Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas pets1 » 20:55, 16 Juul 2010

buhhi juttu lugedes tuleb õud peale, eriti see telefoni punkt...
3a tagasi oli mul telefon, mis täitis telefonile omaseid funktsioone (rääkimine, numbrite valimine) märgatavalt paremini. yeah, nüüd on küll gps, kompass, wifi, 3.5G, aga levi sitem, nuppe kehvem näppida jms.
ühesõnaga - uus kooder saab endisest magedam??? :mrgreen:

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas Energizer » 21:05, 16 Juul 2010

kalvis kirjutas:
koopsisid müüakse ju võileivainnaga tänapäeval

Oleks siis müüa uusi kineskooptelekaid poelettidel.

Pole enam kuskil näinud müügil ei CRT telekaid ega CRT arvuti monitore. Äkki kuldse börsi kaudu saab mõne kasutatud koobi kätte... :D CRT peal tehnika on üldiselt juba mitu aastat discontinued kategooria tooted- ei toodeta.
Asi pole kuigivõrd ju digiboksis ega LCD telekas, kuivõrd siiski signaalis, mis on nagu ma aru saanud olen, liiga tihedalt kokku pakitud.
Endal on CRT 29" ja nagu foorumist lugeda, tuleb välja et tehtud otsus oli õige. Vähemasti ei pea digisignaali ruute kurtma, kuigi jah, digimüra (ülevõimendus) siiski teatud kanalitel esineb kui värvid on liiga erksad või on näiteks telestuudios inimesel mingine ruudumustriline või triibuline ülikond/kleit seljas- see hakkab silma sest muster hakkab virvendama. Ja vahel see häirib.

Kasutaja avatar
valgekotkas
Admin
Postitusi: 3362
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: põhjalätilähedal
    unknown unknown
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas valgekotkas » 21:44, 16 Juul 2010

pets1 kirjutas:buhhi juttu lugedes tuleb õud peale, eriti see telefoni punkt...
3a tagasi oli mul telefon, mis täitis telefonile omaseid funktsioone (rääkimine, numbrite valimine) märgatavalt paremini. yeah, nüüd on küll gps, kompass, wifi, 3.5G, aga levi sitem, nuppe kehvem näppida jms.
ühesõnaga - uus kooder saab endisest magedam??? :mrgreen:
kui ma esimest korda naist sain siis oli see üsna vapustav kogemus ... aastad on läinud aga midagi sellist ei õnnestu enam kogeda :lol: :lol: :lol: - kes tahab saab aru :wink:
"Microsoft sells you Windows ... Linux gives you the whole house."

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas Sombi » 22:30, 16 Juul 2010

buhh kirjutas:Veidi tausta.
1. Eesti alustas Mpeg-4 AVC DVB-T edastusega 2006. aasta detsembris.
2. Lätlased alustasid 2009.
3. Milline oli sinu mobiiltelefon 3 aasata tagasi?
5. Eestis on ~1,5 miljonit elanikku "vaid".
Kes tahab, sai aru. Kui mitte, siis kolige Lätti. :)

1. ja 2. punkti võrreldes saan aru, et lätlased olid targemad ja ei loopinud pappi liigselt laiali vaid panid kohe toimiva süsteemi püsti.
3. Minu telefon on viimased 4 aastat olnud Nokia 3510i ja seda tänu eelmise Nokia 5110 displei jonnimisele, mida ma ei viitsinud remontida. Telefoni kasutan helistamiseks või mida sa mõtlesid?
5. Mis see elanike arv siia puutub?
Ja kuhu punkt 4 jäi?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
raivo
Digivanake
Postitusi: 1943
Liitunud: 03:00, 19 Juun 2007
Asukoht: Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas raivo » 23:14, 16 Juul 2010

pets1 kirjutas:buhhi juttu lugedes tuleb õud peale, eriti see telefoni punkt...
3a tagasi oli mul telefon, mis täitis telefonile omaseid funktsioone (rääkimine, numbrite valimine) märgatavalt paremini. yeah, nüüd on küll gps, kompass, wifi, 3.5G, aga levi sitem, nuppe kehvem näppida jms.
ühesõnaga - uus kooder saab endisest magedam??? :mrgreen:


Mitte see ei ole õudne. Õudne on see, et see põhi argument, mida enne nii pea peale, kui talla alla määriti ja rahvale muud kui korrutati, et kuidas me oleme ikka digis eesrindlikud ja võtame ikka parima kasutusele ... bla bla bla

Välja tuli siis nagu alati - kahjuks. Selleks hetkeks, kui seda reaalselt nüüd rahvale heas kvaliteedis ja võimalustega näidata oleks vaja ... :oops:
Hetke seisuga on see tehnoloogia ka juba vananenud ...

Millega siis nüüd ennast õigustada kalliste investeeringute ja rahvalt sunniviisiliselt teostatud kalli (tunduvalt kallima, kui mpg2 digi) tehnika sunniviisilise ostma sundimisega?

Milla siis uude ja paremasse DVB-T Digi standardile üle kolime??? Aastal 2011 1 juuli?
Toroidal T90 39E <---> 5W, Amiko Viper 4K, Drembox 920HD, LG UHD OLED 55" ja LCD UHD 75"

Kasutaja avatar
Carat_EST
Digivanake
Postitusi: 1327
Liitunud: 00:07, 06 Juul 2008
Asukoht: Ida-Harjumaa
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas Carat_EST » 23:54, 16 Juul 2010

buhh kirjutas:3. Milline oli sinu mobiiltelefon 3 aasata tagasi?
5. Eestis on ~1,5 miljonit elanikku "vaid".


Buhh - ja jäämegi siis igaveseks 3+ aastat vana tehnoloogia juurde sest vaid 1,5 mln elaniku korral on uuendamine "üle mõistuse kallis"?

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas pets1 » 00:20, 17 Juul 2010

Vedrumuhv, mpeg2 pole (ega poleks olnud) siiski mingi lahendus. see ei ületa ühegi parameetri poolest hetkel kasutatavat, ei usu ka, et praegustes kehvades levioludes oleks kuidagi robustsem.
seega üks tegu on tehtud, nimelt sunnitud ostma küllaltki progressiivsed dekooderid (boxid, telekad). paranemine saab nüüd tulla vaid levist (paremast katvusest), modulatsiooniparameetritest (QAM64 tagasi?) ja bitikiiruse suurenemisest, kasutades uuema põlvkonna kooderit.
mu endine telefoninäide oli selles mõttes veidi eksitav, et eelmine telefon oligi nn. telefonitehnoloogia maksimum, see praegune Levira kooder aga on ilmselt mingi pooleksperimentaalne 1. põlvkond.
kokkuvõtteks - mux1-ga on lootust, 2&3 puntra lahti harutamine on võimatu, kasutades selleks mistahes tehnoloogiaid, kui siis ainult uute muxide välja jagamine.
dvbt2 pole poliitiliselt võimalik enne 5-10 aastat ja ega sinna pole kas sisu mõttes midagi panna kuna HD ETV/2 saaks ka praeguse lahendusega näidata. mingid säästu-HD-zoom oleks üldse jamps.

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas renqest » 11:26, 17 Juul 2010

see ei ületa ühegi parameetri poolest hetkel kasutatavat

mpeg2-l peaks kanalivahetuskiirus parem olema... :roll:
st järgmine täispildikaader edastatakse tihemini....
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas Energizer » 12:27, 17 Juul 2010

Parandage, kui väga rängalt eksin, aga kas pole siis tegelikult nii, et MPEG4 puhul pakitakse striim 2x tihedamini kokku kui MPEG2-s? Ehk teisisõnu pakkimisest tekkiv kadu on MPEG2 puhul väiksem ja MPEG4-l jälle suurem? Ma vaatan SAT MPEG2 pilti SD-s ja ausalt ma ei näe mingit põhjust miks ma peaks samu kanaleid vaatama MPEG4-s. OK saan aru, et HD puhul tõesti on probleem ressurssi puuduses, et ribalaiust kokku hoida siis minnakse seda teed, MPEG2-s mahuks ühele transpondrile äkki vaid 2 HD kanalit, on nii???

Mis puudutab maapealset DVB-T-d siis on küsimus ehk selles et multipleks maksab ning MPEG2-s optimaalse kanaliarvu tagamiseks tuleks multipleksidesse rohkem investeerida ehk siis küsimus on puhtalt rahas...
Kui mul oleks valida siis mina eelistaks küll MPEG2-te. Jumal tänatud et SAT SD kanaleid pole MPEG4 üle viidud, see tähendaks mulle automaatselt ühte suurt topeltväljaminekut 2 MPEG4 võimelise tüüneri ostmiseks. Tõenäoliselt sat operaatorid ja provaiderid seda selle pärast ei teegi, kuna SD-s ja CRT-ga :mrgreen: kanaleid vaatavaid kliente on liiga palju. Idee järgi oleks muidugi võimalik et seda tehakse, DVB-S bokside tootatele oleks megapapp garanteeritud elu lõpuni. Samamoodi, miks tasuliste pakettide operaatorid ei kiirusta HD-le üleminekuga- kliente vähe. On muidugi suurtegijad nagu S*y It ja teised kellel 50% kanaleist juba HD-sse üle viidud (dubleeritud), aga muud operaatorid piirduvad healjuhul 16:9-le pildi edastamisega. Porrikanalid on SD-s ja avalikõiguslikud FTA kanalid on ka SD-s, suure erandiga mõned isegi 16:9 suhtega. See näitab seda et tavaline eurooplanegi, on rahul vähesega, st SD ja CRT pildiga. Hea küll, HD vähese leviku põhjuseks on äkki see et sellele üleminek on kulukas ka programmi tootjale ja levitajale...

Kasutaja avatar
pets1
Entusiast
Postitusi: 217
Liitunud: 14:50, 10 Mai 2010
Asukoht: Maa
    unknown unknown

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas pets1 » 23:58, 17 Juul 2010

tõsi on, et teoorias pakitakse sama lõpptulemuse saavutamisel 2x rohkem kokku, ehk samasse ribasse mahub 2 AVC striimi.
see on ka õige, et ressursi puudust justkui pole, isegi mälu järgi on eestile eraldatud kokku 8 MUX'i.
aga point on, et kõik see "loodusvara" tahetakse varem või hiljem rahaks teha.

ei ole küll mingi spetsialist, aga kas profi SD-tehnikat üldse toodetaksegi?
seega äkki uue telemaja ehitamisel see tulebki HD-tehnikaga, muidugi kui vana paska kaasa ei veeta.

renqest
Entusiast
Postitusi: 351
Liitunud: 12:12, 08 Aug 2008
Asukoht: Rae küla
    unknown unknown

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas renqest » 10:01, 18 Juul 2010

MPEG4 puhul pakitakse striim 2x tihedamini kokku kui MPEG2-s? Ehk teisisõnu pakkimisest tekkiv kadu on MPEG2 puhul väiksem ja MPEG4-l jälle suurem?

See, et MPEG4 pakitakse 2x tihedamini kokku, ei tähenda automaatselt, et MPEG4 pildikvaliteet on 2x kehvem. Pigem tähendab see seda, et (ligilähedaselt) sama kvaliteedi saamiseks kulub MPEG4 videol poole vähem bitte; samas sama bitratega on MPEG4 pildil jälle pea kahekordne eelis...
DTT: ZuumBox HD @ Samsung 40LEB530
Terratec Cinergy T XXS USB; 22" LCD & Win MC
M: Sony 25" CRT

Lockerzi kutsed SIIT

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas Henkka » 14:27, 18 Juul 2010

renqest kirjutas:
MPEG4 puhul pakitakse striim 2x tihedamini kokku kui MPEG2-s? Ehk teisisõnu pakkimisest tekkiv kadu on MPEG2 puhul väiksem ja MPEG4-l jälle suurem?

See, et MPEG4 pakitakse 2x tihedamini kokku, ei tähenda automaatselt, et MPEG4 pildikvaliteet on 2x kehvem. Pigem tähendab see seda, et (ligilähedaselt) sama kvaliteedi saamiseks kulub MPEG4 videol poole vähem bitte; samas sama bitratega on MPEG4 pildil jälle pea kahekordne eelis...


Siin polegi midagi vaielda,
Levira "lõikas ise endale näppu" kui näitas avalikkusele laulu-ja tantsupeo ülekandeid ning ka Moskva "euroviiske" :mrgreen:
Saab küll Eesti MUXide jaoks MPEG4 puhul korraliku pildi, kui tahetakse.
Ilmselt siis lihtsalt ei taheta.

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1677
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas kokku123 » 15:55, 18 Juul 2010

Ei no äre HDst ylse räägi.

Aga korraliku SD võiks küll olla, kui selleks kh raha pole siis milleks üldse on?

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas karla » 16:14, 18 Juul 2010

Buhhi jutust jäi sitt mulje... meile anti mõista et rahvaarv nii väike ja kasumimiljonid kah väiksed ning midagi te ei saa, nii peab olema ja jääb ning tegelikult võiks veelgi sitemaks selle pildi keerata, reklaamisihtgrupp vaatab seebid ära ka veelgi kehvema pildiga. Kurat küll, Levira mehed võiksid ometi tunnistada et astusid ämbrisse ja ei saanud hakkama. Olen nüüd pärast sageduse muutmist Koeru mastis nädal aega mööda Lääne-Virumaad ringi sõitnud ja memmedel-taatidel bokse häälestanud - lühidalt on asi pask! No ei toimi see digi korralikult isegi 20 kilti mastist kaugemal... Levira jutud ülilevidest ning ekstreemsest ilmast ei huvita ühtegi vanainimest, inimeste arvamus on lihtne - levira insenerid ei saa tööga hakkama sest pilti pole ja tõesti on asi suht nutune, korralik antenn, uus kaabel nagu Pihel soovitab, viiekordse maja katus, Koeru masti tuled pimeduses paistavad aga stabiilset pilti ei saa...
Mina kui paigaldaja tahan et levira mehed teeksid enda töö korralikult ja garanteeriksid vähemalt vaba muxi levi igas hiireaugus, mul on kõrini sellest et pean pidevalt telefonis inimeste ees vabandama sest levira "insenerid" ei saa oma tööga hakkama.
Panasonic TX-P60ST60Y, DM800HD, GM Spark One, 1W, 4,8E, 9E, 13E, 19,2E, 28E, 36E

Kasutaja avatar
martinj
Tegija
Postitusi: 955
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Saue
    unknown unknown

Re: Digilevi, digiboks ja ruudud ekraanil

PostitusPostitas martinj » 19:26, 18 Juul 2010

To: karla +1
Kurat . Madiselt Paldiski mast on 8 km, ei tule sealt si++agi, jah tean, et pulgad püsti keerata. Ellamaa pealt sain Q100 S90 aga see mast aegajalt "restardib". Ja nii ongi, et antenn Tallinna poole Q90 S40 ja aegajalt ruudutab. Vähemalt "pilt on olemas".
Krt ja katsu seletada, et mina pole süüdi.
Muide, vaadake Digilevi logo. See ju ettenägelikult ruuduliseks tehtud.
Ja Sina ei pea soomet mitte vaadata saama !

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 158 külalist