elektri hinnatõus

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Siidiuss
DigiTVfänn
Postitusi: 517
Liitunud: 01:21, 09 Veebr 2011
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Siidiuss » 22:07, 01 Okt 2012

Seda küll, et mida kallim on elekter seda rohkem tuleb ka riigile käibemaksu maksta. Ennast häirib ka see teema, et võrgutasud on üle mõistuse kallid. Riigile muidugi kasulik mida kallim on elekter ja mootorikütus seda rohkem laekub raha. Aga rahvale muidugi kahjulik. Ja see tundub olema teisejärguline. Eesmärk on saada 5 rikkama sekka ja seda kasvõi üle.......
Astmelise tulumaksu või astmelise elektrimaksu poolt ma väga ei ole. Seda on keeruline kehtestada ja tohutu bürokraatia mis sellega kaasneb. Astmeline kinnisvara maks ka keeruline. Küll need kinnisvara omanikud oma kinnisvara ära jagavad lastele ja sugulastele ja jääb järgi väikestes osades kinnisvara mille pealt maksu ei pea vb maksma.

Ega muud teha ei ole kui edasi teenida lootuses, et ükskord saame veel õndsaks.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Henkka » 22:39, 01 Okt 2012

Siidiuss kirjutas:Seda küll, et mida kallim on elekter seda rohkem tuleb ka riigile käibemaksu maksta. Ennast häirib ka see teema, et võrgutasud on üle mõistuse kallid. Riigile muidugi kasulik mida kallim on elekter ja mootorikütus seda rohkem laekub raha. Aga rahvale muidugi kahjulik. Ja see tundub olema teisejärguline. Eesmärk on saada 5 rikkama sekka ja seda kasvõi üle.......


Jah,
sellele arvamusele kirjutan ka ise alla.
Aga... keda see huvitab? Peale meie enese loomulikult...

Veskimägi korjab ikka oma üle mõistuse papi ning see roheliste jobude maks on kah kuidagi loomulikult asja sisse kirjutatud koos aktsiisiga?
Nuh ja loomulikult käibemaks...

Minu ühel hiljutisel elektriarvel (EE poolt saadetud) on numbrid:
Elektrienergia 19.44 €
Võrguteenus 32.66 €
Taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis 9.00 €
------------------
Summa km-ta 60.50 €
Käibemaks 20% 12.10 €
Viivis 0.00 €
Arve summa kokku 72.60 €

No krt, kui see ei ole röövimine päise päeva ajal, siis ma tahaks teada,mis selle asja nimi on?

Ja OK, ma olen jube tark ning vahetan Eesti Energia näiteks lätlaste vastu.
Mida ma võidan???

Vaadake neid arve komponente (elektrienergia, võrguteenus ning mingi taastuvenergiatasu ja elektriaktsiis)ning
asi on niigi selge...

Mida on mul võita elektrimüüja vahetusega??? Mitte si**agi...
Mäng on juba ammu ühes väravas ning seal pole enam meil öelda midagi.

Vat nii...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas valgekotkas » 23:30, 01 Okt 2012

ma arvan, et kõik saavad aru probleemi olemusest - elu on närviajavalt kalliks ja keeruliseks läinud ja vaja oleks muutusi :!:
aga ma olen ka kindel, et enamusel pole välja pakkuda ühtegi lahendust :mrgreen:

"mõisad põlevad, saksad surevad, mets ja maa saab meitele ..."

aga kui tukid juba suitsemist lõpetavad ja pursuide laibahunnikud kõrguvad taevasse - mis siis edasi saab ???

halllooooooo???

kas siis tuleb valgel laeval Kalewwipoigg kodo? või hoopis valges ülikonnas prints mööda "BUS" rada? või piibuga isake? ... keegi ju peab seda riiki valitsema - seda sama müstilist riiki mida me kõik kirume ... aga kes see riik on?
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Henkka » 23:43, 01 Okt 2012

Kuivõrd minu viimasel arvel olid :

Elektrienergia 19.44 € - see on hind, mida ma (vist) saan elektrimüüja vahetamisega muuta?
Võrguteenus 32.66 € - vat seda hinda ei saa ma kuidagi muuta, Veskimägi võtab ikka oma ja seda seadusliku õigusega
Taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis 9.00 € - mina ei saa seda muuta ja milleks need rohelised siin , aktsiisi näeks ma ka pigem alkoholi puhul?
Ahjaa... käibemaks ju kah 20% 12.10 € nu käibemaksu ei saa ma ise kohe kuidagi muuta...

Siin ongi need asjad, mida saaks riigi valitsus või hoopiski 101 dalmaatslast muuta - nu ei tea seda alluvusvahekorda...

Eks järgmine kord tuleb mõelda.
Võibolla tõesti Ettkar pukki üritada valida (siis peab ainult varakult välja mõtlema, kuidas ohutult õigel ajal kaugele ära saaks lennata enne kui venelased tulevad)
sitt wärk...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas satik » 23:45, 01 Okt 2012

valgekotkas kirjutas:... keegi ju peab seda riiki valitsema - seda sama müstilist riiki mida me kõik kirume ... aga kes see riik on?


Mis küsimus see on! Loomulikult EU Ühendriigid, kus pole kohalike matse üldse tarvis võimu teostamiseks. http://arvamus.postimees.ee/975646/homn ... deratsioon
Suuvoodritel juba vaht koguneb, täna näiteks ühel ei mahtunud enam ära - http://www.postimees.ee/991774/mihkel-o ... ti-huvides

ENSV ajal ju pandi ka klounid ühte tuppa, siis hea teistele rääkida - iseseisva rahvavabariigi valitsus...

http://www.e24.ee/975424/lati-poliitik- ... aaleelarve

Kui juba on rahakott mujal, siis on ka võim mujal. Kohapeal on vaid viisakalt öeldes repiiterid sel juhul.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Henkka » 04:55, 02 Okt 2012

Henkka kirjutas:Kuivõrd minu viimasel arvel olid :

Elektrienergia 19.44 € - see on hind, mida ma (vist) saan elektrimüüja vahetamisega muuta?
Võrguteenus 32.66 € - vat seda hinda ei saa ma kuidagi muuta, Veskimägi võtab ikka oma ja seda seadusliku õigusega
Taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis 9.00 € - mina ei saa seda muuta ja milleks need rohelised siin , aktsiisi näeks ma ka pigem alkoholi puhul?
Ahjaa... käibemaks ju kah 20% 12.10 € nu käibemaksu ei saa ma ise kohe kuidagi muuta...
Kogusummast
€ 73.20 moodustab minu poolt valitava elekrtimüüja hinnaosa praegustel tingimustel € 19.44 ehk protsentuaalselt umbes 26% ehk väga ligilähedaselt ühe neljandiku.

Siin moodustavad need maksud/koormised/lisad ja misiganes ilusa nimega minu vältimatult maksmisele kuuluvad lisakulud väga ligilähedaselt kolm neljandikku, mida saaks vaid riigi valitsus või hoopiski 101 dalmaatslast muuta... või saaksid nad seda koostöös teha.

Seega kogu tsirkus "elektri vabaturu" üle on täiesti mõttetu.

Kui leiangi elektrimüüja, kes annab näiteks 8% odavamalt oma särtsu, siis kogu hinnas, mida pean maksma, kajastub selline "võit" tühise 2% hinnaalanemisena, kuivõrd särtsu osa kogu hinnas on vaid neljandik.

Kordan - need arvutused siin on väga lihtsustatud ja näitavad umbkaudu tekitatud olukorda. Ma ei pretendeeri mingile matemaatilisele täpsusele ning uuest aastast ju muutuvad kõik need hinnad jälle, aga olukord jääb ligilähedaselt ikka samaks... :twisted: :evil: :cry:

Valige siis elektrimüüjat kui asjal mõtet on.

AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 297 korda
On tänatud: 55 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas aandra » 08:07, 02 Okt 2012

Olen Sinuga Henka täiesti nõus! Kui elektri hind tõuseks 100%, siis kogu arve suureneks vaid 20%.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas mustkass » 09:47, 02 Okt 2012

Praeguse seisuga suurenebki tavatarbija jaoks elektimaks 20 protsenti,vähemalt nii väitis "Omakohtu" saates üks tegelinski.
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
dreamants
Digivanake
Postitusi: 1117
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Õlletehase lähistel
    unknown unknown
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas dreamants » 10:18, 02 Okt 2012

mustkass kirjutas:Praeguse seisuga suurenebki tavatarbija jaoks elektimaks 20 protsenti
:roll:
Seletage mulle harimatule ära misasi on elektrimaks?

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas satik » 10:26, 02 Okt 2012

Ilmselt mõtleb mustkass elektrimaksu all tasu elektri eest, üldistatuna, mitte osadeks jupitades. Tavalisele inimesele ei lähe väga korda millest arve koosneb - olukorras kus tal puudub võimalus oma valikutega arves olevaid komponente mõjutada, on see ka loogiline.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas mønster » 11:38, 02 Okt 2012

Huvitav, kas mina olen ainus, kelle arvates el. vabaturule minek oli õige samm. Elektri hinda doteerides doteerime me ennekõike rikkaid, kuna nemad tarbivad üldjuhul vaestest rohkem elektrit. Kui nüüd hakkab riigieelarvesse rohkem raha tulema, on aga võimalik tõsta väikesepalgaliste palku.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas satik » 12:00, 02 Okt 2012

Vabaturule minek on tegelikult kökimöki. Seda tsirkust tuleb vaadata suurema pildina. Siis hakkab nii mõndagi huvitavat paistma.
Kui aga rääkida "väikesepalgaliste" palkadest - siis mis takistas seni neid palku suurendamast? Olukorras kus täna on Eestis ca 200 ettevõtet kes ostavad energiat börsihindadega alates 2010, on selge et on ka piisavalt neid kes seda seni ei teinud - arvata et need nüüd leiavad "kuule, koristaja - ma sii mõtlesin et näe hakkame elektri eest rohkem maksma, ehk maksan sulle ka midagi juurde..." See vist ei toimi nii. Riik ei maksa meil väikesepalgaliste palku, seda teeb reeglina erasektor. Isegi meditsiinis on olukord nii et mõnegi haigla juhtkond investeerib pigem mõtetutesse projektidesse kui et maksab õdedele palku rohkem. Sealgi on palgafond ainult konkreetse juhtkonna määrata. (Teadvalt) lollustesse investeerida on odavam kui palgafondilt makse maksta.
Kõik "on võimalik" kui tahetakse. Ma ei näe ainult tahtmist kuskil.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas Henkka » 12:15, 02 Okt 2012

mønster kirjutas:Huvitav, kas mina olen ainus, kelle arvates el. vabaturule minek oli õige samm. Elektri hinda doteerides doteerime me ennekõike rikkaid, kuna nemad tarbivad üldjuhul vaestest rohkem elektrit. Kui nüüd hakkab riigieelarvesse rohkem raha tulema, on aga võimalik tõsta väikesepalgaliste palku.


Ei,

kindlasti ei ole Sina ainus, kelle arust vabaturule minek oli õige samm.
Ka mina arvan samamoodi.

Aga mul ajab sita keema see lihtne asjaolu, kuidas meie käest kõikvõimalike vahenditega seda viimast eurot sisse kasseeritakse.
Mis kuradi asi on niisugune jabur võrguteenus eriti sellise suhtega elektri enese hinda ? OK ma saan aru et Veskimägi on Kallase väimees, aga see ei ole minu jaoks piisav ning asjalik põhjendus.
Ning ka niinimetatud taastuvenergia tasu ja elektriaktsiisi võivad need 101 dalmaatslast tõesti endale p....e keerata. Minu arust on see selgelt meie seadustatud röövimine päise päeva ajal - ja politseid pole võimalik appi kutsuda :roll:

OK, käibemaksuga on nigu on (Vladislav Korzhets)

Kuidas näiteks soomlased saavad hakkama aga meie ei saa kuidagimoodi??? Tean seda lihtsalt lugupeetud foorumlase Karla toodud elulistest näidetest. Ta nimel elab viimasel ajal seal FIMlandias... kuigi FIM pole ammu juba enam populaarne valuuta :oops:

Ah krt, on nigu on veelkord.
Eks siis paistab kui jaanuari 2013 elektriarve mulle saadetakse.

@monster - võin Sinuga päris suure summa eurode peale kohe kihla vedada, et Sinu mainitud väikesepalgaliste palku ei tõsteta mitte mingil juhul seoses "elektrituru avanemisega".
Kui suure summa peale tahad kihla vedada?
Mina võidaks selle kihlveo ju päris kindlasti :mrgreen:
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6965
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 58 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas mustkass » 12:23, 02 Okt 2012

Seadused on sellised,kallid kaasfoorumlased ja nad ongi selliselt tehtud et rahvalt (kõrgemapalgalistel pohhui nad jõuavad niikuinii maksta) viimnegi kopikas sisse kasseerida.
On meil selline rahvasõbralik vabariik :mrgreen:
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4K Philips21:9 LGOLED3D4K55950V LGOLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 22W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: elektri hinnatõus

PostitusPostitas satik » 15:02, 02 Okt 2012

Henkka kirjutas: Ning ka niinimetatud taastuvenergia tasu ja elektriaktsiisi võivad need 101 dalmaatslast tõesti endale p....e keerata. Minu arust on see selgelt meie seadustatud röövimine päise päeva ajal - ja politseid pole võimalik appi kutsuda :roll:



Ma eelmisel aastal sportlikust huvist uurisin täpselt välja kus kohast konkreetselt mulle tuppa saabuv elekter toodetakse. Tuli välja et Balti Soojuselektrijaamast, peale selle pole ahelas mitte ühtki alajaama milles oleks võimalik kommuteerida kõrgepingevarustust kuskilt mujalt pärinevale elektrile...
Aga taastuvenergiat olen maksnud iga kuu, krt! Taastuvenergiat tegelikult pole saanud mitte vattigi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 103 külalist