sati suunamine.

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas seston » 05:04, 14 Juun 2010

pouerit mujalt ei tule jah ja saksa mteeveed tuleb ka vist ainult ühest kohast.Võin sulle kursused korraldada,et mis kust tuleb kui tuled külla teatud varustusega.Teoreetilise osa viin läbi ainult.
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

killer666
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 21:16, 12 Dets 2009
    unknown unknown

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas killer666 » 10:49, 14 Juun 2010

Jõudsin ise ka järeldusele , et on vaja uut tüünerit.

Tegelt ma tean lähikohas poodi või mingit sellist kohta , kus Soomest toodud (kuskilt jäätmekeskusest) elektroonikat. Ise olen saand sealt päris kvaliteetset vanakooli helitehnikat naeruväärse hinnaga. Kindlasti on seal ka satitüünereid.

Aga

Kuidas ma saan aru , milline on minu jaoks just õige? DVB märk peab peal olema? Lnb pistikuid peab siis mitu olema v6i käib kuskil mingi splitter vahel ?

seston kirjutas:Võin sulle kursused korraldada,et mis kust tuleb kui tuled külla teatud varustusega.Teoreetilise osa viin läbi ainult.

Pärast varustuse manustamist ei pruugi enam midagi mäletada. Aga kus elad?

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas haljazme » 12:47, 14 Juun 2010

killer666 kirjutas:Kuidas ma saan aru , milline on minu jaoks just õige? DVB märk peab peal olema? Lnb pistikuid peab siis mitu olema v6i käib kuskil mingi splitter vahel ?


peab olema DVB-S (SD kanalite jaoks, HD jaoks S2).
Mitme pea kablad liidetakse DiSEqC lülitiga ühte kablasse, mis siis juba tüünerisse läheb.
Aga ma kuulaks tiba maad enne kui lambist kuskilt mingi tüüneri ostaks.

EDIT: Ma ise ka siin maad kuulasin ja targemad arvasid, et 80cm panniga pole eriti mõtet hakata mitme peaga jändama (eriti kui tahaks 5E ja 19.2E korraga püüda).
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas seston » 13:00, 14 Juun 2010

killer666 kirjutas:Jõudsin ise ka järeldusele , et on vaja uut tüünerit.

Tegelt ma tean lähikohas poodi või mingit sellist kohta , kus Soomest toodud (kuskilt jäätmekeskusest) elektroonikat. Ise olen saand sealt päris kvaliteetset vanakooli helitehnikat naeruväärse hinnaga. Kindlasti on seal ka satitüünereid.

Aga

Kuidas ma saan aru , milline on minu jaoks just õige? DVB märk peab peal olema? Lnb pistikuid peab siis mitu olema v6i käib kuskil mingi splitter vahel ?

seston kirjutas:Võin sulle kursused korraldada,et mis kust tuleb kui tuled külla teatud varustusega.Teoreetilise osa viin läbi ainult.

Pärast varustuse manustamist ei pruugi enam midagi mäletada. Aga kus elad?



vahet pole kas mäletad või mitte.Tähtis on tahtmine.Elan Pärnu ligidal.Profiilis on vist ka kirjas.


Siit foorumist peaks saama 1,1m multifookus offsett antenni alla kilo kätte.Väiksemate peale ei maksa tormi joosta.Juhul kui on ruumi muidugi siis võib igale satile oma antenni panna.Enne muidugi soovitav hästi lägimõeldud programm edaspidiseks tegevuseks koostada.Kui rahakott lubab siis võib ka poodi joosta otseteed.
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


killer666
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 21:16, 12 Dets 2009
    unknown unknown

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas killer666 » 17:14, 14 Juun 2010

haljazme kirjutas: Ma ise ka siin maad kuulasin ja targemad arvasid, et 80cm panniga pole eriti mõtet hakata mitme peaga jändama (eriti kui tahaks 5E ja 19.2E korraga püüda).


20 meetrit minu pannist eemal on samasuur pann 4ja peaga.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas tigekala » 17:54, 14 Juun 2010

See ei tähenda veel midagi. Need pead võivad olla -

1. Eurobird9A, 9E
2. Sirius4, 4,8E
3. Thor5/6, 0,8W
4. Amos2/3, 4W

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8174
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 133 korda
On tänatud: 191 korda

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas peeter3000 » 19:43, 14 Juun 2010

killer666 kirjutas: viva sid ja vist saksa mtv-d , muusika kanaleid

need on Astra 19E.
soovitan soojalt 6-pack ja oskav mees muretseda.
võta selline kes kasutatud Humaxi kaasa toob..
Tegelt osta "mulk2" käest Viljandist mõni Nokia 9xxx box.
Pidu,muusikat ja ... jätkub siis ...pikemalt.
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas elit » 20:57, 14 Juun 2010

Las inimene ise hoolega mõtleb, mida ja millistelt sattidelt vaadata tahab, et siis hakata süsteemi arendama või korraga väljaehitada kui seda kõlisevat jätkub. Eesmärk peab olema selge.

Ainuke, mille võib korraga/mõtlematta muretseda, on kasutatud SD tüüner.
Hiljem kui tekkib huvi HD vastu, siis on materiaalne kaotus peaaegu olematu, kuid saadud kogemused väärtuslikud.

Kasutaja avatar
kalvis
Entusiast
Postitusi: 499
Liitunud: 11:26, 13 Jaan 2008
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas kalvis » 08:20, 15 Juun 2010

SD tuunereid on ka seinast seina. Üks tuttav sai peaaegu tasuta 25 krooniga ühe SD, see võttis vaid 2 tasuta kanalit. Oleks pidanud rohkem saama ja viis müüjale tagasi, maksis veel 25 krooni ja sai teise. Sellega saab vaadata vaid 5 tasuta kanali (antenn ja pea olid samas asendis). Laenas siis seda tuntud Samsungi, sellega nägi kõike lahtikäkerdatuid kanaleid. Aga selle hind oli juba kEEK-ides.
Seega tuleb SD tuuneri ostmisel kodutöö enne ära teha, et millega mida saab vaadata.

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas seston » 13:16, 15 Juun 2010

mul on teise maailmasõjaaegne humax ja mitte ei raatsi ära visata.Ideaalne antenni häälestamiseks.Tundlikum kui see kapitalistide rämps-dm
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

killer666
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 21:16, 12 Dets 2009
    unknown unknown

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas killer666 » 14:44, 15 Juun 2010

Peale 1. juulit saab asjaga aktiivsemalt tegeleda , siis vabaneb kaabel telekast katuseni.
Kannatan see paar nädalat vast ära , pole m6tet enam uut auku seina tegema hakata. Praegu kaable akna vahelt läbi , aga sääksid tahavad silmad peast ära süüa.

Tegelt üritan seal kola poest läbi käia ja vaadata mis ma sealt saan. Teine keiss on veel see , et sealt võib hea asja leida , aga ei pruugi pulti leida. Eks hoian kursis , kui mingeid edusamme teen.

Selle mitme pea paneku plaani matsin ka maha , kes neid siis häälestada oskab? Ilmselt mingi raketiteadus. Üritan kuskilt veel ühe taldriku sebida , ruumi on katusel külll..:).
Tänud siinkohal ka aitajatele hea nõu eest!

Kasutaja avatar
seston
Digivanake
Postitusi: 1163
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: peaaegu Pärnu
    unknown unknown
Kontakt:

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas seston » 15:15, 15 Juun 2010

mitme peaga on lihtsam ikka majandada.Keerulist pole seal muhvigi.Mul on 9 lnb-d ja sain ikka ise jagu paika sättimisest.
minul on CRT 21" ja VEF radioola.Merseedest ei ole. Enam ei ole

Kasutaja avatar
hania
Entusiast
Postitusi: 345
Liitunud: 14:37, 27 Juul 2003
Asukoht: Võru
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas hania » 19:22, 15 Juun 2010

killer666 kirjutas:Peale 1. juulit saab asjaga aktiivsemalt tegeleda , siis vabaneb kaabel telekast katuseni.
Kannatan see paar nädalat vast ära , pole m6tet enam uut auku seina tegema hakata.

selle jaoks et tuleks 1 juhe on olemas selline vidin http://www.serigo.ee/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=FC-COMB-SAT&x=9&y=9sinna otsa võid siis panna nii sati kui tava antenni

killer666
Edasijõudnu
Postitusi: 58
Liitunud: 21:16, 12 Dets 2009
    unknown unknown

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas killer666 » 20:10, 15 Juun 2010

hania kirjutas:
killer666 kirjutas:Peale 1. juulit saab asjaga aktiivsemalt tegeleda , siis vabaneb kaabel telekast katuseni.
Kannatan see paar nädalat vast ära , pole m6tet enam uut auku seina tegema hakata.

selle jaoks et tuleks 1 juhe on olemas selline vidin http://www.serigo.ee/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=FC-COMB-SAT&x=9&y=9sinna otsa võid siis panna nii sati kui tava antenni


No veelvähem on mul seda junni vaja , esimesel korjan oma antennimajanduse kokku ja viskan minema.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: sati suunamine.

PostitusPostitas mustkass » 19:11, 16 Juun 2010

killer666 kirjutas:
hania kirjutas:
killer666 kirjutas:Peale 1. juulit saab asjaga aktiivsemalt tegeleda , siis vabaneb kaabel telekast katuseni.
Kannatan see paar nädalat vast ära , pole m6tet enam uut auku seina tegema hakata.

selle jaoks et tuleks 1 juhe on olemas selline vidin http://www.serigo.ee/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=FC-COMB-SAT&x=9&y=9sinna otsa võid siis panna nii sati kui tava antenni


No veelvähem on mul seda junni vaja , esimesel korjan oma antennimajanduse kokku ja viskan minema.


Kuule,killer,mida sa siin klähvid :evil: Inimesed püüavad siin sind aidata,kui sa ei soovi (loe: ei mõista) satiga tegeleda,siis pole ju mõtet ennast siin foorumis näidata.Sulle soovitatakse siin mitmeid variante,aga sa lähed ostad asjiu vanakraami kauplusest,no sealt ei leia sa küll midagi,tänapäeva kurss on juba hd-le nii et pole mõtet muretseda sd tüünerit ja mitme peaga pannid on kõige alternatiivsem lahendus,kui sul mõistus jagub siis sätid need pead paika ka siinse rahva õpetuse järgi või võid ka endale paigaldaja tellida,vaatad kõrvalt ja jätad meelde kuidas asjad käivad (loed ka usinasti foormit) siin nende pannide ,peade sättimisest juttu küll,kui sind asi huvitab,kui mitte ära risusta foorumit :twisted:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist