Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 18:31, 14 Aug 2010

vedrumuhv kirjutas:Maailm ei ole must ega valge, vaid on värviline. Jah, Plasma on parem oma tehnoloogialt, aga on ka piisavalt häid LCD telereid saadaval ja valiku teeb igaüks poes ise.
Austatud moderaator, kas nii sobib - LCD pole pask, aga on lihtsalt sitem kui PLASMA ?

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas raivo » 18:36, 14 Aug 2010

natuke sitem kui plasma sobiks juba küll :mrgreen:
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 18:37, 14 Aug 2010

Pilt
Viimati muutis tigekala, 18:42, 14 Aug 2010, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas raivo » 18:40, 14 Aug 2010

... ja sellise viisaka pöördumise eest said ka lisaks plussi kirja ... :mrgreen:
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 18:42, 14 Aug 2010

Pilt Reetur oled. Varsti tulevad mehepojad uuesti puu otsast alla... Kui oskavad tulla... S.t. kui nad ennast puu otsast päris täis pole kaaninud...

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas raivo » 18:47, 14 Aug 2010

No Sa ju tead, et mul on LCD ... :D
Ja tead ka seda, et olen häid plasmasi näinud ... :D
Ega ma ju Sinu juttu ümber ei lükanud, lihtsalt parandasin natuke ja seadsin õigluse jalule, et ei tekkiks kellegil valet arusaama ... :D
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 18:51, 14 Aug 2010

Muidugi ma tean, et Sul on LCD.
Sellepärast oledki puu otsast allatulevate mehepoegade silmis reetur.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas raivo » 18:53, 14 Aug 2010

Võib-olla annab jumal mulle andeks ja järgmine kord poes olles teen õige otsuse ... :mrgreen:
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 19:17, 14 Aug 2010

Minule... Sobib ülihästi Sinu täpsustus.
Aga... Nendega võitle nüüd ise, reetur-moderaator.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas raivo » 19:55, 14 Aug 2010

Mis siin võidelda, kes lugeda viitsib, teeb omad järeldused. Plasma on parim aga kui rahakott välja ei vea, siis vaadata endale välja parim LCD ja egas nüüd see ka elu lõpp ei ole. Full HD pilt näitab ka korralik LCD ja SD sõltub juba konkreetsest LCD tootjast- tegijast. Samas väga odavat asja ostes on ikka võimalik mõlemaga totaalselt ämbrisse panna.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas satik » 20:28, 14 Aug 2010

tigekala kirjutas:
satik kirjutas:Teate, mina eile öökisin uute tehnoloogiate peale...
Huvitav. Eks ole siis vait... Sõida oma kopeikaga edasi, vahi kinekat ja ära öögi.

Kuidas võtab mingi kassitoit julguse kobiseda ja õpetada mida keegi teha tohib ja ei tohi???
Kes sa selline oled et teisi keelad ja käsed??? Kas siinsega on tegemist SINU foorumiga??? Tee omale foorum ja ole seal kuidas tahad.
Sinu väljenduste eest võiks juba panna kokku kohtuasja, kuna solvad sihilikult kõiki kes sulle meelejärgi ei ole. Mõnes foorumis on sellised seltsimehed saanud eluaegse bänni! See staatus peaks sulle tuttav olema.
Mind ei koti sinu teened foorumikommuuni liikmete ees, võin oma paaritonnise kopeika võtta ja sinu akvaariumist vee välja lasta - piisab üsna vähesest et üks ja ainus päike lõpuks loojuks. Ja paar tonni ei ole mitte hind vaid kaal!

Mina ei pea õigustama midagi sellepärast et ostsin oma arvutile mitte vanema tehnoloogiaga monitori vaid veidi suutlikuma teleka monitori rolli - pealegi sarnase hinna ja mõned tollid suuremana! Ma ei ole filmisõltlane, niipalju kui mul vaja flmi vaadata saan seda tehtud, viimane film mida otsast lõpuni vaatasin oli Avatar, sest kõik sellest rääkisid, seda kuskil ehk märtsis.
Kui sina kala tead niigi et plasma on parem siis miks pead seda koguaeg teistele ette viskama? Mingi kompleks? Mingi mantra mida seitse aastat oled endale sugereerinud -"plasma on parim, plasma on parim"! Sina oled see jobu kes alaliselt tõmbleb mantra taktis! See ajab juba ise öökima, olenemata sellest kas plasma on siis parim või mitte.

humanoid, usun väga et plasma pilt võis olla loomulik, kuid mis nipiga saadi LCD häirivalt sädelema... :wink: Siiani püütakse ju kogu aeg väita et LCD on nii uimane et ei saa midagi näidatud... Pime võib ka erinevaid numbreid kuuldes otse öelda milline on vahe ja kumma kasuks, isegi "meeletuks" võib nimetada. Kindel tõde on see et inimene ei suuda reaalselt suuremat kontrastierinevust tuvastada silmadega kui 10.000, seejuures võib see 10k ala nihkuda mõnevõrra heledamas või tumedamas suunas, sõltudes üldisest ümbruse heledusest. Meditsiiniliselt tõestatud fakt.

Ma nüüd räägin mida mina nägin - V20 oli ilusate loomulikke värvidega, G20 oli samasuunalise iseloomuga kuid veidi tagasihoidlikum. Philipsi LCD mõjus selle kõrval üsna õudselt, omades selget helesinist alatooni, mida võib põhjustada fosfor millega püütakse LED'e värvida valgemaks. Mõni on öelnud et seda polegi õnnestunud välja häälestada, et tagada valget tooni (erinevalt CCFL versioonidest). Et ikka läheb mingi nüanss paigast ära.
Plasma üllatas aga veidra varjuga ekraanilogo ümbruses, sõltudes tausta heledusest (LCD seda kõrval ei näidanud), lisaks oli üllatav näha (nagu Canoni fotokatel) et vertikaalne hele detail omandas vasakul violetse kontuuri ja paremal roheka kontuuri. 42G20 oli sellest veidi rohkem häiritud, 50V20 2,5-3m pealt enam ei hakkanud närvidele. Ühine joon oli plasmadel et heledus oli vähemalt 2/3 rohkem maas kui LCD'd selle ümber. Seepärast siis võis tunduda et kõiki tumedaid nüansse ei näe plasma mustast. Et kohati kalpsasid mingid neegrid heleda taeva taustal siis võis keha laiuselt märgata samuti mingit varju, eriti huvitav oli see et vari oleks nagu olnud poolik, triibuline nagu vale reziimiga deinterlace. Avaldus see vaid tõesti heledal taustal ja lähedalt vaadates. Niipea kui taustale lisandus midagi kirjumat, nähtus nagu kadus.
Seal nägupidi ekraane uurides astus ligi müügimees, kes lisaks ütles et plasmat nagu silmanurgast märgates tundub pilt virvendavat, otse vaadates ma seda öelda ei saanud, küljelt nagu mööda vaadates oli tõesti virvendust aimata. Midagi eriliselt head ei saanud mitte ühegi seinal olnud teleka kohta öelda, selle põhjus võis olla taamal olev külm päevavalguslampide rida millega saali teist äärt valgustatakse. Ilmselt olid ka enamik telekaid n.ö out of box seadetes.
Minu 10bitine LCD paneel (CCFL) on häälestatud samasuguseks minu CRT monitori pildiga, ei olnud sellel miskit eriti viga (peale võimaliku max heleduse) ja ei ole ka LCD'l (pärast häälestust) midagi häirimas. Järelhäälestus või kalibreerimine on nendega ilmselt hädavajalik.
kala võib võibolla rõõmustada, kui hakkan 50" ekraani valima siis alustan esmalt küll plasmadest. ehk on siis ka varjudest lahti saadud. See ei pane mind aga LCD'd sõimama.

Pohmellis agronoomi driimidest - LCD: The term was first used in 1975 by Dr T. Peter Brody to describe a method of switching individual elements of a flat panel display, using a CdSe TFT for each pixel.
LCD - 1975.

Plasma: In 1936 Kálmán Tihanyi described the principle of "plasma television" and conceived the first flat-panel television system.
The monochrome plasma video display was co-invented in 1964 at the University of Illinois at Urbana-Champaign by Donald Bitzer, H. Gene Slottow, and graduate student Robert Willson for the PLATO Computer System. The original neon orange monochrome Digivue display panels built by glass producer Owens-Illinois were very popular in the early 1970s because they were rugged and needed neither memory nor circuitry to refresh the images. A long period of sales decline occurred in the late 1970s because semiconductor memory made CRT displays cheaper than the US$2500 512 x 512 PLATO plasma displays. Nonetheless, the plasma displays' relatively large screen size and 1 inch thickness made them suitable for high-profile placement in lobbies and stock exchanges.

Plasma - 1936, realiseerimine 1964... Vat nii palju unenägudest!

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 20:48, 14 Aug 2010

see kummaline mantra - p ON parem. selline kategooriline imperatiiv.
no ikka, kes te sihukesed jupijumalad olete, et nii väidate?
et ON, argumenti pole vaja või taandub see mingile muljele ja julmale vaenlasekuju tümitamisele.
kala hüsteerilised karjed on justkui jäljed vees, mis ei pane kõige vähemalgi moel taganema seisukohast, et p võrdluses l-ga ei ole oma väidetavat otsustavat paremust tõestada suutnud ega ilmselt suudagi...
valge ekraani puhul on p-l aga sügav analoogia sita võimendiga, mille vool lõpeb nii kondekast kui toiteplokist. 67 cd/m2, my ass! ventilaatorite mahe sumin, peen vile ja enam kui mõõdukas elektriarve on te kaaslased, kalade parteist! leppige selle paratamatusega, trankviliseerituna sellest mustemast mustemast mustemast mustemast mustast :lol:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 21:01, 14 Aug 2010

pets1 kirjutas:Valge ekraani puhul on p-l aga sügav analoogia sita võimendiga, mille vool lõpeb nii kondekast kui toiteplokist. 67 cd/m2, ventilaatorite mahe sumin, peen vile ja enam kui mõõdukas elektriarve on te kaaslased...
Kle pets1, Sa tõmba sinna TPI ühikasse tagasi !
Ühtegi Sinu mainitutest asjadest, kaasaegsetel PLASMAdel pole.
Ma ju kirjutasin >
tigekala kirjutas:satik ja pets1
Erinevalt teist, pole ma siin kordagi toonitanud LCD paneeli vigu.
Ma tean niigi, et kaasaegse PLASMAteleka pilt on parem kaasaegse LCDteleka pildist.
Teie mõlemad aga...
Et miskitki moodi õigustada oma lollust LCDteleka ostu puhul, otsite kaasaegse PLASMAteleka vigu. Mida tegelikult polegi kui võrrelda LCDtelekaga.
Tahes tahtmata jääb Sinu jutust, pets1, mulje, et Sa pole elusat kaasaegset PLASMAt isegi unes näinud.

Ja satik, Sulle ma võin niipalju öelda - Sa jooksid ilma püksata veel laua alt läbi kui mina juba selle laua peal õlut jõin.
Viimati muutis tigekala, 21:11, 14 Aug 2010, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas pets1 » 21:11, 14 Aug 2010

austet KALA!
kõik need mainitud nähtused, lisaks veel satiku vaadeldud neegrivarjud ja paljugi veel muud "huvitavat", ESINEVAD kõige moodsamatel tankivabriku plasmadel.

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Miks ma ei osta kunagi LCD-d ostaks OLED

PostitusPostitas tigekala » 21:12, 14 Aug 2010

Igal juhul Pioneeri Kurol, neid pole.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 139 külalist