Milline mootor

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Milline mootor

PostitusPostitas gasth404 » 11:20, 04 Mär 2005

Teema kuidas fix ja mootoriga disk omavahel kokku sobivad sai väga asjalikult juba teises moodulis selgeks räägitud
http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... pic&t=3147
tänud siinjuures kõigile vastajatele.
Minu jaoks oli see küll vaid lisaküsimus, miks ma seda üldse uurima hakkasin oli probleem et plaanisin mootorit osta aga nagu ikka siinjuures on variante servast servani - hinnatasemed alates 50EUR kuni paarisajani aga kui asjast midagi ei tea siis ei saa kuidagi pihta mis neil vahet on. Mida siinjuures üldse jälgima peaks ilmselt vahe kiiruses ja keeramisraadiuses kuid ilmselt ka muid tegureid mida peaks arvestama et ei juhtuks nii nagu kirjeldab:
http://www.digi-tv.ee/modules.php?name= ... pic&t=3489
Ka soovitused , positiivsed kogemused ja müügipakkumised PM-le oleks teretulnud.

Ette tänades
G.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 16:50, 08 Mär 2005

Sai nüüd natuke netis ringi vaadatud aga ausalt öeldes ega palju targemaks ei saanud, otsin siis mootorit mis keeraks 1,1 TRIAX-i vähemalt 30W-60E paneks ta Manhattani külge (DiSEqC 1.2), läbi 4-se disceq swchi, variante mis nagu tundusid sobivat leidsin 5:

1. STAB H-H 120
Kõige rohkem kiidetud kui stabiilne ja täpne lisaks 1.2 toetab ka USALS [Universal Satellite Automatic Location System]. Kiirus alla 1 sek. Kannatab välja 17kg ja 120cm. Samas hinnatase umbes 100EUR.

2. GEOTRACK H-120
Hinnatasemelt üks odavamaid 50EUR ümber, samas toetab samuti Protokolle: DiSEqC 1.2, 1.2 Usals, Goto X kiirus nii 2 sek juures

3. SG2100
Hind enam vähem sama, toetab protokolle: DiSEqC 1.2, Goto X lisaks lubab: Easy Installation with LED Indicator

4. SM3
Siin erinevaid modi-sid variant SM3UNI toetab DiseqC 1,2 / 1,1 / 1,0 GTX pos,. selle saab multiexperdist praegu 40EUR-ga kätte muidu hind kuskil 60 EUR.

5. Superjack DG 120
See toetab küll ainult 1.2 samas lubab paremat keeramisraadiust ja ka Indicating LED ning hind ka nii 50EUR .


Muidu tundusid küll üsna sarnased riistad olevat ja minu vajaduste jaoks sobivat. Kodumaistest SAT-poodidest pole küll nüüd vaadanud (net-ist ei leidnud ühtki hinda) kuid ega siit vist all 2 tonni EEK hinnaga ei leia.

Järsku viitsib keegi oma kogemustest vihjata kas odavamad ka Eestimaa ekstreemsete ilmastikuoludega sobivad või peaks raudselt selle 1 variandi juurde jääma. Või asi hoopis vastupidi ja variant 1 mõeldud spetsile ning tavakasutajale pole tast midagi lisaks. Kas on siin hulgas midagi mis minu variandis tööle ei hakka või mootor muidu ebastabiilne ja probleemidega.. Või olen ma asjast hoopis midagi valesti aru saanud . Kas lisaks tuleks veel mõnele antennimootori juhtplokk või mingi muu seade osta.

TÄNUD ETTE

Kasutaja avatar
FDTD
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas FDTD » 21:00, 09 Mär 2005

-skipped-
Kodumaistest SAT-poodidest pole küll nüüd vaadanud (net-ist ei leidnud ühtki hinda) kuid ega siit vist all 2 tonni EEK hinnaga ei leia.
-skipped-

Moteck SG2100 1209,- Serigo's

Kasutaja avatar
ragnar
Entusiast
Postitusi: 285
Liitunud: 15:28, 26 Juul 2003
Asukoht: TLN Pääsküla
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

PostitusPostitas ragnar » 10:03, 10 Mär 2005

Tere tead vedeleb mul kodus juba üle aasta selline isend nagu Digistar sat hh 120.Ostsin kunagi Mergest on veitsa kasutatud,sealt anti ka garantii selle kohta.Pidin ta ise üles panema aga loobusin mitme pea süst kasuks.Ma olen ise seda korra ainult toas proovinud mootor vuristab ringi küll.Olin vahepeal pikalt haige ja sinnapaika see jäi,nüüd vedeleb niisama.Kui oled huvitatud annan odavalt ära.Ise ma sellest värgist eriti ei jaga niiet kui huvi on saada PM.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
evar
Edasijõudnu
Postitusi: 28
Liitunud: 14:47, 08 Okt 2003
Asukoht: kuressaare
    unknown unknown

PostitusPostitas evar » 20:11, 10 Mär 2005

endal juba pea aasta see kolmas varjant üleval,probleeme pole täheldand.pidas isegi selle suurtormi vastu.
eks aeg näitab :)
dm500

Kasutaja avatar
sigaelmar
Entusiast
Postitusi: 120
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: teine korrus
    unknown unknown

PostitusPostitas sigaelmar » 21:01, 10 Mär 2005

http://www.serigo.ee/catalog/product_in ... ts_id/7132
Pole poole aasta jooksul probleeme olnud... ja hind suht mõistik

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 17:41, 11 Mär 2005

Tänud kõigile
Sai erinevaid foorumeid otsingusõnaga motor puistatud. Huvitav et selle SG2100 kohta leidsin kõige vastuolulisemaid kommentaare. Ühelt poolt kurdetakse et ei saa kuidagi tööle teiselt poolt et on parem ja kiirem kui STAB. Mis see kiirus üldse tähendab kui STAB juures ütleb "Rotation 0,9°/s bei 13 V und 1,1°/s bei 18 V" ja SG -l "Geschwindigkeit: 1,9° / sec (at 13V); 2,5° / sec (at 18V)". Kas üks keerab siis sek-ga Hisat -lt Astrale ja teine 2 sek või see on kraadi kohta et kui sattidel 50 kraadi vahet siis ühel võtab 50 sek ja teisel 2 korda kauem?
Üks probleem tekkis mul veel: leidsin kommentaarid et üle 10m ei tohiks tüüneri ja mootori vahel kaablit olla, kuid kui mõõtsin siis isegi kõige parema tahtmise juures alla 15m ei tule kuidagi välja - tegelikult vaja 20, või olen siin midagi valesti aru saanud. Ega sinna vahele võimendit ei anna ju ka panna.

Kasutaja avatar
FDTD
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas FDTD » 21:56, 11 Mär 2005

13 V pinge juures keerab mootor 0,9° sekundis
18 V pinge juures keerab mootor 1,1° sekundis
Nii peaks vist olema õige lahendus!

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 10:10, 21 Juul 2005

Sai siis lõpuks investeerig SG-2100 ära tehtud ja olen kahe päevase katusel müttamise peale suutnud mootori Thori ja Siriuse vahet käima saada aga teistele pihta ei saa. Mõistus kipub otsa saama. Teoreetiliselt: mootori kõrguse skaala panin 30-le ja panni oma 22-le sättisin mootori 0 asendisse ning keerasin panni Thori peale. Visuaalselt vaadates tundub et keerab kuidagi valesti kas võib olla et mootoril miskit viga või olen ise millestki valesti aru saanud.
:cry:
Tänulik iga vihje eest
G.

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

PostitusPostitas teekas » 13:28, 21 Juul 2005

Polari häälestust alusta alati ASTRAST (19,2E). See paika ja siis juba edasi itta ja läände. Siit leiad veidi õpetust http://www.merge.ee/satinst/polar.htm

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 15:27, 21 Juul 2005

teekas kirjutas:Polari häälestust alusta alati ASTRAST (19,2E).

:D
Tänud
Lähen uuele katsele

Kasutaja avatar
oliyx
Entusiast
Postitusi: 192
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: kuu tagakülg
    unknown unknown

PostitusPostitas oliyx » 15:57, 21 Juul 2005

1. Mast loodi!
Muidu on kõik tühi töö

Kasutaja avatar
j2nesh
Entusiast
Postitusi: 215
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Pernau
    unknown unknown

PostitusPostitas j2nesh » 16:54, 21 Juul 2005

ja kiidab takka. Mast kindlapeale igatepidi loodi, muidu võid ära unustada asja

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 18:48, 21 Juul 2005

Nüüd saan kätte Astra 2(28) Astra1(19) ja HB(13). Neid vahepealseid ei proovind Sirust ja Thori enam välja ei võta. Lähen proovin vaaderpassiga masti ka üle.
Palju need kraadid rolli mängivad Astra1-le pihta saamiseks pidin antenni oma 23-24 vahele panema :?:

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

PostitusPostitas gasth404 » 10:45, 24 Juul 2005

Ei kulunud nädalatki kui sai asja tööle. Tänud kõigile kes foorumis nõuga abiks olid :D ja aus lubadus õlut välja teha kui kokku juhtume saama.
Hetkel tulevad sat-id Türklastest (42E) kuni Amos(4W) enam vähem OK sealt edasi pole suutnud leida. Järsku viitsib keegi vihjata mis Feq hispaanlastel(30W) tugevama signaga tuleb ja kas sealt (4-30)vahelt midagi veel tugevama signaga on :?:
Neile kel plaan ise mootoriga panni panema hakata soovitus et esimese asjana tasub vaadata et asjad loodis on. Kõigepealt mast loodi, mootor külge ja loodiga üle ning kui selle külge oled panni ka otse saanud siis kogu kupatus Astra(19E) peale ning edasi juba tuleb.
Üks vihje veel: see SG mootor mida Sergios müüakse on muidu täitsa korralik aga need U kujulised kinnitused mis komplektis on täielik saast mutrit kannatas 3 korda vabalt lahti kinni keerata aga umbes kümnendal korral keerasin asja lihtsalt pooleks. Ja ega meie hästivarustatud kaubandusvõrgust sellist uut küll ei leia. Probleem sai õnnelikult lahendatud tavaliste poltidega. Ilmselt profi jaoks kes matsuga asja üles paneb pole probleemi aga kui esimest korda panna siis kulub neid katseid küll oluliselt rohkem kui see asi kannatab.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist