LED lambid.

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Kasutaja avatar
satifenn
Entusiast
Postitusi: 232
Liitunud: 03:00, 15 Apr 2006
    unknown unknown

Re: LED lambid.

PostitusPostitas satifenn » 22:03, 01 Veebr 2013

minul siis sellised need 6 eurised junnid,aga töötavad üllatavalt hästi ja valgus ka iagti OK.olen täheldanud et valgust eriti ei näita need pirnid,millel on kasutusel need sinakad kumerad LED-id.neid võib seal sees küll palju olla aga valgust nad halligi ei anna.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Kasutaja avatar
Zuumbox
Digivanake
Postitusi: 2052
Liitunud: 11:54, 20 Jaan 2008
Asukoht: Saue
    unknown unknown
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 29 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Zuumbox » 22:18, 01 Veebr 2013

Mul enamus just sellised nagu raivo keskmisel pildil (ainult sokkel on teine) ja ei saa väga kurta. Nagu juba mainisin, paariga oli probleeme - üks LED puntra peale suri ära aga nende vahetamine polnud eriline probleem... Ülejäänutega pole siiani midagi juhtunud. Pildil vasakpoolne on 38 LED'iga 3 vatine FINBULB, just paras teleka taustavalguseks (lamp teleka kohal suunatuna lakke); parempoolne on vähe võimsam, 80 LED'i ja 4,8 vatti ECOLUX, sellega kannatab isegi raamatut lugeda. Soe valgus mõlemad.
Külma valgusega lampe tasuks jah vältida - need eriti hästi ei valgusta. Teine asi, mida tasuks tähele panna, on valguse hajumisnurk - pole hea kui see on liiga väike; sellised valgustavad ainult ühte punkti nagu taskulamp ja erilist tolku neist pole.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
DVB-T: ZuumboxHD & Sony32W4000; DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo

copraonu
Entusiast
Postitusi: 198
Liitunud: 12:58, 16 Mär 2009
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas copraonu » 22:39, 01 Veebr 2013

Zuumbox kirjutas:Külma valgusega lampe tasuks jah vältida - need eriti hästi ei valgusta.

Tegelikult on vastupidi. Sama võimsal külmal elemendil on suurem valgustugevus, kui soojal.
Aga muidu nõus, et eluruumides võiks LED olla 2700 kelvinit (max 3000K).
DM 7020 HD, OpenATV 6.2

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas descite » 23:31, 01 Veebr 2013

Mul koridoris külmad, elutoas ja magamistoas soojad, 3,8w. asendavad 40w pirne kenasti. kokku 10tk ning aasta aega toimind ja probleeme pole olnud. Kõik isendid ostetud ebayst .
Vaadanud olen peamiselt smd 5050 elementtidega lede.
Suurema võimsusega ka saada Ebay. Plaanis miski aeg soetada, olen näinud töös pehme valgusega 12w, ruum oli valgem kui 60W hõõglambiga.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Henkka » 23:36, 01 Veebr 2013

Ma tahaks midagi, mis oleks üle 120W hõõglambi valgustugevuse ning hõõglambi laadse värvusolemisega...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Energizer » 00:53, 02 Veebr 2013

Henkka kirjutas:Ma tahaks midagi, mis oleks üle 120W hõõglambi valgustugevuse ning hõõglambi laadse värvusolemisega...

Jah, me kõik tahame midagi... :wink: Mul olid varem enamasti 60W hõõgpirnid. 60w annab veel vahetada LEDide vastu, kuigi võrreldes tavalise halogeeniga on hinnasuhe igati viimase kasuks...120W hõõgpirnile vastav LED peaks olema küll sigakallis...Mõnele juba rohkem kui pool elektriarvest... :roll:

Eks vaatab mis aasta jooksul LEDide valgustusvõimsus Vs pirni hind tegema hakkab. Karta on et suurt allahindlust ei tule enne kui LEDidest midagi paremat leiutatakse.

Kunagi olid ju ka tavalised U kujulised luminofoorid suht kallid. Nüüd ei maksa need suurt enam midagi, võrreldes LEDidega-aeg ja tehnoloogia on edasi arenenud.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas aandra » 01:17, 02 Veebr 2013

Mul on isiklikult küll väike vastuolu nende LED ehk VD (valgusdiood) lampide suhtes. Põhjamaades, kuhu kuulume, on toa valgustamine ja samas soojuse saamine igati OK. Kurb, et need galliumarseniid pooljuhid, ehk valgusdioodid on päripingel helenduvad. See on umbes 2 V. Järelikult 230 V LED sisaldab toiteplokki, mis ei pea elu sees nii kaua vastu, kui LED ise. Seetõttu on lauslollus rääkida LED-de pikaealisusest. Olen neid proovinud juba üle 5 aasta ja kõik 230V LED-d on ammugi prügikastis. LED-d on ise elus aga pingemuundurid on kõik peetis. 12V omad on ka enamuses peetis. Vot nii.
Lisan veel, et kasutada saan vaid elektrikütet (on ka õhksoojuspumbad), siis valgustuse osa on mul niivõrd tühine elektriarvest, et võiksin kasutada valgustuseks ka kaarlahenduslampe, vanemad härrad mäletavad, mis "loomad" need on.

Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1941
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas raivo » 03:23, 02 Veebr 2013

Henkka kirjutas:Nii nagu saan aru, siis sellist LED pirni, mis annaks võrreldava tulemuse vanaaegse 220V 100W hõõglambiga, lihtsalt ei ole?
Vastava valgustulemusega LED - kas on või ei ole olemas ?????
Kui on - palju maksab?


On olemas küll ja on ka müügil... Hind muidugi 25-30€ per tükk ja see 100w pirn vs uue led pirni valgusjõudlus, see on analoogiline vana crt kineka diagonaali mõõtmisega...

Ehk oma silm on kuningas aga võin sulle vihjeks anda nii palju, et alla 7-8W led pirne ära sel juhul vaata ja ka siis võid veel vabalt petta saada. Homme üritan pilte panna philipsi 4w pirnidest ja need annavad ikka juba väga hästi valgust ning on enam vähem samas valgusskaalas kui tava hõõgpirn oli. Väidedavalt vastavad ca 60w tavapirni võimsusele.
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3156
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 63 korda
On tänatud: 153 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Scott » 04:02, 02 Veebr 2013

Mul toas 10W LED-lamp juba üle aasta. Esimene nädal oli harjumatu, kuna lage otseselt ei valgusta. http://www.keilar.com/et/e-pood/led/e27 ... 0v-smd3014
(Henkkale sobiks 2 tk kõrvuti, siis saavutab >100W hõõglambi valgusvoo.)


Niiöelda, sissetöötamata LEDid on veidike heledamad (max 100 - 2000 esimest töötundi) kui peale märgitud. Nii et sellega tuleb arvestada ja heleduse järgi valides pisut heledam lamp valida. Mitte järgmine pakutav odavam ja tuhmim.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Henkka » 05:50, 02 Veebr 2013

aandra kirjutas:Mul on isiklikult küll väike vastuolu nende LED ehk VD (valgusdiood) lampide suhtes. Põhjamaades, kuhu kuulume, on toa valgustamine ja samas soojuse saamine igati OK. Kurb, et need galliumarseniid pooljuhid, ehk valgusdioodid on päripingel helenduvad. See on umbes 2 V. Järelikult 230 V LED sisaldab toiteplokki, mis ei pea elu sees nii kaua vastu, kui LED ise. Seetõttu on lauslollus rääkida LED-de pikaealisusest. Olen neid proovinud juba üle 5 aasta ja kõik 230V LED-d on ammugi prügikastis. LED-d on ise elus aga pingemuundurid on kõik peetis. 12V omad on ka enamuses peetis. Vot nii.
Lisan veel, et kasutada saan vaid elektrikütet (on ka õhksoojuspumbad), siis valgustuse osa on mul niivõrd tühine elektriarvest, et võiksin kasutada valgustuseks ka kaarlahenduslampe, vanemad härrad mäletavad, mis "loomad" need on.


Nu vat,
me oleme aandraga täpselt samas "parteis"
Just nii ongi - ma vajan talvisel ajal valgust, mind need watid eriti ei huvita...
Kasutusel olevate õhksoojuspumpade küttekuluga võrreldes on see lampide energiakulu köömes (ehk peenemas keeles väljendatuna #peanuts#)
Võtan vanad 150W hõõglambid tagasi kasutusse kui neid poes müüakse....
aga ei müüda ju (ja hind oleks kah vist kuidagi imelikult odav? - aga küsida võib kindlasti mida iganes hinda poes - ostja on ju lõplik otsustaja)

Ma rohkem ei "tuututa" sel teemal siin.
Asi selge.
Ning mu naisukese kadunud isa oli vene aegu selline "varuja" tüüp et neid 40W ja 60W (rääkimata 25W) hõõgpirne on meie varudes nii et tapab... aga mulle vajalikke 100W ning 150W nendes varudes kahjuks ei ole.
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Opo » 08:04, 02 Veebr 2013

Mida Euroopa Komisjon arvab:
Alates 01.09.2010 hakkavad ka Eestis kehtima Euroopa Komisjoni poolt määruses nr 244/2009 kehtestatud nõuded kodumajapidamises kasutatavate suunamata valgusvooga lampidele (säästulambid, LED lambid, halogeen lambid jne).
Sellest tulenevalt on kõikide eelmainitud lampide pakenditel kohustuslik ka uus ning oluliselt täpsem ja konkreetsem teave ning märgistus :

