Ostaks normaalse teleri...

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 20:05, 14 Dets 2006

a1 kirjutas:32LC25R


Kui omale otsisin, siis vaatasin seda mulelit ka. Mulle ei meeldinud selle analoogi pilt aga selle säbrulisus võis olla tingitud ka kaupluse kehvast antennist. DVD pilt oli sellel täitsa ok.
-=cocaman=-

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 20:06, 14 Dets 2006

a1 kirjutas:Aga kui öelda, et hind max 12.000 eek, siis kas see oleks võimalikest 1 paremaid "karvamütse"?
Juba oli vastus sellele küsimusele.
tigekala kirjutas:Selles ongi viga, et tuleb teha kompromiss pildikvaliteedi ja rahakoti vahel.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 20:18, 14 Dets 2006

See teleka pildi headus sõltub ikkagi eelkõige millise kvaliteediga see välja saadetakse ja sõltumata palju värve või pikseleid telekale sisse pandud on (kui neid just antud suuruse jaoks liiga vähe pole) vaatad head filmi ka kehvema kvaliteediga ikkagi enne kui superkvaliteediga jama. Mina eelistan küll et telekal oleks rohkem funktsionaalsust ja peaks vähem kaste sinna kõrvale ostma. Üks normaalsemaid asju tundub hetkel olevat see http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... pic&t=5879
Kuid tundub et kui veel aastakese oodata on telekatel ka HD tüünerid, DVD mängijad ja neti ühendus sees. Ilmselt ka täna poleks see tootjatele raske ainult probleem, et vana saast tuleb enne maha müüa.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 20:26, 14 Dets 2006

cocaman kirjutas:
osw kirjutas:Tundub,et siin jutunurgas viibib persoone,kes on Philipsi toodanguga ypris sinapeal. sellest siis tekkis kysimus,mis painab mind juba aasta.nimelt oman 9967D/10 mudelit,millel on paneelil jõle pruun kleeps kolme maagilise tähega TNT. KAS Oleks võimalik kuidagi seda tähemängu inimmõistusele lahti seletada?algul mõtlesin,et tegemist on TVOJO NOVOJE TELEVIDENJA`ga,paraku see varjant jääb vist ära.kunagi kysisin poest...sain kohe aru,et olen valesse kohta sattunud,ehk siin keegi teab.
Télévision Numérique Terrestre.
Kui see cocaman'i inf vastab tõele, siis tundub, et antud isend on pärit Pransusmaalt, kuna tal on integreeritud DVB-T tuuner sees.
gasth404 kirjutas:Kuid tundub et kui veel aastakese oodata on telekatel ... ja neti ühendus sees.
Ei pea ootama aastakest. Philipsi parimatel (loe kallimatel) 9000 seeria PLASMA/LCD mudelitel on netiühendus juba sees. Saab ka teleka softi uuendada neti kaudu...
gasth404 kirjutas:Ilmselt ka täna poleks see tootjatele raske ainult probleem, et vana saast tuleb enne maha müüa.
Mida ka edukalt tehakse (mina nimetasin "karvamütsideks"). :wink:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 20:36, 14 Dets 2006

tigekala kirjutas: Kui see cocaman'i inf vastab tõele, siis tundub, et antud isend on pärit Pransusmaalt, kuna tal on integreeritud DVB-T tuuner sees.


Tuner TNT intégré öeldakse selle mudeli kohta jah ehk siis mina saan ka nii aru.
-=cocaman=-

Kasutaja avatar
all2000
Entusiast
Postitusi: 129
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas all2000 » 22:09, 14 Dets 2006

Titigekala jutt jummala õige, nende odavate LCD telekate pilt ikka jummala saast. Sõber just otsis oma isale telekat, käisid otsisid, võrdlesid ja mis oli tulemuseks, ostsid koop teleka, nende arust oli hinna kvaliteedi suhe parim! Kui võtta just nimelt hinna kvaliteedi suhet ja suurust, siis minu arust plasmal on eelis, just seal hinna alguse skaalal, ise küsimus on töökindluse suhtes, väidetavalt LCD -l on siin eelis plasma ees! (Mõtlen ikka 32-42 tolliseid)
Samuti on kuvari vahetajad valiku ees! Aasta tagasi ostis mul sugulane arvuti, valis ka kuvariks koobi, sest LCD pilt jäi alla. Mina nüüd ostsin endale lcd, panin vajalikud näitajad paika, valida näiteks reageerimisajaga 2ms oli valida ainult 10 mudeli vahel, mida ma saaksin osta täna IT poodidest eestis. Nii et siin arengu ruumi küllaga veel lcd tehnoloogial. On kellelgil siin alla 8ms telekat? Palju kannatab üks korralik koop kuvar resot, kui võrrelda seda hd resoga?

