Kõu internet

Andmeside probleemidega pöördu siia
Kasutaja avatar
antsuke
DigiTVfänn
Postitusi: 531
Liitunud: 02:00, 05 Veebr 2007
Asukoht: ida-virumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Kõu internet

PostitusPostitas antsuke » 09:17, 17 Dets 2010

vaja oleks interneti ühendust maale.igasugu Mindi ja muud interneti usb pulgad proovitud, levi pea-aegu olematu. mastid on kaugel ja 3,5G ei ulatu kuidagi minuni, isegi välis antenniga. kas lahendus oleks Kõu internet? on siin kedagi kes Kõu interneti kasutab ja jagaks teavet selle kohta?

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Kõu internet

PostitusPostitas haljazme » 09:23, 17 Dets 2010

Ma räägin ainult oma muljetest. Olen kümnete hulgast näinud ainult ühte kõu ühendust, mis tõesti sirinal töötas, teised on olnud ikka suht nutma-ajavad, kui pead miskit netist tirima.

Ise uuriks pigem, äkki keegi jagab piirkonnas moblamastist wifit või midagi, saaks stabiilsema ühenduse.
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas valgekotkas » 09:26, 17 Dets 2010

suhteliselt raske on konkreetselt kellelegi nõu anda sest: kõik sõltub konkreetsetest levioludest - kui kaugel on saatja ja kui palju kasutajaid selle otsas stabiilselt "ripub" - kindlaim viis oleks ilmselt EE-ga dialoogi asuda, mingil hetkel oli võimalik ka nn "prooviaeg" ja väliantenn kohe kindlasti peaks eelarvesse mahtuma ...
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
antsuke
DigiTVfänn
Postitusi: 531
Liitunud: 02:00, 05 Veebr 2007
Asukoht: ida-virumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kõu internet

PostitusPostitas antsuke » 09:47, 17 Dets 2010

mast asub linnulennult 10km kaugusel. kasutajate arvu on raske öelda, ümbruskonnas tean kolme kasutajat, aga ma pole nendega eriti suhelnud, üks ütles et ajab asja ära aga see suht suhteline mõiste. vaja oleks mõni kiiruse test teha. hea oleks kui annaks 1-2 Mbit kiiruseks. tea kas Kõule ei tehta ka mingeid ime antenne nagu 3,5G pulkade jaoks leiutatakse.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
marek001
Edasijõudnu
Postitusi: 87
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Lõunas
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas marek001 » 09:56, 17 Dets 2010

Keskmiseks kiiruseks võid arvestada 0,5 Mbps, kui 10. km kaugusel, siis peaks Iskra P-22 antenni panema (ca 500 kr). Ajalehtede lugemiseks ja pangaülekannete tegemiseks täiesti OK. Filmide tõmbamine väga vaevaline, et mitte öelda mõttetu.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas aandra » 09:58, 17 Dets 2010

Mulle annab Hiiumaal, Tärkma külas Kõu 2 Mb kiiruse aga ilmselt seal vähe kasutajaid.
Samas toimib EMT võrk ka nüüd sama kiirusega ja mõnikord ka kiiremini. Elisa kiirus on samas kohas 120 Kb (kilobitti!). Siis, kui Kõu valisin, teisi pakkujaid polnudki.

Kasutaja avatar
taimo
Edasijõudnu
Postitusi: 81
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
    unknown unknown

Re: Kõu internet

PostitusPostitas taimo » 10:03, 17 Dets 2010

Metsatalu Kuusalu vallas, mastist 10km. Keskmine kiirus välisantenniga 0,5 mega kanti. Headel päevadel olen ka 1-megast kiirust näinud. Tavapäraseks netis surfamiseks kõlbab. Videote (youtube) vaatamiseks peab juba kannatlikku meelt varuma. Aga parem ikka kui mitte miski.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas satik » 11:20, 17 Dets 2010

KÕU on jagatud kiirusega per sektor, kiirus sõltub paljudele vaja jagada. Teine nali on selles et kuna tegu on mobiilse teenusega siis on kasutusel nn priority list, kus kasutajad reas, neid siis visatakse teatud arvu täitumisel nn ootesse (=andmeside seiskub, ühendus võib jääda püsti). Kirjeldatakse et kui "nett jääb seisma" siis teha restart modemile ja hakkab jälle käima... selle põhjuseks ongi priority list - sellest visatakse välja see kasutaja kes on olnud kõige kauem listis, restardiga aga minnakse listis uuele ringile...
Üks Televõrgu inimene lobises kogemata kuskil välja et kasutajate arv sektoris on max 27, kui ilmub 28-s soovija siis listis esimene (kõige kauem olnud kasutaja) kukub välja. See arv 27 võib ilmselt sõltuda konkreetse kärjemasti magistraalkiirusest, mis olevat 8,5Mbit/s sünkroonis. Kuna Televõrk lõpuks liidab kõik oma optikasse siis mõnedes mastides saab magistraalkiirus olla suurem. Kuna nõutud oli et miinimum DL per kasutaja oleks 144kbit/s, siis jätkuks 3 sektori korral vaid 20-le kasutajale sektoris 8,5Mbit magistraali korral...
Ärikasutajad saavad sisuliselt sama netti, kuid neid ei lisata väljavisatavate listi, nende priority on kõrgem. Kuidas ja kas nende liiklust filtreeritakse ma ei oska arvata, pole nii suur huvi olnud. Tavakasutajat igatahes nüüd vähemalt juba kotitakse hoolega.

Seetõttu ütleks et KÕU on siiski täiendav lahendus, mida põhiühenduseks pidada ei saa. Seepärast tasuks tõesti uurida kas keegi ehk ikka pakub moblamastidest mingit wifit, 5GHz wifi näiteks on vägagi stabiilne ühendus. Kui tõesti mitte midagi muud ei ole ja väga on vaja siis tuleb sellega leppida.

Kasutaja avatar
antsuke
DigiTVfänn
Postitusi: 531
Liitunud: 02:00, 05 Veebr 2007
Asukoht: ida-virumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kõu internet

PostitusPostitas antsuke » 11:37, 17 Dets 2010

ei ole kusagilt muud netti võtta. üks valik oleks veel Elisa WIMAX ja Maxinet pakub ka seda aga seal seadmed ja netiühendus suht kallid. 1Mbit ühendus mingi 399.- kuu plus seadmete rent 169.- kuni 199.- kuu. peale selle liitumine ja seadmete paigaldus. selles suhtes KÕU natuke soodsam ja selle pärast sai hakatud seda varianti uurima.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas satik » 11:55, 17 Dets 2010

Aga uuri mis maksab seade kui välja ostad? Kunagi maksid wimax seadmed (Alvarionid) ca 5000.- kliendile, täna võiks vähem olla. Maxinetist ei tea ma midagi, on see samuti wimaxil põhinev pakkumine? 5GHz wifi asjad maksavad ca 1800.- alates, sisaldades ka keskpärast antenni millega katta vahema kuni 15km, pikema ühenduse jaoks tuleks parem antenn lisada.
KÕU vastuvõtja aga on vist jah natu odavam, ca 1200,- vist, kuid tuleb selgeks teha mida selle ühendusega teed ja mida ootad. 24/7 onlines KÕU jaoks on liig mis liig. 1Mb eest maksad soti rohkem aga ta on alati olemas kui vaja. Tavaliselt on ka (mõistlik) tõmbamine lubatud.

Ostad hinda või ühendust, peaks tegelikult küsima. KÕU garanteerib sulle ainult selle et saad nii Hiiumaal, Antslas kui Kohtla kaevandustes ühe ja sama seadmega netti otsida ja vahel ka saada.
Natuke soodsam ta ju on kuid "natuke" vähem saad netti ka :)

Kasutaja avatar
antsuke
DigiTVfänn
Postitusi: 531
Liitunud: 02:00, 05 Veebr 2007
Asukoht: ida-virumaa
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kõu internet

PostitusPostitas antsuke » 12:22, 17 Dets 2010

lugesin wifi.ee foorumist ka wimaxi kohta ja sellega ka jamad, kui ilm viletsam siis pidid ühendusega kohe probleemid olema. Elisa seadmeid ei müü ,ainult rendib. Maxi internetil maksavad seadmed mingi 5500.- eek. ega mul mingit filmide allalaadimise huvi ei olegi.vaja lihtsalt meile lugeda ja panga ülekandeid teha,lehti lugeda ja satti tahaks ka vaadata. :D

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas satik » 13:09, 17 Dets 2010

Selguseta on mille baasil see maxi net teenust pakub, mõni võib "vanast harjumusest" ka wifi eest 5,5k küsida :) Võibolla on võimalik ise seadmed osta ja paigaldada, tuleb odavam ja kvaliteetsem
Minu kokkupuuted 3,5GHz wimaxiga ei näidanud et ilmastik mingit järsku mõju oleks avaldanud, tõsi teises otsas oli ka mitte Elisa vaid Levira...

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Kõu internet

PostitusPostitas valgekotkas » 13:16, 17 Dets 2010

antsuke kirjutas:lugesin wifi.ee foorumist ka wimaxi kohta ja sellega ka jamad, kui ilm viletsam siis pidid ühendusega kohe probleemid olema.
vot selle koha peal tahaksin ühe lõunaosariikide venna sõnu tsiteerida - "kui inimene ikka väga tahab netti saada siis ei takista teda miski" ... elan ka metsakülas ja oi kui suur oli rõõm kui ühel ilusal hetkel selgus, et RDSL saab olema, tiksus aastaid muretult kuni enam ei tiksunud, elion k.inis nii ja naa ja teatas, et õhk on igasuguset jamast nii paksuks läinud, et sellel sagedusel nemad enam teenust ei suuda pakkuda - pange WIMAX ... mõeldud tehtud, "brigaada uhh" saabus õuele ja 12m mast aeti püsti, keerutati antenni siia-sinna ja pomiseti omaette sitast signaalist ning tõdeti, et ei levi ka see ... ma ei jätnud jonni ja nagu selgus on teises brigaadis tuttav vant tööl - leppisime uue aja kokku ja tüüp tuli ning peale sõjanõu pidamist hakkasin kraavi kaevama - kaablit läks 75 m, antenn on maast 2m kõrvalhoone seinal, ei ole mina ilma pärast küll probleeme täheldanud ja olen hetkel teenusega rahul

PS selle koha peal kus antenn praegu on ei saanud 12m mastist isegi signaali kätte :wink: - siit moraal - tehke kodutööd ja ärge lööge esimese katsetuse järel kohe käega sest paigaltajatel on suht poogen kuidas ja kust signaal võtta - "brigaada uhh" andmebaasis näiteks seda masti polnud kirjeldatud kust nüüd signaal tuleb :lol:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
haljazme
Entusiast
Postitusi: 166
Liitunud: 17:16, 10 Apr 2010
Asukoht: Aakre - Valgamaa
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Kõu internet

PostitusPostitas haljazme » 13:18, 17 Dets 2010

antsuke kirjutas:... ja satti tahaks ka vaadata. :D


siis sa peksad selle kõu klotsi vihaga puruks, kui põneva koha peal nett kaob ... :P
DM7000s & DM500s @ 5E

Kasutaja avatar
rbr
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 13:51, 03 Juul 2010
Asukoht: Pärnu ja Lihula vahel kuskil....
    unknown unknown
Kontakt:

Re: Kõu internet

PostitusPostitas rbr » 17:49, 17 Dets 2010

Mina sinu asemel hakkaksin otsekohe elioni,eilsat vm operaatorit kel wimax õhus mühisemas peedistama.Ise olen elioni wimaxi klient olnud varsti 4 aastat (algul siiski norby all),ja ei kurda.Paketiks 6mb alla 1mb üles,hinnaks 495 eeki kuu.Kui aasta sai kliendiks oldud,kadus 150 kr seadmete üür ära.Kallis jah arvestades minte ja mul järvakandis oleva korrusmaja neti hinda aga selle eest on teenust kah.Lisaks saad 6mb paketiga elioni wifi alade kasutamiseks tasuta konto,ehk leiad suva elioni wifi leviala,logid sisse ja tuld.Kiirusega teeb korrusmaja 1mb sünkroon õhendusele pika puuga ära.Kui meie kandi omad olid õnnelikud oma kõu üle,siis peale minu juures arvutis käimist ei tahtnud keegi neist enam miskit kõust kuulda,lõppes lugu sellega,et vend vahetas omal ka paketi 6mb vastu,pani ruuteri,tiris paari maja vahele kabla,pandi switch ja kõik on õnnelikud,seda ühiskulutusena muidugi.Siiani pole 4 kasutajat selle taga kordagi virisenud.Omal on pidevalt 2-3 arvutit+driim taga ja kõik on ok.
Ma ei tea kes ja kus küll pritsis inffi,et ilmastiku olud wimaxi maha tapavad,loll jutt suhu tagasi,mingi lumetorm sellega nüüd küll hakkama ei saa.Kui mast korralikult kinni ja tuul vastuvõtu seadet väntsutada,ei saa ei kao see nettus mitte kuhuhugile.
Kui sul endal masti ehituseks materjali pole siis ole valmis ka kulutusteks,ma lasin norby meestel alu torust teha ja 3k raha tahaeti,vaevalt elion odvamalt teeb.
Kokkuvõtteks maal elamise rõõmud,aga kui jonni ja tahtmist jagub saad kõik.Alusta siit http://www.elion.ee/wwwmain?screenId=ht ... file.32712
GM Spark Reload @ 36E-28E-23,5E-19,2E-13E-4,8E-1W

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist