postimees ja katuseantenn

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: :roll:

PostitusPostitas Sombi » 02:26, 05 Dets 2007

seeru kirjutas:Ei tea kuidas see digitv probleem on lahendatud või lahendatakse hotellides, motellides ja muudes taolistes asutustes. Kas igal toal oma liitumine, oma kaart ja oma digibox?

Jutt käib eelkõige ETV, Kanal2 ja TV3 kohta. Keerulist pole midagi, igale kanalile eraldi zuumbox ja modulaator saatmaks heli ning pilti antennikaablisse, mis liidetakse ülejäänud kanalitega kokku. Kallis ka ei tule: 3*2000(box)+3*500(modulaator)+natuke tööd= alla 10 000 krooni. Kokkuvõttes on kolm Eesti kanalit jälle olemas analoogis :lol:
Kui tüünerid rentida, polegi alustuseks pooltki pappi vaja. Äriidee mitmele korterile ja vastavalt lisavõimendi ja splitterite arvule pane või 1000 telekat sinna taha :!:

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 03:43, 05 Dets 2007

tonuj kirjutas:Ma ei öelnud, et ma digisignaali ümber pakin originaalist kõrgema bitratega. Täna salvestan ma veel digisse pakkimata analoogsignaali (kuniks seda võimalust veel on) sellise bitratega mis ei põhjusta veel ruudutamist ja see on oluliselt kõrgem bitrate kui digitelevisiooni poolt üle kantav.:)


Huvitav kuskohast sa saad tänapäeval puhast analoogsignaali? Oma koduvideokaamerast ? Võta teadmiseks, et kõik kohalikud kanalid on teel sinuni mingis etapis digis.

Kuid üldiselt olen nõus, et häirevaba , tugeva signaaliga puhas analoogpilt on parema kvaliteediga kui digi.


Muide ka salvestavad MPEG4/AVC digiboxid on olemas, kuid mitte Eestis.


Postimehe artikkel on massides paanikat tekitav ja pehmelt öeldes ebakompetentne. Ajakirjanik peaks enne endale selgeks tegema miks kogu maailmas minnakse üle digile ning tegema selget vahet ZuumTV ning tasuta kohalike kanalite osas.

Ajakirjanik, kes ei süübi teemasse ei vääri oma kutsenimetust, minu silmis on ta võrdne turumutiga.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

PostitusPostitas tonuj » 08:08, 05 Dets 2007

jaan kirjutas:Huvitav kuskohast sa saad tänapäeval puhast analoogsignaali? Oma koduvideokaamerast ? Võta teadmiseks, et kõik kohalikud kanalid on teel sinuni mingis etapis digis.


ikka televisiooni analoogülekande kaotamisest räägime mitte VHS-ist.
võibolla on ETV signaal ka praegult mingis ülekande vaheetapis mastist-masti digis aga sel juhul ilmselt oluliselt kõrgema bitratega ja parema kvaliteediga, igatahes ei märka digipakkimis vigu.

tantsu-laulupidu oli igatahes lust vaadata analoogülekandes ja selle ma salvestasin digisse sellise kvaliteediga mis mind rahuldas

kui sa koduvideo teema sisse tõid siis isegi DV on oluliselt parema kvaliteediga pakkimine kui eesti digi-tv madala bitratega AVC

nii head kvaliteeti on muidugi teleülekandest palju tahta aga vähemalt ärgu toppigu kümmet kanalit kokku ühe sageduse peale.

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 601
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

PostitusPostitas vanemleitnant » 09:58, 05 Dets 2007

kokku123 kirjutas:Telekas tekitab signaalis häireid. mida lähemal telekas antennile seda hullem pilt on.

Sellest väitest ei saa kohe mitte aru. Mida sellega mõeldakse ?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

PostitusPostitas kokku123 » 11:32, 05 Dets 2007

vanemleitnant kirjutas:
kokku123 kirjutas:Telekas tekitab signaalis häireid. mida lähemal telekas antennile seda hullem pilt on.

Sellest väitest ei saa kohe mitte aru. Mida sellega mõeldakse ?

Seda et kui see super beko üllitis tööle panna siis kohe laksust hakkab teises telekas pilt sädelema ning samuti ka naabritel.

Kasutaja avatar
leopold2
Edasijõudnu
Postitusi: 50
Liitunud: 15:38, 23 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas leopold2 » 12:40, 05 Dets 2007

Mis asi see super beko on kas mingi uus nõudepesumasin või midagi sarnast

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 13:10, 05 Dets 2007

vanemleitnant kirjutas:
kokku123 kirjutas:Telekas tekitab signaalis häireid. mida lähemal telekas antennile seda hullem pilt on.

Sellest väitest ei saa kohe mitte aru. Mida sellega mõeldakse ?


kle kokku123 asi on väga lihtne: Iga antenn, samuti ka halvasti varjestatud juhtmed tekitavad interferentsihäireid, mis kokkuvõttes muutub müraks, mis avaldub triipudes, sädeluses ja muus pildianomaaliast teleriekraanil. Seetõttu on kasulik antenni paigaldamisel eelistada toaantennile välist antenni ning antenni ühendamisel telekaga kasutada kvaliteetset kaablit.

Mul endal reaalne näide kodus olemas: On Maximum SAT tüüner, on ka Elioni Aminet. Aminet on ühendatud esipaneeli RCA-sse ja sat AV1 sisendisse. Kui mõlemad nendest aparaatidest on ühendatud, tekib teise seadme pildis häire (peenikesed triibud. KUi võtan ühe neist tagant ära, muutub pilt normaalseks.

Seetõttu olen otsustanud välja vahetada kõik AV kaablid kvaliteetsemate kullatud otstega varjestatud kaablite vastu. Ma loodan südamest et see investeering aitab.

Probleem on seda teravam, et varem anomaaliat ei esinenud (kui kodus oli ainult üks Manhattani tüüner ja arvuti TV out+ IPTV olid korraga telekal küljes), paneb see mõtlema, et ehk on häire tekitaja Maximumi RF modulaator (mida ma ei kasuta).

KUi keegi teadjam oskab seda teemat kommenteerida, oleksin tänulik. Vastata võib ka privasse.

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 13:57, 05 Dets 2007

Arvan et kaablite vahetusest pole kasu. Nähtavasti teleka sisendid "kostavad läbi" ja sel juhul võib aidata videoswitchi kasutamine, st et telekal jääb töösse ainult üks sisend.
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/ ... ec=3a10b1c

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 14:02, 05 Dets 2007

Jah, sisendite läbikostvus on üks võimalus.

Samas võib olla tegemist ka maakontuuride ja impulstoiteplokkide häiretega. Siin ei aita ainult kaablite vahetus, tuleb võibolla ka lahtisedestust kasutada. Üldiselt vaevarikas, aeganõudev katsetamine.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1678
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

PostitusPostitas kokku123 » 16:51, 05 Dets 2007

Lisan veel: kui telekas ei tööta saan raadiost vabalt power hit radiot kuulata. Nii kui teleka sisse lülitan on nii power, sky+, uuno ja köik teised jaamad kadunud. kui telku välja lülitada on köik jaamad jälle kuulatavad. see on nii vana (6aastat) beko telekaga ja ka uuega (2,5 aastat). ma ei tea kas beko valmìstabki praake 14'' telekaid. mölemad telekad ostetud entrest.

Kasutaja avatar
kamm
Õpetaja
Postitusi: 799
Liitunud: 16:35, 10 Aug 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas kamm » 17:48, 05 Dets 2007

kokku123 kirjutas:see on nii vana (6aastat) beko telekaga ja ka uuega (2,5 aastat). ma ei tea kas beko valmìstabki praake 14'' telekaid. mölemad telekad ostetud entrest.


Arvan, et kõrgepingetrafod teevad seda nalja. Selline firma nagu Renerk pidi Beko esindaja-remontija olema, küsi neilt selgitust. Muidu on nii, et naaber kaebab raadiohäirete tekitamise pärast sideametisse ja siis sekeldusi kui palju...

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

PostitusPostitas Sombi » 01:20, 06 Dets 2007

kamm kirjutas:
kokku123 kirjutas:see on nii vana (6aastat) beko telekaga ja ka uuega (2,5 aastat). ma ei tea kas beko valmìstabki praake 14'' telekaid. mölemad telekad ostetud entrest.


Arvan, et kõrgepingetrafod teevad seda nalja. Selline firma nagu Renerk pidi Beko esindaja-remontija olema, küsi neilt selgitust. Muidu on nii, et naaber kaebab raadiohäirete tekitamise pärast sideametisse ja siis sekeldusi kui palju...

Sa mõtlesid vist realaotustrafot, kuid segavad faktorid on ka PIP süsteem (pilt pildis), toiteplokk samuti. Tänapäeval ei leiagi eriti telekat, mis ei põhjustaks märkimisväärset häiret, kuna arvuti on ka telekatesse roninud :!: Telekate funktsioonid muutuvad järjest digitaalsemaks ja teatavasti digisignaalil on OLULISELT rohkem harmoonilisi sagedusi kui analoogil! Sellega seoses ka lisahäired :cry:

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 00:14, 07 Dets 2007

huvitav et arvuti, mille CPU on 2,4 Ghz, ei sega 1,5m kaugusel töötavat telekat ega satitüünerit... :roll: aga idee järgi peaks segama.

Kasutaja avatar
Plinn
Entusiast
Postitusi: 377
Liitunud: 02:00, 08 Nov 2007
Asukoht: Tartu
    unknown unknown
On tänatud: 18 korda

PostitusPostitas Plinn » 10:49, 12 Dets 2007

Tänases Tartu Postimehes jätkab teemat AS Levira:
http://tartu.postimees.ee/121207/tartu_ ... ks-sammuks
Eilsete uudiste valguses muigugi peab ütlema, et info ETV teise kanali avamise kohta järgmisel suvel on "pisut" ennatlik...

Kasutaja avatar
Sculder
DigiTVfänn
Postitusi: 958
Liitunud: 02:00, 12 Nov 2007
Asukoht: تالين Tallinn Nõmme
    unknown unknown
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Sculder » 12:39, 12 Dets 2007

No juba parem artikel.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 179 külalist