Kasutaja avatar
osw
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas osw » 09:19, 15 Dets 2006

[/i]BRO,Olen nyyd palju targem,kuigi kasu mul vist sellest karvavõrdgi pole.telkur ise on saabunud jumal teab kust.sest tellisin ta omal ajal neti kaudu ,sest lihtsalt meeldis see mudel ja tundub,e t sain ka oma kympsi odavamalt,kui siit.THANX

Kasutaja avatar
dattel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02:00, 17 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas dattel » 16:46, 17 Dets 2006

Oskab keegi soovitada, millise teleka peaks ostma, et saaks vaadata ka Eesti digi-tv-d tulevikus? Meie kandis peaks Levira oma digi-tv saatja käivitama millalgi järgmisel aastal. Vana telekas läks p.-sse ja peaks uue hankima, aga ei tahaks sinna mingit eraldi kopsikut (digiboxi) hiljem lisada.

Kasutaja avatar
Olavi
Entusiast
Postitusi: 292
Liitunud: 03:00, 26 Mai 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas Olavi » 17:20, 17 Dets 2006

Vana mustvalge telekas sobiks kõige paremini digiTV vaatamiseks!!!

Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 17:21, 17 Dets 2006

dattel kirjutas:Oskab keegi soovitada, millise teleka peaks ostma, et saaks vaadata ka Eesti digi-tv-d tulevikus? Meie kandis peaks Levira oma digi-tv saatja käivitama millalgi järgmisel aastal. Vana telekas läks p.-sse ja peaks uue hankima, aga ei tahaks sinna mingit eraldi kopsikut (digiboxi) hiljem lisada.


Noh, siis sellise teleka, millel oleks MPEG-4 tugi ning Conax CAM'i võimalus. Mõistlikum aga ikkagi boxiga kuna kunagi ei tea, millal näiteks operaator otsustab mõne uue kodeeringu peale minna ning sinu telekas võib siis kasutuks osutuda.
-=cocaman=-

Kasutaja avatar
dattel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02:00, 17 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas dattel » 17:29, 17 Dets 2006

Ma mõtlen, et boxi võiks ehk siis juurde osta, kui tõesti mingi uus kodeering kasutusele võetakse.
Aga kas Eestis müüakse üldse telereid, mis sisaldavad MPEG-4 toega DVB-T tuunerit?
Mida see c***x CAM'i võimalus muidu tähendab?

Kasutaja avatar
wookie
Entusiast
Postitusi: 291
Liitunud: 03:00, 03 Juul 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas wookie » 18:46, 17 Dets 2006

dattel kirjutas:Aga kas Eestis müüakse üldse telereid, mis sisaldavad MPEG-4 toega DVB-T tuunerit?

Kahtlane.
dattel kirjutas:Mida see c***x CAM'i võimalus muidu tähendab?

See tähendab seda, et sa saad selle pilli sisse pista C O N A X'i mooduli, mille sisse saad sa panna vastava vaatajakaardi. Ilma mooduli ja vaatajakaardita kodeeritud (maksulisi) kanaleid ei näe. Nii Eestis kui ka näiteks Soomes ja üleüldse põhjamaades on kodeerimiseks kasutusel C O N A X'i süsteem, seega on sellise mooduli ühendamise võimalus ka eraldi välja reklaamitud.

Kuna aga sellel sinasel Zuumboxil on persses igat sugu ja tegu väljundeid, ka digitaalne, siis iseenesest ei pruugi teleka ostmisel DVB-T valmidust kuigi oluliseks pidada - MPEG-4'ja need telekad niikuinii ei oska ja lisamooduliga MPEG-4'ja söödavaks tegemine ei pruugi anda paremat pilti kui eraldi digiboxi kasutades.
Seega, see raha, mis sa plaanid kulutada DVB-T toe peale, soovitan ma kasutada mõne teise featuuri jaoks.

Kasutaja avatar
dattel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02:00, 17 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas dattel » 21:24, 17 Dets 2006

OK, sellega hakkan juba leppima, et kui digi-tv muutub kättesaadavaks ning on tahtmine seda vaatama hakata, siis peab eraldi digiboxi ostma.

Aga nüüd järgmine mure. Viimasel ajal räägitakse palju HDTV-st, mis eeldab vastavat telekat. Nagu ma aru olen saanud, tähendab see 16:9 proportsioonidega pilti ja suuremat resolutsiooni. Kui teleka peal on kiri HDTV ready, siis kas see kõlbab?
Aga kas Eesti digi-tv hakkab üldse HDTV formaadis pilti edastama?
Ja mismoodi näitab HDTV televiisor praegu eetrisolevaid Eesti kanaleid?
Kusagile üles-alla või külgedele tekivad mustad triibud?

Kasutaja avatar
cocaman
Edasijõudnu
Postitusi: 89
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harju
    unknown unknown

PostitusPostitas cocaman » 08:57, 18 Dets 2006

dattel kirjutas:OK, sellega hakkan juba leppima, et kui digi-tv muutub kättesaadavaks ning on tahtmine seda vaatama hakata, siis peab eraldi digiboxi ostma.

Aga nüüd järgmine mure. Viimasel ajal räägitakse palju HDTV-st, mis eeldab vastavat telekat. Nagu ma aru olen saanud, tähendab see 16:9 proportsioonidega pilti ja suuremat resolutsiooni. Kui teleka peal on kiri HDTV ready, siis kas see kõlbab?
Aga kas Eesti digi-tv hakkab üldse HDTV formaadis pilti edastama?
Ja mismoodi näitab HDTV televiisor praegu eetrisolevaid Eesti kanaleid?
Kusagile üles-alla või külgedele tekivad mustad triibud?


:roll:

1. HDTV tähendab siiski pildiedastamise süsteemi parema pildiresolutsiooniga praegusest. HDTV standardina loetletakse kolme formaati - 1080p (1920x1080 pikslit, progressive), 1080i (1920x1080 pikslit interlaced), 720p (1280x720 pikslit progressive). Suurim osa tänapäevastest HDTV telekatest on võimelised näitama aga vaid kuni 1366x768 pikslit (on tõesti väga lähedane suhtele 16/9) kuid nagu näha, ei anna see välja täielikku HDTV maksimaalset pikslite arvu. Kui teleka peal on kiri HDTV ready, siis tasub uurida ikkagi millist "native" resolutsiooni see tähendab. Osadel mudelitel tähendab see ka 1024x768 native resolutsiooni, mis ei pruugi minu arvates olla kõige õigem valik. Mida kõrgem lahutus, seda tõenäölisemalt parem 1080 HDTV pilt tulevikus.
2. Eesti DIGI-TV hakkab kindlasti tulevikus mõnda HDTV kanalit edastama, ilmselt lähiaastatel. Kuna kohalikud kanalid niikaugele jõuavad, raske öelda. Eks see sõltub juba poliitikast.
3. HDTV televiisor näitab tavalisi kanaleid nagu 16/9 teler ikka, loogiline ju. Kui tahad 4:3 pilti vaadata normaalmõõtmetes, siis võid jätta servadesse mustad ääred. Siiski enamus telekaid on võimelised kasutama mingit kavalat venitamisetehnikat, mis pilti veidi ülevalt ja alt otstest lõikavad ning servadest venitavad ning pilt jääb ka 16/9 suht normaalne täisekraanis vaadata.
-=cocaman=-

Kasutaja avatar
dattel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02:00, 17 Dets 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas dattel » 08:47, 19 Dets 2006

Minu poolt tänud asjalike vastuste eest!
Eelnevast jutust teen sellise kokkuvõtte:
[list=]Digi-tv tuuneri olemasolu teleril pole oluline
HDTV telerit pole mõtet praegu osta, kuna eestikeelseid HDTV saateid lähema paari aasta jooksul tõenäoliselt ei tule
Hetkel on kõige mõistlikum osta mingi odav kineskoop teler ja oodata, mis paari-kolme aasta pärast toimub.[/list]
Näiteks Finlux 2974 või 2174 hinnaga 3695.- või 2195.-

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist