Gemini 3.4 upgrade

Kasutaja avatar
toivo
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 30 Juul 2007
    unknown unknown

Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas toivo » 10:05, 01 Nov 2008

Tere,

On 7020s, millel jookseb gemini 3.4. Kuidas ma saan selle upgradetud - kas on voimalik uus versioon FTPga dreamboxi saata ja seal midagi installi-scripti laadset käivitada, kuidas?
Netist loen et USB kaudu saab ka, aga ma ei saa aru kas ma USB peale pean tekitama bootable image (siis palju rohkema kamaga kui ainult gemini) voi lihtsalt failisysteemist kus midagi executema hakatakse...?

Algaja küsimused sellised - kui kusagil on puust ja punaseks walkthrough siis võib sellele ka viidata :)

T.

Kasutaja avatar
teekas
Õpetaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12:37, 10 Juun 2003
    unknown unknown
On tänatud: 3 korda

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas teekas » 22:32, 01 Nov 2008

Piisab LAN kaablist ruuteri ja tuuneri vahele ning IE'st või Mozilast. Tuunerile restart ja näpp ülemisele (vist oli) noolele esipaneelil kuni ilmub displeile ip aadress. See oma brauserisse, arvuti dreamiga suhtlema ja uus soft selga. Pärast muidugi mõningaid progesi veel vaja, et kõik vajalik tuuneris uuesti paika saada.

Kasutaja avatar
toivo
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 30 Juul 2007
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas toivo » 10:48, 02 Nov 2008

Engima webinterface' saan ma sisse küll aga seal ei paista upgrademise ega isegi data sissesaatmise võimalust olevat. Kõige lähedasemad paistavad control ja config menüüd kus on valikud vastavalt shutdown-restart-reboot-suspend-wake-ocdshot-lcdshot-screenshot-message-satfinder-rc ja mountmgr-swaps-settings. Äkki 3.4 on nii vana, et seal tuleb upgradeda käsitööga?



T.

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas kain » 10:57, 02 Nov 2008

toivo kirjutas:Engima webinterface' saan ma sisse küll aga seal ei paista upgrademise ega isegi data sissesaatmise võimalust olevat.

Nagu teekas põgusalt mainis, tuleb enne tuuneri sisselülitamist vajutada üks nupp alla. Täpsemalt - esipaneelil olev allanoolega nupp.

Vt. ka seda faili:
How_to_flash_DM7020.pdf

PS. Arvesta, et peale image'i paigaldamist on kadunud kõik kanalinimekirjad ja ka satelliitide seadistused. Et neid säilitada, siis pead esmalt varundama.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
toivo
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 30 Juul 2007
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas toivo » 08:32, 03 Nov 2008

Tänud, PDF näitas kätte, et konsooli nupud muudavad seadme state' mitte ainult ainult ei ytle IP-aadressi ja sain uue image flashitud. Edasi läks keeruliseks:)

Mul on 2 panni, kolme peaga, ilma mootoriteta. Varem olid dreamis confitud sellised saatjad (user defined config (vs preset valikud)):
eutelsatseast/w3 36.0e
sirius2/3 5.0e
thor2/3/Intelsat10-02 1.0w

Nüüd saatjate nimekirjadest ma kahte viimast täpselt sellisena ei leia, lähedasemad on sirius 4.8e ja thor 0.8w. Kas seda võib ignoreerida - need on lihtsalt tekstinimed ja vahet pole, või oleks vaja mul 50/48 ja 10/08 paika saada? Lisaks gemini default satinimekirjale proovisin yhe pluginaga satiliste downloadida ja sattelites-xml.eu annab ka nad "uue" nimega..

Anyways nimed ei teeks muret kui kanalid üles leitaks - otsimine käib kahel tasemel nagu ma aru saan - alguses transponder ("pea" kopsiku sees?) ja siis kanalid. Mul leitakse
siriuse pealt ~70 kanalit, eutelsatilt ~15 ja thorilt mitte midagi (enne upgrade nägin sada-kakssada kanalit per saatja). Proovisin nii automaatse kui manual otsinguga. Tunne on, et transponderite confis on midagi valesti. LNB mappingu järjekorra ma oskan õigeks panna. LOF/L /H treshold parameetreid enne ei muutnud aga praegu vaatan et ma saan backupitud config failist need hexis kätte, eutelsatil olid backupitud H&L parameeterid võrdsed - selle muutsin nüüd uues setupis ära; siriuse ja thori uus conf on iseenesest saanud sama mis vana.

Satfind mulle kõigi 3 saatja kohta snr/agc/ber väljadesse väärtusi näitab. Tranporder scan aga annab seda "segast" tulemust - vahel leitakse vahel mitte, võibolla seetõttu et ma käin confi tweakimas ja kord läheb seeläbi midagi paremaks, kord halvemaks. Ahah, nüüd peale siriuse confi muutust leiti sealt 43 transponders with 122 services. Aga thori kohta öeldakse ikka "all known transponders have been tried but no lock..".

Backupi tegin flashwizardiga (config, sattelites.xml, services) ja seal mul ei paista voimalust otse restore'da dreamboxi ning ega julge ka 3.4 confi 4.5'le peale saata.

Anyways pikk jutt halb jutt (ja tuleb praegu kodust tööle minna ka):
- kas sattide-tranponderite-kanalite paikasaamiseks on ka selline uust-punaseks PDF?
- need kanalid mis mul üles leiti ei oma EPG infot, kas ma selle downloadimise pean kuidagi käsitsi käivitama või pole seda seetõttu et mul on ikka midagi sattide-transponderite konfis valesti?
- kas dreamile VNC serverit pole/kuidas seda installida, et saaks teda oma pärisarvutist majandada, praegu puldiga vehkides on tunne nagu püüaks metsas ämbriga oravat
- varem tuli mul dreami TV-modes puldil OK vajutades ette kanalinimekiri (boquets, sattelites, providers valikuga), praegu sellele reaktsiooni pole. kas see voib olla sellest et mul boquets puuduvad jm andmed sassis on või selle nupu pean ma eraldi confima, kus?


T.

Kasutaja avatar
tv
Entusiast
Postitusi: 186
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas tv » 13:58, 03 Nov 2008

Pikale jutule lühike vastus.Minu DB`l aitas vabriku seadete taastamine.Millegipärast Gemini imagel kipub mõni satelliit(Thor) peale kanali listi saatmist dbedit`iga ära kaduma.Pärast tuleb kahjuks kanalid uuesti skannida.

Kasutaja avatar
kain
Tegija
Postitusi: 846
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas kain » 18:56, 03 Nov 2008

tv kirjutas:Pikale jutule lühike vastus.Minu DB`l aitas vabriku seadete taastamine.Millegipärast Gemini imagel kipub mõni satelliit(Thor) peale kanali listi saatmist dbedit`iga ära kaduma.Pärast tuleb kahjuks kanalid uuesti skannida.

Isiklikult soovitan üldse igasugused kanalilisti editor'id unustada. Pole senini veel ühtegi kohanud, mis mingit käkki aeg-ajalt ei keeraks.

Kõige kindlam moodus on sisseimetud kanalitest ja kanalinimekirjadest siiski services (või enigma2'l lamedb) + boquet+satellite.xml failidest backup teha. Pärast on ka lihtne taastada, eriti, kui on palju satte, ei pea uuesti scannima.

Tuuneri konfga teen samuti. Varundan .xml failid ja pärast taastan ning peale restart'i on eelnev häälestus nagu maast leitud.

Kasutaja avatar
toivo
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 30 Juul 2007
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas toivo » 09:43, 14 Nov 2008

Olen vahepeal paar korda käega löönud & uuesti proovinud ja:
- Thor ning Sirius pealt saan nüüd ligi 500 kanalit kummastki kätte. Arvatavasti on need 2 pead mul vasakule/lääne (1W, 5E) poole sihitud taldrikul koos
- Eutelsat pidurdab, sealt sain täna hommikul 14 kanalit. Ta on arvatavasti üksi itta (36E) vaataval taldrikul
- Kokku tulevad need kolme pea signaalid mul dreami ühte kaablit pidi ja arvatavasti on "kosmosega seotud" parameetrid õiged (14 kanalit tuleb Eutelsatilt ka kohale) ja paigast on ära see kuidas Eutelsati peade signaali kodeerib enne väljasaatmist
- Kas võib olla et transponder scani faasis on mul vaja määrata/praegu valesti määratud polaarsus, frequency, symbol rate vms? (vt pilti all)
- Thor tuli "ise", Siriuse signaali sain kätte kui LNB advanced confi täpsustasin ja vana configfaili järgi koik parameetrid /var/tuxbox/enigma/config's identseks panin (vale oli kas diseqc param või sattusin juhuslikult transponder scani parameetritega mängides õigele kombinatsioonile)

Pilt

Ma usun et mergel (paigaldaja) on need parameetrid samasugused igal majal - äkki keegi saab mõnelt merge paigaldatud sarnaselt komplektilt vaadata mis tal parameetrite erinevus tal EutelSati puhul on? (Merge ise ütles, et mulle paigalduse teinud sell on sealt ära läinud ja seega on see keeruline värk ning ehk nädala pärast võiks tehnik helistada kohaletuleku aja kokkuleppimiseks...)


T.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas elit » 10:29, 14 Nov 2008

Kas oled kindel, et 36E (Eutelsat) on ikka ringpolarisatsiooni jaoks sobiv (depolar.plaadiga) LNB? Kui ei tea , siis loetle, millised teenused leiti. Sellelt satpositsioonilt tulevad ka lineaarpolarisatsiooniga (H/V) teenused. Võib olla, et need ainult leitigi.

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas kamm » 10:55, 14 Nov 2008

Mis pea 36E istub? NTV pakett (ringpolar) tuleb manual scanniga transponderite kaupa sisse tõmmata. Autoga pole see vist kellelgi õnnestunud nagu kuulda on.

viewtopic.php?f=30&t=7598&st=0&sk=t&sd=a&hilit=ntv

Kasutaja avatar
binsat
Entusiast
Postitusi: 329
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: SKY
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas binsat » 11:33, 14 Nov 2008

Autoscannist 36E puhul on siin korduvalt juttu olnud. NTV+ kanalite autoscan toimib ilma igasuguste probleemideta kui on /var/tuxbox kaustas õige satellites.xml fail. Selles failis 36E sektsioon, mis autoscanniga asjad üles leiab näeb välja ntx selline:

<sat name="Eutelsat Sesat W4 (36.0E)" flags="1" position="360">
<transponder frequency="12073000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12245000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12265000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12284000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12322000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12341000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12380000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12399000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12418000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12437000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12456000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="3"/>
<transponder frequency="12476000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3"/>
</sat>

Eelduseks loomulikult et LNB seaded on õiged. 10750/10750/11700

Kasutusel olevate NTV+ transponderite andmed saab siit: h**p://www.ntvplus.ru/channel-tune Tõsi, HD omad sealt millegipärast puudu.
Viimati muutis binsat, 04:20, 15 Nov 2008, muudetud 1 kord kokku.
|19E|23E|28E|36E|40E|-10/1-|1W|5E|7E|9E|13E|16E|

Kasutaja avatar
toivo
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 30 Juul 2007
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas toivo » 23:05, 14 Nov 2008

Tänud, 7598-threadist (ja sealt edasi viidatud materialidest) oli kasu, panen teistele sama küsimusega tegelejatele siia väikse kokkuvotte, et:
- pea ring/voi mitte on kirjas pea peal a la "circular single LNB..."
- satconfi esimesel lehel eutel/ntv puhul tuleb 22KHz väli Hi/Lo asemel Off panna, muu jääb nagu ikka
- vastava lnb teisel lehel lofl,h ja tresh koik 10750, teised checkboxid tyhjad (kui pea pole ringpea siis moningatel andmetel muu peaga töötavad param'd LOF/L 09750 ja LOF/H 10600)
- sealt omakorda edasi kolmandal lehel diseq parameeter peab vastama pea järjekorrale LNB nr 0-1-2-jne vastab AA-AB-BA-jne, muu jääb nagu on
- transponder edit'i alt otsi eutel üles ja tema confis võta 'network search' checkboxi default check ära
- kui satellites.xml sisu mudida ei taha siis http://www.lyngsat.com/packages/ntvplusew4.html alusel saab ise kanalid leida manual transponder scanis öeldes esimese tulba frequency vastavasse fieldi, L&R on vastavalt horizontal voi vertical ja muu jääb samaks (inv jt checkboxid tyhjad, fec 3/4, srate 27501). mina sain nii seal listitud saatjate kanaleid kätte ca 150tk. va esimene saatja mis on vist ainult HD vastuvotjale (mu 7020s ei oska HDd).


Seriaali järgmises osas kurdame, et kuidas cammide võtmetest jagu ei saa. :)


T.

Kasutaja avatar
toivo
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 03:00, 30 Juul 2007
    unknown unknown

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas toivo » 23:07, 14 Nov 2008

binsat kirjutas:Eelduseks loomulikult et LNB seaded on õiged. 10750/10750/11700



Kas viimane 11700 on näpukas voi millest see soltub? Teised materialid räägivad ja mul töötas 3x 10750.

T.

Kasutaja avatar
binsat
Entusiast
Postitusi: 329
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: SKY
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Gemini 3.4 upgrade

PostitusPostitas binsat » 04:10, 15 Nov 2008

toivo kirjutas:
binsat kirjutas:Eelduseks loomulikult et LNB seaded on õiged. 10750/10750/11700



Kas viimane 11700 on näpukas voi millest see soltub? Teised materialid räägivad ja mul töötas 3x 10750.

T.

Näpukas see pole. Pole seni kohanud selliseid materjale, kus soovitataks 3x 10750 varianti. 11700 ongi Dreamil "Threshold" parameetri vaikeväärtus ja AFAIK.., seda pole mingit otsest vajadust ka 36E (Ku-band) ja ringpolarisatsiooniga LNB puhul muuta. Kui kellegil on teisi andmeid ja miks threshold peaks just 10750 olema, eks siis valgustagu pimedusega lööduid! :D
|19E|23E|28E|36E|40E|-10/1-|1W|5E|7E|9E|13E|16E|

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 99 külalist