DM500 IPTV/UPnP kliendiks?

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

DM500 IPTV/UPnP kliendiks?

PostitusPostitas serxx » 10:36, 25 Veebr 2011

Ei tea, kas mingi valemiga oleks võimalik DM500 teha IPTV või UPnP võimeliseks vastuvõtjaks?
Seda ma tean, et seal sees on vaid mpeg2 võimeline raud, seega pea kõige puhul on transcode vajalik.

Mida ma tahaks:
1. Mingit lahendust, mis streamiks DVB-T pilti võrku, kas multicastina või UPnP-d kasutades, transkodeerides selle lennult mpeg2 formaati. Multicastiga tekib kanalivahetuse probleem, kuna kõike korraga streamida ei jõua. UPnP saaks lasta kanali "eetrisse" siis, kui mõnelt boksilt soov tuleb, teenuste nimekirjas pakutakse kõiki saadaolevaid kanaleid. Lisaks tekib küsimus ka kodeeritud kanalite osas, kas ja kuidas neid näidata saaks?
2. UPnP server + transcode pole probleemiks, sellega saab hakkama (va. live tv, pole leidnud selleks sobivat lahendust).
3. DM500 jaoks mingit pluginat, mis suudaks näidata UPnP serveeritavat sisu ja/või multicast streame. Kogu see liides peaks olema suhteliselt lihtsalt kasutatav, just nagu tavalise telekaga. See lihtne liides saabki ilmselt kõige suuremaks takistuseks.

Tulemuseks peaks olema meediamängija, mis suudaks netist kõik vajaliku üles korjata ja ekraanile manada ning pakkuda neid teenuseid kanali nimekirjana. Interface peaks dumbuseri jaoks vastuvõetav olema.

Miks ma seda tahan?
DM500 bokse on päris mitu tükki seismas ja kuna nendega midagi muud eriti teha pole, siis võiks nad kineskoopidele meediamängijaks ehitada. Sisu serveerimiseks on mul kast nurgas tiksumas juba.

On mu soovid liiga ulmelised või on sellel mõttel ka mingit lootust teostusele? Teoorias peaks see võimalik olema. Kas ka sellist tarkvara reaalsuses eksisteerib, on juba teine teema.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: DM500 IPTV/UPnP kliendiks?

PostitusPostitas valgekotkas » 16:55, 25 Veebr 2011

serxx kirjutas:On mu soovid liiga ulmelised või on sellel mõttel ka mingit lootust teostusele? Teoorias peaks see võimalik olema. Kas ka sellist tarkvara reaalsuses eksisteerib, on juba teine teema.
pidasid kord kirurgid kutsevõistlust mandlite opereerimises, võitjaks kuulutati pikaaegsete kogemustega skalpellivõlur kes jäi küll ajaliselt teistele alla kuid tema lähenemisviis ja sooritus olid imekspandavad, arvestades avavust mille kaudu ta mandlitele lähenes ...

EDIT: http://www.pli-images.org/modules/wiki/ ... enericIPTV
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: DM500 IPTV/UPnP kliendiks?

PostitusPostitas serxx » 18:48, 25 Veebr 2011


Seal on juttu rohkem teistpidi operatsioonist, DM pilt arvutisse.

See variant, kuidas VLC-ga pilt dreami saada, on teada, kahjuks aga liiga keeruline dumbuserile selgeks teha, vajab liiga palju liigutusi mitme seadmega. Ja "kanali" vahetus on paras PITA.

Ma saan aru küll, et mõistlik oleks osta boks, mis seda kõike juba oskab. Kuid üleliigselt seisev raud paneb mõtlema, et kas on mõtet seda prügimäele saata, kui raua poolest suudaks ta nii mõndagi veel teha.

Vlcf plugina abil saab igasuguste meediafailide mängimise serverist ilusti ära teha. Kui saaks sellele lisaks ka dvb-t mingi valemiga külge, läheks asi käiku.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: DM500 IPTV/UPnP kliendiks?

PostitusPostitas valgekotkas » 18:55, 25 Veebr 2011

serxx kirjutas:Vlcf plugina abil saab igasuguste meediafailide mängimise serverist ilusti ära teha. Kui saaks sellele lisaks ka dvb-t mingi valemiga külge, läheks asi käiku.
ja mis keelab sul sinna serverisse DVB-T tuuner (USB, PCI, PCIx) pista ja samamoodi VLC-ga võrku striimida - transcode pole ju probleemiks nagu väitsid?
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: DM500 IPTV/UPnP kliendiks?

PostitusPostitas serxx » 19:10, 25 Veebr 2011

Vlcf toimib minuteada ainult failide peal, igasuguseid muid sisendeid sellega kasutada vist ei saa?

Dvb-t üle multicasti võrku lasta pole probleem, aga kuidas DM500 selle üles korjaks võrgust?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 103 külalist