DVB vastuvõtt ja kvaliteedikadu

Kõik mis puudutab satelliidivastuvõtuseadmeid
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

DVB vastuvõtt ja kvaliteedikadu

PostitusPostitas Energizer » 19:25, 03 Mai 2005

Tere!

Hakkasin omaette mõtlema, et miks on satelliitvastuvõtt nüüdseks digitaalne, mis ta mulle annab...OK pilt on värelusvaba ja heli ka puhas stereo...Aga konks, mille üle mõtlema hakkasin puudutab just telekat. Teadagi on meil PAL/SECAM telesüsteemiga telerid. Ja minu arusaamist mööda telekasse jõuab pilt ja heli siiski analoogis, kuna PAL/SECAM on analoogvastuvõtu süsteemid või eksin? Eriti mõtlema paneb mind see, kui telekas ka tavaline monoteler on. Nii et saadete lõppvastuvõtt on analoogne? Sellest et tuunerisse jõuab pilt digis saan aru, aga tuunerist telekasse?

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: DVB vastuvõtt ja kvaliteedikadu

PostitusPostitas ice » 19:40, 03 Mai 2005

Energizer kirjutas:Tere!

Hakkasin omaette mõtlema, et miks on satelliitvastuvõtt nüüdseks digitaalne, mis ta mulle annab...OK pilt on värelusvaba ja heli ka puhas stereo...Aga konks, mille üle mõtlema hakkasin puudutab just telekat. Teadagi on meil PAL/SECAM telesüsteemiga telerid. Ja minu arusaamist mööda telekasse jõuab pilt ja heli siiski analoogis, kuna PAL/SECAM on analoogvastuvõtu süsteemid või eksin? Eriti mõtlema paneb mind see, kui telekas ka tavaline monoteler on. Nii et saadete lõppvastuvõtt on analoogne? Sellest et tuunerisse jõuab pilt digis saan aru, aga tuunerist telekasse?


Telekaid, millel DVI sisend liigub juba küll. Paraku pole ma veel ÜHTEGI sati tüünerit näinud, mis suudaks digis pilti välja pritsida. Isegi Reelbox'i tiim põrkas mingi totaka dvd forum'i nõudmiste tõttu ideaalilähedase tüüneri nimistust välja (VGA ei ole digi väljund). Nii et senimaani on kõige digitaalsem pilt see, mille saad ikkagi pc põhist riistvara kasutades. Ootame huviga, millal see telekate jama ära lõppeb ja korralik human interface tehakse, millega saaks digit otse ajusagarate vahele pritsida ;)

iCE

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 22:42, 03 Mai 2005

aga kui on näiteks s-video out olemas, kas see on digital output?????, selliseid tuunereid on?

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 23:02, 03 Mai 2005

Energizer kirjutas:aga kui on näiteks s-video out olemas, kas see on digital output?????, selliseid tuunereid on?

Ei ole. Kui tavalise komposiitsignaali puhul on kõik signaalid kõik kompotina koos, siis s-video puhul on värvisignaalid ja heledussignaalid üksteisest eraldatud, et saavutada natukene parem pildikvaliteet. Sellest veel parem on RGB, kus kõik värvikomponendid on üksteisest eraldatud. Need kõik on analoogid. Ainukesed digiväljundid on DVI pildi jaoks ja SPDIF heli jaoks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 23:17, 03 Mai 2005

sellisel juhul saaksin täis digipilti nautida ainult näiteks skystar sat kaardiga arvutis?

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 00:01, 04 Mai 2005

Energizer kirjutas:sellisel juhul saaksin täis digipilti nautida ainult näiteks skystar sat kaardiga arvutis?

Teoreetiliselt küll DVI sisendist ja LCD monitoriga. VGA 15-pin kaablis liigub ka analoogsignaal. Suurt rolli mängib ka MPEG2 dekoodri kvaliteet.

Aga kas asjal on mõtet? Kõigil nendel digiühendustel? Suurte HDTV-võimeliste LCD paneelide puhul kindlasti, sest muud moodi sa HDTV pilti telekasse 1:1 ei saagi. Tavateleka puhul näitab korralik tüüner, korraliku kaabli ja RGB signaaliga ka korralikku pilti.

PS! Ma olen kõrvuti võrrelnud kahte LG LCD 17" monitori, üks oli DVI-ga, teine VGA-ga ühendatud. Psühholoogiline eeldus oli, et DVI peaks parem olema, aga kui poleks teadnud, kumb on kumb, siis ma arvan, et vahet poleks teinud. Nii väikeste monitoride puhul küll mitte. Muidugi DVI on monitori puhul mugavam, kõik parameetrid on pildil ise paigas, midagi timmima ei pea, ega saagi, peale heleduse jms.

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 09:33, 04 Mai 2005

Heip!

Mul on kodus kaks ühesugust LG 18" monitori. Üks neist on DVI taga ja teine DSUB'i küljes... Enam pole kahjuks seda demo programmi alles vist, mis demonstreeris DVI eeliseid VGA ees... Vahe oli drastiline kiirelt liikuva pildi ja peene resolutsiooni juures. Seda siis ekraanilahutusel 1280x1024. Võin vaid arvata, milline oleks vahe 1900x1080 juures...

iCE

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 12:28, 04 Mai 2005

Täitsa usun. Mina ei teinud mingeid teste, niisama sai desktopile pilk peale visatud ja natuke ringi vaadatud. DVI puhul on sisemiselt hea tunne, kui tead, et kahekordne signaali muundamine jääb vahelt ära (D->A->D).

Kasutaja avatar
vatson
Edasijõudnu
Postitusi: 45
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: 13E/19E
    unknown unknown

Re: DVB vastuvõtt ja kvaliteedikadu

PostitusPostitas vatson » 00:12, 05 Mai 2005

Energizer kirjutas: Eriti mõtlema paneb mind see, kui telekas ka tavaline monoteler on. Nii et saadete lõppvastuvõtt on analoogne? Sellest et tuunerisse jõuab pilt digis saan aru, aga tuunerist telekasse?


Pildiga on jah nii et need tuunerist-telekasse-digipildi-saamise moodused on täna veel suhteliselt noored ja vähelevinud. Aga digiheli võimaldav aparatuur ei ole küll tänapäeval enam mingi haruldus. Nii et heli osas mingi eelis nagu oleks, aga see on ka rohkem teoreetiline, sest palju neid kanaleid ikka on mis reaalsuses igapäevaselt Dolby Digital heli saadavad - mina pole oma silmaga peale Canal Digitali ühtki näinud.

Peamine motivaator mis on programmiedastajad analoogist digisse sundinud on vist tegelt ikkagi võimalus edastada ühe transpondri kaudu korraga mitut programmi - kulude kokkuhoid!

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: DVB vastuvõtt ja kvaliteedikadu

PostitusPostitas Energizer » 15:25, 05 Mai 2005

vatson kirjutas:

Peamine motivaator mis on programmiedastajad analoogist digisse sundinud on vist tegelt ikkagi võimalus edastada ühe transpondri kaudu korraga mitut programmi - kulude kokkuhoid!

kas digis data edastamine rohkem transpondri võimsust ei tarbi,kui analoogedastus?
Ma saan aru et ühele telekanalile võib transpondrist eraldada mitu kanalit, samas kui analoogis on kasutusel ehk üks kanal(kas eksin?), kuid vaadates neid satelliidi saatekiire võimsuse näitajaid ja tuunerite data demoduleerimise kiirusi, tundub et digiedastus on kosmiline infohulk.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 17:07, 05 Mai 2005

See üks digi kasutuselevõtu põhipointe oligi, et samade edastuskulude juures, saab ühe kanali asemel edastada keskmiselt 8-10 kanalit.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 43 külalist