Alates 01.09.10 peab lampidel olema olema järgnev teave:

* võimus ehk energiatarbimine (W)
* valgusviljakus (valguse tugevus luumenites)
* valguse lähim temperatuur (kelvinites - K)
* valguse värvieristus (soe valgus, külm valgus, neutraalne valgus).
* kasutusiga (h)
* lülitamistsüklite arv (ligikaudne garanteeritud minimaalne lülituskordade arv)
* soojenemisaeg (kuni lamp saavutab vähemalt 60% oma maksimumvalgusest). "Saavutab kohe

täisvalguse" võib lisada vaid juhul, kui soojenimsaeg ei ületa 1 sekundit.
* lambi mõõtmed
* hoiatus, kui lampi ei ole võimalik hämardada (dimmer)

NB ! Kui pakendil on lampi võrreldud samaväärse hõõglambiga, peab asjaomase
samaväärse hõõglambi võimsus vastama pakendis oleva lambi valgusvoole järgnevalt
(Lm = lambi valgusvoog luumenites) :


* 15W hõõglamp = 125 Lm kompaktluminofoor = 119 Lm halogeen = 136 Lm LED
* 25W hõõglamp = 229 Lm kompaktluminofoor = 217 Lm halogeen = 249 Lm LED
* 40W hõõglamp = 432 Lm kompaktluminofoor = 410 Lm halogeen = 470 Lm LED
* 60W hõõglamp = 741 Lm kompaktluminofoor = 702 Lm halogeen = 806 Lm LED
* 75W hõõglamp = 970 Lm kompaktluminofoor = 920 Lm halogeen = 1055 Lm LED
* 100W hõõglamp = 1398 Lm kompaktluminofoor = 1326 Lm halogeen = 1521 Lm LED
* 150W hõõglamp = 2253 Lm kompaktluminofoor = 2137 Lm halogeen = 2452 Lm LED
* 200W hõõglamp = 3172 Lm kompaktluminofoor = 3009 Lm halogeen = 3452 Lm LED


Henkka 100W-iseid hõõglampe siin ja seal ikka veel näha on.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
aandra
Õpetaja
Postitusi: 2247
Liitunud: 17:06, 12 Aug 2003
Asukoht: Tallinn/Dagö:Tärkma
    unknown unknown
On tänanud: 296 korda
On tänatud: 55 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas aandra » 08:55, 02 Veebr 2013

Hehka:
Paremini varustatud ehituspoodides, nt Espak, on kõiki sorte hõõglampidest müüa. EL pole keelanud nende müüki! See oli vaid soovitus! Meie orjaliku käitumisviisiga kohalikud ametnikud püüavad vaid kannuseid teenida!
Lambid on ka Konsumis müügil.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Henkka » 09:02, 02 Veebr 2013

aandra kirjutas:Hehka:
Paremini varustatud ehituspoodides, nt Espak, on kõiki sorte hõõglampidest müüa. EL pole keelanud nende müüki! See oli vaid soovitus! Meie orjaliku käitumisviisiga kohalikud ametnikud püüavad vaid kannuseid teenida!
Lambid on ka Konsumis müügil.


Ega ma ei nutagi.
Kui kuidagi ei saa siis saab kuidagi ikka (mulle tundmatu autor)

Loomulikult ma panen kahe 150W hõõglambi asemel kaks 26 W "säästupirni" käima kui siukseid mõistliku hinnaga leian.

Aga miskesed on mõistlikud neist?
Ühte valikut juba tean.
Ja LED on hetkel minu praegust arusaamist mööda igati "mängust väljas"?


Aitäh Opo väga ülevaatliku info eest!
Trükin selle välja ning pistan siis taskusse kui "poodlema " lähen...
AX HD61 4K ; AX HD51 4K ; LG OLED65B8PLA; LG OLED55EG9A7V ; T90 0,8W; 4,8E; 9E; 13E; 16E; 19,2E; 23,5E; 28,2E; 31,5E; 36E

Kasutaja avatar
vanemleitnant
DigiTVfänn
Postitusi: 597
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
    unknown unknown
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 19 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas vanemleitnant » 10:31, 02 Veebr 2013

Henkka kirjutas:Kui kuidagi ei saa siis saab kuidagi ikka (mulle tundmatu autor)

Algupära peaks olema Jaroslav Hašek - "mitte kunagi pole olnud, et mitte kuidagi poleks olnud" - see on ka mälu järgi tsiteeritud.
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: LED lambid.

PostitusPostitas Opo » 11:41, 02 Veebr 2013

Henkka, kui on vaja korraliku valgustus ja mitte väga suurt voolukulu, tuleks vaadata luminofoor torude poole. Need torud ei pea sugugi sirged olema, näiteks 22W T5 rõngas annab vähemalt 1700Lm-i ja valguspind on suurem.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist