Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas zoom » 10:38, 13 Aug 2010


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 11:04, 13 Aug 2010

Austatud moderaatori lahkel loal, kopin ma siia mõned postitused Fanclub alajaotusest, mida teie ei näe, nendelt, kes on saanud võrrelda...
Henkka: Sa oled ju mu kaks aastat vana odava otsa 42" Full HD Panasoonikut näinud, hakka siis kritiseerima... :wink:
Tõsi , "süües kasvab isu" ja mõtlen pingsalt 50" Full HD plasma hanke peale.
Vaatekaugus siis max.2,5 meetrit (tuba on väike, noh :roll: )

Vedrumuhv: No pole su 42" telekal ka häda miskit. Seisev pilt ja see natuke must on parem kui mul, aga selle elan üle. 50" tekitaks juba mul väikese kompleksi ja on seda siis nüüd vaja ?

Karla: Meile tassiti tööjuurde mõned päevad tagasi miski vilauus odavama otsa 32" LCD, kiri peal et fullhd ja puha, pole viitsinud ta juurde ronida et uurida mis mudeliga tegu, ta kurat seinal ja kõrgel laeeall, igatahes valget värvi korpuses ja nii sita pildiga nagu minu südametunnistus. Normaalselt saab vaadata miski 3,5m kauguselt, lähemalt muutub vaatenurk ja pilt on võimatult tume. No miks kurat seda saasta toota, jätke arvutimonitorid ikka arvutitele, telepildi jaoks on plasma.

Valgekotkas: Panal on nii LED LCD kui PLASMA mudelid peaaegu samas hinnaklassis ainult, et LED LCD on kallim :wink: - kui viitsid natuke tudeerida siis saad ehk aimu miks ma rääkisin vastupidisest hinna suhtest :wink: ... kas sa ikka oled LCD peal 1080/24p materjali jooksutanud ilma, et pilt jubedalt jõnksutaks ?

Valgekotkas: kukke ra**k ... istun ja vahin nüüd tühja seina ... naine ja tütar läksid küla peale, vana LCD osteti kaks tundi tagasi ära, vihma pole kusagilt näha ja õues on ikka kuum ra**k aga mida perset ma nüüd teen ... õigemini ma juba tean mida teen aga natuke veel kahtlen, valikus on pana G20E vs S20E ... hinnavahe on peaaegu 800-se driimi hind ... jah ma olen neid tehnilisi andmeid uurinud ja foorumeid lugenud jne aga nahui sellel G20 neid igasugu poluvernõi vidinaid küljes peab olema... ma saan aru küll, et G-l on infinity black ja parem pilditöötlus aga ikkagi - öelge midagi.
PS kes LCD peaks pakkuma saab bänni.

Valgekotkas: Mul oli LCD juba peaaegu neli aastat ja kõik need päevad kui ma seda telekat vaatasin tuli mulle meelde päev kus ma PLASMAt ei ostnud.

Vedrumuhv: Jah, kala, olen täiesti Sinuga nõus selles, et PLASMA ON hetkel the BEST, aga see ei tähenda seda, et ma nõustuksin Sinuga selles, et LCD on täielik PASK.
Vahe on olemas kindlasti ja seda plasma kasuks, aga see ei ole nii suur ja hirmus, kui Sa seda foorumi rahvale armastad rääkida. Millest aga Sa ei räägi kunagi, on hinna ja kvaliteedi suhe. Ehk kui ma käin välja kümps lcd-le ja kaks kümpsi sama suurele ja samaväärsele plasmale, siis mida ma saan selle teise kümpsi eest? Parema musta? .... ja veel ? Mäm, mäm ... näm ... no ei tule meelde kohe rohkem nagu midagi.

Valgekotkas: Tegelikult on ikka suhe vastupidi ja mäm, mäm asemel saad parema musta, õiged värvid, input läägi puudumise, sujuva 24p taasesituse, reeglina ka paremad built-in kõlarid ...

Valgekotkas: 42" G20E seisab kastiga koridoris...

Mustkass: Õnnitlused uue PLASMA puhul :!: Jaga siis muljeid ka,kui paika saad.

Valgekotkas: Huh ... Õues on vastikult kuum aga tööd tahavad tegemist :twisted: ... lõunapausil tegin kiire näppimise, esialgsed muljed: maapealse digi pilt on parem kui HD Zuumboxi (läheb tähemehele tagasi - kokkuhoid 59.- kuus) ja LCD-ga oli, kuigi vaatamiskaugus on 2,3 m :wink: kõlarid on nii palju korralikud, et tavaliseks vaatamiseks võib ressiiveri sisse lülitamata jätta (jälle energia kokkuhoid) hetkel pendeldab tarbimine 120 - 220 W vahel (kuna ma näppasin flatpanels com-ist kalibreeritud seaded siis peaks keskmine olema 164 W). Ja mis peamine värvid on õiged :wink: ... õhtul siis vaatab mida dlna ja salvestamine räägivad :lol:

Valgekotkas: Pole tükk aega nii korralikku SD pilt näinud, HD-st rääkimata :P

Valgekotkas: ... igal juhul mida aeg edasi seda rohkem suu kõrvuni venib :lol: ... Hea tuttav käis täna külas, ta mind talvel ei kuulanud PLASMA mudeli soovitusel ja ikkagi ostis ära 37" Samsa LCD (mäletamist mööda B650) kusjuures kõigepealt tõi ta ilma minuga kooskõlastamata koju mingi Philipsi kõige odavama 40" juustu naise nõudmisel, siis saades isegi aru millise lolusega hakkama sai, õnnestus mul välja mõelda nipp kuidas kauplus selle ümber vahetab (kuna asjal puudus d-sub sisend aga müüja oli väitnud kaljukindlalt, et tema läpaka saab sellega ühendada) ja asemele sai võetud siis see 37" Sumsang (kuna muud mõistlikku seal poes polnud) ... tal vaatamiskaugus 4 m ... täna ta siis vaatas mu PLASMAt 2 m pealt ja küsis - kas ma tema vanade haavade lahti kakkumiseks kutsusin ta külla :lol: :lol: :lol:

Sculder: Mõned tähelepanekud pärast esimest 10 päeva 42V20E-ga :
HD kanalite pilt rokib täiega Pilt Pilt Samuti läbi HDMI arvutist tulev HD pilt Pilt

Valgekotkas: Abikaasa (keda ei huvita tehnika ja kellele ma isegi ei hakanud seletama, mis tehnoloogia jne) ütles lihtsalt: ilusad värvid, kena pilt ja mõnusalt suur...
zoom
Tavaliselt on plangu peale kirjutatud EMM. Aga tegelikult, on seal nael.

Loe parem väääga spetsiifilist avforums.com, kui mingit Fortet a'la Delfi...

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas mønster » 13:47, 13 Aug 2010

Eile Järve Keskuse Elionis käies (seal on tagasein telerid täis), tundus ühe pilli pilt võrreldes kõigi teistega tuhm, justkui seade oleks rikkis. See oli selle seina ainus plasma. Ja tõenäoliselt jääbki ta sinna seinale, kuni ilmub keegi, kes teab, et plasma on parim.
Asjade headust pole mõtekas foorumikommide järgi hindannata (ntx Delfi foorumeid lugedes võiks sel juhul hoopis ootamatutele järeldustele jõuda), headus on tavaliselt numbrilisel kujul väljenduv. Müüginumbrid on 1 suht hea näitaja, kuid kaugeltki mitte ainus. Muidugi, kui inimene astub parteisse, siis parteidistsipliinist lähtudes hakkavad edaspidi ülejäänud inimesed jagunema tema partei pooldajateks ning lollideks, aga see selleks.
Plasmade suurim õnnetus on ehk see, et müügisaalid on hästi valgustatud. Välitseks seal hämarus, oleks kindlasti LCDde ning plasmade müügis suhe teistsugune ning mitte LCDde kasuks.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 14:01, 13 Aug 2010

mønster kirjutas:Eile Järve Keskuse Elionis käies (seal on tagasein telerid täis), tundus ühe pilli pilt võrreldes kõigi teistega tuhm, justkui seade oleks rikkis. See oli selle seina ainus plasma. Ja tõenäoliselt jääbki ta sinna seinale, kuni ilmub keegi, kes teab, et plasma on parim.
Kui tahad konkreetselt sellest PLASMAst rääkida, siis oleks mõttekas siia postitada ka selle enneveeuputuseaegse PLASMA mark.
mønster kirjutas:Asjade headust pole mõtekas foorumikommide järgi hinnata...
Mida Sa ise just siin praegu tegid ?
mønster kirjutas:... headus on tavaliselt numbrilisel kujul väljenduv. Müüginumbrid on 1 suht hea näitaja, kuid kaugeltki mitte ainus.
Sa ikka loed kah, mida nad kirjutavad ?
zoom kirjutas:... et enamusel ostjaskonnast ja foorumi kasutajaist on vahendeid ainult 6000-12000 hinnaga ekraani jaoks.
Müüginumbrid on rahakoti ja lolluse korrutis.
mønster kirjutas:Plasmade suurim õnnetus on ehk see, et müügisaalid on hästi valgustatud. Välitseks seal hämarus, oleks kindlasti LCDde ning plasmade müügis suhe teistsugune ning mitte LCDde kasuks.
Ja see on pohmellis agronoomi unenägu.
Muidugi... Kui me räägime kaasaegsetest PLASMAdest, mitte enneveeuputuseaegsetest...

mønster
Ma jään kindlalt oma arvamuse juurde -
Kui oled ostnud LCD, kasvõi LED taustavalgustusega, oled 2 jalaga astunud sita sisse. Kuna, Sa lihtsalt ei tea, mis on hea.
Tead miks ? Kuna ma olen seda teemat tudeerinud juba 7 aastat.

Ma olen sellest juba mitu korda siin kirjutanud.
Miks valisid Mitsubishi spetsialistid oma Mitsubishi Laser Vue võrdluseks just Pioneer Kuro ?
Kas neil tõesti polnud plönni mingisuguse LCD soetamise jaoks ?
Või oli siiski põhjuseks see, et valiti telekaks, hetkel saadaoleva parima pildiga telekas ?

Ja ma lihtsalt ei viitsi siin enam varssadega võidu joosta...
Edu kõigile !

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 14:45, 13 Aug 2010

Tead miks ? Kuna ma olen seda teemat tudeerinud juba 7 aastat.

Näha jah, endiselt rääkides kontrastist 1 : 5 000 000.
Seda sa ka ei tunnista, et 100 cd/m2 valges toas on vähevõitu?
Selleks 100 cd/m2 läheb 50% valge pindalaga 300W (pisitelekal, 42").
1 piksli peal tervel ekraanil arendab jah 375 cd/m2, aga kõik valge ainult 60. siit järeldusena, sobib näiteks astronoomidele (mitte agronoomidele) pimedas toas tähtede imetlemiseks, sügavmustal taustal :mrgreen:
olles teise partei liige, tunnistan siiani LCD ainsat puudujääki, see on "kõrvaltvaataja" jaoks veidi pleekinud pilt.
eks tule oma naelte, naiste, punaste persepulkade jms.-ga välja - ei koti!

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 14:50, 13 Aug 2010

Ma esitasin ainult 3 küsimust. Ja ühelegi vastust ei saanud. Kurb.

Aga kui mehepojad, kes on just puu otsast alla roninud, mønster ja pets1, on targemad kui Mitsubishi spetsialistid,
mis siis ikka teha...

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas mønster » 15:09, 13 Aug 2010

tigekala kirjutas:[Ma jään kindlalt oma arvamuse juurde -
Kui oled ostnud LCD, kasvõi LED taustavalgustusega, oled 2 jalaga astunud sita sisse. Kuna, Sa lihtsalt ei tea, mis on hea.
Tead miks ? Kuna ma olen seda teemat tudeerinud juba 7 aastat.

Hetkel nii 10-15m kaugusel minust, klaasseina taga, on ports inimesi, kes on umbes sama kaua aega nii LCD- kui plasmatelereid välja töötades leiba teeninud (ise ma tegelen vähe väiksemate vidinatega). Kusjuures seal on nii neid, kellele meeldivad LCDd rohkem, kui ka neid, kes eelistavad plasmasid. Aga selliseid seal ei leidu, kes väidaksid, et ühed neist kahest on ideaalilähedased ning teised pask. Selliseid ei saagi seal olla - selleks, et sel ametil leiba teenida, on avatud mõtlemist vaja.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 15:29, 13 Aug 2010

mønster kirjutas:Hetkel nii 10-15m kaugusel minust, klaasseina taga, on ports inimesi, kes on umbes sama kaua aega nii LCD- kui plasmatelereid välja töötades leiba teeninud (ise ma tegelen vähe väiksemate vidinatega).
Las see ports või hall mass, seal seina taga siis loeb, mida arvavad asjast tõelised spetsialistid.

Panasonic TX-P42/50V20

V20 has an Infinite Black Pro panel that should deliver some of the best picture quality from Panasonic today,
but Panasonic has also incorporated a new improved filter for better picture reproduction during daytime.
V20 also has a THX mode and a digital satellite tuner.


http://flatpanelshd.com/review.php?suba ... 1279623234

*Panasonic V20 gave us very accurate picture quality from the THX picture mode and V20 has excellent SD and HD picture quality. The response time is fast and the black level is good. The new filter also improves picture quality during daytime by reducing reflections and maintaining color intensity.
*Response time is very important for HDTV and for content such as sports.
A lot of LCD-TVs lose a lot of detailing when the pictures start to get alive.
Panasonic TX-P50V20 keeps almost every detail even in fast paced action sequences and sports.
*Compared to the cheaper G20 there’s not a lot of differences, however. Both TVs have very accurate colors and manages to distinguish almost all colors. V20 maintains better color intensity during daytime because of the better filter but besides that the performance is pretty similar.
*V20 still has some reflection in the darker areas of the panel.
But far less than on the new glass front LCD-TVs such as LG LE8500 and Sony NX700.
*input lag I experienced no higher than 20 ms which is not perfect,
but much lower than most TVs (especially LCD-TVs) today
and very nice if you’re planning on using V20 for console gaming. IFC system must be deactivated.
*Shadow detailing is good and Panasonic V20 manages to reproduce almost all detail in the dark areas.
*We also examined the floating black problem that some users have reported and we did see some floating blacks in a stress test but it was very rarely visible in practice.
The Pioneer last gen KURO had worse floating blacks but also a deeper black level.
*All in all Panasonic V20 is a fantastic TV and the picture quality is close to being
the best available today.


M.O.T.T. mehepoegadele, kes just ...jne.

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 15:54, 13 Aug 2010

mida arvavad asjast tõelised spetsialistid

keegi spetsialist, nimega Rasmus Larsen, esinedes mitmuses???
no näiteks kui pana talle juhtumisi uue mudeli ka "kinkinud" on, siis ...

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 16:04, 13 Aug 2010

Ja Mitsubishi omadele kinkis Pioneer oma Kuro ? Pilt

Ära tee ennast päris täis siin terve foorumi ees...

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 16:10, 13 Aug 2010

... veel selle spetsialisti(de) stiilinäide:
The BeoVision 10 presents resplendent picture quality, with one of the deepest blacks I have ever measured for a television, excellent colour reproduction and incredible handling of rapid sport and action movements due to its 200 Hz system.

Ja üldse, mis pagana ekstaas selle plazma'ga on, kas müütad neid või?

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 16:14, 13 Aug 2010

pets1 kirjutas:... veel selle spetsialisti(de) stiilinäide:
The BeoVision 10 presents resplendent picture quality, with one of the deepest blacks I have ever measured for a television, excellent colour reproduction and incredible handling of rapid sport and action movements due to its 200 Hz system.

Ja üldse, mis pagana ekstaas selle plazma'ga on, kas müütad neid või ?
Kle terve foorumi ees ennast täisteinud jobu.
Sa üldse tead kelle paneeli kasutab Bang & Olufsen ?
Erinevalt Sinust, Rasmus Larsen, teab.

Ei müüta. Maale toob neid siinse foorumi kasutaja peeter3000.

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 16:23, 13 Aug 2010

nojah, suure saladuskatte all võib teistele ka mainida, et samsa vedelate kristallidega paneel, see oligi asja iroonia, et keegi rasmus mitmuses on valmis kiitma mida iganes.
selles mõttes on muidugi see mitmuses mees mõistlik, et ei jaga - pask/kuld.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 16:27, 13 Aug 2010

pets1 kirjutas:... et keegi Rasmus mitmuses on valmis kiitma mida iganes.
Nojah. Sinu arusaamiste järgi, on talle ju kõik firmad oma telekad kinkinud.
Ma siiski soovitaks vaadata ka kuupäevi, millal konkreetselt on ta erinevaid asju kiitnud. Pilt

Kasutaja avatar
Sculder
DigiTVfänn
Postitusi: 958
Liitunud: 02:00, 12 Nov 2007
Asukoht: تالين Tallinn Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas Sculder » 23:35, 13 Aug 2010

pets1 kirjutas: siit järeldusena, sobib näiteks astronoomidele (mitte agronoomidele) pimedas toas tähtede imetlemiseks, sügavmustal taustal :mrgreen:
olles teise partei liige, tunnistan siiani LCD ainsat puudujääki, see on "kõrvaltvaataja" jaoks veidi pleekinud pilt.


tigekala kirjutas:
Panasonic has also incorporated a new improved filter for better picture reproduction during daytime.

*Panasonic V20 gave us very accurate picture quality from the THX picture mode and V20 has excellent SD and HD picture quality. The response time is fast and the black level is good. The new filter also improves picture quality during daytime by reducing reflections and maintaining color intensity.


Olles V20 omanik võin öelda ,et see Pets1-e plasma vaid pimedas toas vaatamis mula on täielik BS. Pilt on ilus igas konditsioonis. :D

Ka kõrvaltvaatajale :wink: :lol:
DVB-S2: DM8000HD PVR (1W & 5E) | DVB-T/S/C: Panasonic TX-P42V20E | DVB-T2: Panasonic DMR-BW780EBK | DVB-T2/S2/C: LG OLED55E6V

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 152 külalist