ehk siis kui tulevad uued võimalused, mis vanema generatsiooni omadel puuduvad ja siis tekib tahtmine uut osta.

Aga need kes lihtsalt moe pärast 5-6 aasta tagant kasti vahetavad kuuluvad nende hulka kes on rahakoti peale tigedad (samal tasemel nendega kes pidevalt telefone-läpakaid uuendavad). Ja ma ei räägi seda kadedusest, igaüks teab ise mis teeb ja kuidas "majandust elavdab" :lol:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas Energizer » 23:30, 22 Juul 2012

peeter3000, oota veel 3-4 aastat. Eks siis paistab mis hinnasildi saavad need mudelid mis praegu on 1500-2000€. Sama kehtib ka Elioni laovaliku kohta. Küsida võib kõike (igasugust hinda) aga iseasi, kui kauaks.

Väike vihje: sülearvutite hinnad juba kukuvad, sügiseks kukuvad veel rohkem.Ega telekadki mingi erand pole
Viimati muutis Energizer, 23:51, 22 Juul 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4333
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas faas » 23:40, 22 Juul 2012

Energizer issandsaeinäejaeimürista smile108
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6964
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas mustkass » 00:18, 23 Juul 2012

Energizer kirjutas:peeter3000, oota veel 3-4 aastat. Eks siis paistab mis hinnasildi saavad need mudelid mis praegu on 1500-2000€.


3-4 aastat on natsa pikk aeg aitab ka poolest aastast :)
siin on veel üks väike aga nimelt tulevad uued mudelid peale ja vanasid pole lihtsalt enam saada,hind ei jõua nii ruttu langeda nad ostetakse lihtsalt ära.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

mihkel7
Edasijõudnu
Postitusi: 52
Liitunud: 18:51, 16 Juul 2012
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas mihkel7 » 17:47, 23 Juul 2012

Praegu olen otsustand GT 30E kasuks ja kui hästi läheb siis katsun 3 kuu jooksul ära osta, kui mitte siis krt. teab kunas. Suured tänud kõigele.
NB. Annan teada kui käes.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas dreamants » 18:07, 23 Juul 2012

peeter3000 kirjutas:3-4 aastat peavad vastu LG (Goldstar) telekad, Samsa oma veidi rohkem...

Mul saunas tiksub 20" Goldstar'i elektronkiiretoru juba ligi 20 aastat, tütar soome laevalt ostis. Pole tal muud häda kui , et tahab ennem soojenemist kui pildi ette annab. Seda ka vaid viimased 3 aastat. Ju siis uuem toodang on viletsam?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14525
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas tigekala » 18:09, 23 Juul 2012

Energizer kirjutas:Minu meelest on hoopis loogilisem see, et tüütab ära mitte niivõrd telekas kuivõrd sisu ehk siis kui tulevad uued võimalused,
mis vanema generatsiooni omadel puuduvad ja siis tekib tahtmine uut osta.

Ja seda räägib selline "telekafriik", kes siiamaani kinekat vaatab... SIC ! smile111

Energizer kirjutas:Väike vihje: sülearvutite hinnad juba kukuvad, sügiseks kukuvad veel rohkem. Ega telekadki mingi erand pole.

Vaata, et Sa ise mingiks sügiseks ei kuku ja alatiseks Pilt
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas peeter3000 » 20:46, 23 Juul 2012

mihkel7 kirjutas:Praegu olen otsustand GT 30E kasuks ja kui hästi läheb siis katsun 3 kuu jooksul ära osta, kui mitte siis krt. teab kunas. Suured tänud kõigele.
NB. Annan teada kui käes.

GT30 mudelit jätkub vast veel kuuks ajaks,vähemalt selle (soodsa) hinnaga.
mustkass kirjutas:3-4 aastat on natsa pikk aeg aitab ka poolest aastast :)
siin on veel üks väike aga nimelt tulevad uued mudelid peale ja vanasid pole lihtsalt enam saada,hind ei jõua nii ruttu langeda nad ostetakse lihtsalt ära.

Nõus!!
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas Energizer » 20:51, 23 Juul 2012

Tigekala, ma ei tee saladust, et mu praegune kinekas on kasutuses pigem majanduslikel kaalutlustel, pole seda raha teist nii palju võtta, et lambist paneelikale üle minna.
SD-s saab hakkama küll, eriti, kui on twin tuuner ja IDE ketas, salvesta, vaata ja kuula.

Ükskord tegin katse, kuidas toimib audiosalvestus (raadiosaade). Toimis. Oli Radio Italia 30 aastase tähtpäeva juubelikontsert. Väga tore oli seda kuulata.

Kui HD pildi teravus ja pikslite arv (kuvasuhe) välja arvata siis ma leian et pole mitte midagi veel kaotanud. Muus osas, tilulilud pildiparandused 3D valmidus näoraamat ja wifi telekas ei ole minu jaoks primaarsed. Öeldakse et igaühel omad mänguasjad. Minu jaoks ei ole telekas see mänguasi.


Mina lihtsalt leian et kui osta siis ainult põhjusega, mitte sellepärast et oleks naabrist parem.

