Teleka pildi kalibreerimine

Käesolev foorum on mõeldud vaid ostuabi saamiseks ja hinnapäringute tegemiseks.
Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 07:54, 20 Aug 2013

m.k. kirjutas: Mis nägemishäiretesse puutub, siis tekib paratamatult küsimus, miks üldse oli meile vaja värvitelevisiooni...

Ma ei mõista hästi seda juttu.
Värvitelevisioon on informatiivsema pildiga kui must-valge.
Teatavasti RGB-süsteem oma kolme põhivärviga ei ole täiuslik, st. ei kanna tõetruult üle tegelikke värvitoone (lihtsuse nimel kogu ahela probleem kuni telerini).
Mis mõte on tehniliselt ideaalseks kalibreerida (olgu siis enamlevinenud LCD või plasma), kui tegelikkusele vastavust pole võimalik saavutada.
Pealegi inimeste nägemiserinevused.
Inimestele on tähtis, et pilt meeldiks. Mitte aga, et on tambitud pähe "on õige kalibreering", aga samas pilt ei meeldi.

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas kalvis » 08:46, 20 Aug 2013

Kalibreerimise mõte on algallika värvide vastavus kuvatavale. Iidamast aadamast on teada, et saatjast ekraani kuvamiseni töödeldakse piksleid ja nende värvid ei ole täitsa need mis algne pilt oli. Punane muutub roosaks väi roheline värv sinakasroheliseks jne. - kalibreerimisega saab moonutusi minimiseerida ja ega ikka tehaseseadetes telekad ei ole moonutusevabad.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas elit » 11:11, 20 Aug 2013

See arutelu on asjatu seni, kuni pole selge eesmärk, mille poole püüelda.

Peaks olema hästi teada, et kolmel värvil (RGB) põhinev süsteem ei suuda ei teoreetiliselt ega praktiliselt tagada tõetruud ülekannet vaatajani.
Jutt, et LCD on p..k, on alusetu, kuna nii LCD, kui ka plasma on RGB lapsed (arendamise tulemused) ja kumbki ei taga tõetruud pilti, mõlemad moonutavad.

Et saada tõetruum pilt vaataja silmesse, on vaja kogu ahelas, kaamerast kuni telerini (kaasaarvatud), kasutada tunduvalt keerulisemaid tehnilisi lahendusi, mis on aga väga kallid ja seetõttu jäetud kõrvale.
Siit ka küsimus, et kas seda ongi vaja või tuleb leppida odavama (preaguse) lahendusega?

Ma pole väitnud, et telerite tehaseseadistus on parim/õigem, ja seetõttu seadistasin pildi nii, nagu mulle meeldib.
Minule sellest arutelust aitab, sest see ei vii tõetruu pildini vaataja silmades.

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Siidiuss » 12:01, 20 Aug 2013

Ei viigi. Seepärast ongi kalibreerimine üsna mõttetu tegevus kuna kanalid ja kaamerad jne. Vahepealseidmuutujaid on nii palju , et mingit keskteed onraske leida. Seepärast enamasti tehaseseaded kõige paremini sobivadki. Ja me kaamera kõrval ei seisa ja me eiteagi kas me peaks telekast nägema punast või roosat. St tähendab et me tegelikult ei tea mis värvi me peaksime nägema ja kui tugeva tooniga.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Foorumil
kuidas
Entusiast
Postitusi: 409
Liitunud: 10:06, 23 Aug 2010
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas kuidas » 12:58, 20 Aug 2013

Täpselt nii nagu sünnitusmajast ei tule lapsed ühesugused, ei tule ka paneelid konveierilt ühesugustena. Must peab olema must ja valge peab olema valge jne.
ning selliseid tootmisest tingitud erinevusi aitabki kalibreerimine siluda. Suurte plasmade puhul on tuntav vahe ka elektritarbimisel, mina sain oma 51 tollisel seda pea poole alla.
Sent from my PC using a Keyboard

Triax Unique 0.8W 4.8E 9E 13E 19.2E 23.5E 28.2E 36E
Vu Solo 2/Octagon 918SE

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Siidiuss » 13:17, 20 Aug 2013

Voolu tarbimist saab allapoole küll aga seda pildikvaliteedi arvelt. Paneelid muidugi erinead aga ega valge valgemaks muutmusega midagi eriti ei paranda.j

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas tigekala » 14:27, 20 Aug 2013

Trade maa !
AV Forums-il muud ei tehtagi kui riputatakse üles graafikuid ja teste erinevate telekate kalibreerimise tulemustest.
Aga meil...
Tuleb paar-kolm, kas poolpimedat või värvipimedat Jaan Tatikat samakauimas, võsast välja, kes teatavad kogu maailmale
ÜHE ja AINSAMA TÕE - Juba tehases kalibreeritakse kõik telekad käsitsi üle !
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Siidiuss » 14:52, 20 Aug 2013

Seal ei ole midagi kalibreerida. Need kes torgivad värvid paigast ära ise arvavad et tegid paremaks, tegelikult läks aga hullemaks kui tehase seaded.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas tigekala » 14:59, 20 Aug 2013

Kle kohalik samakaiumas Jaan Tatikas. Inglaste AV Forums-il on siis Sinu arust puhta lollid koos ?
Need spetsialistid seal, on oma elus rohkem telekaid näinud kui Sinul lusikas suus käinud.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Siidiuss » 15:02, 20 Aug 2013

Nad ise arvavad muidugi et on kõvad kalibreerijad. Ainuke häda, et need värvid pole enam loomulikud ja erinevad kordades algsest ehk sellest mis kaamerasse tuli.

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 20:21, 20 Aug 2013

elit kirjutas:Teiseks - kas oled kindel/kontrollinud värvide nägemise õigsust.
Kas on mõtet tehniliselt õigel kalibreerimisel, kui ei näe õigesti?
Mina eelistan, et minu nägemise järgi on valge bilansis. Mul on mõlemad silmad opitud ja läätsed on sinakama tooniga kui eelmised, mis olid pehmema (kollakama) tooniga.

Miks sa kogu muu enda ümbritseva värve oma nägemise järgi ei taha paika keerata aga teleka värve tahad?

moij
Entusiast
Postitusi: 293
Liitunud: 17:41, 02 Apr 2013
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas moij » 20:22, 20 Aug 2013

mihkel7 kirjutas:
moij kirjutas:Seega väike äriplaan koos, ostan kalibreerimiseks vajaliku anduri ära ja hakkan pakkuma teleka kalibreerimist tellija juures, 29.90 EUR kord. Palju huvilisi on?

Idee on hea aga hind mitte. See on küll minu arvamus :D


Palju siis nõus oled maksma?

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 20:25, 20 Aug 2013

Mis tehaseseadetesse puutub, siis, minu meelest maitseasi. Mulle mahakeeratud värvid ei meeldi, samuti ka n.ö VIVID ehk elav pildirežiim (liiga ere). Eelhäälestatud pildirežiimide valikutest , mis teleka tarkvaras on, neist piisab tavalisele telerivaatajale küll.
Lõppkokkuvõttes, igaüks talitab oma nägemise järgi , aga ma küll ei viitsiks hakata igakord värve timmima kui telekat tahan vaadata. MIs sa siis teed, kui telekas on värvid paigas, aga vaatad nt mustvalgel salvestatud dokumentaalfilm? Hakkad mustvalgele ümber kalibreerima või??? :roll:

Mulle isiiklikult sobib lihtsalt pildiseade eco, mida õige pisut olen timminud- Värvide asemel panen rõhku pigem sellele, et pildi heledus ja kontrastus oleksid paigas, nii et saan vaadata nii päise päeva ajal kui ka õhtul hämaras ja laelambi valgel mugavalt. Ei meeldi liiga tuhm ega liiga ere pilt.Värvide identsus reaalsuses pole enam niiväga oluline, kõike nagunii inimese silm ei erista.
Pigem on pildi teravus olulisem. Detailid paremini nähtavad.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas Energizer » 20:28, 20 Aug 2013

moij kirjutas:
Miks sa kogu muu enda ümbritseva värve oma nägemise järgi ei taha paika keerata aga teleka värve tahad?

No aga teleri värve on lihtsam muuta, kui reaalsuses esinevaid värve?!? :D

Kokkuvõttes on see kalibreerimise vajadus pigem pedantsuse väljendus- kõik kuni pisidetailini peab paigas olema, juuksekarvas lõhki ajamiseni. Aga kas sel mõtet on, otsustagu igaüks ise.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Teleka pildi kalibreerimine

PostitusPostitas mustkass » 20:29, 20 Aug 2013

Energizer kirjutas:
Mulle isiiklikult sobib lihtsalt pildiseade eco, mida õige pisut olen timminud- Värvide asemel panen rõhku pigem sellele, et pildi heledus ja kontrastus oleksid paigas, nii et saan vaadata nii päise päeva ajal kui ka õhtul hämaras ja laelambi valgel mugavalt..


Vot siis ta polegi sul enam "eco" reziimis neelab voolu samapalju kui tavareziim,asja point ongi see et kui valid eelseadistatud reziimi siis enam näppima ei peaks...kui tahad voolu kokku hoida #eco# pealt.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist