1. leht 1-st

mikrotik LDF lte6

Postitatud: 18:30, 06 Nov 2021
Postitas rait01
kus selle saaks ja palju maksab ? mikrotik LDF lte6 Teha nisuge väli neti 4G vastuvõtja teha.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 18:48, 06 Nov 2021
Postitas andres66
https://www.hinnavaatlus.ee/1863942/mikrotik-ldf-lte6-rbldfrr11e-lte6/

... aga -
see on ainult CAT 6
ja " 10/100 Ethernet ports 1 "

.. et kui oleks mastis rohkem 4G sagedusi kui CAT6 ruuteri agregatsiooniga võimalik seadistada, siis see osa piiraks ja
kui oleks võimalik mastist välja võluda suurt alla-kiirust, siis sajane võrguots piiraks.

https://mikrotik.com/product/ldf_lte6_kit

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 20:59, 06 Nov 2021
Postitas rait01
NB kas keegi on proovinud , kui hästi toimib see kooslus?

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 21:53, 06 Nov 2021
Postitas satik
Keegi ju proovis, ise tassisid selle proovija jutu siia ;).

Need asjad töötavad, aga teadmiseks - Mikrotik lolle ei talu.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 09:48, 09 Nov 2021
Postitas donli

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 17:26, 09 Nov 2021
Postitas satik
See Kroksi passiivne antenn on tegelikult Mikrotiki antenniosa kloon, mimo element 9dBi võimendusteguriga. See annab siis võimaluse pookida suvalisele kahe sisendiga lte-ruuterile antenn mis ei taha näha kuidagi B20 bändi, mis aga nn kaugeltnurgameestel on just eluliselt tähtis. Peale selle lisanduvad kaablikaod. Mikrotik on nendest vaba, aga ega temagi B20 ei taha näha.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 07:16, 10 Nov 2021
Postitas donli
mobiiliside on kahepoolne: esimese sammuna tugijaam pärib info ruuteri kohta, edasi sõltub kõik sellest kuidas tugijaama vastav algoritm hakkab resursse jagama sõltumata ruuteri võimekusest.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 10:43, 10 Nov 2021
Postitas satik
Jälle see müstiline algoritm...
Esimese sammuna ei päri tugijaam mitte midagi, vaid vaatab tekkinud sidelingi parameetreid, esiteks külgehakkamise priorieet RSRP, seejärel RSRQ, millest tuletatakse kliendi jaoks saatevõimsus, siis saadud SINR, millest lähtudes tugijaam pakub välja võimalikud maksimaalsed modulatsioonid ning mida klient võib aga ei pea järgima, st saab sundida ennast ka aegalsemalt tööle. Ühtlasi siis ka aeglasema võimekusega ruuter jätab kasutamata kõrgema modulatsioon kui ei oska. Nüüd edasi agregatsioonid, ruuter proovib milliseid agregatsioone mast võimaldab ning juba tekkinud sessioone mast korraldab kui vaja, st keelab/lubab vastavalt võrgukoormusele.
Aga see ei muuda midagi antennikaablite sumbumise osas, kui saatmist saab veel mingis ulatuses reguleerida, siis vastuvõtmist ehk RF kanalit mõjutab kaablikadu väga otseselt.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 13:18, 10 Nov 2021
Postitas donli
Miks SINR ei püsi stabiilne? (jälgitav huactrl/android app)

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 15:24, 10 Nov 2021
Postitas satik
Leviolude muutus. Ka siis kui mast laseb kliendil saatja tugevust muuta, muutuvad levitingimused ja sellega ka siis SINR. See on näha kasvõi graafikutest, kui teha mingit suuremat allalaadimist siis keskmise läbilaskekiiruse muutus ja SINR on tavaliselt korrelatsioonis. Selline "kiigutamine" käib suht püsiva intervalliga ja see näitab kliendi ning masti interaktsiooni, kus perioodiliselt vaadatakse üle sidelingiks vajalikke parameetreid. Kui lingiväliselt sekkub häireid/peegeldusi vms. siis ka see kajastub vastavas lugemis. Ja seda siis arvestatakse järgmise sessiooni vältel.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 20:13, 10 Nov 2021
Postitas donli
Minul tugijaamad on vaate kauguses nähtavad, kuid ilma välisantennita pendaeldab kahe jaama vahel. Taldrikut peaks täpselt saama seadistada. Kas on ka optimaalne asend olemas?

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 21:10, 10 Nov 2021
Postitas satik
Taldrikuga on see jama et kuna mastid on üsna ümberingi, siis ühele küll suunad ja ühendub, aga teistest võtab ikka mingit segavat signaali mis esiteks kasutaja vaates toob kasvõi speetesti paketloss'i. Parabool peaks asuma nii, et ta näeb oma fookuses vajalikku masti, aga mittevajalikud jääks selliselt taldriku varju, et mõtteline kiir ei paistaks nagu "lnb" peale. Asi selles et ei Tikul ega Kroksil pole antennile nn feedhorni, lisaks on korpus plastik nii et ekraniseeringut ei teki. Ja nii kumabki mittevajalik mast ikka antennielemendini. Kui konkureerivad signaalid on piisavalt erinevad, siis ülehüppamist ei teki naljalt. Piisav erinevus on näiteks selline: vajalik mast 1km peal ja konkurent 8km peal, siin ei hüppa ära. Aga 1km ja 1,5km teises suunas, pendel hakkaks käima. Vanad otsefookusantennid kuluks siin marjaks ära, neil on seda varjavat ala rohkem kui offsetil kuna füüsiline fookuskaugus on peeglile lähemal. Satinduses pole see moment ju oluline, et kõrvalt midagi segama tuleks ;).
Selle ebamugavuse juures on üks pluss ka. Kui elada maal, siis saab olla et eri mastid on eri toiteliinide peal ning tormide olukorras võib üks või teine olla üksikult maas, kauem kui tavaliselt akud vastu peavad (keskmiselt 3h). Siis on nn pendeldamise võimest kasu, vähemalt siis kui endal on mingi autonoomne toide olemas. Ei kao side ära vähemalt.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 07:23, 12 Nov 2021
Postitas donli
Tugijaamade mastide asukohtades (vähemalt tallinna ümbruses) on tavaliselt kolm masti koos:Telia, Elisa ja Tele2 (cellmapper.net). Ruuteri seisukohast on see siis müra tekitav faktor.

Re: mikrotik LDF lte6

Postitatud: 12:33, 12 Nov 2021
Postitas satik
Nii ongi, kõik lähedased sagedused millega ruuter ei ole end ühendanud, on ruuterile eetrimüra. Seejuures ei ole tegelikult tähtis kas müratekitajad asuvad samas või erinevas mastis või on üldse nn "domestic noise aka microwave ovens".
Siit muide koorub ka välja põhjus miks vahel on kasulikum ruuter/antenn paigutada madalamale, sest nii võib kasulik kanal olla hästi saadav, aga segavad mürad jäävad rohkem varju.