Aga mis ma sest ikka räägin, igaühele oma.

:wink: Mustkass ja Peeter3000, igast seeriast saab kord n.ö moraalselt ja tehniliselt vanaraud. Öeldakse ju, et selleks ajaks kui sa uue PC koju tood, on ta juba vananenud. Telekate puhul see tehniline ja moraalne vananemine pole küll nii kiire, aga ausalt öeldes on ju audiovisuaalse tehnika arenemine aeglustunud: Hea küll, tuli HD (tänaseks juba vana standard) , tulid integreeritud DVB-C-T-S tüünerid telekatesse, USB pesad ja puha, pluss Smat TV ja mis iganes, võrgukaart ja wifi. 3D, aga mis edasi???
Teleka esmane funktsioon on edastada pilti ehk infot, see mis kujul ta telekasse jõuab ja mis kujul ta pildi välja laseb, pole enam tegelikult nii väga oluline. See on maitse asi.

Kokkuvõttes taandub kõik sellele, et olgu andme/info/helikandja milline tahes, info olemus sellest ei muutu. Kas midagi muutub sellest, kui vaatad AK-d näiteks, rõhutan, näiteks3D-s? Sõnum jääb samaks, uudise sisu ei muutu. OK inimesele on tehtud teleka vaatamine huvitavaks just et sul igav ei oleks ja sa pulti-klaviatuuri näppides oma aega sisustad, vahet pole kas netis striimides või USB pulgalt maha mängides- Kas sellest muutub midagi? Mitte midagi ei muutu. Ainult see muutub, et istud kauem teleka ees ja sõltud internetist veel rohkem kui enne. Pärast sured nälga ka veel, kui telekas mingi errori tõttu toitu ei telli ja kohvi ei keeda... :mrgreen:

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas siil udus » 21:08, 23 Juul 2012

Sa oled ikka huvitav mees Energizer.
Sinu maailm on itaalia keel ja vananenud kineskoop tehnoloogia.
Miks sa arvad, et teised sellest huvitatud peaksid olema?
Siin küsiti nõu uue teleka ostuks, minu arust neid kineskoope küll uuena enam poest ei saa, olgu see dilemma nii suur kui tahes.
Või oskad "kuskile lattu" juhatada, kus seda vanarauda on võileivahinnaga müügile jäänud?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14525
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 146 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas tigekala » 21:31, 23 Juul 2012

Energizer kirjutas:Kui HD pildi teravus ja pikslite arv (kuvasuhe) välja arvata siis ma leian et pole mitte midagi veel kaotanud. Muus osas, tilulilud pildiparandused 3D valmidus näoraamat ja wifi telekas ei ole minu jaoks primaarsed. Öeldakse et igaühel omad mänguasjad.
Minu jaoks ei ole telekas see mänguasi. Mina lihtsalt leian et kui osta siis ainult põhjusega, mitte sellepärast et oleks naabrist parem.

Ja...
Energizer kirjutas:Väike vihje: sülearvutite hinnad juba kukuvad, sügiseks kukuvad veel rohkem. Ega telekadki mingi erand pole.

Nii, et nüüd jõudsid juba otsaga sinna, et sügiseks saab telekas lõpuks Sulle mänguasi olema ja ise saad sügiseks naabrist paremaks ?
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Televiisori dilemma

PostitusPostitas Energizer » 21:35, 23 Juul 2012

siil udus kirjutas:Sa oled ikka huvitav mees Energizer.
Sinu maailm on itaalia keel ja vananenud kineskoop tehnoloogia.
Miks sa arvad, et teised sellest huvitatud peaksid olema?
Siin küsiti nõu uue teleka ostuks, minu arust neid kineskoope küll uuena enam poest ei saa, olgu see dilemma nii suur kui tahes.
Või oskad "kuskile lattu" juhatada, kus seda vanarauda on võileivahinnaga müügile jäänud?


Keegi ei peagi mu maailmavaatest huvitatud olema, aga isiiklikule seisukohale võin ikka jääda. Ma ei soovitagi teemaalgatajal samasugune CRT osta, mis tal välavahetamist vajab vaid, märkisin lihtsalt, pole vaja kõige odavamat taga ajada.
Neid ladusid polegi väga vaja otsida, tulevad ise pinnale. :wink: Kes otsib, see leiab.
Mis minusse puutub siis
Vanenud CRT, mis töötab edukalt, tuleb alati "üle parda heita"?
Ainult seepärast et see on SD?
Tuleb üle parda heita ka vanas rahas 6500EEK maksnud Twin tuner DM? Täiesti korras isend.
Sisu vs kvantiteet vs kvaliteet, kas vana kooli TV on siis seepärast kehvem või? Jäävad mul filmid-saated vaatamata? Jäävad nad jah...

Ja itaalia keelest, see on lihtsalt huvitav ja nauditav. Eriti kui aru saad millest jutt käib. See kehtib iga keele kohta. Soovitan igaühele keele õppimist, teleka ja reisimise abil on hoopis teine kogemus kui kursustel käies

Muidu oleks mul ammu ajud läbi pestud nii reklaamist kui ka lollustest mis tulevad meie kommertskanalitest.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist