norton antivirus 2007

Tarkvara ja riistvara probleemid
Kasutaja avatar
tarmuhha
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 02:00, 08 Mär 2007
Asukoht: Jõhvi
    unknown unknown

PostitusPostitas tarmuhha » 23:52, 27 Okt 2007

dreamx kirjutas:Vale foorum selle jaoks,sihikese asja eest peaks admin käpelt sulle bänni andma,kuna oled jätnud tegemata kõige vajalikuma :!:
Loe foorumi KKK :idea:


milleks ajada inimesi teistesse foorumitesse, meil siin, kel mõistus peas küllalt. :!:

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 00:47, 28 Okt 2007

Windowsis on põhiline turvaprobleem see et kasutajad ei saa masinat kontrollida. Kõik viirused mis sisse tulevad, lupsavad sisse pahhaimamatute exe tif pif või jumal teab mis peidetud laienditena paljudel juhtudel ka kasutaja teadmata. OK kui kasutaja ennast pole harinud et tundmatuid laiendeid ei tohi niisama avada, see on tema probleem, aga linuxis on põhiline turvalisus selles et vaja on adminni õiguste baasil instaleerimise käsku. KUi seda pole pole antud siis ühtegi pakki installida ei saa. Isegi süsteemi muudatusteks on vaja adminni luba.
Mul ei ole viirusetõrjeprogrammi linuxisse installeeritud. Selleks pole lihtsalt vajadust. Kuigi teatud viirused on ka linuxile kirjutatud ei usu, et minu arvuti oleks rohkem ohustatud kui tavaline windowsi arvuti.

Mis puudutab linuxi ja windowsi tavakasutusse siis siin on kasutajad oma oskuste baasil võrdses seisus. Aga ennem keerab käkki see kes ei tea, mida ta teeb. See kehtib nii linuxi kui ka windowsi kasutajatele.

Mina ei mängi arvutiga kuna pole mänguhuviline, isegi kui mõned mängud linuxis ka jooksutavad on, aga kõike muud saan teha küll. Ja ma olen linuxit kasutanud juba 4 aastat. Kõik olulised andmed on mul alles. Ja see on palju tähtsam kui videomängude mäbngimine. Oma tutvusringkonnas olen ma ainus kes kasutab linuxit. Kõik teised maadlevad viirustega. Mina tüdinesin maadlemisest ja see oli põhiline põhjus miks windowsiga lõpparve tegin.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 09:20, 28 Okt 2007

Ma jooksutan oma arvutites windowsi aga kordagi veel pole kokku puutunud tõsite viirustega millega Kaspersky poleks hakkama saanud.Laste arvutis jookseb samuti win ja kaspersky peal käivad jumal teab kus tirivad iga sugust jama netist pole nagu probleemi toimib ok.See kas nüüd linux või win parem ei väida aga kui sul tööl arvutid jooksutavad wini ja enamus tarkvara windowsi jaoks saadaval jne.siis nagu pole linuxi järgi vajadust.Dream Boxi kah pole ega muud sarnast tüünerit.Jõudu kõigile linuxi ja windowsi kasutajatele ja kasutage viirusetõrjet.Nagu kuskilt uudistest käis läbi arvuti omanik vastutab oma arvuti ja selle tekitatud pahanduste eest :D

Kasutaja avatar
lentsora
Entusiast
Postitusi: 101
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas lentsora » 09:54, 28 Okt 2007

Aga kuidas AVG FREE EDITION on?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

PostitusPostitas dreamants » 10:00, 28 Okt 2007

Kuna vestlus on siiski windoosateemaline ja nii mõnigi ei vaata linuxi poolegi, siis siin on pakkuda Vista kiirinstalli õpetus: http://video.google.com/videoplay?docid=1537662573997376122

Linuxisõpradele ka midagi: http://video.google.com/videoplay?docid=1537662573997376122

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 10:08, 28 Okt 2007

lentsora kirjutas:Aga kuidas AVG FREE EDITION on?


Ei tea aga tasuta üldiselt häid lõunaid pole :( ja asi ilmselt kinni kah vajadustest.Ma veits pelgan neid tasuta asju :)

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 12:17, 28 Okt 2007

faas kirjutas:Ma jooksutan oma arvutites windowsi aga kordagi veel pole kokku puutunud tõsite viirustega millega Kaspersky poleks hakkama saanud.Laste arvutis jookseb samuti win ja kaspersky peal käivad jumal teab kus tirivad iga sugust jama netist pole nagu probleemi toimib ok.See kas nüüd linux või win parem ei väida aga kui sul tööl arvutid jooksutavad wini ja enamus tarkvara windowsi jaoks saadaval jne.siis nagu pole linuxi järgi vajadust.Dream Boxi kah pole ega muud sarnast tüünerit.Jõudu kõigile linuxi ja windowsi kasutajatele ja kasutage viirusetõrjet.Nagu kuskilt uudistest käis läbi arvuti omanik vastutab oma arvuti ja selle tekitatud pahanduste eest :D

kas kaspersky pole sinu arvutis kokku puutunud selliste pahalastega mis läbi msn-i sisse trügivad? Olen kuulnud ka sellistest asjadest, mis msn-i kaudu nakatatud arvuti täielikult viiruse kontrolli alla viib. Üks näide on selline et arvutisse trügis sisse viirus läbi msn-i, kustutas kõik olemasolevad internetiühendused ära, alles jättis ainult omatehtud ühenduse mis töötas vaid siis kui arvutis msn käima pandi. Lahti sellest ei saadud muul viisil kui kettale full format ja win uuesti selga,.

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 13:22, 28 Okt 2007

Laps päevad läbi msn-is muliseb pole probleemi olnud.Windows 3 aastat peal olnud,pole vajadust üle installida.Krt seda teab paistab see viiruste värk sihuke vedamise lugu :) .Kindlasti on olemas paremad,kindlamad moodused arvutit kaitsta kui Kaspersky aga minu vajadused ta rahuldab ja pole siiani hullu juhtunud.Muidugi tähtsad asjad kirjutan plaadile kui peaks kokku kukkuma.Ja väga olulisi asju pole kah nagu,pere pildid +mingid arved ja kõik võimaliku prahti tegelikult :) Enda läpakas samuti 2 aastat töödanud pole kah veel viirust kinni püüdnud vahest kustutab mõne filee mis netist tirin kui ohtliku.Krt nagu Kaspersky reklaam tuli :oops:
Ja eks enamus viirusi vist venkud teevad las venku ka võitleb nendega :)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 15:38, 28 Okt 2007

[quote="faas"
Ja eks enamus viirusi vist venkud teevad las venku ka võitleb nendega :)[/quote]

Aga võibolla on hoopis viiruse tegijate ja "tõrjuja" sõbraliku koostööga tegemist? :roll:

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 15:44, 28 Okt 2007

Ka seda ei saa välistada :) Aga las ta olla juba läbu vist :) teemas.

Kasutaja avatar
dreamx
Entusiast
Postitusi: 130
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

PostitusPostitas dreamx » 17:01, 28 Okt 2007

tarmuhha kirjutas:
dreamx kirjutas:Vale foorum selle jaoks,sihikese asja eest peaks admin käpelt sulle bänni andma,kuna oled jätnud tegemata kõige vajalikuma :!:
Loe foorumi KKK :idea:


milleks ajada inimesi teistesse foorumitesse, meil siin, kel mõistus peas küllalt. :!:

Jutt on sellest,et mis kuradi pira ajamine siis nüüd avalehel käib ja kohe eraldi teemana.Proovi sa Cs-i mainida ja juba nutt hala ning postide kustutamine :evil: Kus see piir on :?:
Teema prükkarisse mis muud :idea:

ice
Õpetaja
Postitusi: 1246
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas ice » 18:24, 28 Okt 2007

Energizer kirjutas:Windowsis on põhiline turvaprobleem see et kasutajad ei saa masinat kontrollida. Kõik viirused mis sisse tulevad, lupsavad sisse pahhaimamatute exe tif pif või jumal teab mis peidetud laienditena paljudel juhtudel ka kasutaja teadmata. OK kui kasutaja ennast pole harinud et tundmatuid laiendeid ei tohi niisama avada


Ma täiendaks sind siin - Microsofti peamine probleem on selles, et nende loodud OS'id on nn. 'single-user' spetsiifigaka. Oli ju ka MS-DOS lihtsustatud ja mugandatud versioon unix'i shell'ist. Peamise vea läbi OS'ide generatsiooni on MS teinud aga seal, et eelduslikult jooksevad kõik protsessid maksimum õigustes või siis täpsemini - tuuma tasemel mingeid piiranguid polegi! Alles Win95 (mõningate möendustega ja WfW 311 Network) tutvustas tuuma tasemel õiguseid. Aga ka need olid sedavõrd primitiivsed, et tekitades tuuma tasemel tüürelites 'buffer overflow'd vms sai kergel admin õigused. NT3.51 oli esimene privileegidel põhinev tuum, mida enam nii lihtsalt ei saanud üle joosta. Loomulikult leiti ka seal hunnikuteviisi auke, mida ekspluateerides saadi admin õiguseid. Aegade jooksul on asjad küll paranenud aga peamine viga - mentaliteet - on jäänud samaks...

Energizer kirjutas:Mul ei ole viirusetõrjeprogrammi linuxisse installeeritud. Selleks pole lihtsalt vajadust. Kuigi teatud viirused on ka linuxile kirjutatud ei usu, et minu arvuti oleks rohkem ohustatud kui tavaline windowsi arvuti.


Minul näiteks on ka linuxile installitud antiviirus. Seda aga selleks, et skännida saabuvaid meile + hoida sambaga jagatav puhtana (kliendid on WinXP ja Vista).

Energizer kirjutas:Mis puudutab linuxi ja windowsi tavakasutusse siis siin on kasutajad oma oskuste baasil võrdses seisus. Aga ennem keerab käkki see kes ei tea, mida ta teeb. See kehtib nii linuxi kui ka windowsi kasutajatele.


Linuxi all on aga see koht sadades kordades väiksem kuna tavakasutaja õigustes ei õnnestu korralikult konfitud ja paigatud kastis suurt midagi korda saata...

Energizer kirjutas:Mina ei mängi arvutiga kuna pole mänguhuviline, isegi kui mõned mängud linuxis ka jooksutavad on, aga kõike muud saan teha küll. Ja ma olen linuxit kasutanud juba 4 aastat. Kõik olulised andmed on mul alles. Ja see on palju tähtsam kui videomängude mäbngimine. Oma tutvusringkonnas olen ma ainus kes kasutab linuxit. Kõik teised maadlevad viirustega. Mina tüdinesin maadlemisest ja see oli põhiline põhjus miks windowsiga lõpparve tegin.


Mina olen adminninud unixeid/linuxeid juba enam kui 10 aastat ja senimaani kasutan osades tööjaamades MS'i OS'i. Põhjuseks näiteks see, et abikaasa kasutatav Photoshop ei oma senini linux'i versiooni (MAC'i oma ei loe!) jne. Oma läpatsis jooksutan Vista't ja vajadusel lippavad seal ka WinXP ja mõned linux'i distro'd VMWare aknas...

dreamx kirjutas:Jutt on sellest,et mis kuradi pira ajamine siis nüüd avalehel käib ja kohe eraldi teemana.Proovi sa Cs-i mainida ja juba nutt hala ning postide kustutamine :evil: Kus see piir on :?:
Teema prükkarisse mis muud :idea:


Mis sa ohid!? Piramisest rääkisid vaid 3 esimest postitust ja vend sai vastuse, et siit abi pole loota!

:wink:

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

PostitusPostitas faas » 18:58, 28 Okt 2007

Kulla Ice aga neid asju ei saa üldistada nii vahet tegelikult pole kas win või linux loll ikka leiab tee kuda viirus tirida ja kasutaja ikka leiab tee kuidas käivitada ja see,et sinu linuxit viirus pole halvanud on juhus või sinu tarkus kes seda teab.Rahu nüüd,aga ega see linux pole imerohi ikka arvuti peremees :)ja kui loll oled saad ka kirikus peksa.

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

PostitusPostitas dreamants » 21:49, 28 Okt 2007

faas kirjutas:Kulla Ice aga neid asju ei saa üldistada nii vahet tegelikult pole kas win või linux loll ikka leiab tee kuda viirus tirida ja kasutaja ikka leiab tee kuidas käivitada ja see,et sinu linuxit viirus pole halvanud on juhus või sinu tarkus kes seda teab.Rahu nüüd,aga ega see linux pole imerohi ikka arvuti peremees :)ja kui loll oled saad ka kirikus peksa.


Sellest tekstist õhkub kogemuse hõngu, et on hulgaliselt kokkupuuteid nakatunud linnuxiga. Äkki jagaks ka üldsusega mis ja kuidas.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 23:39, 28 Okt 2007

Henkka kirjutas:Aga võibolla on hoopis viiruse tegijate ja "tõrjuja" sõbraliku koostööga tegemist? :roll:

seda olen minagi teinekord musta huumori toonis öelnud et kui "viiruse saad tasuta siis antiviiruse eest pead maksma". :lol:

Teatud määral on tegemist kõva konkurentsiga kuid üldiselt kipub nii olema et viiruste loojad kindlustavad antiviiruste loojate leiva. Kindlasti on paradoksaalne see et viiruste loojate tegevus on küll kriminaliseeritud, kuid kinni on neist pandud vaid vähesed, samal ajal kui need kes avalikult vahele jäävad (näiteks soomlaste grupp kes soome portaalide kasutajanimed ja paroolid häkkisid), tõmmatakse ilma pikema jututa oksa.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist